Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

köprü geçiş parası vermemek için..

Motovento
    REKLAM ALANI
    MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hırsızlık , hırsızlıktır bunun kılıfı mazereti olmaz.

Sosyal devlet ile komunizm i karıştırmamalısınız. Dünyanın en sosyal ülkesi olan Norveçte de bu kuralların aynı şekilde uygulandığını , hatta bizden fazla olarak Norveçte özel mülk içinden geçen yollarda devletin kamulaştırma yapmak yerine her geçenin mülk sahibine para ödenmesini zorunlu tuttuğunu öğrenmelisiniz.

Yunanistan örneği gayet net bir örnektir ve kapitülasyonlar için bariz örnektir. Kamu maliyesi çöken Yunanistanın tüm gelirlerine temlik konulmuş ve gelir elde edilen tüm kurumların başına AB nin atadığı yabancılar oturtulmuştur.

Biraz gazete okuyup dünyadan haberdar olun arkadaşlar.
    Bu durumda komünizm sizce de mantıklı bir rejim değil midir?

Hırsız hırsızdır , hırsızlığın mazereti olmaz kuralı beğenmiyorsanız buyrun hep beraber eylem yapalım ama plakamızı saklayarak hırsızlıkla değil . Açık açık gidip keselim köprüyü kapatalım trafiği sabah saatinde bak bakalım yer yerinden oynuyormu oynamıyormu.

Ama ben eminimki burada "devlet bizi soyuyor" diye ahkam kesenler orada ceza korkusuyla polis korkusuyla ortalarda görünmeyeceklerdir.

ÇİNDE TİANENMEN MEYDANINDA TANKIN ÖNÜNE DİKİLEN TEK BİR GENÇ,
    CEZAYİRDE KENDİNİ CAYIR CAYIR YAKAN BİR BAŞKA İNSAN
    KARŞISINA DEVLETİNİ VE DÜNYANIN YARISINI ALARAK SAMSUNA ÇIKAN BİR CESARETLİ SUBAY

Tarih yazdılar , plakasını kapatıp geçenler sadece hırsızlıklarına kılıf aramak için laf ürettiler.
    Kendinizle çeliştiğinizi düşündünüzmü hiç ?
    Zamanında bir başlık açmıştınız.
    Bilinçsizce motor kullanarak yaptığımız bir kaza sonucu meydana gelen durumda, bize yardım için gelen bir ambulans o anda yaşlı bir hastaya hamileye vs. yetişmiş olsa gibisinden.

Bu durumda o sırada köprüden geçecek olan x bir acil yardım aracı siz köprüden ücretsiz geçeceksiniz diye olay yerine ulaşamayacak.

Ben eylem yapılmamasını savunmuyorum ama sizin görüşünüze göre bu sonuç çıkıyor ortaya.

Ha bu arada bende kaçak geçiyorum kgs den. Fakat yanımdakinin hakkını yiyerek değil. Yanımdaki araç kartını okuttuğunda onunla beraber geçiyorum bariyerden. Böylelikle size göre hırsızım bana ve benim düşüncemi savunanlara göre hakkım olan yolu kullanıyorum.

Köprünün satıldığını yani devletin kar sağlamadığından bahsetmişsiniz. Gelir vergisini hatırlamak isterim
    Motosikletli Kaplumbağa...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Akıl alır gibi değil ,

Yapılan hırsızlıktır arkadaşlar , ödemediğiniz her geçiş ücreti hırsızlıktır. Bunu hiçbir gerekçe ile haklı gösteremezsiniz . Yaygın şekilde işleniyor diye bir suç , suç olmaktan çıkmaz. Sizler bu zihniyete sahip oldukça bizler motosikleti bu topluma asla sevdiremeyiz.

Hükümeti , uyguladığı siyaseti beğenmiyor olabilirsiniz ama bunu göstermenin yöntemi çalmak değildir.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    oocan, sizinle aynı görüşte olmayanlara hakaret etmekten vazgeçin lütfen.
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

mslck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650 GS
    Arkadaşım 43 yaşındayım , anladığım denklemi anlatayım.

Trafik cezalarını istemiyorsunuz,
    Trafik polisi istemiyorsunuz,
    Köprüye otoyola para vermek istemiyorsunuz
    Otoparka para ödemek istemiyorsunuz
    Motosiklete vergi ödemek istemiyorsunuz
    Akaryakıta vergi ödemek istemiyorsunuz

Ama

Emniyet şeridinin tapusunu almak istiyorsunuz
    Daha kaliteli asfalt istiyorsunuz
    Kalabalık trafik istemiyorsunuz
    parasız eğitim istiyorsunuz
    parasız sağlık hizmeti istiyorsunuz

İstiyorsunuzda istiyorsunuz.

Aslında sizin gibileri belediye başkanı , başbakan v.s. yapmak sonrada geçip karşınıza durmadan istemek lazım.

Bakalım mühür elinizdeyken verebiliyormusunuz.

Güzel tespit, hırsızlığın, kanunsuzluğun, kul hakkı yemenin bahanesi, gerekçesi olamaz, ayıpları ile oturacakları yerde işi pişkinliğe verenler var...

Birgün bile kaçak geçmek aklıma gelmedi.. Yapmam yediremem kendime, Keriz değilim, kerizlik itham edenlere de birşey demek gelmedi içimden... Onların bunu anlayabilecek kadar ince düşünebileceğini de düşünmüyorum.
    Gerçekten bu ortam çok karışık ve can sıkıcı yorumlar okumak mümkün, dışarıda kimlerle beraberiz görün işte....
    kısmetindir gezdiren yer yer seni...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Akıl alır gibi değil ,

Yapılan hırsızlıktır arkadaşlar , ödemediğiniz her geçiş ücreti hırsızlıktır. Bunu hiçbir gerekçe ile haklı gösteremezsiniz . Yaygın şekilde işleniyor diye bir suç , suç olmaktan çıkmaz. Sizler bu zihniyete sahip oldukça bizler motosikleti bu topluma asla sevdiremeyiz.

Hükümeti , uyguladığı siyaseti beğenmiyor olabilirsiniz ama bunu göstermenin yöntemi çalmak değildir.
    Angaradasın ama İstanbuldaki köprüye taktın hacı...

herkes kendi kapsının önündeki çöpü temizlesin... şaka bir yana ben yıllardır köprüden kaçak geçtim...ha neden adaletsiz bir hükümetin adil olmayan geçiş ücretine itaat etmemek adına...aslında asıl ırgız bu hükümet...adil olan bir sistemde 150-200 kg lık bir motosiklet 1 tl öder belkide daha azını...bak size yemin ederim köprü geçiş ücreti motosiklet için 1 tl olsun bir tane kaçak olmaz...adil olan bu...bu işin mantığı budur araclar sınıflarına göre ücretlendirilir...ama bu sınıflandırma kilo bazında olmalı...köprüden geçerken haraç ödemek istemiyorum...asıl ırgız bu sistemin çeşmenin başında olan hükümet...

Motosikletden ötv alan koyduğum benzinden yüzde bilmem kaç vergi alan hökümat silah alımı için milyarlarca doları bütçeden ayıran hökümat beter olsun...

Aha Abdülkadir Aksu çıktı...tipe bak kafaya bak zihniyete bak...bu adamlar Ortaköyde Bush konuşmaya geldiğinde merhabalaşmak için ilkokul bebeleri gibi sıraya dizilen adamlar...

şu an KGS ücretimi şirkete masraf yazdığım için ödeüyorum son 4 aydır...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

dincer59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 CBF150 GRI
    Alıntı BiZO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    myagdi adlı arkadaşımız güzel bir konuya değinmiş bu olay bir kaç defa benimde başıma geldi. Plakasını gizleyerek geçenler veya bir başkası kartı bastığında aradan kaçıp geçenler. Plakayı kapatarak ogs'den kaçak geçmek bir nebze yapılabilir sonuçta insanlık hali para kalmamış olabilir vs fakat bir başkasının sırasını almak veya aradan kaçak geçmek gerçekten şerefsizlikten başka bir şey değil. Ayrıca köprü ve otobanlarda otomobiller ile aynı parayı ödediğimizide kim neresinden uyduruyor anlamış değilim keşke biraz daha bilinçli ve okumuş bir toplum olabilseydik.

Köprü ve otobanlara 6.sınıf kgs kartı ile %20 indirimli girebilirsiniz.
    http://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/S...ollar/KGS.aspx
    Çok güzel bi link koymussun kardeşim ellerine sağlık tamda bi kart lazım olmusken bayaa bi bilgi sahibi oldum sayende saolasın. Bu arada konunun başındaki mevzuya imza atan arkadaşa da ne denir bilmiyorum hırsızın önde gidenidir yol gösterenidir başka bişey diyemeyecem artık niye motorculara bu gözle bakılıyor buyrun acaba o yaşlı amca sadece güleryüzlü bi şekilde rica etseydi kartı bi kez kullanmasına izin vermez miydi? Bu kadar mı uzaklaştık birbirimizden artık nerde kaldı tanrı misafirlikleri, müslümanın malı ortaktır nutukları şahsen ben aynı durumda olsam gelip biri tüm nezaketiyle rica etse yardımcı olurum sonuçta insanlık ölmedi en azından bende bu böyle.
    Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift!
    ONE LIFE LIVE IT

Honda CBF 150 '11 ( 8750 km)

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Akıl alır gibi değil ,

Bende onu diyorum işte benim veya benimle aynı görüşte olanların yaptığı olay hırsızlıksa size göre, o vakit sizde hırsızlık yapmaya yelteniyorsunuz ...ki benim gözümde de hırsızlık yapanla hırsızlığa yeltenen adam arasında en ufak fark yoktur. Buna göre sizde hırsızsınız.

Sonuçta herkes, kendi düşünce sistemine göre insanları yargılayabiliyorsa, benim kanımda budur.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:38 ----------

Sizin hırsız olduğunuzu düşünmemdeki sebepte; köprüye çıkalım yolu keselim diyorsunuz ya, işte siz o yolu kestiğinizde sizinle aynı eyleme katılmayan, sizinle ortak görüşte olmayan insanların ulaşım hakkını gasp etmiş olacaksnız ...ki bu kaçak geçişe kıyasla daha büyük bir hırsızlıktır.
    Tabi sizin lugatınıza göre
    Motosikletli Kaplumbağa...

sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY
    Alıntı kefeeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım ben ogs den sağ elimle plakamı kapatıp geçiyorum kimseye zararım yok ve bence bu yapmaya çalıştığın hareket yanlış olur. Şuanda o köprüden para alınması yanlış birşey çünki o köprü kendi parasını 2 kere kadar çıkardı bile. özellikle köprüden geçerken para veren motorcuların yanlış birşey yaptıklarını düşünüyorum çünki sadece 2 tekerimiz var ver çoğu zaman şerit bile kaplamıyoruz. Buda benim düşüncem tabiki
    kefe sana % 100 katiliyorum ama yanlis bildigin bir konuda seni aydinlatmak isterim 1996 senesinde yapilan bir arastirmaya gore koprunun hizmete acildigi gunden arastirmanin yapildigi tarihe yani 1996 senesi temmuz ayina kadar kazandigi para toplam maliyetinin 10 katini gectigi yonundeydi ve bu koprunun hizmete acildigi tarihte o zamanki hukumet buyuklerinin verdigi demec te ise soyle deniliyordu kendini amorti edene kadar gecisler ucretli olacak ondan sonra kamu mali olarak hizmet vermeye devam edecek bakim ve onarim maliyetleri de karayollari genel mudurlugunun kasasindan cikacak aynen boyle.ama biz sagmal inek konumunda oldugumuz icin boyle oluyor..

