Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kontra Tekniği ..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Free_AnGeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250r '' ReD DraGoN ''
    Geçen gün işten dönerken İftara doğru Nedendir bilinmez aklıma Bu kontra tekniği Geldi :=))

Yolumu biraz uzatıp '' 15 '' gün kadar önce Yeni yapılan Güzelmi güzel Asfaltın olduğu yere gideyim dedim Baktım ki Yolda boş denecek gibi yaparım ben bunu deyip bastım gaza 1 2 derken Kontra tekniğini bir denedim ki '' Y-U-S-U-F Y-U-S-U-F ''

Arkadaş Sola dönücem Elciği Sola doğru hafif ittim ve sola doğru hafif yattım .. Şahane Döndüm Mükemmel Döndüm Hatta kaldırımdaki yayalar durdu baktı Kask kafamda olmasına rahmen adamı Görüyon mu bak diye konuşmaları duydum duymasına ama o 6 -7 saniye bir an tamam dedim ilyas Batırdık Kesin yerle bir öpüşme olacak Bu teknik internetten okunduğu gibi kolay değilmiş anladığım kadarı ile Bunu bilen birinden ders alıcam olmayacak..

Duyduğum kadarı ile '' Kontra tekniği '' Yarış pistlerinde kullanılan bir teknik Bizim ülkemizde şehir içinde O kadar mükemmel Asfaltlar varki Motor Asfalta kıyamadığında kendini Yere bırakıyor .... yinede Öğrensek zararı olmaz...

Siz siz olun İnternette okuduklarınızı Bilen birinden ders almadan Denemeyin sonra Üzülürsünüz
    M.Cankurt bunu beğendi.
    ''Bir adamı sabah gördüğümde tesadüf olarak kabul ederim, öğlen aynı adamı bir daha görürsem kuşkulanırım. Akşam karşılaştığımızda tereddütsüz silahımı çekip vururum. Tesadüflere inanmam '' Al Capone

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslında o kadar zor değil sadece alışık olmadığından yusuf yusuf Alıştırma yaptıkça artçın olan yusuf yavaş yavaş ayrılacak senden rahatça kontra yapabileceksin Ama tabiki dediğin gibi ülkemizin asfaltında önce bi düzgünce tur atacaksın döneceğin yerleri kontrol edeceksin uygunsa bidahaki geçişinde kontra
    semihcan bunu beğendi.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Motosikleti
    Aprilia RS "08
    Bir gün istemeyerek olsa yaptım motor bir yalpaladı resmen motorun üzerinde zıpladım tekrar oturdumDikkat etmek gerek.
    HONDACBR125RAPRİLİARS125YAMAHAR6

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Aslında sen normal kullanımında bilmeden zaten yapıyorsun.Süratle giden bir motorun gidonu sola döndürüldüğü zaman motor sola değil sağa döner.Arada sırada çalış kontrayı bilerek yaparak dönülen virajlar çok zevklidir.Motosiklet zaten yatırılarak değil kontra tekniği ile döndürülür.Burda önemli olan bu tekniği içgüdü ile değil bilinçli olarak yapmaktır.

[QUOTE=Soykan67;2420961] Motosiklet zaten yatırılarak değil kontra tekniği ile döndürülür.

Derken?yani biz bu zamana kadar hep kontrayla mi döndük...hic mi yatiramadik biz simdi motorlarımızı...

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    çorlu tekirdağ yolunuda yapıyorlar ordada güzel kontra yapılır
    bu kawasaki bir başka dostummm

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Yatırmak demek zaten kontra demektir. Motosikletler kontra olmadan, yatmadan viraj alamazlar. Motora kontra yı verdiğin an motosiklet yatma eğilimine girer. Ben yatırarak dönüyorum kontra tekniği kullanmıyorum diyorsun ya, işte o vakit bilinçsizce kontra yapıyorsun farkında değilsin. Forumda 150.000 defa yazıldı çizildi bu konu. Arayın biraz.
    Kızıl pars bunu beğendi.
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Kontra tekniğini uygulamadan viraj alamazsınız.
    Mutlaka bu tekniği uygulamayı öğrenmeli ve dönüşlerde kullanmalısınız .
    İlk defa uyguladığınızda sanki motor aşırı yatıyormuş devrilecekmiş gibi gelebilir. Bunun sebebi daha önce dönerken zorlanmaya alışmış olmanız.

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Supermoton olsa ne kadar ne kadar eğleniyosun bilemezsin
    *Heka bunu beğendi.
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Kontrol sende olur kontra tekniği ile kontrol edin....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kontra tekniği tam olarak nasıl oluyor net açıklayacak olan var mı forumda tonla konu okudum ama hala kafama yatmadı desem yeridir deneyeceğim diyorum ama izmirde de öyle güzel olan bir asfalt yok maalesef

örneğin sola viraja girmeden sol elcik itilip sonra mı viraja giriliyor yoksa sola virajda motor sola yatık pozüsyonda mı sol elcik ileri itiliyor?

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    [QUOTE=simitpeynir;2420982]
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet zaten yatırılarak değil kontra tekniği ile döndürülür.

Derken?yani biz bu zamana kadar hep kontrayla mi döndük...hic mi yatiramadik biz simdi motorlarımızı...
    Açıklama yapmış arkadaşlar ama bende bir şey söyleyeyim.Bir ara profesyonel yarışçılarla birlikte bir test yaptılar.Gidonu tamamen sabitleyerek sadece yatırarak viraj dönmeye çalıştılar ve sonuç hüsran.Motor yatmadan dönemez ama kontra tekniği yatırır zaten motoru.

Şafak düz yolda sakin trafikte giderken gidonu mesala çok hafif bir şekilde sağ elinle it ve bırak.O zaman farkedeceksin ki motosiklet sağa doğru çok hafif yatmak isteyecek ve o tarafa dönmeye çalışacak sonra tekrar toparlanacak.Bu gidonu itme işlemini sürekli yaparsan o zaman motor dönmeye başlar.Bunu önce düz yolda çalışırsan mantığını kavrarsan sonra virajlara geçebilirsin.Çalışma ile zamanla alışacaksın.Dediğim gibi düz yolda çok hafif bir şekilde sol yada sağ elinle gidonu it ve hisset ne tepki verdiğini.Viraja girmeden hemen önce yapılıyor bu ve eğer kontra tekniğini iyice kavrarsan viraj içinde de acil durumlarda yapabiliyorsun engellerden vs. kaçmak için.

Motosikleti
    Honda Titan
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kontra tekniği tam olarak nasıl oluyor net açıklayacak olan var mı forumda tonla konu okudum ama hala kafama yatmadı desem yeridir deneyeceğim diyorum ama izmirde de öyle güzel olan bir asfalt yok maalesef

örneğin sola viraja girmeden sol elcik itilip sonra mı viraja giriliyor yoksa sola virajda motor sola yatık pozüsyonda mı sol elcik ileri itiliyor?
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...i-videosu.html burdan izleyebilirsin
    [B][COLOR="#696969"]Mondial RS 151 - 2008 / 2011[/COLOR][HR][/HR] [COLOR="#FF0000"]Honda Titan - 2011 / ?[/COLOR][HR][/HR] :bestmt:[/B]

Motosikleti
    Sl 150
    bunu chopper'la yapmayı denesem sonuçları ne olur ?
    Ne mutlu [B]insanım[/B] diyene!

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benimde kontra tekniğine kafam yatmıyor yusuf beni engelliyor ah ulan o yusuf bir kovabilsem !

sola dönerken gidonu sağa çevirecez hooop buğday tarlasına ekin biçme

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    benim bildiğim kontra tekniğinde sola dönüyorsanız elciği sola doğru itmezsiniz sağa doğru itersiniz bu şekilde motor kendi yolunu bulur zaten yanlış biliyorsam lütfen düzeltin ama bunuda burada yine kontra basma ile ilgili bir konuda okumuştum.
    Saygılar
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

Motosikleti
    GT250r '' ReD DraGoN ''
    Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yatırmak demek zaten kontra demektir. Motosikletler kontra olmadan, yatmadan viraj alamazlar. Motora kontra yı verdiğin an motosiklet yatma eğilimine girer. Ben yatırarak dönüyorum kontra tekniği kullanmıyorum diyorsun ya, işte o vakit bilinçsizce kontra yapıyorsun farkında değilsin. Forumda 150.000 defa yazıldı çizildi bu konu. Arayın biraz.
    Sizi Şiddetle Kınıyorum .!!!!!

Dikkatli okuyunuz,
    Ben kontra tekniği Nasıl yapılır ?
    Kontra tekniğinde Yatışlar dönüşler nasıl olur veya başka bir şekilde '' SORU '' sormadım ..

ben Başımdan Geçen Traji komik bir olayı buradaki dostlarımla Paylaştım .. Bilinçli veya bilinçsiz kimse Doğduğu gibi öğrenmedi bir şeyi Çalıştı uğraştı öğrendi .. Bende ilk denememde Yatırdım motoru döndüm ve açık ve net olarak Bilen birinden bu konuda yardım alacağımı yazdım ... !!

burası Sohbet bölümü değilmi ? tekrardan söylüyorum ki Bir soruma cevap aramak için değil başımdan geçen bir olayı paylaşmak için bu konuyu açtım ..

---------- Post added at 21:00 ---------- Previous post was at 20:57 ----------

Alıntı anaconda84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim bildiğim kontra tekniğinde sola dönüyorsanız elciği sola doğru itmezsiniz sağa doğru itersiniz bu şekilde motor kendi yolunu bulur zaten yanlış biliyorsam lütfen düzeltin ama bunuda burada yine kontra basma ile ilgili bir konuda okumuştum.
    Saygılar
    hocam Senin bildiğin yanlış Sola döneceksen Hafif sola itersin Sağ'a döneceksen hafif sağ Tarafa .. Forumda ve diğer bir çok Sitede bu şekilde anlatılıyor .
    ''Bir adamı sabah gördüğümde tesadüf olarak kabul ederim, öğlen aynı adamı bir daha görürsem kuşkulanırım. Akşam karşılaştığımızda tereddütsüz silahımı çekip vururum. Tesadüflere inanmam '' Al Capone

Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    yanlış hatırlıyorda olabilirim kusura bakmayın

Motosikleti
    GT250r '' ReD DraGoN ''
    Alıntı anaconda84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlış hatırlıyorda olabilirim kusura bakmayın
    Yok hocam ne kusuru bugün Telefonla Nuray usta ile konuştum, Onun bana dediği senin tekerler bi asfalta alışsında daha 0 teker biraz yola alışsın ben sana öğretirim

Ama laf arasında ayriyetten sola döneceksen sola sağ'a döneceksen sağ tarafa itilecek diye dedi )

Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    teşekkür ederim kardeşim bilgilendirdiğin için yanlışları düzeltmek lazım

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)