Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Alım satım bedeli

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F700GS-2014
    Bugün motor alıcam.2008 model BMW F650GS.Motor 17 bin civarında.Noterde tahmini masrafı ne kadar olur?Daha sonra ruhsatı en çabuk nasıl alırım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    noter masrafı 72tl. Noter satış evrağının altında hangi trafik şubesinden ruhsatını alacağın yazıyor. Bunun için sadece zorunlu trafik sigortanı yaptırıp doğrudan trafik şubeye gidip,noter satış evrağını verdiğinde genelde 1saat sonra çıkarıyorlar en kötü ertesi gün yada evrağını teslim ederken belirtmen durumunda 5tl karşılığı evine kargoyla da gönderiyorlar.

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    eger plaka değiştirmezsen 75.5 tl tutuyor. plaka değiştirirsen 142.5 tl tutuyor. tabi bunlar sadece noter masrafın sigorta vs dahil değil.

Motosikleti
    BMW F700GS-2014
    Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    noter masrafı 72tl. Noter satış evrağının altında hangi trafik şubesinden ruhsatını alacağın yazıyor. Bunun için sadece zorunlu trafik sigortanı yaptırıp doğrudan trafik şubeye gidip,noter satış evrağını verdiğinde genelde 1saat sonra çıkarıyorlar en kötü ertesi gün yada evrağını teslim ederken belirtmen durumunda 5tl karşılığı evine kargoyla da gönderiyorlar.
    Ben eve geliyor biliyordum.Yani benim yine sigorta için trafik bürosunamı gitmem gerekiyor?Bu konuda eminmisiniz?

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Alıntı eyup39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben eve geliyor biliyordum.Yani benim yine sigorta için trafik bürosunamı gitmem gerekiyor?Bu konuda eminmisiniz?
    hayır sigortayı ben acentada yaptırdm. Ama noter satış evrağını şubenin alması gerek ki senin ruhsatını düzenlesin.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:06 ----------

hayır sigortayı ben acentada yaptırdm. Ama noter satış evrağını şubenin alması gerek ki senin ruhsatını düzenlesin.

Motosikleti
    BMW F700GS-2014
    Alıntı Dogan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eger plaka değiştirmezsen 75.5 tl tutuyor. plaka değiştirirsen 142.5 tl tutuyor. tabi bunlar sadece noter masrafın sigorta vs dahil değil.
    Bu durumda fiyat motor ne olursa olsun yada fiyatı ne olursun değişmiyor.

Motosikleti
    yamaha fazer6
    noterlerin ellerinde bir defter var o defterden motorun markası modeli yaşı ve motor gücüne göre rakam çıkıyor, maximum 80tl ile 100 tl. civarında rakam çıkar. benim motor için 98bg yamaha 2005 model için 80 tl ödemiştim. tüm işlemleri yapıyorlar sonra sana verilen geçici ruhsatla gidip trafikten ruhsatı alıyorsun.

slm arkadaşlar dun bi motor aldım sıfır yarın trafiye gtcem ne yapmam lazım nasıl olcak bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim

Motosikleti
    BMW F700GS-2014
    Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:06 ----------

Orada herhangi bir para ödemem gerekmiyor dimi.Sigortayı yaptırmam yeterli.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:54 ----------

Alıntı kurbaqa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    noterlerin ellerinde bir defter var o defterden motorun markası modeli yaşı ve motor gücüne göre rakam çıkıyor, maximum 80tl ile 100 tl. civarında rakam çıkar. benim motor için 98bg yamaha 2005 model için 80 tl ödemiştim. tüm işlemleri yapıyorlar sonra sana verilen geçici ruhsatla gidip trafikten ruhsatı alıyorsun.
    sadece geçici ruhsatlamı gidiyorum.Trafik sigortası istemiyorlarmı?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Konuyu çok karıştırmışsınız. Kısaca açıklıyım.
    Önce notere gidiyorsun. Aracın marka/modelinden bağımsız olarak sabit bir ücret var onu ödüyorsun ( 70 TL civarı). Sonra gidip herhangi bir sigorta acentesinden trafik sigortanı yaptırıyorsun. Sigortanı yaptırdıktan sonra ruhsatını noterin verdiği evrakta yazan trafik şubesinden 15 gün içinde alabilirsin. Eğer 15 gün içinde almazsan ruhsatın kargoyla ev adresine gönderiliyor. Ruhsatını gidip almak ya da 15-20 gün bekleyip adresine gelmesi tamamen sana kalmış bir şey. Adresine gelmesi için ekstra bir şey yapmana gerek yok. Zaten 15 gün içinde gidip almazsan gönderiliyor. Motorun hayırlı olsun bu arada.

