Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

(Akrapoviç+Rüzgar sesi)x1100 km= Kulak Hasarı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı NRG900 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar müzikle uğraştığım ve bu konuda bir gelecek planladığım için bu konu beni daha da ürkütüyor. Bir tespitimi paylaşmak istiyorum; o ucuz olanları denedim. Mastering eğitimim ve iyi bir kulağım olduğu için iyice analiz etmeye çalıştım; Bas sesleri bir tık bastırıyor ancak tizleri inanın çok engellemiyor. Kulak hasarına baslardan çok tizler sebep olur zira yüksek desibel yığılması tizdedir. Egzozdan ve motor aksamından çıkan tiz sesler -özellikle devirlendiğimde- aynen kulağımdaydı. Yüksek hızlardaki rüzgar uğultusu basa yakın bir sestir ama "pffff" şeklinde duyulan büyük bir tiz porsiyonu da var. Akabinde temel düzey gürültü engelleme özelliği olan Sennheiser kulak içi kulaklığımı taktım ve müzik açmadan sürdüm. Arada çok ciddi fark var. Hem baslar hem de tizler ciddi anlamda bastılırıyor ancak kornaları ve derinden gelen motorun devirlenme sesini duymaya devam ediyorsunuz. Benim o ucuz tıkaçları aldığım yerde onların pahalı ve ayarlı olanlarını satıcı övmüştü. Kullananlar varsa yorumlarını paylaşırsa sevinirim. Ben şu anda Senheiser'ımı takıyorum. İsteyen olursa modelini de paylaşırım. 80 liraya filan almıştım. Çok düşük volüme müzik de açtım. Trafik ve kornaları hala duyabiliyorum ama düşük devirlerde (Honda Twisterde 3.000-4.000) artık motorun çalıştığını gaz verdiğimde duyuyorum Yolculuk büyük bir huzur ve odaklanma ile geçiyor. Kritik kararlar alırken düşüncelerinle başbaşasın. Tekrar ediyorum resmi paylaşılan o ucuz kulaklıkları almayın. Onların daha kaliteli, üzerinde ayarları, pimi vs.si olanları alın, olmadı gürültü engelleyici bir müzik kulaklığı takın onlardan iyi.

.
    Bende Sennheiserin kulakici CX400 ünü kullanıyorum. Muhtemelen bahsettiğin kulaklıkta tasarım ve malzeme olarak aynıdır

Sennheiserin ses izolasyonunu biraz fazla buluyorum açıkçası. Bukadarı duyman gereken şeyleri de duymamanı sağlayabilir.

Müziği bir tık bile açsan komple kopuyorsun zaten hayattan. Benim şahsi fikrimse bukadarı tehlikeli

Yada benim kulaklar çoktan duymamaya başladı bile haberim yok, o da olabilir

O 3 kuruşluk 3M ler (bana göre şantiye tıkaçları) tam kıvamında, iş makinaları, yıkım dökümler, endüstriyel üretimhaneler... falan için zaten ve Ahmet Ustaaaa diye bağırıldığında (bir nevi korna ) duyabileceğin kadar süzüyor dış sesi.

Birde kampta, evde, işte çoluk çombalak ağlayıp sızlıyorsa civarda, pehhh tak hayatının en güzel uykusunu çek
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    acil şifalar.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)