Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Otopark Ve Kâbus !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Free_AnGeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250r '' ReD DraGoN ''
    Değerli dostlar dün itibari ile Benim motora özenip ( GT250r ) Almak isteyen . Fırat abim motoruna kavuştu . Dün Motorunu aldı Ve Tekirdağ'a getirtti.
    Lakin bir kaç saatliğine motoru Tekirdağ Merkezde '' isim vermiyorum '' bir otopark 'a bıraktı . Bende onunla beraberdim . Sonra emniyetti vergi dairesi falandı derken bir kaç pürüz dışında Tüm işleri halletik ve motorun yanına döndük ..

Lakin motorun yanına döndüğümüzde Hayretler içinde kaldık

Motorun depo kısmında gözle rahat bir şekilde görülecek şekilde Bir çizik var yaklaşık 7 7,5 cm kadar.

Motoru bıraktığımızda zerre çizik yoktu hepsi bir yana zaten motor daha 1. 1.5 km yaptı ..

Her neyse otoparka bakan çocukla konuştuk başta görmedim falan geveledi lafı . biraz üstüne gidince Ona şaka gibi gelen iş '' CİDDİYE '' binince .

'' Abi motora bir bakmak istedim ben bindim ama ben çizmedim valla billa '' demeye başladı lakin Kendisin taktığı Cep Telefonu büyüklüğünde kemer tokası Dediklerinin tam tersini işaret etti.

çocuk 18 -19 yaşlarında bir çocuk lakin kaç yaşında olursa olsun biz oraya o veya başkası motora binsin diye götürmüyoruz. % 100 kendisi suçlu hatalı ..

Fırat abi çocukla konuştu çocuk aileme falan söylemeyin dedi lakin iş inada bindi Fırat Abi dava açıcam ilyas madem öyle işte böyle ben onlara motorumu emanet ediyorum 1 çizik olmadan onlardan gözüm gibi sakındığım motorumu çizikli yaralı alıyorum .. motorun ilk geldiği arabadan inerkenki fotoları da elimizde şuankide sonuna kadar fırat abinin yanındayım gerekse şahit olarak bile çıkarım Yeterki onlara ders olsun birdaha böyle şeylere kalkışmasınlar.

Dostlar Abiler siz siz olun güvenmediğiniz bilmediğiniz otoparklara motorunuzu bırakmayın ..

1.2 dk lığınada olsa sakın bırakmayın ...

''Bir adamı sabah gördüğümde tesadüf olarak kabul ederim, öğlen aynı adamı bir daha görürsem kuşkulanırım. Akşam karşılaştığımızda tereddütsüz silahımı çekip vururum. Tesadüflere inanmam '' Al Capone

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Millet motorunu kurcalamasın, çizmesin diye otoparka bırakıp para veriyorsun. Onlar motoru çiziyor.

AguilaNegra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pes artık ya nasıl bir ülke olduk biz. Arkadaş kimseye güvenemiyoruz para verdiğimiz halde birde.
    Müsait bir yerde öleceğim.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    kapımın önüne bırakıyorum, eve çıkıyorum, zil çalıyor "koray abi kornana basıyolar"
    kapımın önüne bırakıyorum, dönüşte selede ayak izleri görüyorum
    kapımın önüne bırakıyorum,eve çıkıyorum, zil çalıyor "koray motorunu düşürdük"

motosikleti oyuncak sanıyolar hala, açıkta olduğu için de halka açık mal sanıyolar. ya alışıcaz, stres yapmicaz yada zarar vereni bulup ağzını burnunu kırıcaz stresimizi atıcaz. ben hala hangisini seçeceğime karar veremedim.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    evet burada otopark çı haksız yani öyle olmaması gerekir, malum ülkemiz şartları eğitimsizlik oranın sahibiyle görüşmeli,
    fakat arkadaş daha önce böyle bişi görmediği için bi hevestir boş bulunup binmiş ve olan olmuş, vardır bundada bi hayır deyip hoş görülmeli (o esnada o çocuğun yerinde olmak istemezdim açıkcası)
    Honda CBF 150 ((2007 2008 (siyah) 2011)) ve CBR 125 R HRC ((2011)) CBF 150 (((2011 Gümüş))).... Asya Motor Elegant 150 (170cc) Kırmızı

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    abi cidden bu motor işi kabus ya.
    her gün motorun üzerindeki ayak izlerini
    çandaki çizikleri parlatmayı
    motorun düğmelerini kapatmayı
    sağıyla soluyla oğraşan çocukları aramaktan ciddi anlamda bıktım.

geçen kapımda bir motor ve 7 8 yasında bır cocuk ( motorun benımle alakası yok )
    motorun ustune cıkmıs dugmelerıyle ograsıyor annesı lak lak pesınde
    gıttım kadına ablacım neden cocuguna bakmıyorsun dedım
    dedıgı laf su oldu : ne olmus ıkı dakıka bındıyse
    ıkı dakıka bındı ıyı hos guzel motoru ustune devırse ayagı kırılsa bu sekılde dermısın dedım ?
    bır ıkıncısı yazık degılmı bu adam kım bılır ne kadar para verıp bu aracı satın aldı neden senın cocugun buna zarar versın dıyınce
    mahalle ortasında basladık kavgaya gurultuye.....

neden bız motorculara saygı bu kadar az anlam veremıyorum

turkmath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 - Kawasaki z250sl
    Geçenlerde bende misafir gittiğim bir evin araçlar için çizgilerle ayrılmış otoparkına motosikleti parkettim. Tam iki çizginin ortasına parkettim ki, diğer araçları kullanacak olanlar rahat inip binsinler diye. Neyse sabah kalkıp aşağıya indiğimde orta sehpa üzerindeki, direksiyonu kilitli 120 kg'lık motoru adamlar kaldırıp kaldırıma koymuşlar E yuh, ki park başka park yerleri olmasına rağmen...!Kısaca motosikleti araçtan felan sayan yok!

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı turkmath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçenlerde bende misafir gittiğim bir evin araçlar için çizgilerle ayrılmış otoparkına motosikleti parkettim. Tam iki çizginin ortasına parkettim ki, diğer araçları kullanacak olanlar rahat inip binsinler diye. Neyse sabah kalkıp aşağıya indiğimde orta sehpa üzerindeki, direksiyonu kilitli 120 kg'lık motoru adamlar kaldırıp kaldırıma koymuşlar E yuh, ki park başka park yerleri olmasına rağmen...!Kısaca motosikleti araçtan felan sayan yok!
    dogru söze ne hacet !

kenrox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Iron 883
    benim kabus da bi ayrı.
    bir otoparka griince, arabaların hepsi başlıyor alarma.
    konu komşu tüm dünya eve geldiğimi duyuyor.
    bir de üzerine geceleri aletin beynine seri porttan ulaşmaya çalışıyorum.
    aküyü mü bitireyim, komşuları mı rahatsız edeyim motoru açık bırakıp sürekli arada kalıyorum.
    off tam sosyete derdi olmuş bu unutun
    yol iyidir.

Free_AnGeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250r '' ReD DraGoN ''
    Alıntı mstf_gnc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet burada otopark çı haksız yani öyle olmaması gerekir, malum ülkemiz şartları eğitimsizlik oranın sahibiyle görüşmeli,
    fakat arkadaş daha önce böyle bişi görmediği için bi hevestir boş bulunup binmiş ve olan olmuş, vardır bundada bi hayır deyip hoş görülmeli (o esnada o çocuğun yerinde olmak istemezdim açıkcası)
    abim Fırat abi yine büyüklük yapacaktı biraz gözünü korkutacak sonra iş tatlıya bağlanacaktı . Ama Çocuk ilk başlarda Bir süre Ben bilmiyorum siz getirirken olmuştur falan diye Fırat abiye çıkışınca Oda bi yere kadar dayandı . iş Yumruk kavgasına dönecek hangimiz daha güçlü bakalım diye uzayacaktı ben girdim aralarına birde haklı gibi akılda veriyor. kapatılır o abi alt tarafı ufacık çizgi diye.

