Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kararımı Verdim Mondial MC X Roadracer alıyorum :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    arkadaşlar nasipse önümüzdeki ay mondial MC X Roadracer alıyorum nasipse.akhisar'da bu motoru kullanan sadece bir kişi var onuda göremiyorum motorla ilgili bilgi almak için. ama artık kararımı verdim önümüzdeki ay şu anda kullandığım yukimi satıp bu motoru alacağım. TVS Apache ve MC X arasında çok gidip geldim. aslında gönlüm apache almaktan yana ama fiyatı mcx'e nazaran çok fazla. apache'nin bayisi burada 4000TL istiyor motora ve kredi kartı olmazsa olmaz diyor. ulan zaten akıl var mantık var bende 4000lik kredi kartı olsa heralde 150lik yerine bir 500lük filan alırdım :D neyse mondial daha uygun geldi hem fiyatı uygun hemde satan kişi elden taksit yapıyor. artık hayırlısı diyelim. birde küçük bir sorum olacaktı sizlere. plakayı nasıl mote edebilirim? bununla ilgili görüşlerinizi söyleyebilirmisiniz öyle srıtmayacak göze batmayacak şekilde hoş duracak şekilde bişey istiyorum. çünkü şimdiki yukinin plakasını serviste taktırdım adam iki tane vida attı öyle bıraktı. o vidalarda çok sırıtıyor ve plaka biraz eğik oldu. bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim. birde bu motoru kullanan arkadaşlar motorun + ve - lerini söyleyebilirmi acaba? yani yakıt olarak performans olarak yol tutuşu üzerindeki orjinal lastikleri nasıl vb. saygılarımla.
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Hayırlı olsun üstadım.İstersen app yaptır derim.Ama orjinali bagajda taşımak zorundasın.Ben bir tenekeciye gittim.Bir saç levhanın bir tarafına 2 adet civata kaynattırdım.Diğer tarafa da plakayı koyup saç plakanın kenarlarını plakanın üstüne kıvırttım.Bu sayede plaka delinmedi,kesilmedi.Ama kenarda yaklaşık 3 mm uzunluğunda parlak saç var.Bunu beğenmem dersen.Plakayı al.Dediğim gibi bir saç levha yaptır.Civataları monte et.Ama yaptıracağın bu levha plakadan biraz küçük olsun ki görünmesin.Çok sağlam yapıştıran çift taraflı bantlardan al.Plakayı arkasına da silikon sürüp bu bantlarla beraber yapıştır.Motor düşer plaka düşmez...

Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    kardeş cahilliğimi mazur gör ama app nedir?

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Alıntı anaconda84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş cahilliğimi mazur gör ama app nedir?
    Ceza yemek ve motoru bağlatmak için icad edilmiş yakışıklı fontlardan oluşan plaka.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kymco Grand Vista 250/CBF 150
    mondial,asya,kuba,vs..bunlardan uzak dur bunlar sadece teneke yiginidir.

Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    Alıntı Zodium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondial,asya,kuba,vs..bunlardan uzak dur bunlar sadece teneke yiginidir.
    neden böyle yazdın anlamadım ama mondiali kötüleyen pek çıkmıyor gibi. ama gücümüz ancak buna yetiyor maddiyat olarak.
    Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ceza yemek ve motoru bağlatmak için icad edilmiş yakışıklı fontlardan oluşan plaka.
    anladım kardeşim sağolasın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kymco Grand Vista 250/CBF 150
    neden böyle yazdın anlamadım ama mondiali kötüleyen pek çıkmıyor gibi. ama gücümüz ancak buna yetiyor maddiyat olarak.

anladım kardeşim sağolasın.
    ben mondialin bir faydasini görmedim

Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    Alıntı Zodium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben mondialin bir faydasini görmedim
    anladım kardeş sağolasın bilgilendirdiğin için

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    kardeşim o motosikletin sıfırı 3 bin lerde gezyor baktm azönce;
    0 mondial alacağına o fiyata çok temiz ybr125 yada cbf150 de bulabilirsin; biraz daha aşıyim diyosan farklı tarzda gv250, virago 250 flan da düşünebilirsn. en azından ben onlardan birini alırdım(bi çin kullanıcısı olarak).
    20

