Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

acemi ye yardım edin :D

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    satılık cbr 125r arıyor
    motosikleti aldığım yerde frene basmadan önce debriyaja basmam gerektiğini söylediler ama forumda bazı konularda basılmaması gerektiği yazıyor basmalı mıyım debriyaja yoksa basmamalı mıyım ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    motosikleti aldığın yerde motosiklet kullanmayı bilen yokmuş demek!! debriyaja frene bastığında tam olarak duracak hızda ilerliyorsan basmalısın buda 5-10 km hızlara tekabül eder.debriyaj sadece vites geçişlerinde aklına gelsin,genel olarak unut gitsin

inancalio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL650 Transalp
    Yavaşlamak için debriyajsız freni çek. Durmak için debriyaj ile beraber freni çek. Eğer durmana gerek kalmayıp devam edecek isen vitesin de uygun ise debriyajı kontrollü bırak ki arka teker aniden traksiyona geçip motor seni üstünden atmaya çalışmasın...

Motosikleti
    satılık cbr 125r arıyor
    anladıklarımı yazıyorum diyelim 80 ile gidiyorum gazı bırakıp ön ve arka frene basıyorum debriyaja basmadan ama 10 ile giderken yani duracak iken debriyaj ile frene basacağım doğrumu anlamışım.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    araba kullanmayı biliyormusun?
    biliyosan aynı mantıkta sayılır debriyaj gaz fren ayarları; tabikide biraz daha hassas olacaktır.

freni sıkarsın yavaşlarsın, vitesin düşmesi gerektiğini fln motorun devirinden hissedersin ona göre debriyaja basıp ya vitesi düşürürsün yada işte durmaya yakın olduğun zaman debriyaja basıp durarsın...
    20

Motosikleti
    satılık cbr 125r arıyor
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    araba kullanmayı biliyormusun?
    biliyosan aynı mantıkta sayılır debriyaj gaz fren ayarları; tabikide biraz daha hassas olacaktır.

freni sıkarsın yavaşlarsın, vitesin düşmesi gerektiğini fln motorun devirinden hissedersin ona göre debriyaja basıp ya vitesi düşürürsün yada işte durmaya yakın olduğun zaman debriyaja basıp durarsın...
    yok be kardeşim ne arabası hiç kullanmadım araba bi motor aldık onda öğrenmeye çalışıyoruz :D debriyaj fren işleri biraz karışıyor.

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    araaba bilsen 5 dk da kavrardın vitesli motoru fakat sende tersi olmuş.motordan arabaya geçiş olacak gibi neyse Allah yardımcın olsun.öğrenirsin elbet
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı kenansubasi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anladıklarımı yazıyorum diyelim 80 ile gidiyorum gazı bırakıp ön ve arka frene basıyorum debriyaja basmadan ama 10 ile giderken yani duracak iken debriyaj ile frene basacağım doğrumu anlamışım.
    Ön freni kullanmaya pek alışma sonra sonra iyice ustalaşınca kullanmaya bak şimdilik sadece iyice duracağın zaman motoru sabitlemek için kullan
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    satılık cbr 125r arıyor
    artık çarpa dura öğreneceğiz herhalde

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    ufak şelerde basmana gerek yok önemli ise yani ışıklarda fln basman şart..yoksa vitesde stop eder..
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    satılık cbr 125r arıyor
    bende şimdi 1000 km den beri yanlış mı kullanıyormuşum freni birde ciddi kaza yaptım eğitim şart para bulur bulmaz Honda'nın filan eğitimine gideceğim.

Motosikleti
    DL 650
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    araaba bilsen 5 dk da kavrardın vitesli motoru fakat sende tersi olmuş.motordan arabaya geçiş olacak gibi neyse Allah yardımcın olsun.öğrenirsin elbet
    tersine dünya bu olsa gerek güzel cevap.
    dostum sen bir bilenden veya hondanın kursunda güzel bir eğitim al allah göstermesin bizleride üzme sonra debriyaj dı frendi karışmış durum, klavye kullanmaya benzemez buiş ikitekerin üstünde canımız.
    Ey Mehmed ! Ahmed-i Muhtar'ın Mucizeleriyle
    Umarım Galip Olur Din Düşmanlarına Devletim "
    F.S.M.HAN

Frenleme esnasında debriyajı da çekmen senin için bir avantajdır.Debriyajı çektiğiniz anda motorla bağınızı kopardığınız için devir 0'a iner.Bu nedenle de frene ters yönde etki eden hiçbir kuvvet kalmamış olur ve en iyi duruş mesafesini sağlamış olursunuz veya hızınızı daha çabuk yavaşlatırsınız.Size söyledikleri şey yanlış değil güzel birşey ama pratikte ani frenleme yapmıyorsanız her defasında debriyajı çekip elinizi boş yere yormanıza gerek yok.
    :bestmt:

Motosikleti
    satılık cbr 125r arıyor
    Alıntı BikerBoyz34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Frenleme esnasında debriyajı da çekmen senin için bir avantajdır.Debriyajı çektiğiniz anda motorla bağınızı kopardığınız için devir 0'a iner.Bu nedenle de frene ters yönde etki eden hiçbir kuvvet kalmamış olur ve en iyi duruş mesafesini sağlamış olursunuz veya hızınızı daha çabuk yavaşlatırsınız.Size söyledikleri şey yanlış değil güzel birşey ama pratikte ani frenleme yapmıyorsanız her defasında debriyajı çekip elinizi boş yere yormanıza gerek yok.
    dur yarın ikisini de deneyeyim bakalım hangisi daha güvenli...

Sergeant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 kle, 2007 kymco ck
    Alıntı kenansubasi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dur yarın ikisini de deneyeyim bakalım hangisi daha güvenli...
    uygun fiyatlı ders veririz kardeş. 2 saatte pilotsun
    Now the world is gone. Im just one.

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    Alıntı Sergeant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bomba cevap

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    çok ani fren yapmak zorunda kalırsan ki ben yaşadım Allah kimseyeyaşatmasın, fren kontrollü olarak bırakıp tekrar frenleyerek durmak zorunda kalabilirsin, kontrolden kastım motorun seni üzerinden atmayacak, arka lastik sağa sola gitmeyecek şekilde, ön lastiğin üzerine yığılmayacak şekilde vs vs ..
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    satılık cbr 125r arıyor
    Alıntı Sergeant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    klasik Türk :D

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ön frene alışmaya çalış. Ne çok sert nede aşırı yumuşak.

Boş ve mümkünse büyük bir alanda ani frenleme çalış.

Motosikleti
    satılık cbr 125r arıyor
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön frene alışmaya çalış. Ne çok sert nede aşırı yumuşak.

Boş ve mümkünse büyük bir alanda ani frenleme çalış.
    çok haklısın normalde neyse de kaza anında neye ne kadar yüklendiğini pek kontrol edemiyor insan yada ben

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)