Ulen ufacık mufacık motor alınalı daha 24 saat olmadı motorla 1. 1.5 km yapılmış depo çizilmiş. el insaf El insaf...

Allah göstermesin benim motor kapalı yerde hep lakin böyle bişey benim başıma gelse hayatta fırat abinin yaptığı gibi yapmam suçlu olacağımı bilsemde Kafamdaki kask ile bir tane geçiririm. Ders olur birdahada 2 tekerlekli bisiklet bile olsa yanından temkinli geçer.

''Bir adamı sabah gördüğümde tesadüf olarak kabul ederim, öğlen aynı adamı bir daha görürsem kuşkulanırım. Akşam karşılaştığımızda tereddütsüz silahımı çekip vururum. Tesadüflere inanmam '' Al Capone

Geçmiş olsun, üzücü bir durum.

Otoparkçılar eskiden mafya personeli idi.Şimdiki durum nedir bilmiyorum.Boş arsayı telle çevirip otopark yapılmış yerlerden ben uzak duruyorum.Buraya bırakılan araçlarla kaza yapanları var.Gerekirse 1 km yürürüm motoru yada aracı oraya bırakmam.

Sokağa bırakılan motorun kurcalanacağını bilmek lazım.Uzun süreli parklar için branda şart.Kısa süreli park için yapacak birşey yok.Alışmaya çalışın derim. Ben geldiğimde kaskımı da kafasına geçirmiş çocuklarla karşılaşıyorum.Özellikle büyük şehirlerde insanlar büyük yokluklar içinde zenginlerle yanyana yaşıyorlar.Motosiklet sınıfsal farkın sembol araçlarından birisi gibi.Bizim bazen boğazımızdan kesip motor aldığımızın kimse farkında değil.Bunlar ışıltılı pahalı oyuncaklar olarak görülüyor konuya uzak vatandaş tarafından.Mesela bir ferrari, üstü açık spor araba ne ise bu üst sınıf motorlar da benzeri birşey gibi görülüyor.O yüzden şehir içi için herkeste olan cub, commuter yada scooter türü ucuz motorlardan bir tane almak bir diğer seçenek.Onlardan binlerce olduğu için kimsenin dikkatini çekmiyor.

Araç park yerine motoru koymak da bence iyi bir fikir değil.İsteyen uğraşmaya devam etsin.Ben bıraktım.Motoru asla bir aracın park edebileceği yeri kapatacak şekilde koymam.Yer olsa bile kaldırıma kenara köşeye bir yere koyarım. Böyle yaptığımdan beri kimseyle sorun yaşamıyorum.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de market yada taksi durağı gibi önünde insanların oturduğu yerlere bırakıyorum, oradakilere de sakıncası olup olmadığını sorup işime gücüme bakıyorum. geldiğimde motosiklet aynen koyduğum gibi duruyor.
    112ciyiz

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    motorumu sıfır aldıysam ve daha dogru düzgün binmeyip elin oglu yanlışlıkla bile olsa çizse mahkemeyle filan uğraşmam kırarım orda kafasını ki akıllansı bidaha yapmasın başkasına..
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Brandamı, alarmlı disk kilidimi yanımda taşırım. Bir nebze olsun faydası olsun diye..
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

Farukxtm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Alıntı mstf_gnc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısında ama başka birinin motoruna nasıl binebilirsin izin almadan hadi izin alıp binse motor sahibi arkadaş birşey demezdi izinsiz bindigi için ve binende otoparkçı oldugu için motor sahibi arkadaşa hak veriyorum.benim motorada biniyor küçük çocuklar 5-6 yaşlarında bende kızıyorum.aynasıyla oynuyorlar ayarını bozuyorlar hadi bunları geçtim ya motor düşse üstlerine devrilse işte ben bundan korkuyorum.çocugun üstüne düşecek diye cız ediyor içim nezaman benim motora dokunan küçük bi çocuk görsem kızıyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:31 ----------

Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kapımın önüne bırakıyorum, eve çıkıyorum, zil çalıyor "koray abi kornana basıyolar"
    kapımın önüne bırakıyorum, dönüşte selede ayak izleri görüyorum
    kapımın önüne bırakıyorum,eve çıkıyorum, zil çalıyor "koray motorunu düşürdük"

motosikleti oyuncak sanıyolar hala, açıkta olduğu için de halka açık mal sanıyolar. ya alışıcaz, stres yapmicaz yada zarar vereni bulup ağzını burnunu kırıcaz stresimizi atıcaz. ben hala hangisini seçeceğime karar veremedim.
    aynen geçen motor dükkanın önünde idi dükkanın üstündeki apartmanın birinci katında moruklar oturuyor.adam sigarayı içiyor sallıyor aşagı nereye giderse geçenlerde birinin üstüne düştü 2 gün öncede benim motorun sag ayak koydugum yere atmış bide ben ayaklıgın oraya paspas yapıştırmıştım sıcak silikonla silikon yanmıştı çok az allahtan ya motor yansaydı sigara izmariti yapışmıştı eritmişti silikonu kaldırdım kafamı balkona baktım dumanlar çıkıyordu.dedim yine bunlar sigara içiyor bende bagırarak dedim bu sigarayı hangi ..... atıyor dedim.ses yok atanı bi görsem dıt dıtt edecem dedim birazda sövdüm.sonra marşa bastım gittim eve çok gerizekalı var. attıgı nereye gidiyor bilmez farzetsinki benzin tankeri var park etmiş ona denk geldi ve tanker havaya uctu bizim mahalle komple yok olur patlarsa zaten işte dedigim gibi mal çok oldukça bizim başımıza herşey geliyor.
    ------------------------------------------------------------------------------CBR 250R (HRC)------------------------------------------------------------------------------

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne zamandı hatırlamıyorum, izmirde yemek yiyoruz içecekler bardaklar falan masada, bi baktık bardakta izmarit o "MAL"lardan biri yukarda içmiş sigarasını sallamış aşağı
    Ninja

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Millet motorunu kurcalamasın, çizmesin diye otoparka bırakıp para veriyorsun. Onlar motoru çiziyor.
    Onlarıda çizmek lazım
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    alarm takın...Gerçi ben bir kaç kez alarm çalmakta ısrar ederken motordan inmeyen kişilere denk geldim
    Bu arada çizik için dava mı açılır,çocuktan boya parasını alın olsun bitsin.
    facebook.com/kaskafa

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    kabus ne? çizik mi?
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    geçtiğimiz günlerde motoru izmit merkezde bir gazete binasının kapı kenarına koydum, motosiklet bırakmaya çok uygun bir yerdi ne insan geçer ne araba sadece gazete personeli girip çıkar diye. bi geldim aynayı yamultmuşlar :S nasıl bir güç varsa artık, alyanda gevşemiş aynasız döndüm eve.

eğer yapan kişiye denk gelseydim kesinlikle mahkeme dosyalarıma bir yenisi eklenecekti...sizin olayda özrü kabahatinden beter olmuş.keşke bi protokol yapsaydınız ''araç otoparka teslim edildi,görevli tarafından zarar verildi'' diye, sonrasında da çocugun kafasını gözünü kırıp pardon deseydiniz =) 19-20 yaş küçük bir yaş değil. 18 i geçmişse artık ''çocuktur,gençtir'' dememek lazım. yarında elalemin karısını kızını kuytuya çeker ''ne olcak ki git bi duş al geçer'' der. ufacık çizikmiş :@
    Karadeniz - Giresun.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)