Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

soğuk + motosiklet ten dolayı hastalıkk !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    merhaba arkadaslar 3 senedir yaz kış motora biniyorum son 1 yıldırda paketservis elemanlıgı yapıyorum 2 hafta önce diz agrısından doktora gittim ilac verdi gecmezse gel dedi dun gene gittim film cekildi romatizma baslangıcı ve kireçlenme cıktı yuzde yuz motosikletten olan birseymiş eger tedavi olmazsam ileride sakatlıga kadar gidebilirmiş ilaç verdi 6 ay kullanmam gerekiyormuş sigorta falanda karşılamıyor bu ilacı size tavsiyem en ufak agrınız bile varsa gidin doktora erken tanı hayat kurtarır lafını yakından görmüş oldum . ve bu arada motora bierken ben içlik eşofman pantolon dizlik çok soğuk havalarda yagmurluk ile giyiyordum hala işe yaramıyor ama .. saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Haklısın , soğuk çivi gibi delip geçiyor. Diz ağrısı motora binen hemen herkezde zamanla görülebilcek bi sıkıntı.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    her zaman dizlik kullanmaya özen gösterin.
    sadece düştüğünüzde korumaz, rüzgarın etkisiyle dizlerde oluşacak sorunlara da engel teşkil eder.

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dizlikleri yaz-kış kullanmak gerek.
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    valla kışın günü maraşa gttik gidiş geliş 150 km dizimin ağrısı 2 gün geçmedi donmuş resmen battaniyeye sarıp yattım
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Motorda kullanılan mont ve pantolonlar ne kadar kalitelide olsa zararıda oluyor. Belki bu anlaşılamıyor ama arkadaşlar ile dikkat ettik farkına vardık. Montlar ve pantolonlar yavaş giderken ve durduğunuz zaman kışın terletiyor. Hızınız artınca ter vücutta buz etkisi yaratıyor. Bunu kızgın bir motora dökülen su gibi düşünebilirsiniz. Vücudu havalandırmak gerekiyor.

Peki sonuc ne? Ne giymeliyiz?

zalim17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    660 tenere
    ben kısa yolda gündelik pantolon altına içlik (bazen normal bazen termal kullanıyorum) sürekli üstte motor montu (kışlık goretex içlikli) deri eldiven, kısa yolda tek uzun yolda içine eldiven içliği, şimdi bi de eldiven kılıfı alacam, yaz kış balaklava bazen altına buf uzun yolda dışa rüzfar geçirmez balaklava normal balaklavanın altına polar boyunluk, uzun yolda motor pantolonu çizme, bazen kısa yolda bile çizme yağmurluk (normal ayakkabı sırt çantasında) ne varsa giyiyorum, gene de bazen zahmet çektiğim veya üşüdüğüm oluyor, giyinin arkadaşlar üşenmeyin sağlık geri gelmez
    xt125r>xt660r>dl650+ybr125>cbf1000>660 tenere

mayildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs
    Eklem yerleri aşırı üşütmeye gelmiyor. Şayet kıyafetiniz iyi de olsa diz kapağı yada dirseklerinizin çok üşüdünügü hissederseniz durun ve ellerinizle biraz ısıtın, sonra yolunuza devam edin. E ellerde soğuk derseniz motor bloğunda ısıtın
    Ben sağ diz kapağımı motorsiklete binmeye başlamadan önce ilginç bir maceranın sonucu sadece bir gecede üşütmüştüm. Şimdi bir şikayetim yok ama aradan 5 yıl geçti halen tam olarak düzelmedi.
    Haksızlığın önünde eğilmeyin, hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    pederdede böyle bir vaka görüldü
    doktor eklem yerlerin kireçlenmiş diyerek düzenli egzersizler verdi
    ilk başta kolunu yukarı kaldıramıyordu sonraki zamanlarda düzenli sporla o kolu açıldı ve şuanda hiç bir problem yok
    egzersiz yap düzenli olarak geçmiş olsun
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    teşekürler suanda kremler ilaclar idare ediyorum içime yunlu kilotlu corap yunlu tayt eşofman ve pantolonla idare ediyorum termal içlik almaya gittim hic bi ise yaramayan kumas pparcas gbi duruyordu adam 50 tl istiyince altına mal gibi kaldım almadım bence deymez gibi geldi işe yarıyormu acaba hava su bakımından

Geçmiş olsun.
    Ben de kış aylarında bisiklete bindiğim için rüzgâr ve kışlık kıyafetlerin terletmesi sorununu yaşayan birisiyim. Motosikletle henüz tanışmadığımdan bütün sıkıntıları bilemem ama naçizane önerilerim olacak. SS gibi rüzgârı kesebilecek motosikletiniz yoksa rüzgâr sizi daha çok etkileyecektir. Giydiğiniz termal kıyafetler ise bir süre sonra sizi terletebilir ve soğukta terlemek de nasıl olur, biliyorsunuz. Terlememeniz için giyececeğiniz rüzgârlıkların önü tamamen kapalı, arka tarafı biraz hava geçirgen ama sıcak tutan türden olmalıdır. Tabi bisiklet giyiminde olduğu gibi motosiklet giyiminde de bu tür kıyafetler olmayabilir. Ortada büyük bir tasarım hatası var esasında.

mayildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekürler suanda kremler ilaclar idare ediyorum içime yunlu kilotlu corap yunlu tayt eşofman ve pantolonla idare ediyorum termal içlik almaya gittim hic bi ise yaramayan kumas pparcas gbi duruyordu adam 50 tl istiyince altına mal gibi kaldım almadım bence deymez gibi geldi işe yarıyormu acaba hava su bakımından
    Termal diye saçma sapan penye taytlar satıyorlar paranızı kaptırmayın. Bilinen bazı büyük markalar dışındakiler hikaye.
    Gidip hakiki yün içlik alın ama halis yün olsun. Ben kullanıyorum memnunum. Düşük belli ve vucudu saran ürünler var, pantolonun içinden rahatsız etmiyor. İç çamaşırı satan yerlere bakın.
    Markayı yarım yazayım reklam olmasın anlayan anlar "D.gi" 35 TL idi geçen sene.
    Haksızlığın önünde eğilmeyin, hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Alıntı A2+B adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    Ben de kış aylarında bisiklete bindiğim için rüzgâr ve kışlık kıyafetlerin terletmesi sorununu yaşayan birisiyim. Motosikletle henüz tanışmadığımdan bütün sıkıntıları bilemem ama naçizane önerilerim olacak. SS gibi rüzgârı kesebilecek motosikletiniz yoksa rüzgâr sizi daha çok etkileyecektir. Giydiğiniz termal kıyafetler ise bir süre sonra sizi terletebilir ve soğukta terlemek de nasıl olur, biliyorsunuz. Terlememeniz için giyececeğiniz rüzgârlıkların önü tamamen kapalı, arka tarafı biraz hava geçirgen ama sıcak tutan türden olmalıdır. Tabi bisiklet giyiminde olduğu gibi motosiklet giyiminde de bu tür kıyafetler olmayabilir. Ortada büyük bir tasarım hatası var esasında.
    evet fikir güzel ince vinlex alıp esofmanıma diktiricem

---------- Post added at 15:54 ---------- Previous post was at 15:52 ----------

Alıntı mayildiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Termal diye saçma sapan penye taytlar satıyorlar paranızı kaptırmayın. Bilinen bazı büyük markalar dışındakiler hikaye.
    Gidip hakiki yün içlik alın ama halis yün olsun. Ben kullanıyorum memnunum. Düşük belli ve vucudu saran ürünler var, pantolonun içinden rahatsız etmiyor. İç çamaşırı satan yerlere bakın.
    Markayı yarım yazayım reklam olmasın anlayan anlar "D.gi" 35 TL idi geçen sene.
    yün içlik denedimde kaşındırıyor oda bana elmez cunki gunde 12 saat falan üstümdekiler aynı duruyor fazlası var azı yok . kasıntıdan ölürüm ozaman =)

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    beyler soğuk havada motora uzun süre binen bi abi ile konuştum hayatı boyunca hiç kask eldiven dizlik mont gibi korumlar kullanmamış ve sonuş dizleri ısıtmak için soba nın içene girsen anca ısınıyorlar diyor ve sünizit varmış
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler soğuk havada motora uzun süre binen bi abi ile konuştum hayatı boyunca hiç kask eldiven dizlik mont gibi korumlar kullanmamış ve sonuş dizleri ısıtmak için soba nın içene girsen anca ısınıyorlar diyor ve sünizit varmış
    O da güzel.

Yün içlik terlediğinizde teri emer, ıslanır ama sentetik termal içlikler suyu tutmaz, sizi devamlı sıcak tutar. Termal giyim öncelikle en içten başlar. Vücudunu tam saran termal iç çamaşırları alın. Birkaç hafta önce koşu temasında Tchibo'da termal giyim vardı. Bisiklette kullanmak üzere bir takım iç çamaşırı ve uzun tayt almıştım. Tchibo'nun temalarını takip ederseniz size uygun bir şeyler bulabilirsiniz.

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Alıntı BBelt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dizlikleri yaz-kış kullanmak gerek.
    +1 ben öyle yapıyorum. ek olarak eger termal içliğiniz yoksa göğüs bölgenize gazete koyun ciğerler soğuk alırsa sakata gelirsiniz.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

yashukawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    pazar günü kilise gittim geldim dizlerim ağrıyo hala dizlik şart

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +1 ben öyle yapıyorum. ek olarak eger termal içliğiniz yoksa göğüs bölgenize gazete koyun ciğerler soğuk alırsa sakata gelirsiniz.
    abi ben gazate kullanıyorum mont olmadığı için millet bana gülüyor bende açın bi tarafınıza gülün diyorum bu işlerde başkalarının ne dediğini kafaya takmamak gerek
    computeus bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ben gazate kullanıyorum mont olmadığı için millet bana gülüyor bende açın bi tarafınıza gülün diyorum bu işlerde başkalarının ne dediğini kafaya takmamak gerek
    Bende mont olduğu halde sabah ve akşamları köprünün soğuğundan dolayı gazete koyuyorum. Sonuçya kim gülerse gülsün Sağlığın FİYAKASI olmaz
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)