Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çeneden açılır kasklarmı daha iyidir yoksa kapalı kasklarmı

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar kaskla ilgili onlarca konu var.baktıkça kafam dahada sulandı. luzumsuz konu açmak istemezdim ama kask konusunda yardımınızı istiyorum.bu konuda zır cahilim

hyo 250r alıcam . çeneden açılır kasklarmı daha iyidir yoksa kapalı kasklarmı ? agv nasıl bi markadır fiyat/perdformans açısından? hangi markayı önerirsiniz ?

kask özellikleri:
    renk siyah hatta cam dahil simsiyah olsun
    yol ve rüzgar sesini almasın
    çok ağır olmasın
    buhu yapmasın
    içindeki pedler çıkabilir yıkanabilir olsun
    ergonomik ve kullanışlı olsun
    kask şakaya gelmez en çok para ayırmamız gereken ekipmanlardan biri belki ama, max 200 olsun bütçe biraz sorunluda :(

her türlü öneriye açığım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Grhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Marka, model, hakkında yorum yapamam ama tamamen siyah cam olmasın. Gece yolculuğunda yada tünellerde siyah vizörle görüş zayıf kalır. Güneş vizörü içeride olan kasklar var, onlardan birisi olabilir...
    Dumanla haberleşmeye son.
    Her yer DUMANSIZ HAVA SAHASI

hah aynen hocam bu tarzda olur . ıcınden ındırınce dısardan yıne sımsıyah gorunuyor.

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    nitro uno fullface 140 tl motomaxta
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...h-pmu1749.html

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Arkadaşım ben her kulandığımda kendi kendime iyiki çeneden açılır kask almışım diyorum çok büyük kolaylık. İyiki tavsiyeleri dinlemişim bu konuda Kask markası kişisel zevkine ve ayırdığın bütçeyle alakalı bir konu tabiki. Fiyat olarak uygun ve güvenilir olan şuan piyasada bolca gördüğün güneş vizörü içerde olan benimde kullandığım çenden açılır GDR kasklar var. Biraz daha iyisi olsun dersen LS2 lerden çok memnun olanlar var. Dahada iyisi olsun diyorsan VENOMlar var ama onu pek inceleme fırsatım olmadı kulakdan dolma iyi olduğunu biliyorum. Şimdiden hayılrlı olsun
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

arkadaşlar ılgınıze tesekkur ederım goruntu tabıkı önemli bi unsur ama ,aldıktan sonra hışırtılar ruzgar seslerı duyduktan sonra boynum ağrıdıktan sonra en onemlısı yolda buhu yaptığı için önümü göremedikten sonra yerim görüntüsünü nitro iyi duruyo ama siz kullandızmı ? buhu yapıyomu ağırlığı kaç kilo bide 100 ü geçtikten sonra ses yapıyormu çok

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çene açılır kask almamanız daha iyi ve güvenli olacaktır

Yüksek hızlarda çene açılır kasklar, full face kasklara göre daha çok rüzgar daha çok ses geçirir bunun yanısıra kaza esnasında açılma ihtimalide oldukça yüksektir zaten elinize alıp incelediğinizde ve kafanıza geçirirken bile güven vermeyeceğinden eminim bu nedenle full face almanızı şiddetle öneririm

güneş vizörü içerde olan modeller dışardan takılanlara nazaran güneşi biraz daha az kırar ancak çok daha sağlıklıdır zira güneş vizörü içerde olan bir kaskla 100km hızla giderken normal vizöre geçmek hem çabuk pratik ve sağlıklı olacaktır aksi durumda vizörü tamamen açık bir şekilde tünele girmeyi bırakın 100km hıza çıkmaya hiçbir göz dayanmaz kurur. Bu nedenle vizörü içerde olan modellere bakınız

Ayrıca kaska para vermekden çekinmeyin madem 250r alıyorsunuz sağlamından nitro nolan venom bakmanızı öneririm ls2 biraz daha ucuz ancak diğer markalar kadar kaliteli değildir

Şimdiden hayırlı olsun güle güle kullanın

---------- Post added at 20:46 ---------- Previous post was at 19:35 ----------

Alıntı devran35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ılgınıze tesekkur ederım goruntu tabıkı önemli bi unsur ama ,aldıktan sonra hışırtılar ruzgar seslerı duyduktan sonra boynum ağrıdıktan sonra en onemlısı yolda buhu yaptığı için önümü göremedikten sonra yerim görüntüsünü nitro iyi duruyo ama siz kullandızmı ? buhu yapıyomu ağırlığı kaç kilo bide 100 ü geçtikten sonra ses yapıyormu çok
    Bahsi geçen modelin vizörsüz versiyonunu ben kullanıyorum ses konusunda fenadeğil ancak daha üst seviye bir kask alman daha iyi olacak

arkadaşlar herkes kafadaki yorumları yapmış ıyı hoş bunları duymak bilgilendiriyor fakat direk model önerisi yapabilecek yokmu 200 tl ye. şöyle bişeyde var hani 300 e bi kask vardır indirim falan 220 falan olmuştur misal . böyle bişeyde olur hani 200 dedikte ufak oynamalarla üstüne çıkabilirim

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Lazer vertigo...
    Her asker yeşil bereli olamaz

Motosikleti
    125CC
    marka modle bilmiyorum ama bende çene açılır diyorum. en kaliteli kask bile rüzgar geçirir ve soğuk havalarda buğu yapar. uzun yollarda rüzgar sesi için 1.5 tılye satılan kulak tıkaçları var. buğu içinde afedersin vizörün üstüne tükürüp temizleyeceksin. o zaman buğu çok daha azalıyor. öte yandan çene açılır kaskların kaliteli olanlarında kilit var. kaza anında açılır mı açılmazmı bilmiyorum ama benim kaskımdaki kilit gayet sağlam gibi duruyor. yazın fullface takmak tam bir işkence. yaz için dandik bir kask almak istemiyorum iki kask alacak bütçem olmadığımdan çene açılır kask aldım. aynı şekilde güneş vizörüde var. kullanmaya pek gerek duymadım çünkü çene açılır bölümü kaldırdığımda güneşi engelliyor sabah çok erken saatler hariç. kışında çene kapalıyken güneş vurunca allah a dua ediyorum hafif bir ısı geliyor diye.

birde arkadan havalandırmalı olmasına da dikkat et giren hava çıkmadıktan sonra bir anlamı olmuyor boyunluk takınca çok sorun oluyor içerisi.

arkadaş hepinize çok teşekkürler yazdığınız modelleri bi inceleyim kafam takılan bişey olursa yardımlarınıza baş vurucam.bide vertigoya bakim

arkadaşlarr off bi türlü seçim yapamıyorum tav olmaya başladım haa :@ hyo 250 den sonra 600lüğe geçmeyi planlıyorum bende çoğu kişi gibi. bana hem hyoda hemde 600 lük bi motorda kullanabıleceğim;
    yüksek hızlarda aşırı rüzgar sesi almayan
    buhu yapmayan
    çok ağır olmayan
    siyahh,sağlam,içten güneş vizörlü kapalı kask istiyorum 200 tl yi aşmamak kaydıyla 1 hafta içinde alıcam

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    kaskların yabancı sitelerde çarpma testleri var, oradan hangi marka dünya markası hangileri çakma marka anlarsın, modeli tutturamasanda aynı markadan alsan yine kardasın ....
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    3 aydır LS2 F350 modeli FullFace kask kullanıyorum.

Genel olarak güzel 1 sefer de kaza geçirdim yere ilk temas eden yer kafamdı.LS2 görevini yaptı ve çok sert çarpmış olmama rağmen hiç bir şekilde acı hissetmedim.Sadece sesini duydum.

İridyum sarı vizör aldım yeni, dışarıdan daha hoş duruyor siyaha göre.Güneşli havada güzel ama gece görüş sıfır.Yolda yürüyen adamı zor seçiyorum.Ve ilk gece denememde bu yüzden soğukta 10 km vizör açık halde gelmek zorunda kaldım.

Buğulanma normalde de renkli vizörde de yaptı.Çok soğukta ve sadece durduğumda.Bu sorunu da durduğumda vizörü açarak çözüyorum.Hareket halinde bir sorun yok.

100'ün üzerinde rüzgar sesi almaya başlıyor hafiften.

Ergonomik, kullanışlı, dikkat çekiyor (özellikle sarı vizörle) ağırlığı 1550 gr.

Son olarak da fotoğraf...

http://img43.imageshack.us/img43/3266/img0082qv.jpg
    http://img560.imageshack.us/img560/4524/img0084es.jpg

erimozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alacağınız kaskın dayanımı ve güvenilirliği konusunda bilgi verebilen bir internet sitesi var: http://sharp.direct.gov.uk/

Bu siteden almak istediğiniz kaskın güvenlik testi olup olmadığına bakın mümkünse güvenlik testi yapılmış ve 3 üstü yıldız almış bir kaskı alın. 200tl ye sharp testinden 5 yıldız almış nitro aikido full face kask var. Size onu önerebilirim. Motomax mağazalarında bulabilirsiniz.Testlerin nasıl yapıldığını anlatan videosu da var, izleyin güvenip güvenmemek size kalmış ingiliz hükümetinin resmi test kuruluşudur kıytırık biryer değil. Ama bu sadece dayanıklılık içindir, rüzgar alma, pedlerinin çıkması vs gibi diğer şeyleri içermez.
    ---İTÜ Makina Mühendisliği 2009---
    2009-2010 UYARI Model Uydu Takımı
    2010- ? ITU Formula SAE Takımı

hocam gayet şık duruyo yorum yapan herekse teşekkürler fakat bu kaskın içten güneş vizörlüsü yokmu ? yani dışı şeffa vizor içtekini indirince görenler komple renkli cam sanıyor . peki alabileceğim şuan en uygun yer neresidir ? link verebilriseniz minnattar kalırım iyi aksamlar

baran.ankara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    sharp helmet yaz google.com'a sitesine gir . Her markanin modelin dayaniklilik degerlendirmesi var..

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    istediğin bütün özellikler 200TL'lik herhangi bir kaskta bulunmaz.
    Özellikle ses yalıtımı....

Kulak tıkacı veya mp3 çalar kullanacaksan idare eder o zaman.
    Ancak adam gibi ses yalıtımı istiorsan, 120-130 giderken haşır haşır kulaklarıma gelmesin diyorsan,
    o zaman en az bi 300-400 EURO verecen bi kaska.. bak gör yalıtımı..

Onun dışında, NITRO kasklar hem ayırdığın bütçeye hem de istediğin özelliklerin çoğuna uygun. Güneş vizörlü kask alırsan,
    ön cam beyaz olur, daha rahat edersin..
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Mutlaka kapalı kask almanı tavsiye ederim. Agv , shark düşünebilirsin 2side iyi markadır. Simsiyah vizör kesinlikle alma. bende %50 siyah vizör var gündüz güzel ama akşamları görüşü zorlaştırıyor, o yüzden gece sürüşlerimde orjinal vizörü kullanırım. Hafif isetrsen de carbon kasklar var ama pahalıdır.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)