Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Bir Honda CBR600f Modifiye Öyküsü...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBF 250 i sattık 600f te sıra :)
    sat su motoru banaaa bırak modıfıyeyı :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı crazy_81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sat su motoru banaaa bırak modıfıyeyı :D
    dur twobro egzosu takayım da öyle satarım
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    abi kimse beğenmiyor ama ben her türlü destekliyorum seni bakma takılıyoruz burda
    ANGARAJ

mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    güzel ve masraflı bi çalışma olmuş güle güle eskit :D

Ön far içindeki şerit led fena bozmuş motorun havasını
    sokaklarda görüyoruz tabiri caizse (serseri scooter) leri gibi hava katmış motora
    ama deri koltuk fena şaşalı olmuş, sokağa bırakıyosan kedilere dikkat :D karabiberi eksik etme
    Honda CBF 150 ((2007 2008 (siyah) 2011)) ve CBR 125 R HRC ((2011)) CBF 150 (((2011 Gümüş))).... Asya Motor Elegant 150 (170cc) Kırmızı

buruc72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir zamanlar 600 rr
    Forumda günlerdir başlığı görüyordum ama kısmet olmadı bakmak şimdi baktım güzel çalışma. Tebrikler. Hepsi güzel ama tank pad estetiği ve uyumu çok hoş olmuş bence.

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    sonucu merakla bekliyordum, zevkler ve renkler tartışılmaz ama üzülerek söylüyorum bence olmamış. gri siyah motora o renk jant çok absürt durmuş, koltuk döşemesinin ne motorun tarzı ile nede rengi ile hiç bir alakası yok, led lambaları apachier cub motorların heryerine döşüyor keşke takmasaydınız.

ben sadece tankpad, carbon kaplama, twobrothers egzosu, gösterge sticker ı ve xenon larınızı beğendim sadece bunları yapsaydınız çok sade ve şık görünürdü diye düşünüyorum...

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    hocam bence de aracın rengini değiştirmelisin. Boyamaya kıyamıyorum demişsin o yüzden kaplama yaptırabilirsin. böylece hem orjinal boyasını korumuş olursun hem de kendine özgü renkte bir motora binmiş olursun.

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    arkadaşlar, beğenen beğenmeyen tüm arkadaşların fikirleri yorumları önemli hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

bu arada aynalarla alakalı sorunum var. daha önce de yazmıştım ebayden aldım bu aynaları, şekli şemali çok şık orjinaline göre çok hoş duruyor (bence ) ama çok kalitesiz ve sağ ayna ağırlıklı olmak üzere her ikisinin gövdesi ayna koluna bağlandığı yerde follofoş vaziyette hareket ediyor. yani çok yumuşak rüzgardan bile açısını kaybediyor. pazar günü mecburen elektrikçi bandıyla her ikisini de sardım ama hem görünüm olarak kötü oldu hem de işlevsel değil.
    ne yapmak lazım bilen var mı ?
    plastik kaynağı diye bişey duymuştum, aynaları kendime göre ayarlayıp sonra o kaynaktan yaptırıp sabitlesem bi daha ayarlanmasa (kafa grenajına bağlandığı ayaktan ayarlanabilecek tabi) ama en azından zırt pırt ayna ayarıyla uğraşmasam nasıl olur ??

ya da başka fikri tecrübesi olan var mı ??

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:25 ----------

Alıntı enginer6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bence de aracın rengini değiştirmelisin. Boyamaya kıyamıyorum demişsin o yüzden kaplama yaptırabilirsin. böylece hem orjinal boyasını korumuş olursun hem de kendine özgü renkte bir motora binmiş olursun.
    kaplamanın hoş durması için motor üzerindeki tüm stickerların çıkarılması gerekiyor yoksa kaplamanın altında kabartı yapıyor. onun haricinde geçen sene bi motorumu tamamen kaplama yaprıtmıştım çok şıktı ama bi yerde park edince insanın aklı kalıyor, yıkamacıdayken aklın kalıyor, kedi çıksa çiziliyor, günlük kullanılan bi motosiklette çok da verimli olmuyor açıkçası.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    600f .....954RR
    allah kaza bela vermesin ben 600f sahibi olarak özenle okudum takip ettim ellerine kollarına sğlık cok güzel oldu ufak bi sorun benim için selen bence olmadı ama zevk senin saygı duyarım ...............allah seni motor üstünde gülmekten ayırmasın

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emir'im afro amerikalım, takamadın mı yahu hala şu egsozu?

Alıntı muzaffer1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben eski bir 600F kullanıcısı olarak bu motorların sadeliğinden yanayım, ufak tefek şeritmiş, stikermiş neysede ama orjinalın dışına çıktığında göze pek hoş görünmüyor.

Bak buda benim eski makinam...
    Muzaffer hocam sen 600F'i satıp CBF1000 almamış mıydın yahu, ben mi yanlış hatırlıyorum?
    Hayabusa nereden çıktı?

fernando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 V-strom
    Projeye başlangıcın çok iddialıydı, özellikle o seleyi görünce 600F'i katledeceksin diye düşündüm.Bence çok abartı olmamış,hatta ok başlı vidalara hasta oldum.Eski bir F'çi olarak ben beğendim,sonucu beğeneceğimi hiç tahmin etmezdim. kazasız sürüşler dilerim.
    FARIN DA AÇIK OLSUN YOLUNDA...

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Muzaffer hocam sen 600F'i satıp CBF1000 almamış mıydın yahu, ben mi yanlış hatırlıyorum?
    Hayabusa nereden çıktı?
    Yok yok, doğru hatırlıyorsun. Çanakkle gezisi için CBF1000 almıştım, daha sonra onu satıp şimdiki HAYABUSAyı aldım
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yok yok, doğru hatırlıyorsun. Çanakkle gezisi için CBF1000 almıştım, daha sonra onu satıp şimdiki HAYABUSAyı aldım
    Hayırlı uğurlu olsun o zaman.
    600F'ten sonra Hayabusa hep sıcak gelmiştir bana da aslında. Oturuş pozisyonu, rahatlığı vs.. Daha güçlü bir 600F misali sanki.

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı SECEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    allah kaza bela vermesin ben 600f sahibi olarak özenle okudum takip ettim ellerine kollarına sğlık cok güzel oldu ufak bi sorun benim için selen bence olmadı ama zevk senin saygı duyarım ...............allah seni motor üstünde gülmekten ayırmasın
    güzel dilekler için çok teşekkürler. Hepimiz için geçerli olsun inşallah

sorma patron dün akşam götürdüm ama egzosun orj. ara borusu triumph speed triple için. onun da kavisi çok alakasız, onu kesip biçene kadar boru büktürüp kromaj kaplatalım dedik. inşallah bir iki güne halledeceğim. tabi hafta içi full time mesai olunca zor oluyo koşturmak

Alıntı fernando adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Projeye başlangıcın çok iddialıydı, özellikle o seleyi görünce 600F'i katledeceksin diye düşündüm.Bence çok abartı olmamış,hatta ok başlı vidalara hasta oldum.Eski bir F'çi olarak ben beğendim,sonucu beğeneceğimi hiç tahmin etmezdim. kazasız sürüşler dilerim.
    çok teşekkürler. umarım egzos takılıp motor yıkanıp bi de adam gibi fotoğraf çekince sonucu daha çok beğeneceksiniz. Zevkler çok farklı katılıyorum ama makine şu an fotoğraflarından çok daha iyi duruyor. maalesef ben bunu düzgün açılardan ve düzgün makinelerle fotoğraflayıp paylaşamıyorum..

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    walla emir başından beri izledim izledim izledim daha sonra bi daha izledim

cıx (= olmamış bana göre.

sırası ile gitmem gerekirse jantlarını beğendim fakat seleye yaptığın uygulama berbat ötesi olmuş. motor bişe motoru gibi olmuş desem yeridir belkide bir yerde
    cam seçimi standart zaten ama ebaydan daha ucuza alabilirdin kargosu dahil cam tümüyle koyumu acaba ? ben light smoke almıştım bilerek kamera çekimi yapacağım zaman yolun görünebilmesi açısından tek farkı zero ve sendeki cam gibi 2. double kısmı keskin bir hatta sahip değil biraz daha oval ama benim daha çok hoşuma gitti bu
    sinyaller ön gömme güzel olmuş fakat arka sinyalleri öyle ok gibi almasaydın keşke ufak daha tatlı durabilecek sinyaller daha iyi
    bence cam için aldığın ok vidalar yerine altın sarısı vidalardan bulursan kullanman çok daha iyi olacaktır kanımca
    xenon olayı iyi olmuş fakat mercek yok tabi sellektör yaparken xenon'un bir anda patlaması ve kapanması durumu olacak her sellektör düğmesine bastığında devren ve akün zorlanacaktır umarım sıkıntı yaratmaz başına ben bu yüzden bixenon sistem taraftarıyım xenon aynı xenon sadece mercek içerisinde bir perde olayı çözüyor
    şu ledleride çıkart bence
    elcik ve manetlere gelince bunlarıda çok beğendim jantın ardından güzel bir bileşim sağlamışlar

