Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Motosiklet ve Köpek Korkusu

Motovento
    REKLAM ALANI
    amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    korna
    Ve Konya'dayım şükür uzun yollar harici yolda sivas kangalı çıkmıyor. (Üstte bir arkadaş demişte)
    "men dakka dukka"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Test edildi onaylandı. Siz giderken saldıran köpeklerin motorun üstündeki ile alıp veremedikleri yok. Köpekler saldırınca durduk köpekte durdu hatta afalladı.Hoşt bile demedik geri gitti aptallaştı fena komikti hali )

Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125
    Köpekten korkmayınız hatta durunuz arkadaşın dediğği gibi afallar..Çoğu köpek oyun için peşinizden koşar

tavares - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250
    aynı zamanda bir bisikletçi olarak, şehir dışlarında terk edilmiş vahşi köpeklerle başımız belada.
    bir çok kez ısırılmakla yüz yüze kaldık.
    köpek savar denilen icattan da almıştım fakat hiç bi işe yaramadı aldığım.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Hiç başıma gelmemişti , ilk defa bugün bi köpek koşuyodu üstüme baya bi panikledim asıldım gaza

Motosikleti
    2011 c8 Crypton & 2013 xmax250
    tek korkum virajlı yollarda koyun sürüsüyle karşılaşmam...

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Oda bişey mi arkadaş bir hafta sonu köyde motorla gezip stres atayım dedim koyun sürüsü gördüm ve baya yavaşladım yavaş yavaş yanlarından geçerken soldan bir vurma sesi geldi birde baktım one lan koç benim motora vuruyor
    gitaryolcusu bunu beğendi.

10 tanesi kovaladı 1 tanesi ısırdı (ısırmaz diyen arkadaşlar o kadar emin olmayın) 1 tane tetanoz 5 tane kuduz aşısı yapıldı. Önleminizi alın.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 classic
    Köpekler dönen tekerleklere havlıyor. Durunca onlar da duruyor.

benim kaska kedi atlamıştı. nedir diye bakarken yere attı kendini. çok beğendiysen vereyim dedim kediye kaçtı gitti

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    En az 100'lük motoru olanlar köpekten hiç korkmasın, sadece köpeğin üzerine çıkmamaya dikkat edin her türlü kaçarsınız

ShockWave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnşAllah günün birinde :)
    O nasıl bir aksiyondur :D
    UNUTMA iyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

blacklord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2010
    Çocukluğumdan beri köy yerinde köpek besleyip onlarla çok zaman geçirmiş biri olarak bildiklerimi aktarayım;
    Hiç bir köpek sizi öldürmek yada sizi piskopatca kurtlar gibi parçalamak için saldırmaz (pitbulları bilmiyorum)
    Sizi ısırsa bile tek sefer en fazla dişini geçirir sonra %99 bırakır gider. Heyecanla acısını hissetmezsiniz bile(kuduz değilse)
    Köpeği korkutmak için maytap atmak gibi şeyler çoğu zaman korkutsada bazılarında ters etki yapıp saldırmalarına sebep oluyor
    Üstünüze geldiği vakit durursanız onlarda durup düşünüyor hırlıyor havlıyor çoğu zaman bırakıp gidiyor amacı tamamen sızı korkutmak. (çoğu kez böyle)
    İşin en ilginç yanı eğer çok korkarsanız gerçekten bir şekilde algılayıp sizi suçlu veya bir suç işlemişsiniz gibi görüyorlar ve ona göre savunmaya geçiyorlar.
    Genelde her köpek bazen kabadayı gibi hayvlayıp üstünüze gelir ,siz üstlerine yürüdüğünüzde çoğunluğu kuyruğu alta alıp kaçıyor.

"Havlayan köpek ısırmaz" sözündeki gibi gerçekten sessiz köpekler çok daha tehlikeli ve ısırgan oluyor.

Yaşadığım yerde trafik yok köy yeri bu zamana kadar denk geldiğim köpekler motorsikletleri pek ciddiye almıyor saldırmıyor.
    Sanırım çok trafik olan yerlerde şehir stresinden araçlara gıcık oluyorlar
    http://www.flashokey.com

asbaran_54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI 636
    babalar siz canlı köpek değil de ölü köpekten korkun. dün sabah 120-130 km ile sol şeritte bir aracı takip ediyordum, oda önündekini sollayıp sağa geçecek ve bana yol verecekti. bir anda arka iki lastiğin arasından bir ufak köpek leşi gördüm yeni ezilmiş ve kanlar içindeydi. yani önümde ki ezmedi, o lastiklerin arasına alarak üzerine basmadan geçti ama ben o hızla sağa sola kıramayacağım için mecburen üzerinden geçtim. son anda ve saliseler içinde farkettim . makine biraz yalpaladı ve az kalsın düşüyordum allah korudu. diyeceğim o ki canlı köpekte sorun yok ölü köpek daha tehlikeli...

asbaran_54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI 636
    yaw aynısı benim başıma arabayla geldi. yoldan konvoy halinde geçerken ağzına ettiğimin koçu bula bula benim arabanın çamurluğunu buldu. yaşlı teyzeden para isteyecek halimde yoktu yaptırdık mecburen

