Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

honda sh 300i bilgi paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI

3000km raporu
    arkadaslar sh 300i ile 3000 km yi devirdim en begendiğim yanlarını özetlemek istiyorum
    1. olarak titreşimsizlik ve sessizlik motordan gereksiz farklı bir ses çıkmıyor,(cızırtı pırıltı vs) tam bir makine sesi var 150 km dede titreşim yok, 10 km dede fakat gazı açtıkca sesinin gürleşerek gücü hissettirebilmesi insana çok güzel bir haz veriyor.
    2.hızlandıkca yola daha iyi oturuyor 158 km de bile sarsıntı rüzgardan etkilenme veya herhangi bir tedirliklik yaratmıyor,hızı göstermiyor yani 150 ile giderken 120 gibi geliyor, ince yapısı ve büyük tekerleri bunu sağlıyor sanırım .
    3.mesela caddede trafik ışıklarında 400 lük bir maxi ile yan yana denk geldiniz maxi sürücüsü ara gazı yaparak kalkalım gibi işaretler yapıyor ve yeşil yanınca bir sonraki ısıklara 50 metre önde ulaşabiliyosunuz .(sonraki ışıklardaki soru kaçlık bu ya nasıl kalkış bu modifiyelimi bu yoksa bu abi?)
    4.amörsitörleri çok güzel kasisleri çok az hissettiriyo kasislerde gene tıkırtı patırtı yok ,arka amörsitörden kasislerde pıst pıst sesi geliyor gazlı amörsitör gibi.
    5.özellik şehir içi okadar hafif,okadar kıvrakki en ufak yorgunluk hissi olmuyor insanda viraj kabiliyetide çok tatminkar .çoğu insan trafikde motorla bile olsa bunalır ama bu motosiklette trafikde dolaşmakda çok zevkli aradan dereden yatır kaldır yürü ,çocuk gibi oyna.
    6.yakıtda çok cimri 300 cc olmasına rağmen nerdeyse hergün limitleri zorlamama rağmen 3,65 lt yi geçmiyor sakin kullanımda deneme fırsatım olmadı pek.

Sevmediğim yanları :
    1. halen araştırmadayım henüz hoşlanmadığım yönü çıkmadı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Gerçekten harika.
    150cc dylanın performanını bilen biri olarak, SH300 ü tahmin ediyordum ve söylediklerinizin birebir doğru olduğuna inanıyorum.
    Dylan bile düzde 130a kadar zorlanmadan çıkıyordu. Sh300i her yönüyle tam bir İstanbul makinesi ve tam bir joker scooter olmaya aday.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kazasız belasız güle güle kullan...güzel makineye benziyor biraz bakındım yeni model sanırım..
    Biz harama meylederiz korkusuyla helalin onda dokuzunu terkederdik (Hz.Ömer)

doğru olsam ok gibi, yabana atarlar beni...eğri olsam yay gibi, elde tutarlar beni...

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    sh 300 müthiş bir makina, italyada en çok satan scooter modeli tam bir viraj canavarı fiyatı biraz daha uygun olsa alınabilir

honda kızıltoprakda test aracı var çok merak eden varsa bu modeli gidip test edebiliyor.

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    İstanbul'da olsam yeminle test ederim :( Çok istiyorum böyşe düzgün bir scooter kullanmak.
    Belki de ilk önce yanlış insanlarla tanışmasaydık , doğru insanı bulduğumuzda onların değerini anlayamazdık ...

Alıntı mtrsz hyt=:( adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kazasız belasız güle güle kullan...güzel makineye benziyor biraz bakındım yeni model sanırım..
    teşekkürederim.

-BSI- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SH 300
    Selamlar. Bende 4 yıllık dylandan sonra sh300 e geçiş yapmış bulunuyorum. Artık yeni birşeyler tecrübe ettikçe buradan yazacağım. Almayı düşünenlere katkımız olursa ne ala. 1000 km bakımından sonra motorun gücünü biraz daha deneme fırsatım olacak. Ondan sonra detaylı bir inceleme yazmak istiyorum.
    Okadar dengeli ki durunca ayaklarıma ihtiyaç duymuyorum..

Motosikleti
    nova 150 cc
    Çok beğendiğim bi scooter. Şehiriçi mükemmel bi araç. 300 cc yani gazı açınca gider

quezzap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM 250
    11.500 fiyat. Hakkını verir elbet

farukyayla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dylan.Honda NT 700 Deauville
    2006 dan beri Dylan kullanıcısı olarak Sh 300 mükemmel bir makine ivmelenmesi yakıtı yol tutuşu süspansiyonu rahatlığı ve kıvraklığı fiyat yüksek ama bende aldım ve çok memnunum BMW 650 GS de var ama bunun tadı değişik harika makine

esreffatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    honda nın şuana kadarki yaptığı en iyi scooter bi kere 300cc ve HONDA adı yeter

Uzun zamandır hayalini kurduğum, sh 300 e kavuştum ( 2 el )
    Scooteri ne kadar anlatmaya çalışsam az. kullanmak lazım. içine canavar kaçmış bir viraj ustası.
    Allah herkese hayalinde kine sahip olmayı nasip etsin. topic neden bu kadar cansız arkadaşlar ?

tozluklu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar ns 200
    Boyum 1.91 beni kurtarır mı bu makine arkadaşlar.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    belki buraya gelip kimseleri bulamayan sh300i kullanıcıları vardır.

bilgi paylaşım için

https://www.facebook.com/groups/205828979789419/

Şu motor için okadar üzülüyorum ki. Kullanıcıları nerede bu motorun neden kalabalık bir grup yok , neden Aktivite yok neden hiç haraket yok.

Honda bu motordan kaç tane satmış türkiyede ? Alanlar neredeler. Böyle kullanışlı ve pratik bir model ama kimsenin haberi yok. Kafama göre bulamadım bulursam direk alacağım.

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    Scab alma fikrinden, sh 300 e kaymış durumdayım uzun yol için arkadaşlar.ama başlık iki yıldır uyumaya geçmiş,belki yardımcı olan çıkar,başlık canlanır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:33 ----------

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)