Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Otopark Ve Kâbus !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kapımın önüne bırakıyorum, eve çıkıyorum, zil çalıyor "koray abi kornana basıyolar"
    kapımın önüne bırakıyorum, dönüşte selede ayak izleri görüyorum
    kapımın önüne bırakıyorum,eve çıkıyorum, zil çalıyor "koray motorunu düşürdük"

motosikleti oyuncak sanıyolar hala, açıkta olduğu için de halka açık mal sanıyolar. ya alışıcaz, stres yapmicaz yada zarar vereni bulup ağzını burnunu kırıcaz stresimizi atıcaz. ben hala hangisini seçeceğime karar veremedim.
    Ayni fikirdeyim
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Motor almaya korkuyorum, neden? Koskoca dünyada ufacık motoru koymak için bir yer bulamıyorum.. Benim suçum mu yoksa ilk defa motor gördüğünü sanan apaçilerin suçu mu anlayamadım
    *İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

*Ön sezilerini dikkate almayı öğren.Bir gün hayatını kurtarabilir.

cep telefonu büyüklüğünde kemer tokası mı ? apaçiymiş o zaman

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    bırakın yeni motorun nazarı olsun en buyuk derdınız cizik olsun
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçen haftaydı arkadaşın motoru cafenın onunde duruyor bizde oturuyoruz.
    Yabancı birkaç kişi geldi.
    ileriden fotoğraf çekilebilir miyiz motorlarla dedi ?
    kıt ingilizceyle cevap verdik ben bekliyorum üstüne oturup resim felan çekilcek.
    adam kıbarca geldi motorun yanına fotoğrafını çektirdi gitti.

Orda Türk biri olsaydı bırak izin almayı eşşeğe biner gibi motora binip orasını burasını kurcalayıp iner giderdi.

Mesele İnsan olmakta.

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Bir benzeride bizim başımıza geldi.. Motoru evin önüne çekmiştim -ki evde site içi yani normal yol kenarı filan değil- motor Suzuki AN125HK bilen bilir gidonda uç taraflarında metal, parlak parçalar var süs olarak.. Bir akşam bıraktım sabahta okula gidicem.. Motora bindim bir eksiklik farkettim.. Çok afedersiniz sığırın biri -artık nasıl fantezileri varsa- o parçalardan birini almış.. Ulan sığır ne işine yarar ki öyle bir parça, neyse işte anca bu ara parçacıdan buldum ve taktırdım.. Size de geçmiş olsun bu arada.. Çok çocuk kovaladım bende motorun yanından..
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben öğrenci yurdunun önüne bıraktım 1 gün sonra yanından geçerken farkettim ki brandanın kemeri açılmış, ve benim bıraktığım kadar sıkı durmuyo rüzgar o kadar çeviremez diye düşündüm. Neyse yine brandamı düzeltip bıraktım bi hafta sonra yurt görevlilerinden biri geldi '' kardeş senin motorunla fotoğraf çekindik biz hakkını helal et'' tamam dedim helal olsun ama bundan sonra çekincek olursanız en azından bana haber verin dedim.
    Yani üzerinde branda varken bile brandayı açıp fotoğraf çekip kapatanlar var. Neyse ki çiziksiz ve kendince yeterli bi şekilde geri kapatmış :D

insallah cok agir cezalar verilir, bende ortakoyde arabami biraktim oda surekli olarak, sonra bir ogrendim ehliyetsiz bir velet araba ile geziyomus geceleri....cildirmamak elde degil :@ :@ :@

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kapımın önüne bırakıyorum, eve çıkıyorum, zil çalıyor "koray abi kornana basıyolar"
    kapımın önüne bırakıyorum, dönüşte selede ayak izleri görüyorum
    kapımın önüne bırakıyorum,eve çıkıyorum, zil çalıyor "koray motorunu düşürdük"

motosikleti oyuncak sanıyolar hala, açıkta olduğu için de halka açık mal sanıyolar. ya alışıcaz, stres yapmicaz yada zarar vereni bulup ağzını burnunu kırıcaz stresimizi atıcaz. ben hala hangisini seçeceğime karar veremedim.
    senelerce komşuların motoruna uzaktan baktım
    iki hafta önce motor alınca aaa abi senin motorsiklete ilgin var mıydı v.s. vs.

bizim millet sadece abanınca bişeye ilgin olduğunu zannediyor

Free_AnGeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250r '' ReD DraGoN ''
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kabus ne? çizik mi?
    Kâbus fırat abinin ''Gözü gibi sakındığı '' motorunun Saçma sapan bir şekilde Tabiri caiz ise yaralanması Kabus Şehrin göbeğinde Hem motor hem araba PArk edilen bir yere bizim Park ettikten sonra oradaki çocukla konuşup Kardeşim dikkat edersin motor '' 0 '' aman diyim diye uyardığımız halde çocuğun bir heves motora binmesi.

Kabus Pişkin pişkin Kendini haklı çıkartmaya çalışması

Alıntı Serkan37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cep telefonu büyüklüğünde kemer tokası mı ? apaçiymiş o zaman
    Hocam plaka & Ruhsat koşuşturması derken bizi aldı bir heycan

Lakin Çocuğun tip'e Dikkat Etmedik . Yüce Rabbim Her birimizi Özene Bezene Yaratıyor Lakin Bu Çocuk iyice bir tuhaf O Gün Üzerinde Bir beyaz t,sört onun üstünde kolsuz Yelek Altında ise Krem rengi gibi ama Tuhaf bir renk Biraz daha açık krem renginden bir pantolon Saçların Ense tarafı uzun ve sarı ön tarafı ise siyah saçların ama saçları bir dikmişki bide üstüne üstlük Ayakkabıların üstüne yazılar yazılmış bide O baba ( Cep telefonu Büyüklüğünde )
    Kemer tokası Valla Bu Genç Ama nasıl genç ben onu anlamadım hiç mi aynaya bakmazsın be kardeşim hiçmi demezsin millet beni görünce ağzıyla değil
    '' ELLERİ '' ile gülecek diye Bide üstüne üstlük O pantolonu bir indirmişki Kavga çıksa bi tane patlatsam o pantolonu tutmaktan toplamaktan karşılık veremez ..

''Bir adamı sabah gördüğümde tesadüf olarak kabul ederim, öğlen aynı adamı bir daha görürsem kuşkulanırım. Akşam karşılaştığımızda tereddütsüz silahımı çekip vururum. Tesadüflere inanmam '' Al Capone

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    arkadaşlar böyle durumlarda karşıdakine "Allah yaratmış" demeden girişin. kendinize de bir iki tane vurun. sonra polisi çağırıp hastaneden rapor alın. en son olarak da karakolda şikayetçi olun. 1 sene sonra mahkemeniz olur ve karşı taraf da sizden şikayetçi olacağı için "barıştırılır" ve evinize gönderilirsiniz. başka da bir şey olmaz. en azından hıncınızı alın.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    otopark kesinlikle çözüm değil.otoparkada bıraktığınızda alarmı açın en hassas ayarında öyle gidin.en sağlamı nereye gidersen git motoru her zaman gözünün gördüğü yere koyucaksın ben öyle yapıyorum alarmı bile açmıyorum gözümün önünde olunca içim rahat oluyor.park derdi yokki kapalı caddelere bile girebilir oturcağınız cafenin önüne çekebilirsiniz yada vergi dairesi herhangi bir yer...
    Bugün hadımköydeki muayne istasyonuna gittim sıra numarası almak için içerde kuyruk beklemem gerekiyodu motor park alanınına sıra numarası alınan yerden uzak yapmışlar.ben direk çıkardım kaldırıma camın kenarına çektim numaramı aldım işimi hallettim o sırada bütün güvenlik görevlileri beni arıyomuş plakamı anons ettiler falan buldular beni
    Güvenlik görevlisinin dediği şu:
    görevli- ''iki senedir burada çalışıyorum kimse gelipte motorunu buraya çıkarmadı.''
    ben- ne olmuş abi araç yolunumu kapadım yayalarmı geçemiyo o kadar mesafe var?
    görevli- çalışan personel dahil herkes buradan geçiyo amirimden laf yedim bu motor burda diye ne ara parkettin arkada kocaman ver var görmüyomusun.
    ben-arkada yer olmasının bi önemi yok gözümün önünde olcak motor biri kurcalıyıp düşürdüğü zaman motoru kimse üstüne alınmaz ama..
    dedim ve motoru muayne için arkaya götürdüm ama sonuç olarak biraz görevliyle tartışsamda kimseye bi zararı olmadı o motorun.1500tane motor kullanıcısıda yokki bütün kaldırım motorlular yüzünden geçilmez duruma gelsin.arka tarafta 2tane daha motorlu vardı o kadar.motor gözümün önünde olsunda ben yine 2 sene değil 10yıldır yapılmamış şeyleri yaparım(kimseye zararım olmadıkça)
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı jackonbir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senelerce komşuların motoruna uzaktan baktım
    iki hafta önce motor alınca aaa abi senin motorsiklete ilgin var mıydı v.s. vs.

