Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletim İçinTüvtürk Muayenesi Hakkında Bilgi Verebilir misiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Keeway süperlight 150
    Slm arkadaşlar
    2006 model keeway sl 150 motorumun 06.06.2011 de muayenesi doluyor ben ise daha hiç muayeneye ne araba ne de motosiklet götürmüş değilim. Motorumun 8000 km bakımı yapıldı şu anda 9150 km de bu muayeneden Motorumun geçmesi için ne gibi tedbir almam veya bakım yaptırmam lazım.Bu konuda tecrübe sahibi arkadaşlardan yardım bekliyorum.Herkese şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Eğer xenon farın yoksa ve fren, sinyal, far, stop vs. gibi donanımların hepsi çalışıyorsa yani motosiklette kanuna aykırı bir modifiye ya da çalışmayan aksam yoksa hiç bir tedbir alman gerekmiyor. Randevu alıp gittiğin saate göre yaklaşık yarım saat bekleyeceksin ve 5 dk. da muayenen bitecek.

Motosikleti
    kanuni-Tiger
    Merkezin arka tarafında sana bir tur attırıp fren yapmanı isteyecekler. Sonrasında sinyallerini stop lambanı ve farının kontrolünü yapıp, lastik diş derinliğini kontrol ederler. Motor ve şasi numarasını kontrol edip bandrolü yapıştırırlar.
    KULA BELA GELMEZ HAK YAZMADIKÇA HAK BELA VERMEZ KUL AZMADIKCA :bounce:

Motosikleti
    Keeway süperlight 150
    Lastikler ve egzos konusunda problem olur mu? yani motor 9150 km de ve üzerinde bulunan lastikler orjinal çin malı lastikler egzos ise dıştan baktığında 3-4 yerinden delinmiş fazla rahatsız etmeyecek tok bir ses çıkartıyor bunlardan bir problem doğar mı? teşekkürler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Muayene girdikten sonra eksikler bulunursa senden 1 ay içerisinde tamamlamanı isteyecekler.Eğer 1 ayı geçirirsen tekrar muayene ücreti ödemen gerekecek.

Motosikleti
    ooo viraGOO
    frenlerin , lastiklerin , farın , sinyallerin , stop lamban iyi olsun gerisi bizden olsun
    Motor ve şasi numaralarına da baktılarmı dert tasa kalmaz döner gelirsin evine
    [B][COLOR="Red"]BİZ İNSANLARA MOTOSİKLETİ SEVDİRMEYE ÇALIŞIRKEN SAĞDA SOLDA GAZ ÇEKİP ! ARA SOKAKLARDA TEKER YAPARSANIZ!! ASLA ÖNYARGILARI YIKAMAYIZ ! BİLİNÇLİ SÜRÜCÜLER OLALIM VE MOTOSİKLET = ŞEYTAN İŞİ TABUSUNU HEPBİRLİKTE YIKALIM !! :queen:[/COLOR][/B]

cagan_hell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Turex:)
    Seri numaralar, aynalar, far ayarı ve sinyalizasyon, lastik diş derinlikleri , egsozunun susturucusu yoksa buna dikkat ediyorlar bide kaskta istiyorlardı aklında bulunsun gerçi kasksız kullanmazsın gerçide haberin olsun
    Sanma şahım herkesi sen sadıkane yar olur. Herkesi sen dost mu sandın belki ol ağyar olur.
    Sadıkane belki ol al alemde serdar olur,yar olur ağyar olur serdar olur didar olur.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    ben muayeneye girdiğimde sadece far, sinyal, lastik ve frene baktılar. başka hiçbişeye bakmadılar.
    şasi no, motor no, korna vsvsvs hiçbirine bakmadılar.
    ama muayeneden önce havalı korna sorun olurmu diye sormuştum, geçmez demişlerdi, orjinalini takıp gittim ama bakmadılar bile.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

ferhatdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben muayeneye girdiğimde sadece far, sinyal, lastik ve frene baktılar. başka hiçbişeye bakmadılar.
    şasi no, motor no, korna vsvsvs hiçbirine bakmadılar.
    ama muayeneden önce havalı korna sorun olurmu diye sormuştum, geçmez demişlerdi, orjinalini takıp gittim ama bakmadılar bile.
    maşallah kamyoncumusun be abi

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    xenon far sorun oluyor mu?