ayriyetten zaten biz bu hizmeti almak icin arabalarimiza motorlarimiza vergi oduyoruz yani hem bize yol kopru yapsinlar diye araclarimizin silindir hacmine gore fahis vergiler oduyoruz birde bu yollardan ve koprulerden para odeyerek geciyoruz.hem maasimiz cebimize girmeden gelir vergisi odeyip birde yaptigimiz alisverislere de ayriyeten kdv ve malin cinsine gore de otv oduyoruz.herseyde cift dikis vergisi var anlicaniz. napalim allah vergisi katlanacaz
    ÇARPIK PABUÇ ÇARPIK AYAĞA UYAR

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Alıntı sapo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kefe sana % 100 katiliyorum ama yanlis bildigin bir konuda seni aydinlatmak isterim 1996 senesinde yapilan bir arastirmaya gore koprunun hizmete acildigi gunden arastirmanin yapildigi tarihe yani 1996 senesi temmuz ayina kadar kazandigi para toplam maliyetinin 10 katini gectigi yonundeydi ve bu koprunun hizmete acildigi tarihte o zamanki hukumet buyuklerinin verdigi demec te ise soyle deniliyordu kendini amorti edene kadar gecisler ucretli olacak ondan sonra kamu mali olarak hizmet vermeye devam edecek bakim ve onarim maliyetleri de karayollari genel mudurlugunun kasasindan cikacak aynen boyle.ama biz sagmal inek konumunda oldugumuz icin boyle oluyor..

ayriyetten zaten biz bu hizmeti almak icin arabalarimiza motorlarimiza vergi oduyoruz yani hem bize yol kopru yapsinlar diye araclarimizin silindir hacmine gore fahis vergiler oduyoruz birde bu yollardan ve koprulerden para odeyerek geciyoruz.hem maasimiz cebimize girmeden gelir vergisi odeyip birde yaptigimiz alisverislere de ayriyeten kdv ve malin cinsine gore de otv oduyoruz.herseyde cift dikis vergisi var anlicaniz. napalim allah vergisi katlanacaz
    Kafanın üstünde kask çok kalınca kafa almıyo ben sadece görüşümü söylemek istedim senin dediğin bilgileri zaten duymuştum o yüzden böyle bi savunma yapmıştım. konu başındaki vulcan lı arkadaş hırsız olabilir ama ben ennnn sol şeritin en sol ogssinden sağ elimle kapatıp geçiyorum bunun içinde seviyesizce hakaret edilmesi gerekiyosa herkez edebilir benim yaşım kaç başım kaç laf anlatıcam konu amacını aştı dedim ben hit olur diye :D
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY
    aslini sorarsaniz ben kopruden hic gecmedim muhtemelen hayatimin hicbir evresinde de gecmeyecegim ama birgun gecmek zorunda kalirsam kesinlikle para odemeden gecmenin bir yolunu ararim ve bulursam affetmem.. hatta su anda yasadigim ulkede bile otoyol icin para odemiyorum odemeyecegimde demokrasi olan butun ulke yonetimleri ve kanunlari hizsiz somurgeci ..demokrasi olmayanlarda ise zaten birseyleri yok neyini calacan calmislar calacaklari kadar.turgut ozal derdi ki odediginiz vergiler yol su elektrik olarak geri donecek derdi dondu ama arkamiza dogru dondu habire kerkiyorlar hay donmez olaydi hay yolumuz koprumuz olmayaydi arabamiz motorumuz da da olmayaydi essege bineydik te elimizdeki avucumuzdaki ne varsa masonlarin ceplerine koymayaydik medeni koleler olmayaydik asfaltsiz yollarda at bokuna basmamak icin ankara misket havasi madunda yuruyeydik daha ne deyim
    ÇARPIK PABUÇ ÇARPIK AYAĞA UYAR

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaçak geçenleri tespit ve cezalandırma için daha etkili yöntemler geliştirilmesi gerekiyor.

