Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Abilerim lütfen yardım :(

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YBR125 ESD
    Bu akşam bi arkadaşı eve bıraktım.Benzinim yoktu.Bi depoyla kaç km yol gidiyor diye hesaplamak için benzinde almadım(yedek depoya güvendim).Benzinim bitti yedek depoyu açtım.ancak çalışmadı.Aküyü yedim üstüne ayak vurdum.yok çalışmıyor.Vurdurmak istemedim ama mecburen vurdurdum.Vurdurdum ama yine çalışmadı.Yokuş diye saldığım yollarda serserisinden tut her türlü pisliğe rastladım.Kapkaranlık yollar.Issız yerler baya korktum.En sonunda beylerbeyine kadar indim ve benzin aldım.2 ayak marşında çalıştı.Allah'ıma bin şükür sapasağlam evdeyim...
    Şimdi;
    1.Yedek depoyu açtım neden çalışmadı ?
    2.Motoru vurdurmanın zararı nedir ?
    3.Yedek depoyu aktif hale getiren(çevrilen) düğme yukarı doğruydu.Servis öyle kalsın,benzinin biterse aşağı konuma getir dedi.Aşağı bakması açık,yukarda ise kapalı olduğunu söyledi.Yukarı konumdaydı.Bana mı yanlış söylendi acaba?
    Cevaplarsanız çok memnun olurum...
    Şimdiden teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    125CC
    büyük ihtimal yedeğinde benzin yoktu. şimdi o vanayı aşağı doğru çevirceksin depodaki benzin yedek bölümüne geçecek daha sonra normale çevireceksin. o yukarı konumdayken depo full bile olsa yedek depo dolmayacaktır.

vurdurmanın bir zararı olduğunu duymamıştım. çok zorlandığında dişli kırılabilir mantıken ama bunuda insanın kendi gücüyle yapması söz konusu değil. hiçbbirşey olmamıştır için rahat olsun.
    yaşadığın şey çok üzücü. motorda yerin varsa 250 ml bile olsa bir şişeye benzin koy ve onu unut. bunun gibi durumlarda lazım olacaktır. ben 50ml pet şişemi yanımdan ayırmıyorum nolur nolmaz diye.

Motosikleti
    Yamaha YBR125 ESD
    Alıntı gokmenkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    büyük ihtimal yedeğinde benzin yoktu. şimdi o vanayı aşağı doğru çevirceksin depodaki benzin yedek bölümüne geçecek daha sonra normale çevireceksin. o yukarı konumdayken depo full bile olsa yedek depo dolmayacaktır.

vurdurmanın bir zararı olduğunu duymamıştım. çok zorlandığında dişli kırılabilir mantıken ama bunuda insanın kendi gücüyle yapması söz konusu değil. hiçbbirşey olmamıştır için rahat olsun.
    yaşadığın şey çok üzücü. motorda yerin varsa 250 ml bile olsa bir şişeye benzin koy ve onu unut. bunun gibi durumlarda lazım olacaktır. ben 50ml pet şişemi yanımdan ayırmıyorum nolur nolmaz diye.
    yedek depo dolmadan benzin ibresi çalışmaz diye biliyorum.benzin ibrem çalışıyor...
    bundan sonra çeyrekten aşağı indimi doldurcam...
    bekleme yok

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Benzin musluğunun yönünü yanlış bilip zaten yedek depoda gidiyor olabilirsin. Vurdurmayı da alışkanlık haline getirip devamlı o şekilde çalıştırmazsan sorun olmaz ama ayak marşı olan motorda zaten gereksiz bir şey.

Alıntı gokmenkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi o vanayı aşağı doğru çevirceksin depodaki benzin yedek bölümüne geçecek daha sonra normale çevireceksin. o yukarı konumdayken depo full bile olsa yedek depo dolmayacaktır.
    Yok öyle bir şey
    Yedek depo dediğimiz şey normal depodan ayrı bir bölüm değil. 2 girişli bir vananın bir girişine 3-5 cm'lik bir hortum takıp ana depo konumunda deponun içindeki son 1-2 lt. benzinin gelmemesini sağlamak sadece.

Motosikleti
    Agility city 125 olucak.
    Buna benzer bi hadise bisikletle başımıza gelmişti.3 arkadaş bisiklet turuna çıkmıştık Taksimde arkadaşın biskleti bozuldu. Bizde oralarda sorduk tamirci , adamlar bize meğerse tarlabaşının içindeki tamırcıyı tarif etmısler baya bi adrenalin, korku ,aksiyon her haltı yaşamıştık ogün aklıma o geldi yaznı okuyunca

Motosikleti
    Yamaha YBR125 ESD
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin musluğunun yönünü yanlış bilip zaten yedek depoda gidiyor olabilirsin. Vurdurmayı da alışkanlık haline getirip devamlı o şekilde çalıştırmazsan sorun olmaz ama ayak marşı olan motorda zaten gereksiz bir şey.

Yok öyle bir şey
    Yedek depo dediğimiz şey normal depodan ayrı bir bölüm değil. 2 girişli bir vananın bir girişine 3-5 cm'lik bir hortum takıp ana depo konumunda deponun içindeki son 1-2 lt. benzinin gelmemesini sağlamak sadece.
    Bende öyle tahmin ettim.buyuk ihtimalle yedek depoda gittim

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    geçmiş olsun....

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Çektiğin tüm sıkıntıların nedeni depo vanasının yönünü yanlış bilmenden kaynaklanıyor.
    Ok yukarı bakıyorsa Yedek, sola bakıyorsa Kapalı Aşağı bakıyorsa normal depo. Sen yedekte iken depodaki ve yedekdeki tüm benzini bitirmişsin.

Ok aşağı bakarken benzinin bitmesine 1-2 litre kala benzin akışı durur. Vana yönünü yukarı çevirirek depo yedeğinde kalan 1-2 litre benzinle 25-50 km arası yol gidebilirsin.

Uploaded with ImageShack.us
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

_w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    Alıntı endaga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu akşam bi arkadaşı eve bıraktım.Benzinim yoktu.Bi depoyla kaç km yol gidiyor diye hesaplamak için benzinde almadım(yedek depoya güvendim).Benzinim bitti yedek depoyu açtım.ancak çalışmadı.Aküyü yedim üstüne ayak vurdum.yok çalışmıyor.Vurdurmak istemedim ama mecburen vurdurdum.Vurdurdum ama yine çalışmadı.Yokuş diye saldığım yollarda serserisinden tut her türlü pisliğe rastladım.Kapkaranlık yollar.Issız yerler baya korktum.En sonunda beylerbeyine kadar indim ve benzin aldım.2 ayak marşında çalıştı.Allah'ıma bin şükür sapasağlam evdeyim...
    Şimdi;
    1.Yedek depoyu açtım neden çalışmadı ?
    2.Motoru vurdurmanın zararı nedir ?
    3.Yedek depoyu aktif hale getiren(çevrilen) düğme yukarı doğruydu.Servis öyle kalsın,benzinin biterse aşağı konuma getir dedi.Aşağı bakması açık,yukarda ise kapalı olduğunu söyledi.Yukarı konumdaydı.Bana mı yanlış söylendi acaba?
    Cevaplarsanız çok memnun olurum...
    Şimdiden teşekkürler...
    1ve 3- çünkü yedek depo benzun musluğu yukarda iken kullanılır eğer sürekli yukarda duruyorsa yedek deponuzda bitmiş demektir. o yüzden yedek depo musluk yukarı bakarken . normal depo ise aşağı bakarken kullanılır benzin aldığın zamn aşağı almalısınki yedek depodaki benzini harcamamış olursun. böylece normal depo bittikten sonra yedeğe geçersin bizzat yaşadım
    2- soru vurdurarak çalıştırma her zaman zararlıdır. ve çok zorda kalınca yapılması gereken işlemdir sıksık vurdurmak ii değildir.
    Ben Yaşadıkça Sen ÇıLdIrAcAksIn!!!
    Kanuni Breton _Mavi Ejder_

Vedalar Zamansız olur...

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çektiğin tüm sıkıntıların nedeni depo vanasının yönünü yanlış bilmenden kaynaklanıyor.
    Ok yukarı bakıyorsa Yedek, sola bakıyorsa Kapalı Aşağı bakıyorsa normal depo. Sen yedekte iken depodaki ve yedekdeki tüm benzini bitirmişsin.

Ok aşağı bakarken benzinin bitmesine 1-2 litre kala benzin akışı durur. Vana yönünü yukarı çevirirek depo yedeğinde kalan 1-2 litre benzinle 25-50 km arası yol gidebilirsin.

o kadarrrrr......
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    Yamaha YBR125 ESD
    Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster

çok teşekkürler.çok faydalı oldu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)