Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorum çalişmadi

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaslar Dün Daelim Historyi Teslim Almaya Gittim Gerekli Ayarlarin Yapilip Motorun Sorunsuz Teslimini Istemiştim. Ama Motor Ilk 4-5 Denemede Marsi Almadi Daha Sonrasinda çalişti Ama Stop Etti Bende Motoru Teslim Almadim. Servis Yetkilisinin Dediği Motor Yeni Olduğu Için Benzin Ve Yağ Motora, Hortumlara Yeni Gidiyor Zamanla Geçer Dedi Ayrica Bundan Evvel Sattiklari Modelde De Böyle Olmus Fabrika Motorlarin Karbüratörlerine Bir Yağ Koyuyormus Bu Yağ Yüzünden Motor çalişmada Zorlaniyormus Bugün Karbüratördeki O Bahsedilen Yağ Temizlenip Motor çaliştirilacak.
    Sizce Sifir Km Deki Bir Motorda Bunalar Normal Yada Olasimidir?
    Inanin Hevesim Kursağimda Kaldi Moralim çok Bozuldu....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    ben motorumu aldıktan sonra çalıştırdım son ayarların yapılması için servise kendim gitmiştim.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    ben motoru aldım sonra servis 5 ytl lik benzin istedi alıp geldim motoru çalıştırdılar biraz ısınsın dedi bekldik ısındı sonrada binip gittim
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Ben de motoruma ilk defa dün bindim 1 saat kadar sürdüm 5 dakikalığına motoru kapatıp eve gittim. geldiğimde motor bir türlü çalışmadı. Vurdurduk uğraştık cık olmadı birtürlü .Derken mahallemizin bakkalı yanımıza geldi hemen çalıştırdı, meğerse motoru durdurmak için konulmuş olan kırmızı butonu açmayı unutmuşuz
    Benimki biraz acemilikten oldu yani

şimdi servisle konustum hiçbir sorun yok dediler bakalım aksam iş çıkışı göreceğiz hayırlısı

crazy_devil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Açıkcası ben karşıyım bu tarz bi yaklaşıma.Yok efendim bi yağ koyuyor fabrika falan hikaye bunlar.Sıfır,tertemiz,daha bi kere bile binilmemiş bir motor nasıl olurda hiç bi şekilde çalışmaz.Ben de ilk aldığım gün serviste başında bekledim ve neyin ne yapıldığını dikkatle inceledim.Herşey bitti,benden de bi 5 YTL lik benzin istediler bende ordaki çıraktan rica ettim,hala motorun başında bekleyebilmek için.Aldı geldi depoya benzini koyup,benzinlik kelebeğini açtık,bir kaç dakika bekledik çünkü motor çalışmıyor bile olsa benzin kelebeği açık olduğu için benzin hortumlara yavaş yavaş iniyor,daha sonra beklenen an geliyor ve ilk marş ta çalışıyor makina.Haaa bu arada konuyla alakası olmayan bir konu yu da paylaşmak istiyorum,daha iki gün bir arkadaşım eve tv aldı hem de çok tanınan bir firma (v..tel).Televizyon eve getirildikten 3-4 saat sonra tv kapanmış ve açılmamış.Servis çağırmışlar,tamir edip getirelim demişler.Sizce bu mantıklı mı?Sıfır aldığın bir mal 3-4 saat içinde bozuluyor,arıza veriyorsa,ve bunu ilk günden tamir ediyorlarsa,o makinadan bir daha hayır gelmeyeceğini düşünüyorum ben.Lafı uzattım kusura bakmayın artık

rider89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hussar125
    Evet bende ilk aldığımda benzin koydu.Çalıştı kapandı çalıştı kapandı soora düzeldi....
    0 Rh (+)
    06 - 09

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    fabrika karbüratöre yağ koyuyormuş bu nasıl bir anlayış böyle,bir yaşıma daha girdim.Yahu bu servisdeki elemanlar salakmı yoksa senimi kekliyorlar,karbüratöre yağ konmaz.2 zamanlıda olsa 4 zamanlıda olsa karbüratöre benzin harici madde konmaz
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

yilmazelektrik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    normaldir kafana takma.

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    ya bu motorlar arabalar gibi daha önce hç çalıştırılmıyormu yani tam 0 km mi oluyor bugün 0 km araba bile almaya kalksan yani 5 km filan olması normal hiç çalıştırılmıyor mu yani bu motorlar önceden (tabi arabalardaki durum galeriye alma taşınırken tır a alma gemiye alma gibi durumlar var)
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

emrahcanyayli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim history
    trucker nedır son durum lutfen yaz ben de bu gun yarın alcam ıstersen bulusalım ıstanbuldaysan yuzyuze goruselım lutfen yardımına ıhtıyacım vaaar

electricsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Bence sorun edilecek bir şey değil,hallolur...sonuçta daelim iyi bir marka ve çin malı değil..çin mallarını aşağılamak ve onlara sahip olan arkadaşları kırmak istemem,çin mallarında montaj hatası çok oluyor,daelim,de böyle bişey olması çok daha düşük bir ihtimal onun için dedim..sonucu yaz merak ettim

dostdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 151 Racing Scooter +HONDA CBF 150 Karakız
    Arkadaşım motorun çalışmıyorsa iş bulalım

twilight_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben geçen yaz mct250 aldım benim kide 4. seferede çalıştı. şimdi çok ii hiçbir sorunu yok..

Motor Canavar Gibi Arkadaslar şimdilik Hiçbir Problem Yok 50 Km Hizin üstüne çikmiyorum Açilsin Bakalim Diye Bekliyorum Ama Sorun Halloldu Sağolun Ilginize....

firtina110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pejo-to-kat-layan
    bazı motorlar soğukken 3 seferde çalışır.bu birazda rölanti ile ilgili.
    itina ile kaza yapılır

zoki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum bu çok normal bişi genelde çoğu motorda olaiblicek bişi takma kafana ben aldığımdada öle oldu motor açıldıkça rodajı tamamlandıkça saat gibi olmaya başlıyor.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    dostum bu hıstory 125i merak ediyorum...bi foto koysana...detaylı olsun lütfen....
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

transalp650 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    02 SONRA 06 ENSON YİNE TRANSALP 650 2008
    Alıntı MoToR adlı üyeden alıntı
    fabrika karbüratöre yağ koyuyormuş bu nasıl bir anlayış böyle,bir yaşıma daha girdim.Yahu bu servisdeki elemanlar salakmı yoksa senimi kekliyorlar,karbüratöre yağ konmaz.2 zamanlıda olsa 4 zamanlıda olsa karbüratöre benzin harici madde konmaz
    Neden olmasın arkadaşım çocuklugumda motorcuda çalıştım ustam hep derdi __yeni toplanan motoun pistonuna sekmanına yagı resmen boca ederdi mantıklı düşün yagmı daha kaygan benzinmi o motorun pistonundaki yag ilk çalıştırmada eksozdan gider ama karbiratörde ki yag ile benzin karışım olur bir müddet yag lı aptal çalışır bu bana göre normal tabi karbirötöre gerçekten yag koyuyolarsa
    hayırlı olsun alınmış alınmıştır bu da bir tecrübe
    KAZASIZ SÜRÜŞLER
    Neye Nasıl Bakarsan Onu Öyle Görürsün.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler