Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Senin yerin sağ şerit

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cygnus rs
    Yaklaşık 1 saat önce kadıköyden eve gelirken,köprüyü kullandım.Tam köprü bitimindeki yokuş yukarıya 100km ile çıkıyorum ve orta şeritteyim.Arkama bir taksi geldi sellektör yapıyor bana,dedim okadar geçmek istiyorsan solla geç. Sol şeritte bir araba vardı ya bmw yada mercedes uçağımsı birşeydi tam hatırlamıyorum bu kapamış sol şeridi 80 ile gidiyor taksici ona laf edemeyince aklısıra hırsını benden çıkarmaya çalıştı.Bir ara yanyana geldik taksiciyle açtı camını bana el kol yapıyor bende elimi kolumu kaldırdım karşılıklı sallıyoruz o bana elini birşey için sallıyor ama ben öylesine sallıyorum.Demezmi bana senin yerin sağ şerit ordan gideceksin diye;işte orada işler bitti,nevrim döndü,gözüm karardı,cinnetim geldi.Bu hızlanınca bende yapıştım arkasına ama malum 125 cc scooter ile pek de aksiyon yapılmıyor 110 dan sonra tıkanıyor alet.İleride trafikte kayboldu adam, aradım bayağı ama bulamadım adamı.Tek dileğim adamı bulup motosiklet kime göre sağ şeritten gitmeli onu sormaktı ama heralde başka birtarafa gitti adam.

Benim bugüne kadar başıma gelen en ilginç olaydı bu ve ben merak da ediyorum orta şeritte 100 ile gitmek sellektör hak edermi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    sanırım birinci köprüden bahsediyorsun geçen hafta aynı şey benimde başıma geldi
    motoru araç olarak görmeyen gerizekalılar motoru kullananın insan olduğunu unutuyor
    ilk zamanlar bende çok sinirlenirdim ama zamanla sessiz kalmayı öğrendim
    ya kavga çıkacak ya susup gideceksin efendilik bende kalsın diyorum
    İkincilik kaybedenler içindir...

Motosikleti
    şimdilik yok :(
    bence burda medya tam olarak işini yapmıyor. bilirsiniz tv de saçma sapan programlar vardır. kardeşim birazda şu araba kullanıcılarını bilinçlendirmeye yönelik program yapsanıza. motosiklet kullanıcılarında enaz kendi kadar insan olduğunu hatırlatsanıza.
    işte sonra böyle magandalar gelir en ufak bilgisi olmadan senin yerin sağ şerit diye söyler. (aslında 1200 cc bir makinayla geçeceksin bunun arkasına kimin yeri sağ şeritmiş göstereceksin)

ayktcnknyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kısmetse
    oda bişeymi ben tır solluyorum arakmdan araba geliyo sellektör yapıyo sağımda tır solumda banket nereye gideceksem artık ucucam heralde 2 şeritli tek yönlü yolda sonra bende ellerimle gözlerimi sonrada tırı gösteriyorum deli misin işareti yapıyorum :D
    Asla pes etme !

Free_AnGeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250r '' ReD DraGoN ''
    Biraz Karamsarca olacak Belki ama '' kadarde Ölüm Var ise Kaçmak boşuna '' Sonuna KAdar şiddetten Yanayım Amaa Şunuda belirteyim Haklı isem Ve karşı taraf benden önce Şiddete Eğilimli bir şekilde davranmaya başlar ise '' Rabbim ne verdiyse Kafa göz fark etmeksizin Giricen ''
    bu devirde Bu yaşam Tarzında bu zamanlarda Sen o adamı hastanelik edersin belki bin tane dert çıkar başına belki olay çok uzar ama en azından o adamda yediği sopadan bir nebze olsada ders alır Hatırlar seni birdahaki sefere '' Motosiklet '' sürücülerini görürse ona göre davranır .. !! Lakin bunlar tamamen şahsi görüşümdür.. !
    ''Bir adamı sabah gördüğümde tesadüf olarak kabul ederim, öğlen aynı adamı bir daha görürsem kuşkulanırım. Akşam karşılaştığımızda tereddütsüz silahımı çekip vururum. Tesadüflere inanmam '' Al Capone

turkmath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 - Kawasaki z250sl
    Valla ülkemiz şartlarında eminim her motor kullananın onlarca defa başına geliyordur aynı şey. Sağdan gidersin, yol çizgisinin dışına atmaya çalışırlar.Orta çizginin bir metre sağından, yani araçların sol teker hizasından gidersin, bu seferde sağdan sollarlar Adam 90-100 le kaptırmış geliyor arkadan, selektör ardı ardına sağa yanaş yada hızlan diye...Valla trafikte bilinçsizliğin ve cahilliğin had safhada olduğu bu ülkede motosiklet kullanmak çılgınlıktır. Kim nederse desin, hepimiz çılgınız

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı efe tolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 1 saat önce kadıköyden eve gelirken,köprüyü kullandım.Tam köprü bitimindeki yokuş yukarıya 100km ile çıkıyorum ve orta şeritteyim.Arkama bir taksi geldi sellektör yapıyor bana,dedim okadar geçmek istiyorsan solla geç. Sol şeritte bir araba vardı ya bmw yada mercedes uçağımsı birşeydi tam hatırlamıyorum bu kapamış sol şeridi 80 ile gidiyor taksici ona laf edemeyince aklısıra hırsını benden çıkarmaya çalıştı.Bir ara yanyana geldik taksiciyle açtı camını bana el kol yapıyor bende elimi kolumu kaldırdım karşılıklı sallıyoruz o bana elini birşey için sallıyor ama ben öylesine sallıyorum.Demezmi bana senin yerin sağ şerit ordan gideceksin diye;işte orada işler bitti,nevrim döndü,gözüm karardı,cinnetim geldi.Bu hızlanınca bende yapıştım arkasına ama malum 125 cc scooter ile pek de aksiyon yapılmıyor 110 dan sonra tıkanıyor alet.İleride trafikte kayboldu adam, aradım bayağı ama bulamadım adamı.Tek dileğim adamı bulup motosiklet kime göre sağ şeritten gitmeli onu sormaktı ama heralde başka birtarafa gitti adam.

Benim bugüne kadar başıma gelen en ilginç olaydı bu ve ben merak da ediyorum orta şeritte 100 ile gitmek sellektör hak edermi ?
    Sevgili Kardeşim,

Lütfen motosikletinin ruhsatını açıp "Araç Tipi" kısmını kontrol et . Eğer orada "L1" ibaresini görürsen taksici haklıdır , yok "L3" yazıyor ise sen haklısın ama unutma "Tavukla tartışan solucan yanılır" diye bir atasözü vardır . Bu sıcaklarda araç sürücüleri ile fazla yüz göz olmayın sakince yol verin çekip gitsinler büyüklük sizde kalsın hiçbirimizin başına güneş geçm,ş bir araç sürücüsü yüzünden zarare görmesini istemem.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Sana gene yerin sağ şerit demişler, bana "senin yerin yerden 5 mt yukarısı" diyorlar bazen.
    Sağ sol şerit dolu, önümde araç var, arkamdaki lavuk selektör - korna yapıp duruyor.
    Havaya kalkmam lazım ki benim yerime geçsin. Hem nereye geçecekse... sadece benim önüme.

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    ah şu taksiciler.....

Motosikleti
    GT250R
    Benzer bir durum benimde başıma gelmişti.
    Geçen sene e5'te en sağ şeritte YBR125 ile giderken, beyaz bir mercedes arkama selektör yaparak yanaştı ve ısrar ile sağım (bariyer, emniyet şerdi yok) solum dolu olmasına rağmen selektör yapmaya devam etti.
    Acaba hasta filan mı yetiştiriyor dedim içimden ama dörtlülerde yanmıyordu.
    [B][COLOR="Red"]Lazer Vertigo Gothic Stains & Shark S500 Air HellBel White[/COLOR][/B]

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı Free_AnGeL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz Karamsarca olacak Belki ama '' kadarde Ölüm Var ise Kaçmak boşuna '' Sonuna KAdar şiddetten Yanayım Amaa Şunuda belirteyim Haklı isem Ve karşı taraf benden önce Şiddete Eğilimli bir şekilde davranmaya başlar ise '' Rabbim ne verdiyse Kafa göz fark etmeksizin Giricen ''
    bu devirde Bu yaşam Tarzında bu zamanlarda Sen o adamı hastanelik edersin belki bin tane dert çıkar başına belki olay çok uzar ama en azından o adamda yediği sopadan bir nebze olsada ders alır Hatırlar seni birdahaki sefere '' Motosiklet '' sürücülerini görürse ona göre davranır .. !! Lakin bunlar tamamen şahsi görüşümdür.. !
    Şahsi görüşün şahsi görüşümdür ist trafiğinde otomobil sürücüsüyle ne zaman tartışan bir motorcu görsem yanlarına yanaşır motorcuya destek çıkarım.Zaten lavuk yol alır gider.
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    aslında zaman zaman hepimizin başına gelen bir mevzuuu helede cc küçükse yırtınıp durmanız içten bile değil

özelliklede tamam anladık sağ şeridi kullanacağız buraya kadar ok ama bazen kamyon tır sollamaya çıktığınız anda kıçınızın dibine yanaşıp sellektör ve hareket yapanlar yokmu ona tırt oluyorum neden ?????

çünkü benim kamyonu yada tırı sollamam bir kaç sn sürecek ve arkamdaki kazmada bunu anlayabiliyor ve buna bile tahammülü yok sanki kamyonun tepesine çıkacağım yavvvvv.

firen yapıp kamyonun arkasına geçemiyorum çünkü kıçımın dibine yanaşmış p....venk gaz bassam zaten sonuna kadar köklemişim 110 km anca gidiyor motosiklet , maksadım tırı sollayıp kendimi sağ şeride zaten atmak ama ona bile müsade yok genelde ne hikmetse istanbul yollarında çokça başıma gelmiş bir şeydir

günlerden bir gün tüm akıl gücümü, kabiliyetimi , bilgi deneyim ve tecrübemi bu i....nelere harcayıp böle adamlar için motosikletimin arka tarafına bir aparat yapasım geliyor ama öyle bir şey yapacağımki ön camına yanık yağı yada benzzeri vs. şlapssss diye yapıştıracak görüşü bir anda sıfıra inecek , yada çıkarcam 14 lüyü çek lan sağa diyecem

sonra bir bakmışsınız bir motosiklet haberi akşam bültenlerinde istanbul boğaz köprüsünde seyreden özel bir otomobille motosiklet sürücüsü arasında yol verme yüzünden çıkan tartışmada araç sürücüsü, dayısının oğlu, amcasının emmisi motosiklet sürücüsününün kurşunlarından kaçamadı, 3 ağır biride yoğun bakımda en yakın bilmem ne hastanesine kaldırıldı ..

aman allahım yarabbim sen yazdındsa boz , allah kimsenin başına vermesin, tüm mt dostlarını böyle bir cinnetten koru yarabbim

ulem deşti,niz yaramı 2 dakkada hem yazdım hem oynadım beyavvv

zaten büyük cc ye geçiç yapmak istememin sebebi hızı sevdiğim için değil böle ......... lere ders vermek için olacak...

---------- Post added at 18:23 ---------- Previous post was at 18:18 ----------

Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana gene yerin sağ şerit demişler, bana "senin yerin yerden 5 mt yukarısı" diyorlar bazen.
    Sağ sol şerit dolu, önümde araç var, arkamdaki lavuk selektör - korna yapıp duruyor.
    Havaya kalkmam lazım ki benim yerime geçsin. Hem nereye geçecekse... sadece benim önüme.

