Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Arora 200-11 Tiger

Motovento
    REKLAM ALANI
    necathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora 200 Tiger
    ÜRÜN DETAYI

AR 200-11 TIGER

Motor

Tek Silindir 4 Zamanlı
    Üstten Eksantrik (CG)

Silindir Hacmi

198 cc

Soğutma

Hava Soğutma

Ateşleme

Elektronik CDI

Çalıştırma

Elektrikli-Ayaklı

Arka Fren

Kampana

Ön Fren

Disk

Şanzıman

5 Vites

Max Güç

14.9 HP

Arka Lastik

100.90-18

Ön Lastik

3.0-18

Jant

Çelik - Siyah

Uploaded with ImageShack.us

Bu da benim kendi motorum yaklaşık 3 hafta oldu 1100 km de son sürat 150km gördü yaklaşık . Görüşleriniz nedir ?
    Motosikletine binmek için acele et ama bindikten sonra etme ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    sen durum değerlendirmesi yap sonra bizlerde görüşlerimizi aktaralım mesala yakıt ne kadar yakar yol tutuşu nasıl süspansiyonlar nasıl malzeme kalitesi ne durumda hızlanma ne alemde gibi bilgileri senden alalım yani
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    benim görüşüm şu ki : Arora markasının da hız göstergesi yanlış çalışıyor. 14.9 hp motosiklet yaklaşık da olsa 150 km/h sürate ulaşamaz.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    Arora 200 Tiger
    makine yaklaşık 13 14 krş yakıyor . Arka süspansiyonları gazlı ivmelenmesi gayet güzel. Üzerindeki lastikler çin olduğu için tutuşu o kadar iyi değil malzeme kaliteside japon gibi olmaz ama idare eder.son hıza gelince kilometresi yanlış onu bende biliyorum gt 250r ile giderken ölçtüm kilometreyi 150 yaptığında bende 165 filan yazıyodu. ama önyargılı davranmayın ben deneyince inandım gerçekten güzel motor. Üzerine ekstra xenon far elcik ayna heybe çanta alarm gibi aksesuarlar da var. Sesi gerçekten çok güzel.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    titreşim nasıl mesala 130km/h da?
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    yamaha x-max 250
    sonunda bu motoru kullanan birini buldum be de eylül sonu bu motoru almayı düşünüyorum ne zamandır bir yorum bulamadım motor hakkında.görünüşe göre sen memnunsun kardeşim.. yakıt durumu ve hızı gayet iyi anladığım kadarıyla..biraz da eksi yönlerinden bahseder misin

yigido_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 2009
    bu motosikletin fiyatı ne kadar acaba?
    O BENİM KANGALIM

Motosikleti
    yamaha x-max 250
    fiyat 3000 tl civarı..ruhsat plaka hariç

HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    Alıntı necathan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    makine yaklaşık 13 14 krş yakıyor . Arka süspansiyonları gazlı ivmelenmesi gayet güzel. Üzerindeki lastikler çin olduğu için tutuşu o kadar iyi değil malzeme kaliteside japon gibi olmaz ama idare eder.son hıza gelince kilometresi yanlış onu bende biliyorum gt 250r ile giderken ölçtüm kilometreyi 150 yaptığında bende 165 filan yazıyodu. ama önyargılı davranmayın ben deneyince inandım gerçekten güzel motor. Üzerine ekstra xenon far elcik ayna heybe çanta alarm gibi aksesuarlar da var. Sesi gerçekten çok güzel.
    165 olan senin motor mu yoksa gt 250 mi
    eğer senin motorsa son hızı 150 değil miydi nasıl 165 gördü
    gt 250 nin hızı 165 ise senin ki en az 180 göstermeliydi
    İkincilik kaybedenler içindir...

Motosikleti
    Arora 200 Tiger
    Alıntı HaydarBıçak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    165 olan senin motor mu yoksa gt 250 mi
    eğer senin motorsa son hızı 150 değil miydi nasıl 165 gördü
    gt 250 nin hızı 165 ise senin ki en az 180 göstermeliydi
    bende 165 ti gt250 de 150 km\h .

---------- Post added at 14:47 ---------- Previous post was at 14:44 ----------

Alıntı pring adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonunda bu motoru kullanan birini buldum be de eylül sonu bu motoru almayı düşünüyorum ne zamandır bir yorum bulamadım motor hakkında.görünüşe göre sen memnunsun kardeşim.. yakıt durumu ve hızı gayet iyi anladığım kadarıyla..biraz da eksi yönlerinden bahseder misin
    eksi yönleri üzerindeki lastikleri kötü 130da tabiki titreşim var da üzerinden oturulmıyacak gibi değil mesela bi rampaya 120 ile vurduğunda en kötü 110 la çıkıyo iki kişi bi de benim sinirim bozan önde ufak bi cam var onun titremesi söküp atıcam diyorum hoşumada gidiyo yakıtıda fena değil ben hergün total 50km yol gidiyorum işe gitmek için bu motorun servisinde çalışıyorum. Daha bi arıza yapıpta gelen olmadı.

Motosikleti
    yamaha x-max 250
    teşekkürler kardeşim..çok yardımcı oldu bu bilgiler

Motosikleti
    Arora 200 Tiger
    rica ederim

Son durum nedir? Arıza falan var mı? Yakıt sarfiyatını net olarak ölçebildin mi?Para ile değil de 1 litre ile kaç km gittiğini yazabilirsen iyi olur.

Bir de bu motor için daha önce şöyle bir başlık vardı, onu da koyalım buraya birleşmiş olsun konular:
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...-11-tiger.html

OKTAY TINAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba Arkadaşlar uzun zamandır ilgilendigim bir motorsiklet burdaki tüm yazıları ve sagolsun genel bilgiler veren arkadaşların yorumlarını okudum ve bu gün Taksim den Beyogluna ilerlerken çiçek pasajının hemen girişinde Şampiyon kokareç dükkanına bile gelmeden bir tane kırmızı renk parketmiş olarak duruyordu ve kesintisiz bir 6 dakika falan inceledim ve belki sahibi gelirde biraz bilgi olarak konuşup laflarız dedim ama kısmet gelmedi izlenimlerim bir kere net söylüyorum çin olayı falan durumlarını bu motorla mukayese
    olarak kafanızdan atın düşünmeyin bir kere resmen civatalarına kadar bu motor için sanki özel yapılmış ben çok çeşitli motorlar kullandım ama bu bambaşka duruyor heybetli ve çok kaslı ön kafa depo grenaj falan egzos ve ısı koruma kalkanı kaliteli civatalar baglantı yerleri koltuk göstergeler motor baglantı aparatları hiç bir noktasında sırıtan bir kaynak noktası yok
    ve bu motorun sahibi arkadaş arka yolcu kısmı kısa bende hep acaba nasıl buna arka top case çanta uygulanır derken birde baktımki harika bir aparat bana sanki onun için yapılmış geldi çok çok şık ve mükemmel duruyor du baglantı olarak siyah serçe parmagı kalınlıgında güzel kaynaklı ama çok iyi olmuş görsel olarak tabla falan ve 36 litrelik bir
    kappa yerleştirilmiş ve Aroara çok daha güzel duruyordu ben baktıgımda yan sehpa olarak duruyordu tabi orta sehpada vardı velhasıl çok iyi di görsel ve çekicilik olarak size tüm samimiyetimle söylüyorum ben motora sadece meraklı bir göz degil bir tasarım mühendisi olarakta baktım şekilsel kusur bulamadım ne honda nede yamaha bu motorun yanına koyun 3 tane sıfır olarak ve siz karar verin derim birde 200cc lik motor çok küçük degil bayagıda yerleşim yerinde büyük duruyor honda ve yamaha nerdeyse bu motordan
    hem motor kısmı hemde kasa olarak en az bir %25 küçük kalır 15 beygir harika bir rafine güç herkesede yeter 2 kişi olarakta sadece şuda olsun dedigim arka çanta baglantı aparatının fabrika çıkışlı olsa daha iyi olurdu ve arka lastik ve ön lastrik hemen degişmeli o cüssede ince ve cılız duruyorlar birde arka firen kesinlikle Disk olmalıydı ben kuba 200 lük de gördüm ama o bile bu kadar çekici gelmemişti bana ve arada azımsanmayak birde fiyat farkı 500 lira gibi az degil yani alacak olanlar hemen bir lastik ve iyi bir kuru jel akü 10 amper çok iyi gelir genelde fabrika çıkışları bu motorların aküsü çok kalitesiz ve ilkel olan sulu ve amperi çok zayıf çogu 7 amper göstergelerde güzel hız kadran 200 km lik bir sayısal veri olarak iyi duruyor istanbulda sadece anadolu yakasında var satan avrupa yakasında varmı görmedim birde tabi parça durumları ne olur acaba en iyi arora servisi kim ve nerde arkadaşlar belirtirse sevinirim birde 2900 lira idi şimdi 2990 yazmışlar sahibinden .com da istanbul istanbul dışı 3.200 liraya kadar çıkıyor fiyatlar buda çok garip bir dengesizlik en son peşin ne kadara bulabiliriz birde yine sahibi olan arkadaşlar yeni foto ve bilgiler eklerlerse çok sevinirim bakın ben almadan üstüne binmeden bu kadar döktürdüm sıra sizlerde hepiniz saglıcakla kalın

---------- Post added 28-09-2011 at 00:09 ---------- Previous post was 27-09-2011 at 23:49 ----------

Tekrar merhabalar hepinize yazımda şunu unutmuşum ve eklemek isterim Arora motorların üstündeki motorlar araştırdım hepsi 200 cc lik olan kesin Zongshen firması üretimi
    Bende ilk gelenlerden türkiyeye ve İstanbuldaki ilk merkez magazaları vardı Karaköy de ordan almıştım kırmızı zongshen 200 gy cross olarak ve o zamanki fiyatıda çok para idi yine tam 2500 liraya peşin almıştım ve ilk alırken bende treddütte idim tabi çok tanıdık degil ve yıl 2005 idi ama muhteşem duruyordu makina ve sadece alışık olmadıgım o cross tırtıllı lastikler biraz garip gelmişti velhasıl o motorum süper çıktı
    en ufak bir arıza yok çalışmadı yok stop etti yok sıcaktan şişti falan hiç bir şey olmadı frenler bile harika idi ön arka disk sıfırı olsa yine alırdım şimdi bile ama yok bunları yazmamın da sebebi ise benim zongshen in üzerindeki bu motorla Arora tiger motorları aynı idi iyice baktım sadece arora da motor biraz kurşuni ve koyu güzel bir renk ile boyanmıştı birde Zongshen in altında küçükte olsa bir motor koruma demiri tabla vardı çok şık duruyordu bunada mutlaka adapte edilebilecek bir motor koruma tablası ve yan koruma demiri çok şık durur yamaha lar için yapılanlar güzel çirkin durmuyor düz degil motor bölümüne dogru kıvrılanlar çok güzel ve ucuz 50 lira gibi dedigim gibi motor çok sorunsuz olduguna eminim vites ve şanzımanda öyle sadece iyi yag ve kaliteli buji ve temiz bir hava filtresi ve iyi bir akü tabiki lastik tüm bu aksesuarlar lastik ve arka çantada dahil 500 lira tutar ama
    çok daha fazlasını görsellik ve fonksiyonellik fayda olarak geri verecektir buna eminim istanbulda nerde vardır en büyük ve iyi servisi yedek parça olarak bilmiyorum bilen yazssın aslında hem servis hemde satış olmalıki hizmet daha iyi oluyor kanaatim unutmadan bu kendi fiyatına görede en iyisi bu motorsiklet herkese sevgiler selamlar sizlerde bol bol yazın herkes bilgilensin

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    bizim burdada birinde var sanki üzerinde performans egzozu varmış gibi ses veriyo. ses gayet tatmin edici fakat ben o kadar hızlara çıkabileceğine inanmıyorumburda bi rampaya vurdu arkadaş bende araba ile arkasından bastım (fiat marea) 90-95 arası geçtim onu tek kişi idi. ama tabi tam bi ölçüm yapmak lazım düzde. kalitesine gelince burdaki ustama geldi zincir ses yapıyo diye zincir s gibi duruyodu hep usta yağladı falan ama yok biraz eskisin dişli takımı zincir vs değiştiririz dedi. parça kalitesi olarak fena değil. alınabilecek bi motor.
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    biraz daha motora modifiye yapılırsa 150 den 200 km çıkması kimseyi şaşirtmaz... gıbime geldi...)
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    görünüşü fena değil gerçek hızı 140 flan olsa bile yeterli bence sonuç da 200 cc lik motor çekişi yakıtı iyiyse alına bilir fiyatıda normal
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

eeraktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar ns 200
    arkaya çanta takmamışsın ..
    farkimi farketmedin ya artik farketsende farketmez

vioLence - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL Z ONE 150 BEYAZ
    bende bizim burda gördüm birtane aslında fena görülmüyor ama DOGRUSUNU isterseni artık ARORA motora para vermem
    AMMA VELAKİN, HER ŞEY NASİP

Motosikleti
    Arora AR 200-11 TIGER
    arkadaşlar bu motorda vites göstergesi varmı acaba , birde kontağın solunda olan şey nedir merak ettim

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)