Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni Vespa alıyorum nelere dikkat etmeliyim?masraflar nedir?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar motor konusunda kullanmada her ne kadar yeni olmasamda ilk defa birinden motor almaya gitcem ilk defa notere gircem.
    2005 mode bi vespa gt 200 alıyorum 6200 tlye 5 binde henüz..istanbuldan alacağım alacağım adam muayenesini sigortasını yaptırmamış bide geçici ruhsat mı ne kullanıyorum falan dedi 300 tl masrafı var dedi(doğrumu?) ve bi günde verirmiyim devri veremezmiyim bilmiyorum dedi benimde bütçem kısıtlı ist de kaldığım hergün benim için büyük masraf.1 günde halledilemezmi?muayene olcak devrini alcam ruhsat mı ne çıkcakmış.bu masrafları hep kendi karşılayacak ben sadece 6200 tl vereceğim.motoru alma esnasında benim yapmam gereken sormam gereken neler var nesine dikkat etmeliyim?bana başka masraf çıkartırmı?borcu falan var mıdır borcu yoktur kağıdını bana satarken noterde almak zorunda dimi borcu olmadığını göstermek zorunda dimi?kusura bakmayın uzun oldu biraz çarşamba ist deyim o yüzden acele ediyorum.birde motoru ist den konyaya otobüs bagajında getircem yolda polis falan durdurur mesela görürse falan plakasız olduğu için sorun olurmu??plakayı konyada çıkartırcam.satış evraklarını göstersem problem olmaz sanırım dimi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    bence istanbula geldiğinde bu işi bilen birisini bulman yada yanında getirmen gerekir...anlattıklarına göre satıcı hiç hoşuma gitmedi ben öle hissettim tabi...şimdi burdan şu olcak bu olcak desek anca kafanda bişeler oluşur ama bence işi garantiye al yanlız yapma bu işleri....az para vermiyosun sonuçta..

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...43985349/detay
    İlan bu ıse 8.000 km yazyıor.

Gecıken muayene ve sıgorta ıcın ceza odenıyor.

Gecıcı ruhsatı bılmıyorum nasıl bırsey

Muayeneden gecmek ıcın lastıklerı degıstırmen gerekebılır ya da baska yaptırman gereken bırseyler cıkabılır elektrık tesısatı falan ornegın bence muayenesını yaptırt oyle al.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...43985349/detay
    İlan bu ıse 8.000 km yazyıor.

Gecıken muayene ve sıgorta ıcın ceza odenıyor.

Gecıcı ruhsatı bılmıyorum nasıl bırsey

Muayeneden gecmek ıcın lastıklerı degıstırmen gerekebılır ya da baska yaptırman gereken bırseyler cıkabılır elektrık tesısatı falan ornegın bence muayenesını yaptırt oyle al.
    evet bende biraz önce o şekilde konuştum satıcıyla onun dedikleri de şu şekilde "emnıyetten ruhsatı hemen alırmıyız bılemıyorum ama gün içinde alırız 2 güne uzayabilir işlemler fakat muayene en fazla bir buçuk iki saat sürer,yetişebilir 1 günde yetişmezsede ruhsattan dolayı yetşmez." arkadaşlar bütün işleri ist de beraber yapalım dedim ben oda olur dedi muayene ruhsat çıkarma herşeyi yapacağız orada birlikte bütün masraflarıda o kabullenmişti zaten ilanında belirtmiş.ister kendiniz yaptırın fiyattan düşeyim dedi muayeneyi ister beraber yaptıralım dedi.bende muayene masraflarını bilmediğim için beraber yaptıralım garanti olsun dedim.haricinde problem çıkarmı çıkmazmı onu sordum hani bu borcu yokturu kim veriyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:02 ----------

ve sizce konyaya neyle getirsem daha mantıklı?otobüsmü kargo mu?fiyatlar hakkında bilginiz varmı kargo ya da otobüs kaç liraya taşır?

bu arada lastikleri cumartesi günü değiştirmiş oda sanırım muayene için değiştirdi sormadım nedenini ama daha dün sıfır takmış.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    motorun muanesi yaptırcak borcu varsa borcunu ödiyecek eğer ödemezse noterden satışı olmaz noter derki kardeşim bunun borcu var...anlattıklarında herşey normal geçici ruhsatı anlamadım eğer oda satışını aldığında hala geçici ruhsat kullanıyosa o iptal olmuştur o gidicek trafikten kendi ruhsatını alıcak sonra notere gidip satışı yapabilirsiniz...

eğer motorun muanesi yapılmammışsa yada borcu varsa en ufak bişeyde bile noterde çıkıyo orda sorun yok satış yapmaz zaten ama sana tavsiyem o kendisi ayarlasın herşeyi sanada kardeşim herşey hazır gel satışını al desin daha garantibi sorun olursa boş yere gelmiş olma..

