Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Habertürk tv'yede yazıklar olsun..

Motovento
    REKLAM ALANI
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Habertürk, habercilikten ziyade bir siyasi partinin yayin bülteni haline geldiginden beri seyretmiyoruz, kanali da uydudan sildim.
    Böylece daha relaks bir hayata sahip olabiliyorsunuz.
    Fakat,kim bu Oylum Talu diye merak edip arattirdim.
    Bu hatun kisiymis.

Meger neler kaçirmisiz.
    Bu abla motora binmeyin diyorsa,binmeyecen arkadas.
    ben bunu benim motora bir defa bindireyim sonra hergün istemez se etek giyer gezerim aga
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cg 125 ' 91 | Honda cbr 125 r ' 2012
    Alıntı Taner YILMAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Habertürk tv'de şu anda yayınlanan "Oylum Talu'yla Burası Haftasonu" programında motosiklet kazası sonucu tekerlekli sandelyeye mahkum kalmış bir balet arkadaşla (programın başına yetişemedim sanırım motosiklet kazası sonucu sakat kalmış) Oylum Hanımın konuşmasına ailece tanık olduk..

Oylum: "Motosiklet tehlikeli bir araç insanlar ölüyor kullanmayın" falan diyor..

Balet arkadaş: "Kesinlikle öyle motosiklet tutkuymuş falan diyorlar, yok yüzüne rüzgarın vurması başka bişeymiş diyorlar, yüzlerine illa rüzgar vurmasını istiyorlarsa arabayla giderken kafalarını camdan çıkarsınlar" diyor..

Ve sonuç..Habertürk stüdyosunda kahkaha ve neşe, benim evimin içinde buz gibi bir sessizlik ve bana yönelen bakışlar..

Böyle cahil insanlara bile program yaptırdığı için habertürk tv'yi kınıyorum..
    ABİCİM ÇOK HAKLISIN .AMA ELDEN NE GELİR .GERİZAKALILIK PARAYLAMI ?
    mondial kanuni benzerlerine inat HONDA.senle daha nice 20. yıllara ...

izm35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İJ 350''''''CBF 150
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bunu benim motora bir defa bindireyim sonra hergün istemez se etek giyer gezerim aga
    Bunu ben yazacaktım ah ulen geç kaldım .yazı turamı atsak
    İSTİSNAYIM KAİDEYİ FENA BOZARIM

Motosikleti
    Mondial 125 zn...Ufukta cbr 125 r : )
    Habertürk tv'de şu anda yayınlanan "Oylum Talu'yla Burası Haftasonu" programında motosiklet kazası sonucu tekerlekli sandelyeye mahkum kalmış bir balet arkadaşla (programın başına yetişemedim sanırım motosiklet kazası sonucu sakat kalmış) Oylum Hanımın konuşmasına ailece tanık olduk..

Oylum: "Motosiklet tehlikeli bir araç insanlar ölüyor kullanmayın" falan diyor..

Balet arkadaş: "Kesinlikle öyle motosiklet tutkuymuş falan diyorlar, yok yüzüne rüzgarın vurması başka bişeymiş diyorlar, yüzlerine illa rüzgar vurmasını istiyorlarsa arabayla giderken kafalarını camdan çıkarsınlar" diyor..

Ve sonuç..Habertürk stüdyosunda kahkaha ve neşe, benim evimin içinde buz gibi bir sessizlik ve bana yönelen bakışlar..