Ben otomobilimle gişeden geçerken sözde uyanıklık yapıp benimle beraber geçmeye çalışacak kimseyi yere yapıştırmak için gerekeni yaparım. Ha gelip de rica etse Kartı veririm ama kimse kusura bakmasın sigaraya para bulan adam köprüden geçecek parayı da bulur...
    112ciyiz

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Mete-han iyi yapmışsın..Gereği bu ,,yalancı,,dolandırıcı,,hırsız bir hükümete ben para ödememek için elimden geleni yaparım.Otobandan geçerken Plakayı lastikli siyah bezle kapatıp geçerim..beş parada ödemem..Çünkü yüzde 50 oyda alsa bu ülkeyi hırsızların yönettiğine inanıyorum..

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biraz geçmişi hatırlayalım :

"Maliyetini çıkarınca bedava olacağı vaadiyle 1973 yılında 200 milyon dolara yapılan Boğaziçi Köprüsü'nden devlet şimdiye kadar yaklaşık 1 milyar dolardan fazla; yani 5 köprü parası kazandı.

Tüketici derneklerine göre köprü geçişlerinden ücret alınmasını yasal kılacak bir hüküm yok. Ama alınan ücreti iptal edecek bir mahkeme de yok. Üstelik gelir kalemlerinde de önemli bir yer tutmaya devam etiği için göreve gelen hükümetler, köprü gelirlerinin ellerinden gitmesini istemiyor. Çünkü iki köprünün yıllık geliri 120 trilyonu buluyor."

Kaynak: http://arsiv.sabah.com.tr/2004/08/03...40707-130.html

"Gişeler taşınacak, köprüler bedava olacak.
    Başbakan Tayyip Erdoğan, İstanbul’un trafik sorununu çözmek için Anadolu yakasındaki gişeleri İzmit, Avrupa yakasındaki gişeleri Trakya sınırına kaydıracaklarını, köprülerdeki gişeleri ise kaldıracaklarını söyledi.

Hürriyet gazetesinin haberine göre Erdoğan, İstanbul’un trafik sıkışıklığının da gündeme getirildiğini hatırlatarak, ‘Biz o konuyu bu şekilde çözeceğiz. Gişeleri kaydıracağız. Köprülerdeki gişeleri kaldıracağız. Çalışma yapıyoruz’ dedi” ifadesine yer verildi."

21/02/2008
    Kaynak: http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/436393.asp

Uzun lafın kısası,

Altın yumurtlayan tavuk kesilmez arkadaşlar.

Biz millet olarak birtakım şeyleri kabullenmeyi ve tepkisiz kalmayı kabullendik artık.

Doğrudan ve dolaylı olarak ödediğimiz vergilerle, sosyal devlet tarafından ücretsiz olarak verilmesi gereken temel hizmetler için de ekstra bedel ödemeye alıştığımız gibi devam etmeliyiz.

Maaşımızı daha almadan kesilen gelir vergisiyle,
    Satın aldığımız her ürüne ödediğimiz KDV ile,
    Geçici denilerek hayatımıza sokulan ve KDV üzerinden verginin vergisi şeklinde tahsil edilen ÖTV ile,
    Cep telefonlarına ödediğimiz faturanın %40'lık diliminin devlete vergi olarak gitmesiyle,
    Dünyanın en pahalı akaryakıtını kullanmamıza rağmen durumdan hoşnut halimizle,
    Yaşadığımız şehirde 10 km.'lik bir tur yapmak söz konusu olduğunda bir kıyıdan diğerine geçmek için ödediğimiz, ortaçağdaki taş köprü haraçları misali 3,75 TL'lik köprü geçiş ücretiyle,
    Bir otomobilin 5'te 1'i oranında ağırlık ve boyutlara, yolları yıpratma oranına, düşük emisyon değerine sahip olmasına rağmen, bir otomobille aynı fahiş fiyattaki köprü geçiş ücretini ödemeye mahkum edilen motosiklet kullanıcısı olarak,