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun muanesi yaptırcak borcu varsa borcunu ödiyecek eğer ödemezse noterden satışı olmaz noter derki kardeşim bunun borcu var...anlattıklarında herşey normal geçici ruhsatı anlamadım eğer oda satışını aldığında hala geçici ruhsat kullanıyosa o iptal olmuştur o gidicek trafikten kendi ruhsatını alıcak sonra notere gidip satışı yapabilirsiniz...

eğer motorun muanesi yapılmammışsa yada borcu varsa en ufak bişeyde bile noterde çıkıyo orda sorun yok satış yapmaz zaten ama sana tavsiyem o kendisi ayarlasın herşeyi sanada kardeşim herşey hazır gel satışını al desin daha garantibi sorun olursa boş yere gelmiş olma..
    ondanda kapora istiyor o yüzden maddi yönden tedariği yokmuş sanırım para olunca zaten yaptırcaktım bunları diyor.o yüzden kapora bekliyor bende nolur nolmaz diyerek yani kapora göndermek işime gelmeyerek gideyim başında durayım herşeyi göreyim diyorum dediğinz gibi zaten satışta çıkcak herşey ki satışa gitmeden önce herşeyi beraber yaptırcaz ya şimdi sizde anlatınca içime yeterince sindi allah razı olsun mücait kardeşim çok rahatlattın.motorumu alır almaz perşembe günü buradan resimlerimi koyarım ilk ruhsatlı motorum kendi adıma

zaten adam bana dediki bi tanıdığın varsa gönder de sen gelmden baksın dedi içine sinsin sana okey versin dedi bayağı ısrar etti yani motoruna güvenmeyen adam herhalde pek demez gibi.neyse allahın izniyle şuan bi sorun görünmüyor.inşallah hayırlısı olur benim için ve yeni araç alcak herkes için

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    arkadaşım özelden bi mesaj gönderdim sana şimdi.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    oda başkasından almıştır..
    sigorta yaptırmadıysa geçici ruhsat kullanıyordur...
    vergileri ödenmişse, muayenesi varsa hiç sorun çıkmadan rahat birşekilde 5 dakikada alırsınız üstünüze...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:13 ----------

geçici ruhsattan maksat, siz aracı noterden üstünüze aldığınızda size geçici ruhsat adı altında mühürlü kağıt veriyorlar....
    ne zaman sigortanızı yaptırırsanız orjinal ruhsatınız 1 hafta sonra kapınıza gönderiyorlar...

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    geçici ruhsattan maksat, siz aracı noterden üstünüze aldığınızda size geçici ruhsat adı altında mühürlü kağıt veriyorlar....
    ne zaman sigortanızı yaptırırsanız orjinal ruhsatınız 1 hafta sonra kapınıza gönderiyorlar...

Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    allah razı olsun çok teşekkürler bu açıklama için..hoşçakalın

Motosikleti
    BURGMAN 400 K5
    Arkadaşım ikinci elde en temiz sorunsuz motor alma tecrübelerime göre şu şekildedir:

motora bakarsın bir ustayla,pazarlığını yaparsın,notere gidersin imzayı atarsın,parayı verirsin,motoru teslim alırsın.Motorun yedek anahtarını almayı unutma.Bunu dışında motoru görmeden kapora verme gibi işlere girme.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Adam motoru üzerine almamış, noterin verdiği kağıt ile kullanıyor. Normalde sanırım 1 ay içerisinde, satışı yapılan motorun işlemlerinin bitmesi lazım yoksa cezası var. 300 TL masraf dediğinin içinde bu ceza da vardır herhalde. Bence bakın bakalım bu adam motoru ne zaman almış ne zaman satıyor, km'si ile oynamış olmasın ? Benim bu işlerde bakış açım sudur, bir insan bir motoru üzerine almamışsa sahiplenmemiş demektir. Sahiplenmemiş adam da motoru ne kadar temiz ve özenerek kullanır belirsizdir. Gerçi burada söz konusu olan motor Vespa, yani biraz özel bir motor ama yine de bilinmez.

Bu arada resimlerden gayet güzel gözüküyor.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    VAKTI olmadıgından vıze yaptıramamış,burnuma kotu kokular alıyorum

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam motoru üzerine almamış, noterin verdiği kağıt ile kullanıyor. Normalde sanırım 1 ay içerisinde, satışı yapılan motorun işlemlerinin bitmesi lazım yoksa cezası var. 300 TL masraf dediğinin içinde bu ceza da vardır herhalde. Bence bakın bakalım bu adam motoru ne zaman almış ne zaman satıyor, km'si ile oynamış olmasın ? Benim bu işlerde bakış açım sudur, bir insan bir motoru üzerine almamışsa sahiplenmemiş demektir. Sahiplenmemiş adam da motoru ne kadar temiz ve özenerek kullanır belirsizdir. Gerçi burada söz konusu olan motor Vespa, yani biraz özel bir motor ama yine de bilinmez.

Bu arada resimlerden gayet güzel gözüküyor.
    evet arkadaşım muayene yaptırmamış o yüzden ceza ile birlikte falan 300 tl çarşamba istdeyim inşallah.ruhsat çıkartıcaz birlikte muayenesini yaptırcaz devrini alcam tüm masraflar ona ait şekilde öyle anlaştık sanırım bu noktadan sonra problem kalmıyor tabi bi ustayada göstercez.ilginiz için çok teşekkür edrim

merhabalar arkadaşlar.. bende sahibinden ' den bi GT 200 buldum. ancak nelere dikkat etmem gerekiyor bilmiyorum. 20 bin de bi motor. sanırım 20 bin motor için baya fazla bi km ? 2004 model bi vespa bu. motorda nerdeyse herşey yenilenmiş olarak gözüküyo :/ sahibiyle görüştüm ama tabi telefonla görüşmede öle dedikleri tam tersi de çıkabiliyor. lütfen önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.. şimdiden teşekkürler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)