Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Habertürk tv'yede yazıklar olsun..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Habertürk tv'de şu anda yayınlanan "Oylum Talu'yla Burası Haftasonu" programında motosiklet kazası sonucu tekerlekli sandelyeye mahkum kalmış bir balet arkadaşla (programın başına yetişemedim sanırım motosiklet kazası sonucu sakat kalmış) Oylum Hanımın konuşmasına ailece tanık olduk..

Oylum: "Motosiklet tehlikeli bir araç insanlar ölüyor kullanmayın" falan diyor..

Balet arkadaş: "Kesinlikle öyle motosiklet tutkuymuş falan diyorlar, yok yüzüne rüzgarın vurması başka bişeymiş diyorlar, yüzlerine illa rüzgar vurmasını istiyorlarsa arabayla giderken kafalarını camdan çıkarsınlar" diyor..

Ve sonuç..Habertürk stüdyosunda kahkaha ve neşe, benim evimin içinde buz gibi bir sessizlik ve bana yönelen bakışlar..

Böyle cahil insanlara bile program yaptırdığı için habertürk tv'yi kınıyorum..
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    bence haklılar...neden cehalet oldu şimdi...bunu dedim diye bende cahil cühela tayfasından mı oldum sence...motosiklet ölüme bir adım yaklaştırır bizi...ya ölüme ya sakat kalmaya...ötesi berisi yok...en güvensiz ulaşım aracı...

akıllı işi değil...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Alıntı Taner YILMAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Habertürk tv'de şu anda yayınlanan "Oylum Talu'yla Burası Haftasonu" programında motosiklet kazası sonucu tekerlekli sandelyeye mahkum kalmış bir balet arkadaşla (programın başına yetişemedim sanırım motosiklet kazası sonucu sakat kalmış) Oylum Hanımın konuşmasına ailece tanık olduk..

Oylum: "Motosiklet tehlikeli bir araç insanlar ölüyor kullanmayın" falan diyor..

Balet arkadaş: "Kesinlikle öyle motosiklet tutkuymuş falan diyorlar, yok yüzüne rüzgarın vurması başka bişeymiş diyorlar, yüzlerine illa rüzgar vurmasını istiyorlarsa arabayla giderken kafalarını camdan çıkarsınlar" diyor..

Ve sonuç..Habertürk stüdyosunda kahkaha ve neşe, benim evimin içinde buz gibi bir sessizlik ve bana yönelen bakışlar..

Hemen TRT çocuk aç keloğlan ve maceraları var. en azından evdeki hava yumuşar.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Alıntı Taner YILMAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yazmak istemezdim, ama ne yazıkki haklılar hocam.

Trafikteki her saniye kaza riskimiz var, şanslıysak hasarsız atlatabiliyoruz, şanssızsak olacakları düşünmek bile istemiyorum.

Hayatımız pamuk ipliğine bağlı gibi, bi almanyada bi avrupada öyle değil herkes bilinçli. Ama türkiyede malesef, haklılar.
    [B][COLOR="Black"]Camlar kırılıyor, çığlık atıyorsunuz. İnsanlar ölüyor, susuyorsunuz ![/COLOR][/B]

Motosikleti
    ---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:51 ----------

[/COLOR]
    Alıntı Hyp33Rx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazmak istemezdim, ama ne yazıkki haklılar hocam.

Trafikteki her saniye kaza riskimiz var, şanslıysak hasarsız atlatabiliyoruz, şanssızsak olacakları düşünmek bile istemiyorum.

Hayatımız pamuk ipliğine bağlı gibi, bi almanyada bi avrupada öyle değil herkes bilinçli. Ama türkiyede malesef, haklılar.
    Zaten motosikleti hiçe sayan bu zihniyet yüzünden tehlikedeyiz..
    Bu prıgramı yapan cahil arkadaşların kafasındaki bu düşünce yüzünden yollarda eziliyoruz.. sorun motosiklet kullananda değil bu kıt beyinli cahillerde

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende Oylumu zeki kültürlü bi insan sanırdım yazık.....
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    kim bilir o balet nasıl motor kullanıyordu da kaza yaptı hiç onu sormazlar adam yapmıştır 180km/h sonra güm ben ne yapayım illa 180 gidecen diye bi kaide mi var ben yavaş ve tedbirli giderim dikkar ederin trafikte ne kadar öküz dolu olsada ben kendime bakarım başkası beni bağlamaz sonuçta aynı şartta motor kullanmıyoruz o zaman bakacak işne
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

carpe diem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000 RR Fireblade
    İnsan Motosiklet Tutkusunu Anlatamaz,Neden mi ?
    Çünkü anlatmaya başlarsa bilin ki o adam tutkun değil sadece HEVES etmişdir.

Öncelikle Allah ım herkesi esirgesin,kazadan beladan

herkes farklı tabiki düşünebilir,ama tutkunu olduğunuz bir şeyi kaza vs herhangi bir şey sonucu kötü olarak anlatıp alaycı bir tavır kullanıyorsanız demekki o sizin için zamanında bir TUTKU değil HEVES miş derim ben,
    ben işyerindeyim programa bağlanabilen bir arkadaşımız varsa o arkadaşa benim yerime sorabilir mi acaba

NEDEN KAZA YAPMADAN ÖNCE RÜZGAR YEMEK İÇİN KAFASINI ARABADAN DIŞARI ÇIKARTMAMIŞ. (NOKTA)
    Ben hayatımı her seferinde ÇEYREK MİL yaşarım...
    Drift Religion

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    ben aslında bir hayatın sönmüş olmasına üzülüyorum...engelli olunca hayatanız sönüyor mu evet bu memlekette sönüyor...olayı sadece kaldırımda engelli aracınızla ilerleyebilmekten öte düşünürsek hayallerinize kavuşamıyorsunuz iç dünyanızda birilerinize mecbur ve muhtac kalıyorsunuz...benimde büyük korkularımdan biri...her motosikletcinin aslında düşünmek istemediği şeyde bu...bir gün olacak...hepimizi bekleyen bir gerçek bu...eninde sonunda ciddi bir kaza yapıcaz ve şanslıysak ufak sıyrıklarla kurtuluruz...herşeye hazır olun...bu sevdanın bedeli çok ağır...

ve bu hayatı sönen kişi balet...eğitimini almış tam yuvadan uçmaya hazırlanırken kanadı kırılmış...

motosikletler için ne dendiği düşünüldüğü çok da mumrumda değil...bu düşünceler önyargılar hep oldu...

motosiklet benim için İstanbulda bir ulaşım aracı...sadece bu...(virgül)
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

carpe diem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000 RR Fireblade
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben aslında bir hayatın sönmüş olmasına üzülüyorum...engelli olunca hayatanız sönüyor mu evet bu memlekette sönüyor...olayı sadece kaldırımda engelli aracınızla ilerleyebilmekten öte hayallerinize kavuşamıyorsunuz iç dünyanızda birilerinize mecbur ve muhtac kalıyorsunuz...benimde büyük korkularımdan biri...

ve bu hayatı sönen kşi balet...eğitimini almış tam yuvadan uçmaya hazırlanırken kanadı kırılmış...

motosikletler için ne dendiği düşünüldüğü çok da mumrumda değil...bu düşünceler önyargılar hep oldu...

Zaten biz insanların kaza yapıpta bölyle konuşmasına ne ohh iyi olmui diyecek halimiz var nede başka birşey herşeyden önce tabiki geçmiş olsun

Tabiki ön yargılar oldu ve bizler o önyargılara rağmen motosiklet kullanıyoruz ve kullandırıyoruz,zaten bu yüzden farklıyız ve iki tekeriz ( bazen teke düşsede )

benim için maalesef bir ulaşım aracı değil,
    Ben hayatımı her seferinde ÇEYREK MİL yaşarım...
    Drift Religion

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Habertürk, habercilikten ziyade bir siyasi partinin yayin bülteni haline geldiginden beri seyretmiyoruz, kanali da uydudan sildim.
    Böylece daha relaks bir hayata sahip olabiliyorsunuz.
    Fakat,kim bu Oylum Talu diye merak edip arattirdim.
    Bu hatun kisiymis.

Meger neler kaçirmisiz.
    Bu abla motora binmeyin diyorsa,binmeyecen arkadas.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    ben aslında bir hayatın sönmüş olmasına üzülüyorum...engelli olunca hayatanız sönüyor mu evet bu memlekette sönüyor...olayı sadece kaldırımda engelli aracınızla ilerleyebilmekten öte düşünürsek hayallerinize kavuşamıyorsunuz iç dünyanızda birilerinize mecbur ve muhtac kalıyorsunuz...benimde büyük korkularımdan biri...her motosikletcinin aslında düşünmek istemediği şeyde bu...bir gün olacak...hepimizi bekleyen bir gerçek bu...eninde sonunda ciddi bir kaza yapıcaz ve şanslıysak ufak sıyrıklarla kurtuluruz...herşeye hazır olun...bu sevdanın bedeli çok ağır...

ve bu hayatı sönen kişi balet...eğitimini almış tam yuvadan uçmaya hazırlanırken kanadı kırılmış...

O arkadaşın durumu elbette üzücü ama dalga geçmesi gerekmiyordu..
    Hepsindende önemlisi motosikletin bir araç olmadığı zihniyetinin beslenmesine ön ayak oluyor.. Biz değilmiyiz bu zihniyetin değişmesini isteyen..
    Bazı arkadaşlar niye durumu alaya alıyor anlayamadım..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:10 ----------

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Habertürk, habercilikten ziyade bir siyasi partinin yayin bülteni haline geldiginden beri seyretmiyoruz, kanali da uydudan sildim.
    Böylece daha relaks bir hayata sahip olabiliyorsunuz.
    Fakat,kim bu Oylum Talu diye merak edip arattirdim.
    Bu hatun kisiymis.

Meger neler kaçirmisiz.
    Bu abla motora binmeyin diyorsa,binmeyecen arkadas.
    Murat bardakçının, 'Tarihin arka odası' programı dışında iyi bişey yok zaten..

Motosikleti
    nova 150 cc
    Dünya üzerinde milyonlarca motosiklet kullanıcısı var. Bu kadar insanın yaptığı delilik mi ? Ben derimki eğitimli, bilinçli ve tecrübeli insanlar için motosiklet gayet güvenlidir. İlahi bakış açısıyla bakacak olursak : ecel ne bir adım ileriye gelir ne bir adım geriye gider. Adam ölücekse o gün bişey bahane olur mutlaka. Bu bahane motosiklet olunca biz de burda bu tip konuları konuşuyoruz.

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    MT yönetimi - ders verecek düzeyde motosiklet bilgisi olan, motosiklet kültürüne vakıf, türkiyede motosiklet olayının tanıtılmasına katkısı olabilecek arkadaşlar.
    motosiklet nedir?
    trafikte motosiklet
    trafiktekilerin motosiklete bakışı vs

motosiklet ve motosiklet kullanıcılığını tanıtacak, kısa 10 dakika civarı bir özel dosya programı hazırlayıp TRT SPOR da yayınlayabiliriz. bu konuda katkısı-yardımı olabilecek arkadaşlar bir araya gelirsek ben trt deki bağlantıyı sağlayabilirim.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

rasta07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NT700 v Deauville
    Oylum talu elinde güzelliği dışında birşeyi olmayan bir program sunucusudur . Programa birkaç kez göz gezdiren herkeste bunu farkeder . Dikkate alınmaya değecek bişey değil bence , yine de saçmalama zamanları ters olmuş biraz senin açından ...
    Köpeğe atılan bir kemik yardımseverlik değildir. Yardımseverlik, en az köpek kadar aç olduğunda etini onunla paylaşmaktır. Jack London

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Bu kadar takılmayın

Vakti zamaninda Sagopa nin solisti cikti , yaa Jazz muzik ne oyle ne anliyorlar kendilerinden geciyorlar diye demedigini birakmadi. Ee be adam sende muzikten para kazaniyorsun ama sana ne milletin zevkinden.

Oylum talu hic motora binmemis biri olabilir , bunu disaridan gordugu gibi yorumlar, reyting icin halkin duymak istigini verir. Oylum Taluya gorede Nisantasinda Citysden en pahali cantayi almak bir tutkudur. Bana gore sacmalik.

Bence biz olgun olalim, Oylum talu daha motora binememis binip bir gezi yapinca bakalim boyle dusunurmu diye gulumseyip gecelim
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    yıkalım .
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Hacı ne güzel anlattın

Ahh Oylum oylum...
    M otorcuyum ben, O na yürekten bağlıyım, T ek tekerde şahlanırken, O nun gidişine hastayım, R acing değil belki ama, EN GEÇ AKŞAMA YANINDAYIM

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Bari milletin önünde cahil cahil konuşmayın...!! avrupada böyle bir dialog geçse -ki geçmez millet neresinden güleceğini şaşırır.. motosiklet kazalarını görüyoruz tamam peki araba kazalarında yırtma şansı nedir?? ya camdan fırlarsınız yada içerde sıkışırsınız yada parçalarınızı kimse bulamaz adı üzerinde kaza....motosiklet kültürü olmayan bir ülkede bunların tartışılması gayet normaldir sallayın gitsin..

Motosikleti
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yıkalım .
    Gerek yok..

Ama zihniyetin değişmesi için hassas olmakta fayda var..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:43 ----------

Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bari milletin önünde cahil cahil konuşmayın...!! avrupada böyle bir dialog geçse -ki geçmez millet neresinden güleceğini şaşırır.. motosiklet kazalarını görüyoruz tamam peki araba kazalarında yırtma şansı nedir?? ya camdan fırlarsınız yada içerde sıkışırsınız yada parçalarınızı kimse bulamaz adı üzerinde kaza....motosiklet kültürü olmayan bir ülkede bunların tartışılması gayet normaldir sallayın gitsin..
    Haklısın kardeşim.. Sanırım nesil değişmedikçe bişeylerde düzelmeyecek..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)