Cidden zamanlama kötü olmuş beAna haber bültenlerinde mobeselerdeki motor kazaları çıkınca bizim evde de bakışlar oluyor.Zira bu tip durumlar soğuk kanlılığını koruyup mevzuyu değiştirmeye çalışacaksın,aynen benim gibi.Genellikle öyle bir geçer zamanki deki yavrucakların hali ne olacak diyorum,yırtıyorum bir bakımaTabi sadece salı günleri

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklı tarafları var ama bizim haklı olduğumuz taraflar da var:

1-Bu ülkede motosiklet kullanıcılarının belki % 98 i motosikleti hiç bir eğitim almadan,eş dostun göstermesi,öğretmesi ile başlamakta kendi kendine düşe kalka öğrenmektedir ( ben dahil)
    2-Motosiklet kullanıcılarının %95 i hiç bir nitelikli ve uygun koruyucu giysi kullanmamaktadır.
    3-Koruyucu giysi kullananlar bile bunu her zaman kullanmamaktadır(ben dahil)
    4-istisnasız hiç birimiz hız limitlerine uymuyoruz,Şerit aralarından,arıza şeritlerinden geçmeyi trafikte bize ait bir hak sanıyoruz
    5-Trafikteki diğer araçlar ve yayalar bizim kullandığımız motosikleti vasıtadan saymıyorlar,
    otomobilin önüne atlamaktan çekinen insanlar,motosikletin kendisine yol vermek zorunda olduğunu zannediyor.
    Trafikte motosiklet ile ilerlerken kendimi "öküz sürüsü içine dalmış" gibi hissediyorum,30 küsur yıldan sonra bunu hissediyorsam,karşıdan bakan Oylum niye öyle düşünmesin?
    6-Toplumun büyük bir kısmı motosiklet kullanmayı"serseri hobisi" olarak görüyor.
    7-Yollarımız diğer araçlar için "bozuk" olabilir ama bizim için kesinlikle tehlikeli.
    8-Motosiklet kazaları daha çok" genç ölüm"e sebeb oluyor ve bu da daha acıklı haberleri ekranlara getiriyor.
    9-Aptallara mahsus bir seviye ve ilkel teknik bilgileri içeren yazılı sınavdan sonra vitesi bire ikiye takıp durabilen herkese motosiklet ehliyeti verilirse ve o ehliyetle 10 dakika sonra Hayabusaya binme hakkı tanınıyorsa bundan utanması gereken biz değil devlettir
    Bütün bunları aklıbaşında her Türk vatandaşı net şekilde dile getiremese de kıyısından köşesinden bilir
    Milletçe en büyük zaafımız bilmediğimiz konularda yorum yapmak ve empatiyi becerememektir.
    Hal böyle olunca da Oylum hanım da saçmalar,öteki de beriki de.
    Baletin saçmalaması ise ayrı bir durumdur.Onun başına gelen motosikletin değil,bizzat kendisinin "tehlikeli"oluşudur.Kişilerin başlarına gelenden
    başkalarını sorumlu tutması en kolay savunma yöntemidir.
    Esasen Bu konunun televizyonda tartışılması da bizim hayrımızadır ki, Aydın kişilerin bile bakış larının bazen ne kadar sığ olabileceğini göstermektedir ve en azından bu güzel tartışmanın
    açılmasını sağlamıştır
    Yapılması gereken ilk şey, kanaatimce ;
    Motosiklet federasyonunun doğru düzgün bir pistimiz bile yokken ısrarla yarış düzenlemek yerine toplumu aydınlatıcı programlar yapması, motosiklet eğitimi ve ehliyet sınavına ciddiyet kazandırması,motosiklet kullanmanın serseri işi bir hobi değil,bir kültür olduğunu biz dahil toplumun her kesimine anlatmasıdır.
    +1000 bunun üzerine diyecek bişiy yok Savaş abi aynen budur..

askersss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA DEAUVİLLE NT 700 VA ABS 2006
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Habertürk, habercilikten ziyade bir siyasi partinin yayin bülteni haline geldiginden beri seyretmiyoruz, kanali da uydudan sildim.
    Böylece daha relaks bir hayata sahip olabiliyorsunuz.
    Fakat,kim bu Oylum Talu diye merak edip arattirdim.
    Bu hatun kisiymis.

