Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet Sürücüleri İçin Ölüm Tuzakları Döşeniyor...

Motovento
    REKLAM ALANI
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Üsküdar'da yapılan kaldırım düzenleme çalışmaları kapsamında yol kenarlarına metal direkler dikiliyor. Bu direkler bisiklet ve motosiklet sürücüleri için büyük tehlike oluşturuyor. Herhangi bir düşme ve savrulma durumunda adeta kemik öğütme makinesine düşmüş gibi olabiliriz. Başka ilçelerde de benzer uygulamalar yapıldığını duydum. Motosiklet sürücülerini bu konuda duyarlı olmaya çağırıyorum. Üsküdar Belediyesinin aşağıdaki linkine başvuru yapıp bu metal direklerin sökülmesi veya plastik olanları ile değiştirilmesi konusunda talepte bulunursak dikkate alınırız diye düşünüyorum.

http://superhizmet.uskudar.bel.tr/We...houtLogin.aspx

Yukarıdaki linki tıklayarak konu ile ilgili başvuru yapılabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    abi güzel bi konuya eğilmişsin
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Arkadaslar haklisiniz ancak birde su yonunu dusunmekte fayda var.Kaldirimda yuruyen yayalarin uzerine savrulacak bir arabayi da onleyebilir.
    barex ve otopsici bunu beğendiler.
    RIDE or DIE

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ
    Evet Sakarya da bunlar plastik hep.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı McWarnaly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar haklisiniz ancak birde su yonunu dusunmekte fayda var.Kaldirimda yuruyen yayalarin uzerine savrulacak bir arabayi da onleyebilir.
    Maallesef böyle bir koruma gücü yok bu direklerin. Olsa olsa bizim kemiklerimizin kırılmasına yarar.

Motosikleti
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maallesef böyle bir koruma gücü yok bu direklerin. Olsa olsa bizim kemiklerimizin kırılmasına yarar.
    Aslinda haklisin araba kazalarini engellemek icin cok kisalar.Buralarda yol kenarlarinda boyle direk vs. yok.Hemen hemen her yerde radar ve kameralar var bu yuzden kimse asiri hiz yapmiyor.Ama aslinda hersey kafada bitiyor.Insanlari bilinclendirmek,egitmek gerek.
    RIDE or DIE

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Bu direklerin bulunduğu yerlerde hız sınırı en fazla 50 km/s olduğuna göre çok büyük bir tehlike oluşturduğunu düşünmüyorum. Asıl tehlike oluşturan bir şey varsa o da meşhur bariyerlerimiz. Tamam belki çok iyi bir şey değil ama İstanbul gibi araçların kaldırıma park ettiği bir yerde plastik olanlar sürücüleri engellemeye yetmiyor. Hatta arabasını park etmek için bu demir olanlarını söken esnaf gördüm.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu direklerin bulunduğu yerlerde hız sınırı en fazla 50 km/s olduğuna göre çok büyük bir tehlike oluşturduğunu düşünmüyorum. Asıl tehlike oluşturan bir şey varsa o da meşhur bariyerlerimiz. Tamam belki çok iyi bir şey değil ama İstanbul gibi araçların kaldırıma park ettiği bir yerde plastik olanlar sürücüleri engellemeye yetmiyor. Hatta arabasını park etmek için bu demir olanlarını söken esnaf gördüm.
    50 değil 30 km/h ile düştüğünüzü düşünün bu metal direklerden korunmak için ne kask ne de korumalarınız sizi kurtaramaz. Hatta daha da yavaş gittiğinizi kabul edelim bir araç size vurup savurursa asıl öldürücü darbeyi bu direklerden yersiniz.
    İnsanlarımız park etmek için bu metal direkleri de sökebiliyor. Amaç buna son vermekse mayın döşemek en kesin çözüm.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    iyiki de doseniyor biraz daha dikkatli olup ara sokaklarda yavas gidersiniz veya ters yonden gitmezsiniz, bu metal direklerin birine motorla ters yonden giderken sol ayakligi vurdum biraz egildi, benzer bir direk daha bulup motorun ayakligini ters yonde 5-6 kere sertce carptirdim yeni gibi oldu 20 lira cepte kaldi

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyiki de doseniyor biraz daha dikkatli olup ara sokaklarda yavas gidersiniz veya ters yonden gitmezsiniz, bu metal direklerin birine motorla ters yonden giderken sol ayakligi vurdum biraz egildi, benzer bir direk daha bulup motorun ayakligini ters yonde 5-6 kere sertce carptirdim yeni gibi oldu 20 lira cepte kaldi
    Geçmiş olsun...

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı McWarnaly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunların öyle bir güce karşı koymaları mümkün değil. Bizzat 2 kere kendi gözümle gördüm. Mantar kafa betonlar bile fırlıyor yerinden. Bence hep ihale işleri bunlar. Kimse yayaların güvenliğini düşündüğünden yaptırmaz bunları. Olsa olsa park etmesinler felan diyedir...
    #sürenadam

Motosikleti
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunların öyle bir güce karşı koymaları mümkün değil. Bizzat 2 kere kendi gözümle gördüm. Mantar kafa betonlar bile fırlıyor yerinden. Bence hep ihale işleri bunlar. Kimse yayaların güvenliğini düşündüğünden yaptırmaz bunları. Olsa olsa park etmesinler felan diyedir...
    ``Turkiye`` soylenecek baska bir sey yok sanirim.
    RIDE or DIE

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    bu konuda belediyeyede laf edemiyorum...
    konulmasınada karşıyım...
    anlayacağınız iki ucu ..klu değnek....
    plastik koysalar adam üzerine çıkartıyor arabayı, yayalar yürüyecek yer bulamıyor...
    demir yapsa bu sefer başka şekilde tehlikeye sokuyor insanları...
    bu istanbulda yaşamak zor zanaat...

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arabalar kaldırıma yarım çıkıp park etmesi diye yapılan bi uygulama bu.

Hatırlarsanız kısa bir süre önce bir arkadaşımızın canını almıştı bu baba ların beton versiyonu.

Gazete ve internete kaskını kız arkadaşına verdi kendisi öldü diye yansımıştı. Bizde haber topiği de açıldı. Motor Hyo gv250 idi.

Kaskı kafasında olsa bile 20-30 km gibi düşük hızda kafasınıbuna çarpan kişinin boynu kırılırdı zaten

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Kaldırım kenarlarına döşenen metal babaların plastik olanlarıyla değiştirilmesi için Üsküdar Belediyesine yaptığım başvuru sonuçlanmış. Beldeiyeden gelen mailde açık bir cevap yok. Telefon edip bilgi almamı istemişler. Duruma göre Metal babaların döşenmesine devam edileceği anlaşılıyor. Umarım insanların canı yanmaz.

gelen mail şöyle;
    Belediyemize 27.11.2011 tarihinde yapmış olduğunuz YAYA KALDIRIMI DÜZENLENMESİ TALEBİ konulu başvurunuz sonuçlanmıştır. Ayrıntılı bilgi için, Süper Hizmet Masasını arayabilirsiniz. 0216 444 0 875

Motosikleti
    İndirimli öğrenci akbili
    Maltepede esnek plastikten yapılmışları döşenmeye başladı ama ana caddede uzun zamandır metallerinden var.
    Biz ne tavşanlar gördük... ::gazla::

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaldırım kenarlarına döşenen metal babaların plastik olanlarıyla değiştirilmesi için Üsküdar Belediyesine yaptığım başvuru sonuçlanmış. Beldeiyeden gelen mailde açık bir cevap yok. Telefon edip bilgi almamı istemişler. Duruma göre Metal babaların döşenmesine devam edileceği anlaşılıyor. Umarım insanların canı yanmaz.

gelen mail şöyle;
    Belediyemize 27.11.2011 tarihinde yapmış olduğunuz YAYA KALDIRIMI DÜZENLENMESİ TALEBİ konulu başvurunuz sonuçlanmıştır. Ayrıntılı bilgi için, Süper Hizmet Masasını arayabilirsiniz. 0216 444 0 875
    Seçimler yaklaşmadan dileklerinizi pek dikkate alacaklarını pek sanmıyorum ancak bu konu da ne gerekiyorsa yapılmalıyız ayrıca yapılan çalışmalarıda canı gönülden destekliyorum

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    talep olarak hemen girdim sitede
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Canımız neki onların gözünde..
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    metalmi ? burda bunlar plastik yahu.
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)