Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MODİFİYE NEDİR ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Rain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun Gücünü artırmak, fren sistemini güçlendirmek, dış görünüm ve grenajda bir takım değişiklikler yapmak,motorun daha süratli görüntüsü ve hızıyla dikkati çeken bir motor haline getirilmesi için yapılan değişikliklerdir.Diğer motorlardan ayırt edilen en büyük özellikde bu olsa gerek..

Modifiyenin en çarpıcıözelliği motor gücünü artırmaktır.Daha genis piston kullanmak ya da , motora güç kazandırmanin en etkin yolları. Bununla birlikte, elektronik beyin programının geliştirilmesi ve hava emmeyle egzoz sisteminin modifikasyonu.
    Motosiklette yapılan bu teknik değişiklikler sadece sürat yapması için değil, yol tutuşu güçlendirmeyi ve frenaj kabiliyetini artırmayı da kapsıyor. Bu değişimlerin hepsi bir zincir olarakta düşünmemiz mümkün.Bu yüzden zincirlerden biri eksik olduğu zaman mutlaka olumsuz bir faktörle karşılaşmak kaçınılmaz oluyor.Örneğin;Gücü artırılan motosiklet yolda tutmak için birtakım teknik değişiklikler yapmak ve güvenli durabilmesini sağlamak için fren sistemini güçlendirmek gerekiyor. Biri eksik oldugunda, ölümle dahi sonuçlanabilecek kazalarin yaşanması her an mümkün. Bu nedenle modifiye işlemini yaptırırken doğru sıralama yapmak gerekiyor. Bu arada kullanilan parçalarin titizlikle seçilmesi mutlaka belgeli ve trafikte kullanima uygun olduğuna dikkat etmek gerekiyor.Bu işlemi yaptırırken ilk yapılması gereken profesyonel kişilerden yardım alınması olmalıdır.Teknolojinin gelişmesi ile birlikte motosikletler farkli zevklere göre tasarlanması sağlandı. Bu farklı tasarımların ortaya çıkmasında belkide en büyük pay sahibi motorsporlarının oldu.grenaj süslemelerinden alüminyum görünümlü depo kapaklarina kadar tüm aksesuarlarin temelinde Motorsporları yatıyor.Dış görünümde lastik-jant, , farlar, far kaslar&, son susturucular,hava kanallar& ve aynalar motoru diğer motorlardan farklı kılan özellikler. Bu aksesuarlardan bir bölümü, motosikletin sadece görünümüne değil , yol tutuşuna da katkı sağlıyor.
    Dikkat edilmesi gereken diğer bir hususta modifiyeli motorları kullanırken kendi hız zevkiniz için başkalarının canını tehlikeye sokacak şekilde caddelerde yarış yapmak yerine çeşitli kuruluşların düzenlediği yarışlarda adrenelinizi yükseltmenizi tavsiye ederim.Unutmayın ki cadde ve sokaklarda yapılan hız özgürlük değildir
    [/b]
    Cikolota disLeriMizi.. Hayat DusleRimizi curutuyoR...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Üretici firmalar genellikle motorların standartlarının dışına çıkılmasını tavsiye etmezler ama çoğu kişi benim motorum diğerlerinden farklı olsun diye motorları üzerinde bilinçsiz oynama yaptıkları için üretici firmalar kendi modifiye firmalarını kuruyorlar. Madem yapılcak profesyonel bi şekilde yapılsın.
    Motor üzerişnde yapılan değişikliklere modifiye deniyorsa motosikletin görünüşünde yapılan değişiklik ne oluyor ? Bu da modifiye yasılır mı?

evet bence o da modifiyedir sticker vs.. cıkartma modifiyesidir. bence modifiye standart motorun standartların üstünde gösteriş vede performansını arttırmaktır. taktığın her hangi bir elcik bile modifiye sayılır. motor gücünü arttırmak için bence race-chooper-touring gibi motorları elleme yapacaksan scootera yap cünkü hem makul olur hemde daha hoş durur

Motosikleti
    Kymco Agility City
    ewt gördük senin moıdifiyeli speedfight ını
    :bestmt:

aliberkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750S

bence motosiklette görsel modifiye daha ön planda. zaten bütün motorlar hızlı daha hızlı gidip ne olucak??

