Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Avustralya'da satılan motorlar hakkında bilgi...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Arkadaşlar bu soruyu sorma amacım şu.Bu yaz sonu gibi muhtemelen avustralya'ya yerleşme planım var.Eğer bir terslik olmaz ise inşallah önümüzdeki sene avustralyada olucam.Tabii ki bu sebepten dolayı buradaki motor alma isteğimi iptal etmek zorundayım.Ancak gidince orada bir motor almayı planlıyorum ama yaptığım araştırmalarda satış olarak sadece baba markalara rastladım.Ama ilk gidişte tabii ki yüksek fiyatlı bir motosiklet alamam.Acaba sizin avustralyadaki motosiklet markaları hakkında bilginiz var mı?Benim kuzen orda, bana 2000 dolar civarına sıfır 125cc motosiklerler satıldığını söyledi, hatta eğer 2. el düşünürsem daha da uygun fiyatlara bulabilirmişim.Ama benim asıl öğrenmek istediğim şu.Bizim buradaki motosiklet çeşitliliği orada da var mıdır.Yani sıfır honda yerine başta sıfır ve fiyatı daha uygun bir keeway sl alabilir miyim?Bir arkadaş bana bir ara nette avustralyada keeway in aynısının satıldığını soyledi.İsim 3 harfli bişeymiş(KTM yada Vento diil) ama hatırlayamadı ve sonradan gördüğü sayfayı da bana söyleyemedi.Unutmuş çünkü.Neyse benim isteğim orada yaşayanlarınız yada bilgisi olanlarınız varsa oradaki motosiket piyasası hakkında bilgi vermeniz.
    Ben nette oldukça araştırdım ama dediğim gibi sadece ünlü markaları bulabildim.

Yani şimdi ben oraya gidince bir sl 150 yerine daha fazla fiyata 125cc bir honda, yamaha v.s. scooter mı almak zorunda kalıcam?Bu konuda bilginiz varsa beni aydınlatırsanız sevinirim...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sindoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv 250
    merhaba Hyosung motorların distirbitör firmasının sitesine girp bakabilirsin.
    www.hyosungmotors.com.au umarım işine yarar.

Ben sydneyde 5 sene yaşadım. oranın motor fiyatları buraya göre daha uygun emınım ucuz bir motor bulursun. imkanlarda çok iyi . işin olduğu surece istediğin motosikleti alabilirsin fiyatın sorun olacağına inanmıyorum. avusturalyada motor kullanmak çok keyifli. ama sana tavsiyem ehliyetini alıp öyle git .

Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    ehliyetim falan var zaten.
    2003 de sattım burdaki motorumu.şimdi sabırsızlıkla oraya gidiş zamanını bekliyorum.çölde falan motor kullanmak ve büyük beyazlarla beraber dalmayı 4 gözle bekliyorum.ben muhtemelen perth e gidicem.abim ise heralde o sıralar adelaide'da olacak.ben de perth den adelaide'a gitmeyi düşünüyorum motorla.uzun yolu bayaa severim de.neyse ilk gidince hiç beklemeden 2 3 ay içinde buradaki gibi uygun fiyatlı sıfır bir motor bulabilirmiyim asıl merakım o.yoksa orda 1 sene geçirince istediğim motoru rahatça alabileceğime bende inanıyorum.amacfım beklemeden hemen bi tane almak.burada da sl 150 yi sevdiğim için acaba orda başka isimle satılıyormu yada buradaki sıfır nispeten kaliteli motosiklet piyasası orada da mevcut mu? çin falan olması önemli değil.nasıl olsa buradaki modelleri motosiklet netten takip etmeye devam edicem.buradaki yorumlara göre oradaki muadilini seçerim diye düşünüyorum ama var mı motor aynı isim farklı olayı acaba orda?motorsuz kalmamak adına 1 2 sene artık çinlilere dayanırım orda.hem sanırım avustralyadaki kanunların daha sıkı olmasından dolayı oradaki çinlilerde buraya göre belki biraz daha kalitelidir.
    bunu çok merak ediyorum...
    ama çin avustralya'ya buraya göre yakın olduğu için illaki vardır orda da diye düşünüyorum ama netleştirmek istiyorum.
    lütfen bu konuda bilgisi olan arkadaşlar paylaşsınlar...

ps... bu arada 100. mesajım için kendimi kutlayayım bari...

avusturalyanın belli bir standartı var tabiki . ama gidince göreceksin bir sürü çinli var ve adamlar her kalite mal yapıyor. ben ilk gittiğim zaman $2000'a 1992 model 2600cc v6 magna diye bir araba almıştım ve çokta memnun kalmıştım eminimki sende ikinci el ucuza motor bulabılırsın. gideceğin yerde çok güzel bir yer perth . yapacağın yol çok uzun bir mesafe kaç km oldugundan tan emin değilim ama 1 hafta sürer bence. eğer uzun yol yapmayı düşünüyorsan RTA'ye üye ol. nerde yolda kalırsan kal 24 saat servisleri var fiyatıda uygun. ve orda her hafta salı günü ikinci el dergisi çıkıyor inanılmaz ucuz seyler herseyin ikinci eli var. galeriden alırsan pahalı olur bütün galeriler ikinci elleri garantili sattıkları için birazdaha pahalı. bende gitmeden önce çok soru sormuştum. herkes birşey soylemişti. En güzeli gidip senin görmen. sana şimdiden iyi yolculuklar

Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    k_eddy önerilerin için çok teşekkürler.Orası hakkında beni oldukça aydınlattın.tekrar teşekkür ederim.Zaten oraya gidince de buradan kopmak gibi bir niyetim yok.buradan başınızı ağrıtmaya devam ederim.
    peki sende avustralya ile alakalı motosiklet site linkleri, satıcı linkleri var mı?
    şimdiden sabırsızlanıyorum çünkü, girip bir incelemek isterim...

Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    çok saol k_eddy.msn in varsa özelden atarsan bana eklemek isterim seni.eğer beers daki toplantıya gelirsen görüşmek ve tanışmak da isterim.gitmeden önce bana oldukça iyi fikirler vereceğini düşünüyorum...
    tekrardan teşekkürler...

tabiki neden olmasın . maalesef şu anda askerdeyim temmuzda insallah tanışırız. msn adresim tr_erdem@hotmail.com askerde internet sorumlusuyum devamlı ınternetteyim baska sorun olursa sana yardımcı olmak isterim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler