Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çalışmak için uygun alanlar

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Merhaba,

Motora yeni başladım. 3 ay kadar önce Honda Güvenli Sürüş Teknikleri - 1 eğitimini aldım. Motorum ise Kawasaki Ninja 250R. Ehliyetim henüz elime geçmediği için trafiğe çıkmıyorum, arka sokaklarda dolaşarak öğrenmeye çalışıyorum ancak sanırım başlangıç için biraz abartılı bir motor almışım, kontrol etmekte zorlanıyorum.

Anadolu yakasında önerebileceğiniz, trafiğe kapalı, çalışmaya uygun, geniş alanlar var mıdır? Tabii bir de bu alana kadar motoru kullanabilmem gerekecek Trafiğe çıkabilecek kadar ustalaşmam için neler tavsiye edersiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    anadolu yakasında istanbul parkın etrafındaki yollar bomboş oluyor. pistin karşısındaki otoparklarda çalışma imkanı olabilir. ayrıca pendik sahildeki the greenpark otelin önündeki pazar alanında da çalışabilirsin. eğer imkan varsa GS2 eğitiminide al
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Google maps'ten baktığım kadarıyla her iki alan da gayet iyi görünüyor, teşekkürler. İstanbul park çok uzak, Greenpark otelin önündeki alan sanki otoparka benziyor, özel mülk değil mi orası? Gidip çalışsam kimse bir şey demez mi?

Honda'nın tüm eğitimlerine gitmek istiyorum ama ikinci eğitim için sanırım biraz motora alışmam lazım, video'ları oldukça zorlayıcı görünüyor.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    gs2'yi dün eğitim alanında izleme şansı yakaladım. motoruna tam anlamıyla alışmanı sağlayabilecek ve verdiğin komutlara motorun nasıl tepki vereceğini anlayabileceğin güzel bir eğitim. tabi eğitime katılmadan önce pratik yapman faydalı olabilir ama pratiğim yok diye eğitime katılmamazlıkta yapma. eğer yakın zamanda varsa gs2'e katılmanı öneririm.

pendik greenpark ile istanbul park'ın arası aşağı yukarı 15dk mesafede ve pendik'ten itibaren yollar hep boş oluyor. ben arada turlamak için o tarafa kaçıyorum. tavsiye ederim.

otelin önündeki alanla ilgili olarak otopark olsa bile 3 - 5 lira bi şey atarsın görevliye içerde turlamana izin verirler. haftasonları hep acemi otomobil sürücüleri orada pratik yapıyor.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    Honda pcx
    Kadıköye yakınsanız eski salıpazarının kurulduğu itfaiyenin arkası,geniş bir alan özellikle
    pazar günleri bomboş saatlerce çalışabilirsiniz..

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    gs1 eğitimi aldıktan sonra sizde değişen fayda sağladığını düşündüğünüz neler oldu anlatır mısınız ?

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    overcloud'un dediği Pendik pazar alanı, çalışmak için harika. (cumartesi hariç)
    Birçok kez orada çalışmıştım. Hiç karışan eden, önüne çıkan falan yok.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    @brooklynnn
    Eğitime gitmeden önce motosiklet koltuğuna bir kez bile oturmuşluğum yoktu, dolayısıyla en büyük etkisi kullanmaya başlayabilmem oldu Ama yeni başlamanın verdiği yabancılıktan dolayı çok fazla etmene konsantre olmam gerektiği için aslında sağlanabilecek maksimum faydayı sağlayamadığımı zannediyorum. Eğitim, çok az da olsa motosiklete binmiş birisine çok daha fazla fayda sağlayacaktır. Duran motosikletin nasıl tutulacağı gibi en basit bilgilerden başlayarak viraj tekniklerine kadar her şey çok ayrıntılı bir biçimde anlatılıyor. Her şeyi kendi tecrübesiyle öğrenmiş birisinin, birçok yanlışını farkedip düzelteceğine eminim.

Ben eğitim aldıktan sonra 3 ay hiç kullanmadım ve kendi motorumla tekrar çalışmaya başladım. İki kez otoparkta, çok düşük süratlerde düştüm, neyse ki kaskım vardı. Sanırım bu hem eğitimden sonra uzun bir süre ara vermiş olmamdan, hem de başlamak için yanlış bir motor seçmiş olmamdan kaynaklanıyor. O yüzden trafiğe çıkmadan önce daha uzun süre boş arazilerde çalışmayı ve en az bir eğitim daha almayı düşünüyorum.

Motosikleti
    As 200 Gy TAY
    Merhaba arkadaşlar 3 gün önce as 200 gy 2 tay aldım arka lastik patladı ya napcam şimdi. Lastikçiye götürmekte ayrı dert

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda (Beat)
    imkanın varsa daha kücük daha rahat hakim olabilicen motor kirala onla takıl biraz acemilini atmaya çalış sonra kendi motoruna geç biraz öz güwen :d hoyn acılın bakam die bi irade hormon oluşcak sende sonra yapıştır geç :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)