Meger neler kaçirmisiz.
    Bu abla motora binmeyin diyorsa,binmeyecen arkadas.
    Bu kız cağız tipik bir yupi,Ne derse tam aksini yapmakta fayda var diyorum.laf ola torba dola diye program yaptığı kanısındayım.İyi sürüşler dostlar.
    "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal isen, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olmalısın"

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Motosiklet yeryüzündeki en tehlikeli araç. (İstatistiklere göre) Bunu sağır sultan bile biliyor. Önemli olan kullanırken bunu unutmamak.

Motosikleti
    KUBA CG 100 (2010 model 2000 km'de)
    proğramı izlerken buraya konu açsam mı diye düşündüm. baktım adamın söyledikleri pek kâle alınacak gibi değil açmadım konuyu. ayrıca oylum bişey demedi ki. motosikletler yanımdan geçerken bile korkuyorum dedi. o herif de ben 13-14 sene motor kullandım, hiç tutku filan değil. yok rüzgar müzgar bieyler karıştırdı. önemsenecek bişey değil yani.
    Tok olan alemi tok sanır. Aç olan alemde ekmek yok sanır.
    Lâ Edrî

desperadost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TİGER 250 S
    Arkadaşlar biraz sonra yayınlayacağım video ları seyredin lütfen Görsünler motosikletci ekranda nasıl anlatılır facebook üzerindeOgün İle Pazaer Güneşi veya Ogün Bülent Görgün Arkadaşlık yollarsanız seyredin ve paylaşın işte böyle duyulur sesimiz ve birilerinede kapak olur ...
    çocuklar hepimizin onları kucaklayalım.......

Motosikleti
    2011cbf150 ve mr150 vulture.
    Alıntı izm35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu ben yazacaktım ah ulen geç kaldım .yazı turamı atsak
    ılık bir bahar akşamı oylum talu ile boğaziçi sahillerinde motosikletle turluyoruz ve bana sürekli "motosiklete binmek ne muhteşem bir şeymiş" diyor oylum.korktuğunu,sırtıma yaslanarak belimi sıkı sıkı kavramasından anlıyorum...ve o an telefonum çalıyor.....daha doğrusu telefonun çalar saati...saat 8...işe gitme vakti:

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp

Dalgıçlar vurgun yer, yamaç paraşütçüleri ters rüzgara kapılır yada iniş yaparken ayakları kırılabilir, futbolcular ağır sakatlıklar geçirir, otomobil sporları pilotları kaza geçirebilir. eğer herkes sevdiği bir şeyi tutkuyla yapmıyor olsaydı bu tür spor dalları ve hobiler asla gelişmezdi.

bir pilota aman uçak düşer en iyisi sen uçma, uçma hissini yaşamak istiyorsan git salıncağa bin diyebilir misin?

bisiklete binerken 2 kere ve motosiklete binerkende 2 kere olmak üzere toplam 4 kere araba çarptı bana. araba sıkıştırdı önümde seyreden arkadaşıma çarpıyordum motor ile arkadan çarpıyordum (osbourne). asla vazgeçmedim, bıkana kadarda vazgeçmem.

bence onlar bu şekilde eğlenip motosiklete binenlerle dalga geçeceklerine 2 tekere saygı göstermesini öğrenene kadar kendileri otomobil kullanmasınlar.

boş lafları bu kadar ciddiye almamak lazım.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

arkadaşlar ilk defa foruma yazı yazıyorum. ama bu yazımı dikkatle okuyun.
    a.b.d' li kadın bir dağcı varmış. kadın olarak dağcı olmak ayrı bir zorluk olsa gerek. neyse kadın dağcıya sormuşlar ;" korkmuyormusun? dağda ölüm tehlikesi var. seni endişelendirmiyor mu? "
    kadın aynen şu cevabı vermiş ; " bana dağların verdiği mutluluğun yanında, ölümün lafı bile olmaz." yani bunu anlattım sizlerde birer misyon edinin size ölümden korkmuyormusunuz diye sorulduğunda sizde " bana motosikletin verdiği mutluluğun yanında ölümün lafı bile olmaz." deyin geçin gidin .)

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)