bizim millet sadece abanınca bişeye ilgin olduğunu zannediyor
    yıllardır didindim çabaladım aileyi ikna ettim parayı denkledim çocukluk hayalimi gerçekleştirdim ilk motorumu aldım, sitenin kapıcısı gördü, nerden çıktı bu ne ara merak sardın ben de alacam böyle bişey demez mi...

ulan dallama, sen benim ilgi alanlarımı nerden biliyosun hayallerimi nerden biliyosun motora yeni mi heveslendim çocukluktan beri mi aklımın köşesindeydi nerden biliyosun, verilen ekmek yoğurt siparişlerinden mi tahmin yürütüyosun da hiç merağın yoktu nerden çıktı bu diyebiliyosun...
    Ninja

Motosikleti
    BMW K1200S
    Alıntı sedici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yıllardır didindim çabaladım aileyi ikna ettim parayı denkledim çocukluk hayalimi gerçekleştirdim ilk motorumu aldım, sitenin kapıcısı gördü, nerden çıktı bu ne ara merak sardın ben de alacam böyle bişey demez mi...

ulan dallama, sen benim ilgi alanlarımı nerden biliyosun hayallerimi nerden biliyosun motora yeni mi heveslendim çocukluktan beri mi aklımın köşesindeydi nerden biliyosun, verilen ekmek yoğurt siparişlerinden mi tahmin yürütüyosun da hiç merağın yoktu nerden çıktı bu diyebiliyosun...
    Süpersin dostum ! Yarıldım gülmekten !

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Bukada rabartmamak lazım .Neticede karşınızdaki18 yaşında bir delikanlı heves edip binmiş. Alttararafı küçük bir çizik.Sanki dünyanız yıkıldı kalın kalın yazmışsın bide. bende onemli bir son beklıyordum. Allah sağlık sıhhat versin Kazasız belasısız binmek nasip etsin. O çizik de nazarlık olsun.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

baklawah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650A Classic "Custom"
    işte motosiklet sahibi olmanın dayanılmaz ağırlıklarından biri daha...

ilk motorumu geçen yıl aldım. sahibinden'de çok uzun ve detaylı aramalar sonucu istediğim şekil/yapıda bir custom roadstar bulmuştum. arkadaş bana motorun resimlerini, gaziantep'ten istanbul'a yollamadan önceki son "paketleme" işleminin resimlerini felan yolladı netten. neyse sonra gittim aldım motoru; bir baktım ayaklık kökünden kırılmış, ama olabilir dünyanın yolunu geldi bir tır içinde makine parçaları arasında o kadar hasar olabilir dedim. ama sonra "custom" aynalarının olmadığını görünce saatler (sonra da birkaç gün) süren bir aynalar nerde kim aldı muhabbeti oldu. arkadaş resimlerde açıkça göstermişti her bir ayrıntıyı; motoru staraforlarla kaplarken ve naylonla sararken aynalar üzerinde ama ben alırken yoktu; sonradan çıktı meyadana taşıyıcılar sözde kırılmasın diye sökmüşler sonra da kaybetmişler..
    bu şekilde başlayan motorun başına gelenler hadiseleri artarak devam etti. maalesef apartmanımızda otopark yok, araçlar kapımızın önünde cadde üstünde duruyor, burada arabamızın yıllardır başına ne geldiyse fazlası motoruma oldu.
    motor zaten fazlaca dikkat çeken bir tipte olduğu için durum katlanıyor haliyle. üstüne oturan, üstüne koşarak zıplayan, oturduğu yerde at biniyor gibi kendi kendine debelenen insansılar dolu. takım olarak aldığım mızrak şeklindeki denge topuzu ve ayak peglerini söküp kaçmaya kalkan çocuklar oldu, 2 kere dövmek zorunda kaldım (yine olsa yine döverim!) hatunlar gelip aynaları büker makyaj-saç yaparlar, kadınlar ufak bebelerini oturturlar, çokbilmişler sağını solunu kurcalar parçaları sökmeye kalkarlar... ne yapıyorsun kardeşim dediğim zaman da abartısız 10 kişiden 8'i kafa tumaya kalkıyor bir de! kendi kapımın önünde yaş aralığı 13-50 olan belki 150 kişiyle kavga ettim geçen birkaç ay içinde. tamam abarttım biraz; bu kadar kişi değildi en az 2 katıydı!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    branda aldım, motora uymadı, gittim terzide uygun şekilde diktirdim. her bıraktığımda üşenmeden örttüm; ama nafile. salı günleri hemen kapımızın önünde kurulan büyük bir pazar var, kaç kez denk geldi iş dönüşü pazarcıların kasalarını motorun, brandasının üstüne yığmalarını gördüm, uyardım yapmayın diye yine tartışma çıktı. inadına brandayı deştiler!
    kış yaklaşırken mahallenin kedileri brandanın altına dadandılar, pek severim sokak hayvanlarını yeme-içmelerine yardım ederim, ama o nankörler ne yaptı? brandanın içinde yemek artıkları, tüyler pislikler bıraktılar, koltukta uyuyup tırnaklarıyla delik deşik ettiler, kedi kokusuna dadanan köpekler brandayı dişledi, üzerine işediler. çıldırma noktasına geldiğimde (ve kışın binemeyeceğime emin olduğumda) bcc deposuna kaldırdım aralık başında, geçtiğimiz nisan başında aldım.
    bu arada şehirde bir yere gittiğimde de olabilecek en yakın yere park ettiğim halde, insanların koşa koşa gelip bindiğine, sağını solunu kurcaladığına şahit oldum. defalarca banka önünde atm sırasında beklerken hemen 2 metre önümdeki motora zıplayan insanımsılar oldu; hem de elimde kask üstümde kıyafetleri gördükleri halde!!!

