Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet Botları Hakkında? (Yardım Lütfen)

Motovento
    REKLAM ALANI
    glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şöyle belirteyim F4 belli ölçülere göre yapılmış her nekadar önceki kasaya göre daha konforlu yapıldı dense de yinede çok sert pozisyon olarakta cok rahatsız bir motosiklet fireblade veya gsx1r a göre kıyasla mesela onlara bindiğimde daha rahat daha zarif beni tedirgin etmeyen şekildeler. f4 te pegler yüksek (bacaklarınız uzunsa sorun yaratabiliyo) sele mm olarak rakam aklıma değil fakat muadillere göre en yüksek sele boyunuzun belli ölçüde olması gerekiyo ki ne uzun ne kısa... böyle bir pozisyonda olduğunuz içinde depoya yatmanız zorlaşıyo (kilonuz-göbeğinizde varsa) nefes nefese tıkanabiliyosunuz zaman zaman yüksek hızlarda haliylede yüksek basınçtan dolayıda geriye doğru bir ivme söz konusu olduğu için bir mücadele verebiliyosunuz o sırada depoya ön vizöre sıkıca kapanırsanız sıkı sıkıya yapıştığınızda sorun olmuyo fakat yüksek hızda o şekilde giderken yolun engebelerinden dolayıda bu sefer kıçınız seleden ayrılabiliyo zaman zaman veya öyle bir hisse kapılabiliyosunuz. sıkı ve sert derili montlar yerine streç korumalı ürünleri kendime daha çok uygun buluyorum bu yüzden, jokeye benzer bir vücut yapısında olsaydım eğer belki güzel bir tulum düşünürdüm tabi. ama basınç ve ivmelenmeden dolayı üstüne birde ceketin baskısı nefes alma zorluğu yaşatabiliyo tabiki. kafam kalkmasın rüzgarda sallanmasın diye rx7gp model kaskı seçtim o yüzden corsairden de memnundum ama 5 senedir aşşa yukarı kullandım yeni bişey alayım dedim bu arada, 1-2 ayakkabı erittim ayrıca dainese den aldığım ayakkabıda fazlasıyla aşındı ve açılma oluştu yüksek ısıdan dolayı. bu yüzden adam akıllı bişey alayım dedim pratik olmadığını biliyorum botların ama zaten motosikleti kullanırken yeterince işkence çekiyorum... ama yeterince deşarda oluyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:24 ----------

yeni zzr1400 ü çok beğendim bazen aklımı çelmiyo değil şöyle heybetli olsun bastımı gitsin önü kalkmasın ikide bir şahlanmasın bastımı dursun kaydımı absye girsin... cüssesi cüsseme uygun, alçak seleli ayaklarını koy yere ışıklarda 25 sn de olsa dinlendir kendini bileklerine fazla abanmadan zırt diye gazı aç yeşil bir yansıma oluşsun bir anda çok beğendim zzr 14 ü hayabusadan çok ama çok daha üstün bir motosiklet diyebilirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    şu anda bunları kullanıyorum ve gayet konforlu ve sağlıklı bir ürün,

eğer almayı düşündüğün bu tür bişiy ise tavsiye ederim...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3614197/detay/
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

clemenze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her nekadar Vertigo'yu ayrı tutsanda, kullanmış biri olarak şunları söyleyebilirim.

Oldukça güven veriyor. Fakat tabanı su gördüğü anda kaymaya başlıyor. Birçok noktadan koruması mevcut, ciddi güven hissi veriyor. Sağlamlığını tecrübeyle sabitledim!!

Hava kanalları iş yapar ama su almaz diye bir yönlendirme yapmayacağım.

Kenarlardaki makara vari züpçüktüleri ile ince ayar yapabiliyorsun ama alışmak süre alacaktır.

Konfor olayı bu tip botlarda en son aranılandır. Yürümekte zorluk çekersin, yukarıda da belirtildiği gibi 1 çay içmeye gidipte ayağında kaldığı sürece zulümdür, isyandır!!

Birçok parçası değiştirilip kişiselleştiriliyor ama deneme fırsatım olmadı.

Supermoto kullanırken ayağımdan çıkarmadığım botları rafa kaldırdım. MAxi scoo'ya geçtiğimden beri tembellik yapıp kullanmıyorum.

Tercihime gelirse Alpinestar'dan yana olur. Yarışan birkaçç abiden aldığım geri bildirimlerde bu markayı tercih ediyorlardı.

Nebilim işte böyle şeyler işte, alırsan hayırlı olsun...

yorumlar için teşekkür ederim arkadaşlar, bugün kızıltoprak koroni motordan sidi vortice bot satın aldım. yakından inceleme fırsatımda oldu hatta vertigo modeline de baktım ama vortice hoşuma gitti beğendim rahatta oldu tabiki spor bir ayakkabı gibi rahat olmasada bu kadar konfor çok bile diye düşünüyorum. fiyat olarakta 400 eurodan 340 euroya inmiş düz 300 euroya bıraktılar.

WOLKANWOLKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB 600F HORNET
    Merhaba Deniz konuyu kaçırmışım yoksa daha önce ccevap verirdim diyeceğim ama gerek kalmadı en iyisini seçmişsin.

2 yıldır vortice kullanıyorum. Ben alırken yedek taban ve kilit-sicim yoktu. Madem aldın onlardan da iste dieceğim yine yoktur. Ben de telaşına webde baktım bol miktarda var. Dikkat etmen gerekn vertigo gibi 2.plana düşen mal olduğunda derhal sarfiyatları yedekle. (taban sicim vs.)

Ben kullanımda çok rahat ettim. Kırmızı siyah kullanıyorum. Tabanı terlik gibidir. Islak havada su geçiri ama rahatsız etmez. Zaten ıslak havada senin kuzu dışarıda gezmemeli

Uzun süre yürüyebilir, oturabilirsin. Sıcak havada çok oturursan şişer ayaklar. O yüzden ben gazete rica eder çıkarır ayakları üzerine koyarım. Vortice de dinlenmiş olur. Nike adidas vs termal futbolcu çorabı kesinlikle kullan, ikiniz de rahat edersiniz. Üstte e-squad altıan da çok iyi gidiyor.

Güle güle kullan

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Farklı bir yöne gitmiş olacağım ama indirimden 110 liraya lafuma trekking ayakkabısı aldım -1,2 derece civarında da kullandım motoru; her taraftan tir tir titrerken ayaklar kesinlikle soğuğu hissetmedi bile, su geçirmiyor, hava alan özel bir membranı var gün içersinde de rahat rahat giyiliyor. Görüntü olarak da şık. Bir sürü para verip de özel motosiklet botu almaya hiç mi hiç gerek yok.

Motosikleti
    CB 600F HORNET
    Mrb lycantrophic,

Ben de işe giderken diğer bir bot seninkine benzer ama yine motor için üretilmiş-kısa kullanıyordum. Ama güvenlik hissiyatı vs aynı değil. Ama günlük kullanımda maalesef bu gerekli.

Yukarıda bahsedilen botlar ise sadece motor sürmeye odaklanmış isen ayaklar-kaval için tek ve vazgeçilmez koşul.

Bot'un bence 2 önemli faydası var:

1. Motor kazasında ayak üstüne yük binerse ayak topuk ekleminden kopuyor "muş". Çok okudum tecrübe etmedim. Bu durumda botun arka üstü - alt kısmı ile ön tarafının bütünlük sağlayıp kopmaya izin vermemesi temel güvenlik önlemi. Bu tür botların arkasından öne doğru inen bütünlük sağlama amaçlı aksamların aparatların amacı budur.

2.Ön tarafta ise kemiğe yandan-önden gelen darbelerde kırılma ihitimalini azaltır. Nasıl azaltır dersen yüne 2 kat üst yapıda darbeyi emer ve sert kabuk ile zırh görevi görür.

Diğerleri ise ayağın ucunda dış tarafında korumalar vardır bunlarda düşme takla halinde korur.

Başımdan geçen örnek ise:

"ben de varım" "ben daha seksiyim" güdüsüyle zırtonun teki yol ağzında beklerken soytarı arabasıyla tam dibimde ani duruş yapmak istedi. duramadı

Sağ kapısı-arada benim bacak-motor üçlemesinde sağlam uçtum. Benim sol peg kapı alt kanadına girmişti-delmişti. O derece. Bana hiç bir şey olmadı

Eğer ayağımda öbür botlar varken bu olsaydı durum farklı olurdu diye düşünüyorum

Syg.

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Güvenlik açısından haklı olabilirsin. Dikkatli olmak lazım özellikle uzun yola çıkınca, ne kadar çaba göstersen de zırtapoz salağın teki çıkıp kazaya sebebiyet verebiliyor. Günlük işe giderken motora bindiğim için biraz da rahatlık arıyorum; ilerde motoru büyütürsem bu tarz bir ayakkabı almakta fayda olabilir doğrudur.

Motosikleti
    CB 600F HORNET
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güvenlik açısından haklı olabilirsin. Dikkatli olmak lazım özellikle uzun yola çıkınca, ne kadar çaba göstersen de zırtapoz salağın teki çıkıp kazaya sebebiyet verebiliyor. Günlük işe giderken motora bindiğim için biraz da rahatlık arıyorum; ilerde motoru büyütürsem bu tarz bir ayakkabı almakta fayda olabilir doğrudur.

İnşallah kardeşim. Yine de belirtmek isterim, motoru büyütmekle pek ilişkilendirmemek lazım. Kask için motor hacminden-şeklinden bağımsız nasıl değerlendirme yapıyorsak bütün vücut için de aynı şeyi yapmalıyız. Refah koşulları maalesef... yoksa kim istemezki. Ben de bunları temin ederken "eğer orama burama bir şey olursa faturası ne olur" sorusuna cevap arayarak yola çıkıyorum. Hastane masrafları, sakatlık yaşama, sakat kalma, işsiz kalma, seni sevenleri üzme gibi gibi.

Her şey gönlünce olsun.

Syg.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Farklı bir yöne gitmiş olacağım ama indirimden 110 liraya lafuma trekking ayakkabısı aldım -1,2 derece civarında da kullandım motoru; her taraftan tir tir titrerken ayaklar kesinlikle soğuğu hissetmedi bile, su geçirmiyor, hava alan özel bir membranı var gün içersinde de rahat rahat giyiliyor. Görüntü olarak da şık. Bir sürü para verip de özel motosiklet botu almaya hiç mi hiç gerek yok.
    Şöyle bişey sorsam, Koruma??

Şimdi farkettim(mesjı yazdıktan sonra), geç kalmışım
    #sürenadam

sidi vortice i aldım ve kullandım oldukça güzel, fakat ayakkabının üzerindeki vida uçları peg korumalarını çizebilme aşındırma ihtimali yüksek.
    gelelim diğer soruna, motosikletimin selesi yüksek olmasından dolayı zaten zorluk çekiyordum sidileri giyip yere bastığım zaman peglere sürtünüyor (baldır bölgesi) ve çok tuhaf tarif edemeyeceğim ve vites-fren gibi durumlarda hissetmiyorum buda dezavantaj sağladı.

Motosikleti
    CB 600F HORNET
    Mrb,

Çorabını değiştir.

Çizikler mecbur olacak

Taban hissizliği senin daha önce benzer kullanmamana ilişkin olabilir. Ki bunun tabanı hakikaten yerdeki ufacık taşlara bastığında bile his veriyor.

Sadece benzinlik çıkışında veya ıslak zemine bastıysan yere sürterek kurutmanı tavsiye ederim. Kayganlık uzun süre kalabilir kalmasa da kısa süre için ani hareket de ayağının kayması sebebi ile vites-debriyaj yapamaya bilirsin. Güle güle kullan.

Syg.

adamlar yapmış konforu güzel herşey güzel yedek parçalarıda aldın mı gayet iyi, fakat F4' de biraz zorlandım, belki bir başka motosiklette kullansam yazdığım dezavantajlar olmayabilir.
    F4 selesi en yüksek ve pegleride yüksek bir motosiklet. her ne kadar pegler katlanma özelliğide olsa o noktada potluk oluşuyo bacaklarınızı yapışık tutamıyosunuz motara yere basarken! umarım anlatabilmişimdir.

Motosikleti
    CB 600F HORNET
    E değişelim baba ne diyiyim

çorapları sididen aldım gayet rahat güzel uzun ve kalın çoraplar hoşuma gitti, taban ıslandığında kayma sorunu var evet bizzat denedim
    fakat ayakkabı çok korumalı ve bu yüzden alçı hissi verdiği için malesef hisleri azaltıyo, bazen vites ve arka frene pat-küt şekilde basıyorum.
    teşekkür ederim sn. WOLKANWOLKAN

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:05 ----------

Alıntı WOLKANWOLKAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E değişelim baba ne diyiyim

agresif pisikletim o benim kimseye vermem!

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:08 ----------

bende ki sidiler bu renk, kırmızı-siyah renk olsaydı alabilirdim ama siyah getirmiş bizimkiler,
    son olarak siyah arai rx7 gp kaskınıda aldım (mat siyah) oldukça iyi ve mükemmel!!! tavsiye ediyorum şiddetle...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:14 ----------

dainese botlar (siyah süet olan) onlar cok rahat fakat onlarda dayanıksız cıktılar motorun sıcaklığına dayanamayıp erime açılma gibi durumlar oluştu...

Motosikleti
    CB 600F HORNET
    o motora da o mont gider mi, kızdırma atar üstünden

Güle güle kullan

2 dainese 1 spidi montum daha var
    en son spidinin montunu aldım streç ince bir malzemeden
    omuz dirsek sırt ve göğüs korumaları içeriyor çok güzel!!!
    harleyin montu ve kaskı sadece hatıra olarak kaldı tabi...
    kilo sorunum yüzünden rahat değilim ya!

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:51 ----------

sn. WOLKANWOLKAN teşekkür ediyorum sağolun

Motosikleti
    CB 600F HORNET
    gulp

tulum alıcam, alamıyorum çok beğendiğim bir ürün var aslında
    işte bunu istiyorum!!!!!!!!!! ama kilom var ve alamıyorum kilo verince getirticem bunun aynısından!

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:20 ----------

kullandıklarımın bir kısmıda bunlar, kask eşime ait fakat aynı renk farklı model içten açılmalı güneş vizörlüsü var
    fakat bu kask daha konforlu yarım olmasına rağmen çene korumalı vizörlü ve içten açılmalı güneş vizörlü... reflektörlü model siyah renk spidi montu kastediyordum az önce, çok rahat ve kullanışlı! yağmurluk astarıda var ekstra satın alınıyor, ben aldım ama henüz kullanmak naship olmadı.

Motosikleti
    CB 600F HORNET
    Konuyu kapat istersen yoksa seni düverler buralarda

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)