Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2.el motorsiklet alırken yardımıza ihtiyacım var..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hayalets - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt 250 R
    arkadaşlar 2.el motorsiklet alcam.araştırdım fakat tam emin olamadım.Ruhsat biraz yıpranmış gibi çatlamalar olmuş pvc kaplatmış.ve muaynesi yok.
    çatlaklardan dolayı ruhsatla ilgili bi problem olabilir mi?muaynesi yapılmadan devralabiliyormuyum?
    uraşlar çabalar geçecek günler masraflar hakkında detaylı bilgi istiyorum lütfen yardımcı olun teşekkür ederim..
    Satılık ucuz choper motorsiklet
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-diger-markalar-mondial-150-zat-takasli-250-cc-capir-vitesli-chopper-motorsiklet-58197787/detay/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    muyene yoksa ceza alıyorlar ruhsat okunmayacak gibi ise değişmesi gerekebilir oda ayrı bi masraf sen muayeneyi yaptır motoru öyle devrini al bence çünkü muayeneden geçemezse bide ayrı masraf yaparsın haberin ola
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Typerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    istersen ruhsatı emniyetde yeniliyebilirsin, çatlaklar sorun olmaz sahteyse sazen satış esnasında noterde çıkar ortaya, muayenesini yaptırmadan satıcı motoru satamaz sende alamazsın malesef noter izin vermez noter sanırım 60 tl falan alıyor işlem için.Hayırlısı olsun
    Hayalim Üç Kelime Oda Şöyle " Honda-CBR-600RR "

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    noter masrafı 75.5 tl
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    buldugun motor nedir motosikleti görüp begendiysen ve satış alacaksan problem yaşamazsın. öncelikle ruhsattaki bilgileri tüvtürk sitesine girerek ne kadar muayene borcu oldugunu ögrenebilirsin.

http://www.tuvturk.com.tr/

ayrıca buradan da

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp

aracın borcu varmı yokmu ögrenirsin. gerçi borç gözüken aracın noter satışı olmaz. noterde çıkar borcu.

sonuç olarak üzerine aldıgında ruhsatın yenilenecek. burada dikkat etmen gereken ruhsatta yazan bilgileri kontrol etmen mesela benim sattıgım cbf 500 ruhsatında motorlu bisiklet yazıyordu ayrıca sürücü dahil istidap haddi kısmı 1 yazıyordu gidip arşivden düzelttirdim.
    şerefini kaybedenin kaybedecek bir şeyi kalmamıştır

HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    muayene olmadan satış yapabiliyorsun
    İkincilik kaybedenler içindir...

Motosikleti
    Gt 250 R
    yapabiliyozmu satış muayne olmadan yapamıyozmu :S kesin bi sonuç elde edemedik

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:43 ----------

sigorta şirketimi arayıp bir bilgi aldım.bazı emniyet müdürlükleri izin vermiyor bazıları veriyor diye sölediler.Gaziosmanpaşada oturuyorum sigorta şirketimde gaziosmanpaşada bundan dolayı az çok biliyorlar sigorta şirketleri alım satım olaylarını.Gaziosmanpaşa emniyet müdürlüğünün bi sıkıntı çıkartmayacağını söylediler.

Başka bir soru sormak istiyorum.Vergi borcu varsa noterde çıkıyor noter söylüyor size " vergi borcu vardır" diye sanırsam.noterde çıkmıyorsa farklı birşey uygulamak gerekiyormu?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-diger-markalar-mondial-150-zat-takasli-250-cc-capir-vitesli-chopper-motorsiklet-58197787/detay/

Typerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı HaydarBıçak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muayene olmadan satış yapabiliyorsun
    Ben araç alıcakken satıcının bana devretmesine izin vermedi noter ama bu araç farkı varmıdır bilmem noter satıcıya muyeni yaptır öle gel dedi.Bilginize
    Hayalim Üç Kelime Oda Şöyle " Honda-CBR-600RR "

Motosikleti
    Gt 250 R
    hmm teşekkürler kardeşim

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    muayene olmadan araç satışı yapılabilir.
    Aracın vergi borcu var ise, yine anlaşmalı olarak satışı yapılabilir.
    Aracın plakasında trafik cezası var ise, yine anlaşmalı olarak satışı yapılabilir.

Sadece ve sadece arasın üzerinde hak mahrumiyeti var ise satış yapılamaz.

Noter masrafı 75.5 TL dir ve bu yeni tescil (veya trafik tam emin değilim) belgesi için alınan bedeldir.
    Öteki belgeyi (trafik veya tescil) trafik şubeden alırsın sigortanı yaptırdıktan sonra.

Eğer ruhsat okunabilecek durumda ise sorun yok, zaten yenisini alacaksın satıştan sonra.

Aracın vergi, ceza, muayene vs gibi borçları olup olmadığını araştır.
    Çıkan borç var ise, satıcı ile anlaşıp aracı borçları ile beraber alabilirsin...

NOT: bütün bu yazdıklarım kulaktan dolma değil, birebir yaşanmış ve yaşanırken mevzuattan okunmuş bilgilerdir..

NOT2: vergi borcu konusunu şöyle açıklayayım. Aracın vergi borcu varken normalde satışı yapılamıyordu.
    Ancak artık aracı alacak kişi vergi borcunu üzerine aldığını taahhüt ettikten sonra, aracı alabiliyor,
    ve trafik şubeden TRAFİK BELGESİNİ alırken vergi borcu yoktur kağıdını da sigorta ile birlikte gösterme mecburiyetinde oluyor.
    Aynı şekilde cezalar konusu da bu şekilde hallediliyor.
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    Alıntı Typerkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben araç alıcakken satıcının bana devretmesine izin vermedi noter ama bu araç farkı varmıdır bilmem noter satıcıya muyeni yaptır öle gel dedi.Bilginize
    2 ay önce motosiklet sattım noter muayeneye bakmadı sorumluluğun alıcıya ait olduğuna dair bir yazı ekledi ve satışı gerçekleştirdi
    İkincilik kaybedenler içindir...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)