aynen
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    yamaha cryptone
    Kardeş haklısın da, maalesef burası Türkiye. O açıdan sen de motor kullanan biri olarak öncelikle kendi sağlığını düşünmelisin. Açıkçası ben sağ şeritten gidiyorum çoğunlukla. Çünkü o adamın farı kırılır, bizim en ufak birşeyde canımız yanıyor. Biraz yavaş ve bir on dakika geç gitmekten zarar gelmez. Cynus rs yi kullandım, o motorla asla 80 in üzerine çıkmadım ve çıkılmaz bence. Ayrıca 50- 60 filan çok iyidir. Ne gerek var ne acelemiz var arkadaşlar? Önce can diyelim. Yolumuzu özellikle düşük cc motorlarda iyi görelim. Sıcak havalarda hatalar inanılmaz yükseliyor. Trafiğin yoğun olduğu yerlere çıkmaya cidden tırsıyorum...

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    Sırf bunun gibi duyarsız dört tekerli sürücüler için fazere geçiş yaptım,artık arkamdan kimse bana sellöktör yapamıyor ve yapsada beni sollamaya atları,beygirleri yetmiyor.

artık mutlu ve huzurlu bir şekilde motosiklet kullanıyorum,en güzelide 200 km hızla bile giderken öndeki araçtan yol alıyorum.

Kıl oluyorum arkadaş bu motosiklete düşman olan iki bacaklılardan arkadaş.

Sen o sırada bana denk gelseydin arkadaşım,seni sağ şerite yönlendiren araçı, 240 km hız ile sıkıştırır sellektör yapıp senin yerin orta şerit oradan git derdim.
    facebook(Fazer Tutkunları)

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sıkıntı yapma hacı, bize cbr 125'le sağ şeritte "çekilsene sağa" diyen adam var zaten sağdayım nereye gideyim diyosun "çekil" diyo sadece mal, adamın zekası o kadar, küfretsen çarpacak atacak yolun dışına paket gibi g.tümüzü de patlatsak zayıfız o konuda, yapacak bişey yok dört tekerli öküzlere fazla bulaşmayacan

bu konuda çok doluyum, bir kere içimi döktüm 3 gün tatil verdi bana yönetim
    Ninja

Motosikleti
    nx4 falkon
    Genelde 100 km süratle giderim.Solumda şerit varsa milim sağa geçmem.Memleketteki hız sınırı neymişki daha hızlı gidecek ya sollayıp gidecek yada adam gibi peşimden gelecek.Ama tabi dörtlüleri yanıyorsa sağa geçmek değil yolu boşaltırım.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    yanlış anlama biraderim ama adam haklı...cygnusla sol şerit ve onun bir yanındaki şeritte ne işin var...kafanı kullan biraz lastiğin kaç inç senin...bir taşa bakar...anında arkadan gelen aracın altında kalırsın...meftasın...adam seni geçemediği için denyoluk yapıp sağa geç demiş ama işin mantığı bu...o cc o lastik ebadıyla bence ait olduğun şeritte dikkatlice yol almalısın...bak ben motorcu bir kardeşinim senin...senin iyiliğin için yazıyorum...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar trafikte alçakgönüllü olalım. Unutmayın o hayvan oğlu hayvanı bir daha görmeyeceksiniz. Bırakın inine doğru gitsin. Kazasız belasız ve sinirsiz sürüşler

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Annesinin rahmine gitmiştir !
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    cygnus rs
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlış anlama biraderim ama adam haklı...cygnusla sol şerit ve onun bir yanındaki şeritte ne işin var...kafanı kullan biraz lastiğin kaç inç senin...bir taşa bakar...anında arkadan gelen aracın altında kalırsın...meftasın...adam seni geçemediği için denyoluk yapıp sağa geç demiş ama işin mantığı bu...o cc o lastik ebadıyla bence ait olduğun şeritte dikkatlice yol almalısın...bak ben motorcu bir kardeşinim senin...senin iyiliğin için yazıyorum...
    evet şu küçük tekerlek benimde canımı sıkıyor en ufak taşda toprakta langur lungul sallanıyorum.Hepiniz haklısınız ama 5 senedir başıma gelen en ilginç olay olduğu için biraz yadırgadım kendi kendime.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)