Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

ije planet (HHH) bilen var mı arkadaşlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    3 sene beni üniversiteye götürdü. Bugüne kadar bindiğim en sağlam motordu adeta tekerlekli tank.

Bu arada Planetlerin geri geri gidebildiğini yazan olmamış (bir nevi geri vites) , bunu beceren tek kişi ben olamam değilmi )))))
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Vites karışıyordu değil mi
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

eko29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    99' Hornet 600 04' KLE 500
    Madem konu hortlamış google dan araştırdım bi firma izh planet 7 yi satıyor heralde türkiye distiribütörü

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    @oocan

Geri vites nasıl oluyor? Tüm Planet'lerde varmı?

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vites karışıyordu değil mi
    Hayır birinci vitesi kullanıyordum.

Alıntı İmportant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @oocan

Geri vites nasıl oluyor? Tüm Planet'lerde varmı?
    Valla çok basit yapılıyor , motorun dönüş yönünü tersine çeviriyordunuz yani motoru ters çalıştırıyorsunuz

motor rolantide çalışırken "RUN" anahtarını anlık olarak kapatıp açıyorsunuz motor tersine çalışmaya başlıyor (tecrübesiz eller birkaç kez denedikten sonra becerirler) sonrada takıp birinci vitese geri geri çıkıyorsunuz. ))
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    Deneyeceğim.

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    avans ayarı bozuktur

merhaba arkadaşlar bende ije planet 3 var yaşım 17 bu motorsiklet babamın ilk motorsikletiymiş babam bu motoru satmış 1990 senesinde ama rushastı geçirmemişler üstüne babam komşusu oldugu için vermiş rushatıda geçir diye geçirmemiş işte neyse bize geçen sene vergi borcu geldi babam 1997 senesinde dilekce falan vermiş ama sonuç çıkmamış bizde manisa gittik motor yaşamıyordur diye düşündük iptal ettirelim diye oda motorun sigortası çıktı izmir ödemişte çıktı babam sigortayı yapan adamın ismini falan aldı geldik işte biraz işlerimiz vardı ertelendi motor işi daha sonra başka bir zaman babam gitti ödemişe sigortacıyla görüştü falan motorun kimde oldugunu buldu ama jandarmasız polissiz gitmeyeym dedi jandarmada trafik poliside bizim yapacagımız bişey yok demiş babam adamı arıyor adam diyor gel eve görüşelim diyor babam gidiyor motor adamın bahçesinde duruyor sonra adamla görüşüyorlar adam 73 yaşında adam bana sat falan demiş ama babamda yurtdışana giden bir adam yine gidecekti adama demiş ben gidecegim bugün yada yarın geçir demiş adamda bende şimdi para yok 1 yada 2 hafta içinde geçireyim demiş babmda ben gitcem olmaz demiş sonra dam tamam al git motoru demiş ama yanına bağlı olan kayık (kasayı) vermem kendim yaptırdım falan demiş babmda sat kasayı demiş adam 350 sonra 300 e vereyim demiş artık havada kararmaya başlamış babam olmaz demiş madem kasasız götüreyim demiş ama ışkları fazla aydınlatmadıgı için motoru almadan geldi babam eve işte anlattı herşeyi sonra erytesi gün adam aradı babm 2 gün sonra gitti ödemişe tekrar işte adam 1. gün aramış 200 tl getir al kasayıda götür demiş babm neyse gitti ogün kasaya 160 lira vermiş demiş adam bak ben daha benzin alcam şöyle böyle demiş adamla anlaşmış adam vermiş kasayı babam ödemiş tire torbalıdan gaziemire geldi yaklaşık 140 km 30 tl benzin almış ve geldiğinde 2 buçuk litre benzin vardı depoda bende bindi 4 gün falan ve öle bitti benzin ben kendim motorlu araçlar teknolojisi fiat teknik motor öğrencisiyim motor maşallah çok salam ve 34 yaşında motorsiklet babmda 54 yaşında yani babamın ilk motoru benmde ilk motorum aslında babam motoru getirmeyecekti benim ısrarlarım sayesinde getirdi ve motor senin dedi allah izin verirde ömrüm uzun olursa motorda yaşarsa bende çocuğuma vermeyi planlıyorum ve eklemek istedim hantal diyen arkadaşlar yanılıyorsunuz veya sizin motorunuzla ilgili birşey motor kasalı 110 kasasız 120 gördü dişlilerle alaka birşey ve sente de çok önemlidir platin meksefelidir elektronik değil motor, vede çekişi mükemmel bilenler bilir planetler tek silindir jüpiterler ise çift silindir şeklindedir beni dinlediğiniz için teşekkür ederim iyi günler dileğiyle
    jackonbir bunu beğendi.

icmil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1972 İJE (RUS)
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 sene beni üniversiteye götürdü. Bugüne kadar bindiğim en sağlam motordu adeta tekerlekli tank.

Bu arada Planetlerin geri geri gidebildiğini yazan olmamış (bir nevi geri vites) , bunu beceren tek kişi ben olamam değilmi )))))
    o dediğiniz normal geri gitme değil vites ile alakası yok platininin ayarsızlığından ateşleme esmasında motor ters dönüyor. O şekilde kontağı hemen açıp kapatırsanız normala dönüyor. Zten motor ters çalışınca sesinden belli ediyor.

Siz Yinede kimseye söylemeyin ben geri vitese taktım dersiniz-))))

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler