Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Bir Depo Benzinle Kaç Km Gidiyorsunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung GT250R '11-Vespa ET4 '01-Mondial 150ZC '09
    gt 250r rodajı daha bitmedi normal kullanımda 17 lt yakıt tankını 220 km civarında bitiriyor tiger performans egsozla 170 km de bitiyor normal kullanımda
    ::tutkuy:: ::thanks: ::cheeeeer

GÖKTUĞ TÜREL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sezginkalkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    cbf150- sürekli iki kişi (90+50 kg)-şehir içi dışı karışık..şehir dışı 80-100 km/h... 2 yıldır ortalama hep 100 km de 2,5-2,8 lt arası yaktı..
    Sezgin KALKAN
    A RH+
    0554 776 76 64

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Goktug adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gt 250r rodajı daha bitmedi normal kullanımda 17 lt yakıt tankını 220 km civarında bitiriyor tiger performans egsozla 170 km de bitiyor normal kullanımda
    Usta naptın sen ya 17 lt ile 220 km gidiyorsa bu işte çok büyük bir yanlış var. O motor normal kullanımda 4 lt civarı yakıyor Rodajda olsa bile 100km de 8.5 lt litrelik motor gibi yakıyor demektir. Herhalde bi yanlış anlaşılma var.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    80 lirayla 800km yaptım rodajda,rodaj sonrası da mı 6 bin i geçmesek ne
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    innova ile max. rekorum 168km dir tabi bitimine kadar (şehir içi) (hız 60-100km arası)

3.7 lt ile

performanslı kullanırsanız 120km de ışık yanar 140 da yolda kalırsınız..
    ortalama kullanımda 125-135km de ışık yanar 160-170 arası yolda kalırsınız..(60-110 arası)

@AmonRA34

terübelerimle tarafsızca yazıyorum

gerçekten problemli birisin

özellikle topiklere yazdığın bir çok mesajı inceledim gerçekten galiba ya sitede ya sende bir sorun var

motosikletini bukadar takma dostum (hepsi iki teker) veya kymcoyu, emin ol kymco kendini bukadar önemsemiyor
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    kımın motoru ne yakıyor hangı model nekadar yakıyor öğrenıyoruz sayenızde ama benım motosıkletım ne yakıyor valla bılmıyom ve aslında ne yaktığınıda umursamıyorum

Motosikleti
    Hyosung GT250R (07 NYA 11)
    Alıntı Goktug adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum naptın sen ya 1 depoyla sakin kullanmda 4lt civarı yakıyor 400km civarındada yol yapıyor. Tiger egzoz desen bndede var okdr fark olmaması lazım
    [I][B][COLOR="Blue"]Azraille yatakta yaşlılık ağrıları çekerken değil, asfalt üzerinde alçaktan uçarken karşılaşma tercihi bizimkisi....[/COLOR][/B][/I]

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı mustf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günümüzde benzinin ateş pahası olduğu ülkemizde bu sorunun cevabı daha bir önem kazanmıştır. Pekçok konuda olduğu gibi fazla yakıt tüketimi konusunda da cahil olduğumuzu düşünüyorum.

Motoru tavsiye edildiği biçimde kullanıyor muyuz? Bakımlarını yapıyor muyuz?

Bir honda innova aldım geçenlerde, adam bakımları yapıldı dedi. Birkaç hafta gittim. Zincire bir baktım ki kupkuru. Herif motoru bu şekilde kimbilir ne kadar kullanmış.

Bence bu benzini etkileyen bir faktördür. Zincir yağlama spreyini motomaxtan alıp yağlayınca motorun gidişi bile değişti.

Honda innova 2005; 3, 7 litre benzinle 140 km gidiyor. Bakalım zincirin etkisi olacak mı?

Arkadaşlar bir depo benzinle gittiğiniz km yi lütfen samimiyetle arttırmadan yazınız. Fazla yakan arkadaşlara bilgi sahibi insanlar doğru tavsiyeleri verirlerse bence çok faydalı olur...
    ne yani, benim zc innovayla aynı mı yakıyor?

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    100 km uzun yol sakın kullanım (max90)(min70) :2.25 litre
    100 km ara sokak agresif kulanım (max60)(min5): 2.75 litre
    100 km uzun yol agresi kullanım (max130)(min90):2.50litre
    bu hesaplamalar bire bir ölçülmüştür artı eksi 5 gram inip çıkabilir...124 cc...
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 depo ->şehir içi - dışı karışık toplam 450 km. (12,7 lt)
    YBR 125
    ya bizim zc iyi yakıyormuş... 4 litreyle 135 km 8060 kilometredir sabit.

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta naptın sen ya 17 lt ile 220 km gidiyorsa bu işte çok büyük bir yanlış var. O motor normal kullanımda 4 lt civarı yakıyor Rodajda olsa bile 100km de 8.5 lt litrelik motor gibi yakıyor demektir. Herhalde bi yanlış anlaşılma var.
    bencede bi yanlış anlaşılma olabilir ama olmayadabilir ozman durum kötü

geçen okulda benim 1.6 astra 35 kuruş yakıyo diye yakınıyodum,arkadaş geldi benim civic 50kuruş yakıyo dedi,ben şehir içinde dur kalkla ugrasıyorum o direk geliyo bide ,bak olum bi yanlışın olmasın dedim yok valla öyle falan dedi,tamda benzinin fena zamlandıgı zamanlar
    kafayı yiycem nası 50 kuruş yakar normal kullanımda diye,bizim range rover 4.6 lpgde 50kuruş yakıyo,mercedes 2800motor benzinde 50kuruş yakıyo
    dayanamadım gel dedim ölçcez ,sen nası ölçüyosun dedim ne dese iyi
    ben öyle 50 liralık benzin alıyorum kmyi sıfırlıyorum. sonra ? sonra bidaha benzin aldıgımda bakıyorum kaç km gitmiş bölüyorum çarpıyorum
    ee içinde kalan litre litre benzin onlar noluyo? hay ben senin mühendis zekana dedim ,kafayı yedirtcekti velet bana

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    innova ile max. rekorum 168km dir tabi bitimine kadar (şehir içi) (hız 60-100km arası)

3.7 lt ile

performanslı kullanırsanız 120km de ışık yanar 140 da yolda kalırsınız..
    ortalama kullanımda 125-135km de ışık yanar 160-170 arası yolda kalırsınız..(60-110 arası)

@AmonRA34

terübelerimle tarafsızca yazıyorum

gerçekten problemli birisin

özellikle topiklere yazdığın bir çok mesajı inceledim gerçekten galiba ya sitede ya sende bir sorun var

motosikletini bukadar takma dostum (hepsi iki teker) veya kymcoyu, emin ol kymco kendini bukadar önemsemiyor
    Vatandaşın biri başlık açmış.Xciting250 ne kadar yakıyo diye sormuş.Bende ne kadar yaktığını söyleyince yalancı oluyorum.Sonra bana yalancı diyen insanlara ağzının payını verince ben sorunlu oluyorum öylemi?Valla sorun bende değil.Sorun bu forumun 100cc motora binip de hayatında hiç görmediği motorlar hakkında yorum yapan cahillerinde.Nedense hep düşük cc kullananlar çok biliyo.Yani ben xciting hakkında soru soran birine cevap veremiyecek miyim?Siz 100cc motor kullanan sayın forum üyeleri müsade ederse biz de bildiklerimiz aktaralım biraz.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    13lt depo var ve normalde 400 km yol gidiyor 100kmde 3,2lt yakarak
    uzun yolda ise 60km sabit hızla gittiğimde 2,6lt yakmış idi, yani bir depo ile 500km

şimdi ise krank, segman vsvs değişti ve motor rodajda iken 100km/4,2lt yakıyordu, şimdi ise 3,3lere düşmeye başladı
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    yamaha cryptone
    AMONRA34; Yalancı veya psikolojik dengeyi kaybetmiş biri olmak... Ya da psikolojik dengeyi kaybetmekten dolayı yalan söylemek mi? Bunu bilemem.

Bildiğim şu;

Açtığım konuya bundan bir iki hafta önce iki mesaj attın, mesajlar konuda duruyor. Ybr alma, honda cbf 150 al... diye tavsiyede bulunup cbf yi göklere çıkardın. Şimdi ise inanılmaz bir dönüşle aynı cbf yi "teneke motor, çin motoru" diyerek yerden yere vuruyor, hatta honda gibi bir markayı bile kötülüyorsun...

Üç gün sonra da çıkıp şimdi övdüğün kymco yu kötüleme kampanyası başlatırsan hiç şaşırmam.

Mesajların incelenirse ciddi psikolojik çelişkiler görülecektir zaten. Bence site yönetimi de bunu yapmalıdır. Burası motosiklet üzerine bilgi paylaşımı yapılan bir forumdur.

Kavga çıkarmak istiyorsan bunu yapabileceğin bir sürü forum var. Yaptığın şey ve davranışın çok yanlış!

3,7 lt. benzinle 160km. honda innova (zincir bakımıda önemli tabi direk etkiliyor)

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    tam öle bi hesap yapamayacağım ancak 100 km de 3 litre yakıyor motorum ''Honda Dylan''

Empyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ybr 13 lt ortalama 400-430 Sakin kullanımda 599 km gitti ama gerçekten sakin 80 i geçmedim..Tenere 23 lt ortalama 350km Sakin kullanımla 500 km..
    EMPYRIUM

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    bende gecen ölçmüştüm ama unuttum
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Alıntı mustf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AMONRA34; Yalancı veya psikolojik dengeyi kaybetmiş biri olmak... Ya da psikolojik dengeyi kaybetmekten dolayı yalan söylemek mi? Bunu bilemem.

Bildiğim şu;

Açtığım konuya bundan bir iki hafta önce iki mesaj attın, mesajlar konuda duruyor. Ybr alma, honda cbf 150 al... diye tavsiyede bulunup cbf yi göklere çıkardın. Şimdi ise inanılmaz bir dönüşle aynı cbf yi "teneke motor, çin motoru" diyerek yerden yere vuruyor, hatta honda gibi bir markayı bile kötülüyorsun...

Üç gün sonra da çıkıp şimdi övdüğün kymco yu kötüleme kampanyası başlatırsan hiç şaşırmam.

Mesajların incelenirse ciddi psikolojik çelişkiler görülecektir zaten. Bence site yönetimi de bunu yapmalıdır. Burası motosiklet üzerine bilgi paylaşımı yapılan bir forumdur.

Kavga çıkarmak istiyorsan bunu yapabileceğin bir sürü forum var. Yaptığın şey ve davranışın çok yanlış!
    Hala daha yalan söylediğimi söylüyosun.Psikolojik olarak yalan söylüyomuşum.Sen ne dik kafalı laftan anlamaz arızanın tekisin anlamak mümkün değil.İster inan ister inanma benim yakıt tüketimim 3.2lt/100km.İnanmıyosan parayı bas git bi tane xciting250 al.Depoyu doldur ölç.Yapamıyosan da milleti yalancılıkla suçlama git kendi innovanın tüketimini ölç.Sana zorla inandıracak halim yok.Öyle bir mecburiyetim de yok.

CBF150 konusunu daha önce de sordum.Cevabını verdim.Daha iki gün önce ben de herkes gibi düşünüyodum.Yağını eksiltirse gidersin motoru yenilersin düzelir diyodum ama motorun yenileyenlerinde eksiltme devam ettiğini duyunca bu motorun ne mal olduğunu anladım.Beş para etmez o motor.Atın çöpe gitsin.Bu kadar basit.Kim yağ eksilten motoru alır.

Sana laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zor.Kafanda bi arıza var.Kafanın içine bişey sokmak imkansız.Kimseye bişey ispat etmek zorunda değilim.Hangi motorun daha iyi olduğunu merak eden yarın gider honda, suzuki , yamaha , kymco bayilerini gezer , fiyatlarını sorar öğrenir.Tabi bazılarının bayilerinin yerinde yeller esiyo ama şu japonların bayilerini gezin bakalım motor bulabilecek misiniz?Bi de kymco bayisine uğrayın kaç çeşit göreceksiniz?Şu erişemediğiniz ciğere mundar demekten vazgeçin artık.Bişeyler öğrenmeye çalışın.Bu motorculuk işleri kuru kuruya honda hayranlığıyla olmuyo malesef.Bunu anlayınca geç olur pişman olursunuz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Kanuni.08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3.5 lt depoyla yaklaşık 200 km yapıyorum.Motorum Kanuni cup 100
    Büyük ihtimalle km sayacın doğru çalışmıyor.

Alıntı AmonRA34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen şimdi milletin ne kadar benzin yaktığına inanacak mısın?Geçen ben bi yerde 100 km'de 3.2 litre benzin yaktığımı yazdığımda demediğini bırakmamıştın yalancı ilan etmiştin beni.Zoruna gitmesin ama gerçek bu.
    Eğer bana da "seni yalancı ilan ettiğimi" düşünerek bir şeyler yazmayacaksan, eğer motoru rölanti deviriyle falan kullanmıyorsan o tüketim hesabında bir yanlışlık var. Vitesli bir 250cc'nin bile o kadar az yakması zor. Teknik verileri bile 3,8 Lt diyor -ki teknik verilere ulaşmak zordur. Belki km yanlış gösteriyordur.

Yakıt tüketimim;
    Hyosung Gv250 normal kullanımla 4 Lt/100 Km

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)