kafamda sadece carbon kaplamalı güsel bi ekzos var...
    hem ses hem görüntü...
    06 AB 3263
    0 Rh+
    Bugün kaç motorcuya selam verdin?

hondacbr1100xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Alıntı aliberkay adlı üyeden alıntı

bence motosiklette görsel modifiye daha ön planda. zaten bütün motorlar hızlı daha hızlı gidip ne olucak??
    Bence de...
    Elbette ki hepimize motosikletin normal hızı yetecektir. Hatta fazla bile. Kim 300 Km/h yi geçecek?
    Görsellik öyle değil ama.. ne kadar ilerletiren ilerlet sonu gelmeyecek ...değişik zevkler bulacaksın... motorun üstünde..
    Bilgi;kucuk adami kibirlendirir,vasat adami sasirtir ,buyuk adami ise mutevazi yapar..

Motosikleti
    yamaha FZR '94
    modifiye ülkemizde güsel hatunları tavlamak için arabada yapılan değişikliklere denir
    racing racing ve racing.............

Motosikleti
    Otomobil,motosiklet
    motosiklet camiasında modifiye çok bilinçsizce bence..yurtdışı sitelerine bakıyorum adam 50cc'lik Yamaha Slider'ın motorunu 100cc'ye yükseltmiş fln şanzıman değişmiş amortisörler değişmiş görünüm zaten aşmış..ama gel görki ben TR'de hiç modifiyeli motosiklet görmedim(draglarda kullanılanların haricinde)bence modifiye kesinlikle apayrı bir olay.nedenini size bir otomobille açıklayım.kuzenimde Subaru Impreza GT Turbo var.araba zaten 225hp olduğu için bana çok hızlı geliyordu.tatile gittim geldim 1 ayda arabada baya bişi değiştirmiş.araba şu an tahminen 300'lü hp'lerde(dynoya girecek daha)225 hpykende gidiyordu bayada iyi gidiyordu ama 300'ken daha bir iyi gidiyor yetti mi yetmedi.şimdi büyük turbo geliyor ve pistonlar değişicek..bu işte sınır yok..
    [url]www.modifiyem.com[/url]

Motosikleti
    Honda X11
    Alıntı hondacbr1100xx adlı üyeden alıntı
    ...Kim 300 Km/h yi geçecek?...
    atılır
    ben ben be...

ehem şey yani güvenli sürelim, yavaş şeedelim diyecektim

Oytun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Peki Türkiye'de varmı böyle profesyonel yerler? Bilen varsa yazsın.
    ...Oytun...
    ..Ainador..

Motosikleti
    Otomobil,motosiklet
    bir ara Aktif motorsports mu ne vardı yanılmıyorsam.210 hp'lik Hayabusa yapmışlardı.
    [url]www.modifiyem.com[/url]

Motosikleti
    Kymco Agility City
    istanbulda arabalara profesyönel şekilde modifiye yapan yerler vardı ama motor için varmı bilmiom ama büyük bi ihtimal vardır

iNfiNite - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    No Moto No Cry

en büyük sorun burda zaten freeWind haklı

otomobil üreticileri kendi kanatları altında birçok modifiye firmasına sahip
    honda-MuGeN
    mercedes-AMG,BRABUS
    BMW-ALPINE...diye gidiyor

ama bu sıralamayı motorlar içinde yapmak isterdim garanti kapsamı içerisinde modifiye şirketleri motorlar içinde olmalı inşallah bu şekil gelişmeliri moro içinde görebiliriz saygılar
    The Power of Dreams

Motosikleti
    Kymco Agility City
    yaw baba burası türkiye daha millet motorsikletin ne olduunu bilmiyo doru dürüst

Gün gelecek alışacaklar. Alıştırmakta bize düşüyor. Nasıl adam gibi adamlar olduğumuzu görürler elbet.
    ...Oytun...
    ..Ainador..

Motosikleti
    yamaha FZR '94
    bir gün herkesin motoru olcak araba die bişi olmucak:-)))))))))) to be continue
    racing racing ve racing.............

...Oytun...
    ..Ainador..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler