Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor Muayne Saçmalığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Scooty Pep+
    Bugün sabah scooty pep scooterimle muayne için gittiğim tüvtürk istasyonlarına sigorta olmadığı nedeniyle kayıt yapıtramadım.Sonra geri geldim ve 3,5 saat bekledikten sonra alındım ve far sinyal frenlere bakıldı sonra şase no arandı scooterde ve açtım motorun selesinin altında baktı baktı öbür görevliye geçer mi diye sordu geçer dedi ve sonra bekledim bandrol takılmasını bir baktımki şase noyu ön tarafa yazdırmam gerekmiş geçemedim saçmalık gerçekten tvs firması onu orada yapmışsa benim hatam mı kardeşim 1 ay sürem var ve 250 tl yakın masraf çıkıyor yarın gidip hakkımı arayayım mı ne dersiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu zamana kadar muayneden nasıl geçtiniz peki?

Bence orada çalışanlar biraz problem çıkarmış daha üst yetkili birine giderek çözüme kavuşabilir

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    şafak kardeşime aynen katılıyorum motosikletin ilk muayenesi mi bu arada ?
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    Scooty Pep+
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu zamana kadar muayneden nasıl geçtiniz peki?

Bence orada çalışanlar biraz problem çıkarmış daha üst yetkili birine giderek çözüme kavuşabilir
    daha ilk muaynem aynı tüvtürkteki bütün çalışanlar suratsız

Motosikleti
    Aprilia RS "08
    Mutlaka tatlı dil ile muhabbet kurulmalı, benim her aksanım tam idi 5 dk geçtim biraz muhabbetten zarar gelmez, ama sana biraz kıllık yapılmış gibi..
    HONDACBR125RAPRİLİARS125YAMAHAR6

Motosikleti
    Scooty Pep+
    Abi gerçekten tatlı dille de konuştum öyle saçmalık mı olur bütün activaları beatları öyle gönderdiler şase numarası ön çatıda olacakmış hem benimki etiket bile değildi ya kaynatılmıştı motorun altına

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    benim hyonunda motor noyu bulamadıkları halde hafif kusurlu olarak geçirmişler muayeneden...

e ben yarın bigün gidip motor bloğunu çalıp taksam yine geçecek muayeneden...enteresan
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    dostum olmazsa küçük bir plakaya askeri malzeme satan yerlerde künye çakan yer vardır.orada şase numarasını çaktır o levhayı al motorun önüne sabitle git istedikleri olsun..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    Scooty Pep+
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum olmazsa küçük bir plakaya askeri malzeme satan yerlerde künye çakan yer vardır.orada şase numarasını çaktır o levhayı al motorun önüne sabitle git istedikleri olsun..
    Yarın gidip kibarca konuşacağım olmadı kendi istedikleri dilden konuşacağım sanırım. Ama dediğinizi yaptırıp gideyim ona mırın kırın edip kabul etmezlerse bağırıp üst görevliyle konuşmam gerektiğini söyleyeceğim.[COLOR="Silver"]
    Yalnız ön şasenin üstüne yazdırılacak diyorlar öyle saçmalık mı olur çalacak olsam bile motoru o sanayide yazacak bir sürü eleman var hırsızlıktan şüphe ediyorlar.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    levha kabul edilmiyor..arabamdan biliyorum..
    orjinal plakadan okumak yerine şasedeki numarayı okumaya cebelleştiler...
    diğer bir konu ve mantığıma yatanı...
    bu motoru Türkiyeye bu şekilde getirdilerse ve muayeneyi yapmıyorlarsa adamı öttürürler...
    ha ama muayene istasyonunu ama motorun distiribütörünü....

bence hiçbir işlem yaptırmaya kalkmayın..o şekilde fabrikanın orjinal yere koyduğu numarayı kabul etmeme gibi bir lüksleri olamaz...
    motosiklet firmasını da arayın,tüvtürküde arayın ve herikisine de telefonda sorunu çözmelerini aksi taktirde mahkemeye vereceğinizi ve
    yüklü bir tazminat davası açacağınızı söyleyin....

ayrıca motor numarasının okunamaması hafif kusur...
    şase numarasının okunamaması emniyetsiz ve trafikten men olarak değerlendiriliyor bilginize.....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

rsc86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    moskoviç 1.5lpg ilk hedef YZF 125 ileri
    saçmalığın danskası

Motosikleti
    Scooty Pep+
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    levha kabul edilmiyor..arabamdan biliyorum..
    orjinal plakadan okumak yerine şasedeki numarayı okumaya cebelleştiler...
    diğer bir konu ve mantığıma yatanı...
    bu motoru Türkiyeye bu şekilde getirdilerse ve muayeneyi yapmıyorlarsa adamı öttürürler...
    ha ama muayene istasyonunu ama motorun distiribütörünü....

bence hiçbir işlem yaptırmaya kalkmayın..o şekilde fabrikanın orjinal yere koyduğu numarayı kabul etmeme gibi bir lüksleri olamaz...
    motosiklet firmasını da arayın,tüvtürküde arayın ve herikisine de telefonda sorunu çözmelerini aksi taktirde mahkemeye vereceğinizi ve
    yüklü bir tazminat davası açacağınızı söyleyin....

ayrıca motor numarasının okunamaması hafif kusur...
    şase numarasının okunamaması emniyetsiz ve trafikten men olarak değerlendiriliyor bilginize.....

Gerçekten Çok güzel bir şekilde okunuyor isterseniz fotoğraf atabilirim en azından okunmadıklarını söyleseler bile kazınmış durumda ama yine okunuyor.Zaten zor tuttum yaşım 17 ama nasıl o sinirle çıktım o adamın çıkışını bile beklemeyi düşündüm saçmalık gerçekten yaptıkları sikayetvar.com'a yazdım yarında tüvtürkü arayacağım bana anlatıyorlar üniversitenin makine bölümüne gidiceksn oradan istasyona sonra trafiğe gidiceksin vs vs vs peki bu ek-1 belgesi nedir motorum ruhsatta kırmızı yazıyor yok neymiş kırmızı gri rengi varmış ben bunu ilk aldığımda zaten kırmızı olarak geçiyordu rengi.

Motosikleti
    Scooty Pep+
    Fotoğrafını çektim ve sizinle paylaşmak istiyorum. Bugün yine gittim şase'nin üstünde olması gerektiğini söylediler kafayı yemek üzereyim.

[B]::xrock::Kontrol edemediğin güç,güç değildir ::xrock::[/B]

CygnusBursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 2013
    benim motosikletimi gecirsinler diye tatlı dille yalamalık yapamam onlara arkadaş gercekten varsa bi sorunu gecirmesinler onlar bana bagıracak ben onlara tatlı dil kullanıcam he
    Düş peşindeysen Düş peşime

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Alıntı MrDemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    açtım motorun selesinin altında baktı baktı öbür görevliye geçer mi diye sordu geçer dedi ve sonra bekledim bandrol takılmasını bir baktımki şase noyu ön tarafa yazdırmam gerekmiş geçemedim
    Bu gerçek mi ? çünkü benimde selenin altında.
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim anlamadığım şey şu: Şase numarası yanlış yerdeyse ve bu durum muayenesine mani ise trafiğe çıkmasına nasıl izin verilmiş bu motorun?
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

Motosikleti
    Scooty Pep+
    Alıntı ysn17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gerçek mi ? çünkü benimde selenin altında.
    Valla adamları çözemedim adamlar şase numarasını şasenin üstünde diyor ama fotoğraflarda olduğu gibi perçinlenmiş bir şekildedir yani allahın kıt tüvturk çalışanları.

Alıntı BBelt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim anlamadığım şey şu: Şase numarası yanlış yerdeyse ve bu durum muayenesine mani ise trafiğe çıkmasına nasıl izin verilmiş bu motorun?
    Bende onu merak ediyorum ya işleri güçleri kıllık çıkarmak.
    [B]::xrock::Kontrol edemediğin güç,güç değildir ::xrock::[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)