buraya kadar yazıklarım sadece motorun park edilmnesiyle ilgili tecrübe//sıkıntılardı; işin trafik boyutuna hiç girmeyeceğim!

Allah hepimize sabır versin; maalesef bu insanımsıların değişmesi mümkün değil, en ufak bir umut yok! yapılabilecek en doğru şey kendiniz o anda nasıl hissediyorsanız öyle karar vermek. şahsi fikrim önce uyarıp sonra şiddet kullanmak; ne yaşa ne başa ne cinsiyete bakmadan! sonuçları vahim olabilecek gerçek bir "arıza" ile karşılaşma riskimiz trafikte bir günü kazasız atlatmaktan daha az olduğu sürece (ki öyle) sorun değil...

otoparklara ise güvenmiyorum; onca güvenlik ve kameranın olduğu yerlerde bile motorlar çalınıp hasar görebiliyor...
    mutlu son yoktur! hakan demirkapı

Ben de rolantide motosikleti ısıtırken montumu, kaskımı giyiyordum bu sırada küçük çocuk geldi ben farketmeden birden gazı sonuna kadar çevirmeye kalktı ve başarılı oldu. Allahtan 150 zat kullanıyordum, hantal olduğu için biraz arkadaş hemen frenleri direksiyonu tuttu zor atlattık. Yahu sonuçta çocuktur diyorum, bazen brandayı örtmüyorum binsinler, oynasınlar diyorum ama döndüğümde tam facia. Kontağı bir çeviriyorum, tüm ışıklar yanıyor. Kızamıyorum yine de çocuklar sonuçta, bazen abartıp içine ettikleri olduğu zaman branda örtüyorum.

Yahu ama şunu anlamıyorum, küçücük çocuğun bile aklı yetiyor motosikleti sağa, sola itmemeyi, adamın evinin önünde karısının arabası var diye bizim evin önünde de araba var araya sıkıştırdım motosikletimi, adam sırf kendi arabasını oraya koymak için direksiyon kilidi, önde disk kilidi, arka tarafta halat kiliti olan motosikletimi sağa sola doğru oynatıyor öküz herif. Defalarca yaptı kavga edecektim o kadar tartışmadan sonra.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    İnsanlar hem saygısız hem görmemiş.

Görmemişin oğlu olmayınca başkasının oğlunun biryerini koparıyor bizim memlekette böyle.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

KBC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    bence bir abartı değil , yapmayın ama kim " 0 " motoruna böyle bişey yapılınca sessiz kalır ki ? aynı şey benimde başıma geldi . kasten çizilmişti scooter ın plastik aksamı. Ben o çizeni bir bulsaydım ne mahkemesi göz korkutması ağzınla burnunu yer değiştirirdim. kiminin malı kıymetlidir kimi önemsemez. zevkler ve renkler gibi. Lan nolcak diyip geçemem . Ben 3 senelik kredi çekip motoru alıcam elin ... ....ğu gelip çizicek yok öyle bişey... merakı olan , üstüne binmek isteyen adam gibi rica eder bir bakabilirmiyiz oturabilirmiyiz diye. çizen çocuksa çocukla çocuk olurum arkadaş
    En iyi motorcu torununu motorunun arkasına alıp dolaştıracak kadar yaşayan motorcudur.
    Kötü motorcular bu günleri asla göremez.

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Net bi şekilde richa carbonfiber korumalı eldivenlerimin tadına bakmış üstüne motorun çiziğini gidericek ürünleri internette araştırıyo olurdu o çocuk
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)