Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kawasaki Ninja 250 R Alıcam Kafama Birşeyler Takıldı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle merhabalar motosiklet.net ahalisi uzun süredir takipteyim sonunda üye olup motorumu almadan kafamdaki kalan soru işaretlerini gidermek istiyorum...

Başlangıç olarak tecrübem yok şuan için Kawasaki Ninja 250 R düşünüyorum..Eğitim alıcam motorumu aldıktan sonra fakat kafama takılan boyum 1.81 orta yapılıyım motor bende küçük mü durur?

Yaş 17

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    arora ks 150-23 Sarı :)
    kardeş bnde 17 ym boym 180 sezon başı alcam ninja 250 büyük mü olur die korkuorm :D

sn takma büyük olmasn da :D

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Alıntı Bloodie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle merhabalar motosiklet.net ahalisi uzun süredir takipteyim sonunda üye olup motorumu almadan kafamdaki kalan soru işaretlerini gidermek istiyorum...

Başlangıç olarak tecrübem yok şuan için Kawasaki Ninja 250 R düşünüyorum..Eğitim alıcam motorumu aldıktan sonra fakat kafama takılan boyum 1.81 orta yapılıyım motor bende küçük mü durur?

Yaş 17
    Merak etme arkadaşım hiçbir sorun olmaz. Ninja kalıplı makinadır.

Ama mutlaka ehliyetini edin, ve küçümseme ninca'yı 32 beygir bi alet, bence bi sürüş eğitimi de al mutlaka.
    [B][COLOR="Black"]Camlar kırılıyor, çığlık atıyorsunuz. İnsanlar ölüyor, susuyorsunuz ![/COLOR][/B]

Motosikleti
    20 agstosta ehliyet snawm war 2 ay kaçak gezcez yapcak bişi yok :D malatyada eğitim weren bi yer yok adam dio paramı wer 2 aya gel ehliyeti al nereden ögrenecem bn bu meret'i :D anlamış deilm :D

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Alıntı baris4444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 agstosta ehliyet snawm war 2 ay kaçak gezcez yapcak bişi yok :D malatyada eğitim weren bi yer yok adam dio paramı wer 2 aya gel ehliyeti al nereden ögrenecem bn bu meret'i :D anlamış deilm :D
    Çok büyük sorun olmaz ama alsan iyi olurdu.

Sadece bileğine hakim ol, artislik peşinde olma, acelecelik etme yeter.

En önemlisi, her zaman tam koruma gez. İlk kazanda anlayacaksın ne kadar haklı olduğumu.

Not: Her motorcu kaza yapar, er yada geç.
    [B][COLOR="Black"]Camlar kırılıyor, çığlık atıyorsunuz. İnsanlar ölüyor, susuyorsunuz ![/COLOR][/B]

Motosikleti
    gt250R Siyah
    trafiğe kapalı bir yerler varsa oralarda çalış grenajları sök sonra hindi gibi düşünürsün nolcak bu grenajın hali diye azıcıcık çizdin ben
    İnsanlar söylediklerinizi ya da yaptıklarınızı unutur! Ama onlara neler hissettirdiğinizi asla unutmaz...

Motosikleti
    iyide güzel abim :D sus bi ya korkutma sülalede ilk erekek torn benm :D mirası bn yönetcem :D şaka şaka da :D

walla gerekse 1 motor parası harcayp sağlam koruma yaptrmak lazm :D ama o deglde nası örencem en son ilk oklda bisklete binmştm onu da çaldılar :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:20 ----------

Alıntı chirkinn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    trafiğe kapalı bir yerler varsa oralarda çalış grenajları sök sonra hindi gibi düşünürsün nolcak bu grenajın hali diye azıcıcık çizdin ben
    hayatmda motora aldıgm gn ilk defa bncem ona göre hesap yap :D grenej neren sökülür onu ble blmym ewe nası getrcem onuda :D

baris4444 bende ilk defa kullanıcam almadan önce eğitimini almayı düşünüyorum ama

Motosikleti
    gt250R Siyah
    ben ehliyet direksiyon sınavından kaldım sonra eniştenin arkadaşı bana cg125 titan getirdi dedi bir iki böyle far bu fren bu debriyaj bu tamam mı tamam atladım pırr bir oraya bir buraya adam motorun sahibi dedi ee bu sürüyor işte yani ayakta duruyoruz ben öyle biraz gezdim bunlar beni bıraktı dediler gelirmisin sen eve gelirim sonra mahallede hava ayaz buz akşam 5 6 saat gezdim sonra gittim sınavı geçtim cart curt aldım hyosungumu yani bunu anlattım hani bizde bisikletten geçtik direk sana belki az cesaret olur ama tek tavsiyem grenajları bir ustaya bişeye söktür çizilince baya bir üzülüyorsun çözümü var ama canını sıkıyor insanın HAYDİ HAYIRLISI EN KISA SÜREDE ALIRSIN İNŞ.MOTORUNU
    İnsanlar söylediklerinizi ya da yaptıklarınızı unutur! Ama onlara neler hissettirdiğinizi asla unutmaz...