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı blacklord adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çocukluğumdan beri köy yerinde köpek besleyip onlarla çok zaman geçirmiş biri olarak bildiklerimi aktarayım;
    Hiç bir köpek sizi öldürmek yada sizi piskopatca kurtlar gibi parçalamak için saldırmaz (pitbulları bilmiyorum)
    Sizi ısırsa bile tek sefer en fazla dişini geçirir sonra %99 bırakır gider. Heyecanla acısını hissetmezsiniz bile(kuduz değilse)
    Köpeği korkutmak için maytap atmak gibi şeyler çoğu zaman korkutsada bazılarında ters etki yapıp saldırmalarına sebep oluyor
    Üstünüze geldiği vakit durursanız onlarda durup düşünüyor hırlıyor havlıyor çoğu zaman bırakıp gidiyor amacı tamamen sızı korkutmak. (çoğu kez böyle)
    İşin en ilginç yanı eğer çok korkarsanız gerçekten bir şekilde algılayıp sizi suçlu veya bir suç işlemişsiniz gibi görüyorlar ve ona göre savunmaya geçiyorlar.
    Genelde her köpek bazen kabadayı gibi hayvlayıp üstünüze gelir ,siz üstlerine yürüdüğünüzde çoğunluğu kuyruğu alta alıp kaçıyor.

"Havlayan köpek ısırmaz" sözündeki gibi gerçekten sessiz köpekler çok daha tehlikeli ve ısırgan oluyor.

Yaşadığım yerde trafik yok köy yeri bu zamana kadar denk geldiğim köpekler motorsikletleri pek ciddiye almıyor saldırmıyor.
    Sanırım çok trafik olan yerlerde şehir stresinden araçlara gıcık oluyorlar
    hacı sizin ordakileri bilmem ama bizim buradakiler senin anlatığın gibi değil
    direk parçalamaya atlıyorlar ki sürerken üzerinize atlıyolar
    burada çözüm dur eğer durduğunda pusuya yatmış köpek ayağı kalkarsa pusudan vazgeçerse devam et
    yok kalmaz pusuda kalmaya devam ederse geri dön
    benim gibi tedarikliyseniz köpeği vur devam et
    asbaran_54 bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    CBF 150' idi. İnşallah yenisine az kaldı.
    Altımda herhangi bir taşıt olmadan saldırsalar pek korkamam işin aslı. Ama altımda motosiklet olunca köpeği görmeyi versin bu gözler. İstanbul'un Beykoz ilçesindeyim. Bir gece, benim ardımda yer alan arkadaşımızı eve bıraktık başladık yolumuza devam etmeye. Yollar bomboş, aydınlatma yetersiz, in cin top oynuyor. Diğer aradaş ise, artçısıyla benim önümde yola devam ederken, yolun sağ tarafında baktım bir karartı. Köpeğin teki arkadaşların peşinden koşuyor. Tabii onlara yetişemeyince geldi benim dibime. Bende malum köpeklerden çok tırstıgım için, yüklendim gaza. Yahu arkadaş gaza yüklenirken bir yola bak. Viraj var mı yok mu. Virajın daha başındayken, yerin ıslaklıgı ile, motor altımdan kaydı gitti. Bu arada benim aklım hala köpekte. Köpeğin, üzgün ve havalı bir ses tonuyla uzaklaşmasının ardından yerden kaldırdı arkadaşlar ve yolumuza devam ettik.

Köpeklerin saldırma sebebi gerçekten tekerin dönme olayı ve ses Ne alaka derseniz başka bir anımı paylaşayım.
    Bi gün gündüz vakti üsküdara doğru giderken, kandilli de kırmızı ışık yandı. yavaş yavaş ışığa doğru gidiyorum. Bi köpek. :D Tam da ışıkların dibinde. Köpeğe 2-3 metre mesafe kala durdum. Yeşil yanmadan bir hareket edince, köpek kitlendi benim ön tekere. Neyse, yeşil yanar yanmaz gazlarız düşüncesi var kafamda. Köpek bu arada benle ilgileniyor. 1 metre mesafe var aramızda. :D Işığın yanması, benim hareket etmem, ve köpeğin ön tekere kitlenip peşimden koşması bir anda gerçekleşti. Neyseki yakalayamadı it oğlusu.

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben köpek gördüğüm zaman gazı açıp üzerine sürüyorum kornayla karışık aptallaşıyor şerepsizler baktım kesmedi botun ucuyla depiği koyuyorum

arazide motor kullandığım için genellikle köpeklerle karşılaşıyorum.genellikle motorun yanında koşuyorlar,ısırmak için hamle yapanı henüz olmadı.
    gazlayıp gidiyorum yetişemiyorlar.bazen üzerlerine sürüyorum kaçmaya başlıyorlar,sonrada kovalıyorlar.bazen iyice yavaşlıyorum havlamalarına FMF le karşılık veriyorum.FMF in sesi on köpeğin sesine bedel.Köpeğin tipine göre davranıyorum.yol müsaitse gazlıyorum,değilse üzerine giderek veya egzos sesiyle korkutuyorum.
    ısırmaya çalışmadıkları sürece kesinlikle vurmak aklımdan geçmez.

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Kangal hariç diğer köpeklerden korkmam basar gaza geçerim. Kangal da göğüs atıp devirir mevirir diye kendisine saygı duyarım.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)