elcikleri ve manetleri kaça aldın bu arada ?
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Hayırlı uğurlu olsun o zaman.
    600F'ten sonra Hayabusa hep sıcak gelmiştir bana da aslında. Oturuş pozisyonu, rahatlığı vs.. Daha güçlü bir 600F misali sanki.
    Teşekkür ederim, darısı sana olsun ama emin ol 600F kadar rahat belki dahada rahat ama acaip güçlü, güvenli ve hızlı bi makina genellikle eşimle biniyorum ve artçı olarak 600F den daha rahat diyor. Almayı düşünen herkese tavsiye ederim
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla emir başından beri izledim izledim izledim daha sonra bi daha izledim

cıx (= olmamış bana göre.

sırası ile gitmem gerekirse jantlarını beğendim fakat seleye yaptığın uygulama berbat ötesi olmuş. motor bişe motoru gibi olmuş desem yeridir belkide bir yerde
    cam seçimi standart zaten ama ebaydan daha ucuza alabilirdin kargosu dahil cam tümüyle koyumu acaba ? ben light smoke almıştım bilerek kamera çekimi yapacağım zaman yolun görünebilmesi açısından tek farkı zero ve sendeki cam gibi 2. double kısmı keskin bir hatta sahip değil biraz daha oval ama benim daha çok hoşuma gitti bu
    sinyaller ön gömme güzel olmuş fakat arka sinyalleri öyle ok gibi almasaydın keşke ufak daha tatlı durabilecek sinyaller daha iyi
    bence cam için aldığın ok vidalar yerine altın sarısı vidalardan bulursan kullanman çok daha iyi olacaktır kanımca
    xenon olayı iyi olmuş fakat mercek yok tabi sellektör yaparken xenon'un bir anda patlaması ve kapanması durumu olacak her sellektör düğmesine bastığında devren ve akün zorlanacaktır umarım sıkıntı yaratmaz başına ben bu yüzden bixenon sistem taraftarıyım xenon aynı xenon sadece mercek içerisinde bir perde olayı çözüyor
    şu ledleride çıkart bence
    elcik ve manetlere gelince bunlarıda çok beğendim jantın ardından güzel bir bileşim sağlamışlar

elcikleri ve manetleri kaça aldın bu arada ?
    xenonları takınca selektör iptal oldu fiilen. dokunduğun anda uzundaki xenon ampülünün ateşlenmesi için zaman gerektiği için bi anlamı olmuyor selektör yapmanın.
    mercek uygulaması ve bi-xenon elbette en ideal seçenek ama maliyet bi tarafa bırakılsa bile o merceği farın içine doğru düzgün monte edecek usta bulmak mesele.

manetleri 125 e aldım ama galiba zamlanmış.
    elcik ve gidon topuzları da 100 euro

Motosikleti
    CBF 250 i sattık 600f te sıra :)
    bırak modıfıyeyı saaat...

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Teşekkür ederim, darısı sana olsun ama emin ol 600F kadar rahat belki dahada rahat ama acaip güçlü, güvenli ve hızlı bi makina genellikle eşimle biniyorum ve artçı olarak 600F den daha rahat diyor. Almayı düşünen herkese tavsiye ederim
    2012'de xx çıkacak deniliyor doğru ise busadansa xx'i tercih ederim doğrusu
    gerçi busa kullanmadım 2sinide denemek lasım çıkarsa şayet

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xenonları takınca selektör iptal oldu fiilen. dokunduğun anda uzundaki xenon ampülünün ateşlenmesi için zaman gerektiği için bi anlamı olmuyor selektör yapmanın.
    mercek uygulaması ve bi-xenon elbette en ideal seçenek ama maliyet bi tarafa bırakılsa bile o merceği farın içine doğru düzgün monte edecek usta bulmak mesele.

manetleri 125 e aldım ama galiba zamlanmış.
    elcik ve gidon topuzları da 100 euro
    hmms rakamlar aynı neyse ben manetler için ebay kurcalamaya devam edeyim en iyisi açık arttırmalar felam

bu arada bixenon olayı için merceğin bacaklarını vida ile tutturabilirsen şayet taktıktan sonra bacaklardaki vidalar ile oynatabilme şansın olur şu motoruna mercek ile monte eden fazer'cı arkadaş benzer bir yöntem kullanmıştı yanlış hatırlamıyor isem
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

seannnnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben çok beğendim seleyi.
    ama naçizane fikrim tek başına motorun üstünde sırıtmış biraz. onu tamamlayacak tasarım ögeleri olmalı bence. bunlar stickerlar olabilir, airbrush çalışması olabilir...

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)