Motosikleti
    Mondial 125 zn...Ufukta cbr 125 r : )
    Kardeş inşallah istediğin motoru gönlünce alırsın.Ama sana tavsiyem kesinlikle ama kesinlikle sadece motor değil hiçbir aracı ehliyetsiz kullanma.Olmaz olmaz yakalanırsın,bildiğim kadarıyla mahkemeye çıkmaya kadar yolu var bu işin.Allah korusun kaza yaparsın,ehliyetsiz olduğun için başın feci şekilde ağrır,işin açıkçası uykuların kaçar.Bende vitesli motora geçme aşamasındayım.Scooterla başladım.Çok güzel demişsin eğitim alacağım diye,bende havalar biraz ısınınca eğitim alıp vitesli motora geçeceğim.Şu an çin malı scooterım olmasına rağmen,neredeyse motorun parasına denk gelecek şekilde korumalarımın değeri var.İnşallah her şey gönlünce olur.Ama buradaki dostlarının dediklerini bence umursa kardeş.Ehliyetsiz kesinlikle motor kullanma.Korumalarını tam olarak al.Eğitimini aksatma.Sonra zaten motorunun tadını çıkarırsınHerkese kazasız belasız sürüşler...

Motosikleti
    direk 250'den başlamak kafamı karıştıran çewremde kmsede yok ki ybr falan napcam pff

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    arkadaşlar bu motora grenajları sökerek binilmez. grenajları söktükten sonra ne sinyal ne ayna nede far kalıyor motorun üzerilde. ayrıca göstergeleride sökmek gerekecek çünki kafa grenajı göstergeleride koruyor.

ayrıca dur kalklar esnasında çabuk ısınıp fan açan bir motor ninja. grenajları söktükten sonra motorun çeşitli aksamlarına dokunarak sağını solunu yakabilirsin.

bulunduğun yerde mutlaka motosikleti olan bir ehliyet kursu vardır.. yada hiç olmazsa bir scooter bulup biraz pratik yap. zaten otomobil kullanabiliyorsan vitesli motoruda kullanabilirsin. 1'e atıp ağır ağır hızlandıktan sonra scooterdan pek farkı yoktur, ninja kullanımı rahat ve kıvrak bir motordur.

unutmadan bir tavsiye, 250cc'nin gücünü küçümseme ninja çok seri hızlanan bir motordur, gaz kokuda bir o kadar hassastır.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    iyi diyegm bu gn gittm aldım motoru birden debriajı bıraktm yan falan yatsa walla kendimi wururm ondan korkuorm yoksa sürmeye sürerm ewelallah :D

Motosikleti
    HONDA CG 125 - 2005 MODEL
    Dostum .hayırlısı olsun bişey olmaz sadece artistlik yapma yeter ona bir kadın gibi değer ver ters tarafına denk gelmezsin dikkat etmen yeterli bende düşünüyorum böyle 250 lik r serisi piyasa fiyatı nedir ???
    :queen: HONDAAAAAAAAAA HAYAT ONDAAAAAAAAA :queen:

Motosikleti
    gt250R Siyah
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu motora grenajları sökerek binilmez. grenajları söktükten sonra ne sinyal ne ayna nede far kalıyor motorun üzerilde. ayrıca göstergeleride sökmek gerekecek çünki kafa grenajı göstergeleride koruyor.

ayrıca dur kalklar esnasında çabuk ısınıp fan açan bir motor ninja. grenajları söktükten sonra motorun çeşitli aksamlarına dokunarak sağını solunu yakabilirsin.

bulunduğun yerde mutlaka motosikleti olan bir ehliyet kursu vardır.. yada hiç olmazsa bir scooter bulup biraz pratik yap. zaten otomobil kullanabiliyorsan vitesli motoruda kullanabilirsin. 1'e atıp ağır ağır hızlandıktan sonra scooterdan pek farkı yoktur, ninja kullanımı rahat ve kıvrak bir motordur.