Alıntı kurbaqa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğin olay kalkalı bir kaç sene oluyor.

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    Bu durumda fiyat motor ne olursa olsun yada fiyatı ne olursun değişmiyor.
    aynen oyle. isterse alcagın motor hayabusa olsun istersen 125 lik çin malı. fiyatlar sabit yukarda yazdıgım ve tum türkiyedeki noterler için geçerli guncel fiyatlardır.

Motosikleti
    BMW F700GS-2014
    [QUOTE=Slayerrr;2365566]Konuyu çok karıştırmışsınız. Kısaca açıklıyım.
    Önce notere gidiyorsun. Aracın marka/modelinden bağımsız olarak sabit bir ücret var onu ödüyorsun ( 70 TL civarı). Sonra gidip herhangi bir sigorta acentesinden trafik sigortanı yaptırıyorsun. Sigortanı yaptırdıktan sonra ruhsatını noterin verdiği evrakta yazan trafik şubesinden 15 gün içinde alabilirsin. Eğer 15 gün içinde almazsan ruhsatın kargoyla ev adresine gönderiliyor. Ruhsatını gidip almak ya da 15-20 gün bekleyip adresine gelmesi tamamen sana kalmış bir şey. Adresine gelmesi için ekstra bir şey yapmana gerek yok. Zaten 15 gün içinde gidip almazsan gönderiliyor. Motorun hayırlı olsun bu arada.

Bu anlattıklarınız kesinmi?yani gidersem alırım gitmezsem evime geliyor.almaya gidersem trafik sigortasımı soruyorlar?

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Trafikten çekme belgeli bir aracın işlem maliyeti ortalama ne kadar olur, bilen var mı?
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250

Bu anlattıklarınız kesinmi?yani gidersem alırım gitmezsem evime geliyor.almaya gidersem trafik sigortasımı soruyorlar?
    Evet kesin. Almaya gitsen de postayla gelecek olsa da trafik sigortası olmadan ruhsat basılmıyor. Sana sigorta sormuyorlar direk sistemden görünüyor sigorta yapılıp yapılmadığı. Arada bir istisna olabiliyor, sigorta yapılmadan ruhsat verildiği. Ama dediğim gibi istisna. Yani, noterden sonra sigortayı yaptırın.

Motosikleti
    BMW F700GS-2014
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet kesin. Almaya gitsen de postayla gelecek olsa da trafik sigortası olmadan ruhsat basılmıyor. Sana sigorta sormuyorlar direk sistemden görünüyor sigorta yapılıp yapılmadığı. Arada bir istisna olabiliyor, sigorta yapılmadan ruhsat verildiği. Ama dediğim gibi istisna. Yani, noterden sonra sigortayı yaptırın.
    Dün alım satım işini hallettim.herşey aynen dediğiniz gibi gelişti.Şimdi bir sorum daha olacak:Ruhsatı almak için benim yerime eşim gitse olurmu?Yoksa illede benmi gidicem?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Dün alım satım işini hallettim.herşey aynen dediğiniz gibi gelişti.Şimdi bir sorum daha olacak:Ruhsatı almak için benim yerime eşim gitse olurmu?Yoksa illede benmi gidicem?
    Hayırlı olsun. Kendin gitmen gerekiyor. Ruhsatı teslim aldığına dair imza atıyorsun.

Motosikleti
    BMW F700GS-2014
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Kendin gitmen gerekiyor. Ruhsatı teslim aldığına dair imza atıyorsun.
    Teşekkür ediyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)