Bırakın dileyen köprü ücretini ödesin ve geçsin,
    Dileyen de adil olmadığını düşündüğü bu uygulamaya karşı, kimsenin hakkına tecavüzde bulunmamak kaydıyle; plakasını kapatarak, bir nevi pasif direnişiyle tepkisini ortaya koysun.
    Unutmayalımki en başta her birey kendinden mesuldür ve eylemlerinin sonuçları direkt olarak kendisini bağlar.

Motosikleti
    Hangi kılıfa sokmaya çalışırsanız çalışın

Yapılan şey Hırsızlık

Yapan Hırsızdır

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250r "11
    Ha millet Doğu'da kaçak elektrik kullanmış ceremesini biz çekmişiz ha günde yine yüzlercesi kaçak geçiş yaparak bizi enayi yerine koymuş.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:35 ----------

Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaçak geçenleri tespit ve cezalandırma için daha etkili yöntemler geliştirilmesi gerekiyor.

Ben otomobilimle gişeden geçerken sözde uyanıklık yapıp benimle beraber geçmeye çalışacak kimseyi yere yapıştırmak için gerekeni yaparım. Ha gelip de rica etse Kartı veririm ama kimse kusura bakmasın sigaraya para bulan adam köprüden geçecek parayı da bulur...
    Helal hocam, böyle hırsızlara acımayacaksın.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    2008-2011 arasında her geçişimde köprüye fahiş ücret ödedim, hiç kaçak geçmedim.

Ama artık bıktım. Kaçak geçmek hırsızlıksa ara sıra ben de hırsızım. 1000 TL maaşla çalışırken günde 3,75 TL köprü parası ödemek istemiyorum. İstanbul-Kumburgaz arası 50 km'lik otoban 2 TL iken köprünün 3,75 TL olmasını kabullenmiyorum. Polis ceza keserse öderim. Boş boş oturmaktansa bir işe yarasın trafik polisi, kessin ceza.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Akıl alır gibi değil ,

Hangi kılıfa sokmaya çalışırsanız çalışın

Yapılan şey Hırsızlık

Yapan Hırsızdır
    tüm mesajları okuyamadım ama.......

Cahilliğime verin ama sadece bumudur hırsızlık????

motosiklet sürücüsü olarak;

kırmızıda geçen ama kimse görmediği için ceza almayan hırsızdır....

günde 1500 kere de olsa yolun durumuna göre hız sınırını yüzde 5 bile geçip hız kesen, günde 1500 kere hırsızdır....

kuralsızca birini sollayan trafikte bunu (aralardan geçmekte dahildir) 300 kere yapan 300 kere hırsızdır....

yolun kenarına motosikleti parkeden hırsızdır....(otoparkçılar nerden ekmek yiyecek??)

kaskını takmadan 1 metre bile giden bunu günde 100 kere yapan günlük
    100 sefer hırsızdır....

sinyal vermeden dönüş yapan ,şerit değiştiren ,takip mesafesini korumayan herkes günde kaç kere yapıyorsa o kadar hırsızdır...

daha da uzatılabilir...çünkü bunların hepsi ceza sebebidir,görüldüğünde ceza yazılmalıdır,kaçak geçenlerde görülmediğinde aynı sınıfa girerler......