Motosikleti
    Alıntı ferhatdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maşallah kamyoncumusun be abi
    değilim ama kornaya bastığımda diğer araçlar kamyon sanıyor, önemli olanda bu
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

ferhatdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    değilim ama kornaya bastığımda diğer araçlar kamyon sanıyor, önemli olanda bu
    ne yaptın çözdünmü elektırık sorununu

Motosikleti
    Alıntı ferhatdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yaptın çözdünmü elektırık sorununu
    motoru dağıttım duruyor öyle, h.sonu bakıcaz
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Keeway süperlight 150
    Arkadaşlar bilgileriniz ve ilgileriniz için teşekkür ederim.Bu arada lastik diş derinliği minimum ne kadar olmalı bileniniz var mı? Belki fazla soru soruyor olabilirim nedeni yaklaşık 1 senedir motor macerasında olmamdan kaynaklanıyor sizler gibi tecrübeli arkadaşlardan bilgi alarak bende bilinçli ve usta motorculuğa doğru ilerlemek istiyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı ramazank79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bilgileriniz ve ilgileriniz için teşekkür ederim.Bu arada lastik diş derinliği minimum ne kadar olmalı bileniniz var mı? Belki fazla soru soruyor olabilirim nedeni yaklaşık 1 senedir motor macerasında olmamdan kaynaklanıyor sizler gibi tecrübeli arkadaşlardan bilgi alarak bende bilinçli ve usta motorculuğa doğru ilerlemek istiyorum.
    Lastik diş derinliği min. 1,6 mm. Ama lastiğin en dandik 10 senelik her tarafı çatlak dolu da olsa geçebiliyorsun yeterli diş derinliği 1,6 mm den çok olsun. Ama merak etme hiç bir çinli lastik 9000 küsür km de o kadar aşınmaz. 20-30 bin km dolaylarında aşındığı belli olmaya başlıyor. O kadar dandik ki eskimeyi bile beceremiyor bu çinli lastikler

Motosikleti
    Keeway süperlight 150
    Süper bir haber bu slayerrr arkadaşım normalde motorumu seviyorum o yüzden iyi marka lastik takmak istiyorum fakat maddi yönden şu sıra sıkışığım değiştiremiyorum üzerindeki lastikler aslında tehlikeli ıslakta buz pistinde paten yapıyoruz.Maddiyattan dolayıda böyle muayeneyi ciddiyete alıyoruz değişecek parça olursa mesela lastik veya egzos gibi beni bayağı zora sokar verdiğin bilgiyle lastikten yana bir korkum kalmadı diğer verilenler Allahaşükür çalışıyor bir problem yok geriye egzos kalıyor egzosda dediğim gibi satın aldığımda delik açılmış olarak aldım rahatsız etmeyen tok bir ses çıkıyor.Teşekkürler

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    kocaelide ruhsatta siyah yazan fakat deposu yan grenajı ve kafa grenajı gri olan motorumla girdim, kısada zenon vardı uzunda da 100 wat lık forktlif ampülü, eksoza bakmadılar bile alman mercedes kornası vardı sesinden arabalar kaçıyor =) yinede geçtim. bukadar sorun yapma çalışmayan askamın olmasın yeter. arkadaşım 1000RR ıyla girdi karbon twobrothers vardı oda geçti =)
    Karadeniz - Giresun.

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    bende dikiz aynalarınada bakmışlardı haberiniz olsun,bide muayne için randevu nasıl alıyoduk,benim öbür hafta muayneye girmem lazım ?
    Her asker yeşil bereli olamaz

Farukxtm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    ben muaneyeye götürdügümde ilk olarak farlar,fren,stop,sinyal,korna,fren hidrolik hortumu,amortisörler,şasi,motor no kontrolu son olarakta bi sürüş yap dedi bana dogru gelirken ön freni sık dedi ve raporu aldım etiketide verdi plakaya yapıştırdım raporda farın sol ampulu aşagı bakıyomuş sag far ampulunde sorun yok sol tarafın camında küçük bi çatlak vardı ondan dolayı ışık farklı açıdan kırıldı ondan galiba 01 di sol farın sapma açısı hatalı yanı bişey degil o zaten hafif kusurlu geçti sadece o sol far ampulunden dolayı ben ayarlamıştım farların mesafesini camda küçük çatlak olmasaydı kusursuz yazacaktı raporda

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)