Kardeşim gücün neye yeterse sen onu al o sorun değil.Ama aldığın şeyin kıymetini bil.Bu arada ben de Soma'lıyım yaa.Memleketlim çıktın bak.App konusunda şöyle bilgilendireyim.Çok güzel yazı karakteri var.Ve boyutları bizim yelken plakaya göre biraz daha kibar.Ancak mühür yok üzerinde...Gerçi bana göre bir mahsuru yok ama trafik açısından bakıldığında onların düşüncesi tabi ki daha doğru.Sahteciliğe girebilir.Bu yüzden bir sorguda sorun çıkabilir.Yani sen ne olursa olsun orjinali yanında bulundurmalısın.Bu arada fotoğraftan tam seçemiyorum.Korumaların var değil mi? Bence 3000 tl'lik motora kasksız eldivensiz montsuz bineceğine 1000 tl'lik motora full koruma binmek daha mantıklıdır.Haydi hayırlı olsun tekrar.Plakayı aldığında montaj işlemini nasıl yapma kararı aldın?

Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim gücün neye yeterse sen onu al o sorun değil.Ama aldığın şeyin kıymetini bil.Bu arada ben de Soma'lıyım yaa.Memleketlim çıktın bak.App konusunda şöyle bilgilendireyim.Çok güzel yazı karakteri var.Ve boyutları bizim yelken plakaya göre biraz daha kibar.Ancak mühür yok üzerinde...Gerçi bana göre bir mahsuru yok ama trafik açısından bakıldığında onların düşüncesi tabi ki daha doğru.Sahteciliğe girebilir.Bu yüzden bir sorguda sorun çıkabilir.Yani sen ne olursa olsun orjinali yanında bulundurmalısın.Bu arada fotoğraftan tam seçemiyorum.Korumaların var değil mi? Bence 3000 tl'lik motora kasksız eldivensiz montsuz bineceğine 1000 tl'lik motora full koruma binmek daha mantıklıdır.Haydi hayırlı olsun tekrar.Plakayı aldığında montaj işlemini nasıl yapma kararı aldın?
    evet kardeşim kaskım ve montum var onlar olmadan kesinlikle motorun koltuğuna bile oturmam önce onları giyerim sonra motorun selesine otururum. yeni motorumla birlikte inşallah eldiven ve dizliklerimi de alacağım.

Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim o motosikletin sıfırı 3 bin lerde gezyor baktm azönce;
    0 mondial alacağına o fiyata çok temiz ybr125 yada cbf150 de bulabilirsin; biraz daha aşıyim diyosan farklı tarzda gv250, virago 250 flan da düşünebilirsn. en azından ben onlardan birini alırdım(bi çin kullanıcısı olarak).
    evet haklısın kardeşim ama hem 2. el bir motora güvenemiyorum hemde peşin para almak için maddi durumum iyi değil. nede olsa asgari ücrete talim ediyoruz.taksitle alacağım.

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    mondial bendede var sürüş keyfi fazla yok. artçının koltugu daqr süspansıyon odun gıbı çok yakıyor parçaları şu an için pahalı bır ybr eksozu 80/90lira ıken yan sanayılerı bununkıne 210 lıra cektıler ... ama tek ıyı yanı var motoru güçlü diger 150 liklerden daha güçlü ... bende satabılırsem sıfır ybr alacam mondımı
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    uzak dur...
    ben de çinli motosiklet kullandım.
    geçenlerde biri bana " altındaki motorla konuşmak kolay" demiş ve şu an forumda da yok kendisi.
    motoru aldıktan 1 ay sonra şikayet ve arıza topicleri arasında kayboldu gitti.

bize elindeki nakit parayı söyle, sana yol gösterelim....

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:15 ----------

Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun üstadım.İstersen app yaptır derim.Ama orjinali bagajda taşımak zorundasın.Ben bir tenekeciye gittim.Bir saç levhanın bir tarafına 2 adet civata kaynattırdım.Diğer tarafa da plakayı koyup saç plakanın kenarlarını plakanın üstüne kıvırttım.Bu sayede plaka delinmedi,kesilmedi.Ama kenarda yaklaşık 3 mm uzunluğunda parlak saç var.Bunu beğenmem dersen.Plakayı al.Dediğim gibi bir saç levha yaptır.Civataları monte et.Ama yaptıracağın bu levha plakadan biraz küçük olsun ki görünmesin.Çok sağlam yapıştıran çift taraflı bantlardan al.Plakayı arkasına da silikon sürüp bu bantlarla beraber yapıştır.Motor düşer plaka düşmez...
    plakayı sırtında taşısan yine bir nebze hak verirdim ama 15-20 cm karelik bir levhanın 1 cm lik kenarı fazla görmek de ne demek anlamadım...

onunla uğraşacağına güneşe doğru yol yaparken gözüne nasıl ışık girmez, aşırı soğuk havada lastik tutuşu nasıl artar, en sağlıklı frenaj nasıl yapılır vs vs bir sürü konu varken bu takıntı niye?
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzak dur...
    geçenlerde biri bana " altındaki motorla konuşmak kolay" demiş ve şu an forumda da yok kendisi.

sayın hocam bende şu anda yuki var 100lük motordan gayet memnunum ama rüzgarda çok savruluyor motor o yüzden satıyorum. hiç bir sıkıntım yok onun haricinde. 700 TLye anlaştım birisiyle önümüzdeki ay alacak motoru benden bende o 700TLnin 500ünü peşinat olarak vereceğim kalanınıda taksit yapacağım yani elimde öyle toplu bir para yok ne yazık ki.diğer 200 TLyide plaka ruhsat vs için ayıracağım. az önce bu morotu kullanan abiye rastladım dışarıda en sonunda konuşma fırsatı buldum. motordan şikayetçi değilim gayet iyi dedi. ama tabiki o kadar fazla bilgim yok motorlarla ilgili. aslında birde motora iyi bakılırsa motor yolda bırakmaz diye düşünüyorum ki bunu gördümde kendimden. çünkü şu anki yukiyi alırkende çevreden alma çinliyi ne yapacaksın diyorlardı. ama ekonumik diye aldım. motorum çok temiz çok güzel. hiç bir kusuru yok Allah'a şükür. 6000km doldurdum daha tık demedi.bende hor kullanırım aslında motoru yani zorlarım ama zorladığım kadar da bakarım motoruma. bakımlarını aksatmam. engin tecrübelerinizi ve bilgilerinizi duymak öğenmek isterim.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı ramizan83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondial bendede var sürüş keyfi fazla yok. artçının koltugu daqr süspansıyon odun gıbı çok yakıyor parçaları şu an için pahalı bır ybr eksozu 80/90lira ıken yan sanayılerı bununkıne 210 lıra cektıler ... ama tek ıyı yanı var motoru güçlü diger 150 liklerden daha güçlü ... bende satabılırsem sıfır ybr alacam mondımı
    sırf bu yazdıkların yüzünden 2,el 2008 ybr aldım mondial in yanında mersedes ben yaşadım biliyorum 2000 tl ye 2011 mc vardı daha 2100km de gittim 2008 ybr aldım maşallah daha muayene yeni lastikler sıfır akü sıfır 2900 e aldım sadece koruma demiri aldım 2 defa da ampül patlattı mondial mi allah düşmanıma nasip etsin ben 12500 km mondial kullandım verdiğim parayı geç ona verdiğim emeklerin hattı hesabı yok... bence git 2. el ybr al bırak gücü kuvveti parçası ucuz az yakar konforlu en önemlisi 2 tane mc x eskitir döve döve kullan ybr sağlamlığı ile kendini kanıtlamış model ybr den ŞAŞMA
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    ya iyi de arkadaşlar toplu param yok yani taksitle almalıyım

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ya iyi de arkadaşlar toplu param yok yani taksitle almalıyım
    arkadaş yaza kadar bin şimdiki motoruna biraz para biriktir taksit ödeyeceğin parayı kenara koy mondial alma.. ama tvs alacaksan al güzel motor tam genç işi çok şekil yani onu kötüleyecek bi durum söz konusu olamaz hemde sağlam ama 2 sini yan yana koysalar gene ybr alırım aldım tadını bi defa daha da ybr den şaşmam.. ybr nin en büyük avantajı 2 eli çok güçlü ilana koymadan bile birkaç günde satabilirsin ama mondial ilanlarına bak kaç aydır yayında gerçi tvs ninde durumu aynı 2. elde benden demesi git tüketici kredisi çek öyle al durum el vermiyorsa...
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzak dur...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:15 ----------

plakayı sırtında taşısan yine bir nebze hak verirdim ama 15-20 cm karelik bir levhanın 1 cm lik kenarı fazla görmek de ne demek anlamadım...

onunla uğraşacağına güneşe doğru yol yaparken gözüne nasıl ışık girmez, aşırı soğuk havada lastik tutuşu nasıl artar, en sağlıklı frenaj nasıl yapılır vs vs bir sürü konu varken bu takıntı niye?
    Yok takıntı manasında değil.Arkadaşa beğenmediğim tek yanını söyledim yaptırdığım işin.Ona da bir alternatif olarak sundum sadece.

Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    herkese değerli bilgileri ve yardımları için teşekkür ederim arkadaşlar. çok sağolun

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    sayın hocam bende şu anda yuki var 100lük motordan gayet memnunum ama rüzgarda çok savruluyor motor o yüzden satıyorum. hiç bir sıkıntım yok onun haricinde. 700 TLye anlaştım birisiyle önümüzdeki ay alacak motoru benden bende o 700TLnin 500ünü peşinat olarak vereceğim kalanınıda taksit yapacağım yani elimde öyle toplu bir para yok ne yazık ki.diğer 200 TLyide plaka ruhsat vs için ayıracağım. az önce bu morotu kullanan abiye rastladım dışarıda en sonunda konuşma fırsatı buldum. motordan şikayetçi değilim gayet iyi dedi. ama tabiki o kadar fazla bilgim yok motorlarla ilgili. aslında birde motora iyi bakılırsa motor yolda bırakmaz diye düşünüyorum ki bunu gördümde kendimden. çünkü şu anki yukiyi alırkende çevreden alma çinliyi ne yapacaksın diyorlardı. ama ekonumik diye aldım. motorum çok temiz çok güzel. hiç bir kusuru yok Allah'a şükür. 6000km doldurdum daha tık demedi.bende hor kullanırım aslında motoru yani zorlarım ama zorladığım kadar da bakarım motoruma. bakımlarını aksatmam. engin tecrübelerinizi ve bilgilerinizi duymak öğenmek isterim.
    estafurullah, bakımlarını yaptırdığın müddetçe ve şartlarını bilip zorlamadığın müddetçe hemen hemen her makina kendi sınırları içeriindde performans sağlar.
    her nasılsa, çinliler içerisinde en sağlam olan seriyi commuter denilen motosiklet tipleri oluyor.
    az yakışları, scooterlara göre büyük tekerlekli olmaları vs çok büyük avantaj.
    ancak, diğerler modeller içerisinde en başta km telleri, ampül ve farlar, akü, tekerlekler en fazla masraf çıkartan aksamlardır.
    hemen ardından da debriyaj balatası ve fren balataları geliyor....

eğer ki alacağınız motosiklet, size kaliteli bir motosikletten daha ucuz gibi görünüyorsa, ara masarafları ve çektiğiniz rezillikle aradaki farkın çok daha fazlasını ödüyor oluyorsunuz.

haaa, mct 250 için kalburüstü diyebilirim. temiz bir mct alınırsa diğerlerinden daha uzun ömürlü olduğuna şahidim ama çok da acele etmeyip biraz daha para biriktirerek çok daha huzurlu ve randımanlı bir motosiklet alınabilir.

elbette ki çinliler olmasaydı pek çoğumuz adım atamayacaktık ve kalbur üstü firmalar almış başını gitmiş olacaktı....

ama ben 125 lik çinlimle 85 km yi zar zor geçip uzun yolda 95-100 km lere sünmeye çalışırken 10 yaş daha yaşlı honda titan yanımdan geçip giderdi...

sünme ve frenaj olareak çok farklılar.

bir de bizim buradaki tamircimiz var, ona gelen çinlilerin hemen hemen hepsinin fren kampana boşlukları kampanalardan çok daha büyük.
    açın bakın, ya kampana tutsun diye kaynak elektrodu ile doldurulmuş ya da çince veya türkçe formüllerle uyduruk satıştan sonra sattım gitti politikaların uygulanması için geçici çareler uygulanmış olduğunu göreceksiniz.

bir de bu makinalara 200-350 cc gömlekler çakılınca piston ayrı telden, krank ayrı telden, fren ayrı, inceltilmiş teker ayrı havalarda ve pek çok ölümlü kaza gerçekleşiyor burada....

araç altında kalmaktan çok duvarlara veya direklere patlıyor maraştaki apaçiler...

az bir kısmı da minübüs altında kalıyorlar...

benim ustam cc büyütmek için gömlek çakmıyor ve ben bundan sonra bu tip mekanik olayları fotoğraflayıp burada yayınlamaya karar verdim...

engin dediğiniz tecrübeler bu ise, bunları paylaşmak gerekli diye düşünüyorum...

sağlıcakla kalın
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)