şimdi soruyorum size...

tamamen dürüst olacağınızı düşünüyorum,çünkü kültürlü birisiniz...

yukardaki kriterlere göre;

günlük-haftalık kaç kere hırsızlık yapıyorsunuz???

ben kaçak geçmiyorum..ama geçenede hırsız diyemiyorum..sadece ilk örnekteki başkasının geçiş ücretiyle geçip onu zor durumda bırakanlar hırsızdır gözümde....

ne dersiniz???? haksızmıyım???
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Bu yaptığı adamın cebinden parasını çalmak ile aynı şey, ben olsam savcılığa şikayet ederdim.

Motosikleti
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tüm mesajları okuyamadım ama.......

Cahilliğime verin ama sadece bumudur hırsızlık????

motosiklet sürücüsü olarak;

kırmızıda geçen ama kimse görmediği için ceza almayan hırsızdır....

günde 1500 kere de olsa yolun durumuna göre hız sınırını yüzde 5 bile geçip hız kesen, günde 1500 kere hırsızdır....

kuralsızca birini sollayan trafikte bunu (aralardan geçmekte dahildir) 300 kere yapan 300 kere hırsızdır....

yolun kenarına motosikleti parkeden hırsızdır....(otoparkçılar nerden ekmek yiyecek??)

kaskını takmadan 1 metre bile giden bunu günde 100 kere yapan günlük
    100 sefer hırsızdır....

sinyal vermeden dönüş yapan ,şerit değiştiren ,takip mesafesini korumayan herkes günde kaç kere yapıyorsa o kadar hırsızdır...

daha da uzatılabilir...çünkü bunların hepsi ceza sebebidir,görüldüğünde ceza yazılmalıdır,kaçak geçenlerde görülmediğinde aynı sınıfa girerler......

şimdi soruyorum size...

tamamen dürüst olacağınızı düşünüyorum,çünkü kültürlü birisiniz...

yukardaki kriterlere göre;

günlük-haftalık kaç kere hırsızlık yapıyorsunuz???

ben kaçak geçmiyorum..ama geçenede hırsız diyemiyorum..sadece ilk örnekteki başkasının geçiş ücretiyle geçip onu zor durumda bırakanlar hırsızdır gözümde....

ne dersiniz???? haksızmıyım???
    Sanırım hiç yapmıyorum...

Yakamdaki rozeti taşımaya devam edebilmem için bu kuralların hepsine harfiyen uymam gerekiyor. Haliyle içim rahat olarak söyleyebilirimki ne kuralsızlık ( ki yukarıda saydıklarınız hırsızlık değil kuralsızlıktır) ne de hırsızlık yapıyorum.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Normalde ücret karşılığı olan hizmetlerden bedava faydalanmaya çalışmak hiç etik değil. Bahsedilen kural ihlalleri ise kendi can güvenliğimiz için konulmuş kurallarla alakalıdır.

Düşünün: gece kimsenin olmadığı geç saatlerde bomboş kavşakta kırmızıda beklemek ne kaybettirir?.. 10-15 saniyeden başka hiçbirşey. Ne kazandırır derseniz sebebini söyleyeyim:
    Şunu kesinlikle yaşamışsınızdır; Yorgun, dalgın olduğunuzda yada kafanızda başka düşünceler olduğunda bir yerden başka biryere nasıl gittiğinizi anlamadığınız olmuştur. 10larca km yolu nasıl geldiğinizi farketmezsiniz. İşte bu gibi bir sürüşte sadece alışkanlık olduğu için kırmızı ışıkta geçmezsiniz. Zira her fırsatta sağa-sola bakıp araç gelmiyor yada uzakta diyerek kırmızıda geçme alışkanlığı kazanmış sürücüler bir çok kez bırakın kırmızıyı yeşili, orada trafik lambası olduğunun farkına varamıyorlar.
    Kurallar insanlar için. doğru olmadığını düşünüyorsanız yada işinize gelmiyorsa ihlal etmek yerine değiştirmek için birşeyler yapın.
    112ciyiz

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)