unutmadan bir tavsiye, 250cc'nin gücünü küçümseme ninja çok seri hızlanan bir motordur, gaz kokuda bir o kadar hassastır.
    grenaj sökülmüyormuş çok dikkat etmen gerek çizince bişi olunca kötü oluyor hem motor hem moral

Motosikleti
    Alıntı stan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum .hayırlısı olsun bişey olmaz sadece artistlik yapma yeter ona bir kadın gibi değer ver ters tarafına denk gelmezsin dikkat etmen yeterli bende düşünüyorum böyle 250 lik r serisi piyasa fiyatı nedir ???
    5000 € falan olması lazm bi de bunun kaskı cartı cutru 12000 olur kanımca toplam

Von_Pasther - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Süper Ténéré 750
    3 5 km başka bi motorda vites gaz debriyajı bi öğrenseydin direk ninja 250 ye gaz elciği tutmadan binersen kaza yaparsın

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    sevgili arkadaşım 2 seçeneğin var aldığın motora yazık etme önce kendi güvenliğin için , işin özünü kavra tecrübe edin, sonra aklını yanına almayı asla unutma, 250 lik makina deyip geçme allah korusun 80 cc bile adamı öldürür, sonra bizi üzme ,

yanlış anlaşılmasın ben motora mobiletle başladım,yaşım 14 filandı babamın mobiletini sık sık araklardım ve yaşım şu an 36 hala motor sürüyorum hiç kazada yaralanmadım, allaha şükürler olsun fakat yinede ben bu işi biliyorum demeye korkuyorum ,hiç bir kaza yaşamadım diyeceğim yalan olacak

165 km hızla giderken motor kitledi, hava güzel yol durumu mükemmel,benden başka hiç bir vasıta yok,benim pisikolojim 10 numara , ama motor adilik yaptı ve kitledi allahtan sürüklenirken bir yerlere çarpmadım ,bayağı bir sürüklendim üstüm başım paralandı ,
    demek istemem şudur, aman kardeşim motorun ne olursa olsun , ben tanımam sonuçta 2 teker mi ? onun için yavaş sür senden ricam budur..
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    iyi de kim motorunu verir be öğreneym diye ?

ders alabilecegm bi yer de yok

Von_Pasther - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Süper Ténéré 750
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili arkadaşım 2 seçeneğin var aldığın motora yazık etme önce kendi güvenliğin için , işin özünü kavra tecrübe edin, sonra aklını yanına almayı asla unutma, 250 lik makina deyip geçme allah korusun 80 cc bile adamı öldürür, sonra bizi üzme ,

yanlış anlaşılmasın ben motora mobiletle başladım,yaşım 14 filandı babamın mobiletini sık sık araklardım ve yaşım şu an 36 hala motor sürüyorum hiç kazada yaralanmadım, allaha şükürler olsun fakat yinede ben bu işi biliyorum demeye korkuyorum ,hiç bir kaza yaşamadım diyeceğim yalan olacak

165 km hızla giderken motor kitledi, hava güzel yol durumu mükemmel,benden başka hiç bir vasıta yok,benim pisikolojim 10 numara , ama motor adilik yaptı ve kitledi allahtan sürüklenirken bir yerlere çarpmadım ,bayağı bir sürüklendim üstüm başım paralandı ,
    demek istemem şudur, aman kardeşim motorun ne olursa olsun , ben tanımam sonuçta 2 teker mi ? onun için yavaş sür senden ricam budur..
    Trafik olmaması büyük şans allah korumuş hocam

Madem eğitim şansın yok bol bol video izle youtubede tamda ninja250r da motor kullanmayı öğreten bir adam vardı ingilizce ama yaptıklarından bişeyler kapabilirsin sonra al bir kitap oku ben Motosiklet Teorisi adlı Reşat Arbaş ın kitabını almıştım baya yararlı bilgiler öğrendim.Yapacak bişey yok eğitim imkanın yoksa ve ninja250 alacağım diyosan ilk öğrenme aşamasında çok ağır dikkatli trafiğe çıkmadan alıştırma yapıcaksın kendi kendine trafiğe kapalı bir alanda hiç araba olmasın.Debriyajı kavramayı çözmen lazım umarım devirmezsin motoru grenaj çizilirse yazık olur

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)