Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

İlamsız takipte ödeme emri (lütfen yardım )

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Adliyeye gittınmı? Netice nedir ?
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adliyeye gittınmı? Netice nedir ?
    adliyeye gittim itiraz dilekcesi verdim( arzuhalcı 20 tl aldı 2 satır dilekceye ) ordakı memur bana borcun olmadığını nasıl kanıtlayacaksın dedi bende onlar borcum olduğunu nasıl kanıtlayacak dedım , oda demekki kanıtlamışlarkı o yazı gelmiş sana dedi :S bende gerekli evrakları getirebileceğimi söyleyip verdım dilekceyı ama kaza yaptığım kişilerı aradım kaza tutanaklarını ve mahkeme sonucunu saklamamıslar .elımde sadece sıgorta poliçesi var yanı .

benım aklıma aynı tarıhte kaza yapan ve aynı yerden sıgorta yaptıran başka bi arkadaşla evraklarımızı karıştırmış olmaları ıhtimali geliyor. çunkü daha once evi arayıp 2009 ağustosunda ankara mamakta kaza yapıp ehlıyetsız olduğumu ve ceza odemem gerektıgını soylemısler .ben tam o tarıhte kaza yaptım ama antalyada ve eksiğim yoktu . muhtemelen olay bi karışıklıktan ıbaret ve bu ehliyetsizlik kusuruna güvenerek sıgorta bana dava açcak ve kaza yapanın ben olmadığım ortaya cıkınca bende sigortaya maddi manevi tazmınat davası accam .. benım ehliyetım zaten 2008 tarıhlı ve kaza yaptığım kişiye sordum aracın masraflarını kaskodan karsılamıslar sigortadan değil ......

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Alıntı ColdhearteD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adliyeye gittim itiraz dilekcesi verdim( arzuhalcı 20 tl aldı 2 satır dilekceye ) ordakı memur bana borcun olmadığını nasıl kanıtlayacaksın dedi bende onlar borcum olduğunu nasıl kanıtlayacak dedım , oda demekki kanıtlamışlarkı o yazı gelmiş sana dedi :S bende gerekli evrakları getirebileceğimi söyleyip verdım dilekceyı ama kaza yaptığım kişilerı aradım kaza tutanaklarını ve mahkeme sonucunu saklamamıslar .elımde sadece sıgorta poliçesi var yanı .

benım aklıma aynı tarıhte kaza yapan ve aynı yerden sıgorta yaptıran başka bi arkadaşla evraklarımızı karıştırmış olmaları ıhtimali geliyor. çunkü daha once evi arayıp 2009 ağustosunda ankara mamakta kaza yapıp ehlıyetsız olduğumu ve ceza odemem gerektıgını soylemısler .ben tam o tarıhte kaza yaptım ama antalyada ve eksiğim yoktu . muhtemelen olay bi karışıklıktan ıbaret ve bu ehliyetsizlik kusuruna güvenerek sıgorta bana dava açcak ve kaza yapanın ben olmadığım ortaya cıkınca bende sigortaya maddi manevi tazmınat davası accam .. benım ehliyetım zaten 2008 tarıhlı ve kaza yaptığım kişiye sordum aracın masraflarını kaskodan karsılamıslar sigortadan değil ......
    Arkadaş kaza tutanağına ulaşmanın yolu var lazımsa.

http://www.tramer.org.tr/ktt/kttPubl...x?c=query&nS=E

Buraya gir alttan plakanı veya gerekli bir bilgiyi geç yaptığın bütün kaza tutanakları çıkar karşına.
    [B][COLOR="Black"]Camlar kırılıyor, çığlık atıyorsunuz. İnsanlar ölüyor, susuyorsunuz ![/COLOR][/B]

Alıntı Hyp33Rx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş kaza tutanağına ulaşmanın yolu var lazımsa.

http://www.tramer.org.tr/ktt/kttPubl...x?c=query&nS=E

Buraya gir alttan plakanı veya gerekli bir bilgiyi geç yaptığın bütün kaza tutanakları çıkar karşına.
    gercekten cok faydalı bi bilgi bu ama kayıt bulunamadı dıyor bana :S

sigorta poliçem çıkıyor ama

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaza tespit tutanaklarının orjinalleri kaza yapılan bölgedeki kolluk kuvvetlerinde olur.
    Kaza yeri jandarma bölgesi ise jandarmada, şehiriçi ise poliste, jandarma bölgesi ama karayolu ise Bölge trafik'te olur.
    112ciyiz

Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaza tespit tutanaklarının orjinalleri kaza yapılan bölgedeki kolluk kuvvetlerinde olur.
    Kaza yeri jandarma bölgesi ise jandarmada, şehiriçi ise poliste, jandarma bölgesi ama karayolu ise Bölge trafik'te olur.
    jandarmadaydı ama jandarma tutanakları arşivlemez bildiğim kadarıyla adliyede arşivlenıyor ve ordan temın edılebılıyor . jandarmadan ıstesenız olsada veremez zaten dırek adlıyeye yonlendırır

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ColdhearteD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jandarmadaydı ama jandarma tutanakları arşivlemez bildiğim kadarıyla adliyede arşivlenıyor ve ordan temın edılebılıyor . jandarmadan ıstesenız olsada veremez zaten dırek adlıyeye yonlendırır
    Öncesini bilemem ama jandarmada son 1 yılın evraklarını bulabilirsin. Tabi bulman gerekirse yada yeterli olacaksa. Orada bulacağınız evrakta kazanın oluş şekli, gün ve saati, kazaya karışan araçlar/kişiler,sonrasında yapılan işlemler(hastaneye sevk ve alkol testi gibi) bulunur.
    112ciyiz

Motosikleti
    ck 125 pulsar
    her yere dilekçe yazmayı dene illa bir kolluk biriminden veya resmi bir makamdan senin yaptıgın kaza ile ilgili belgeler çıkar hatta karşı tarafın kasko şirketi ile görüş o şirketten gerekli belgeri iste onlarda resmi belge statüsünde degerlendirilecek ilgili numaralar mevcuttur oralardan araştırmanı yapabilirsin vede bir ekspere danış o bilir belgeleri nereden alacagını

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)