Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Today 50 mi yoksa Kanuni Ronny mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım.
    Kütahyada yaşıyorum. Şehir içinde kullanmak için 2500tl civarlarında bir scooter almaya karar verdim. 0 almak istiyorum.

Şu iki model arasında kaldım.

Honda Today 50
    http://www.honda.com.tr/SeriesConten...ge=genel-bakis

Kanuni Ronny
    http://www.kanuni.com.tr/Pages/Urunl...onny&Id=43&k=2

Hondayı kaliteli olduğu için düşünüyorum ama kanuni hakkında bir fikrim yok.
    Sizce hangisi daha doğru bir seçim olur?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serimotorcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Racer 200 S
    Kendimde kanuni kullanıyorum ama burda tarafsız düşünmek lazım.
    Honda kalitesinden şaşma derim. Ronny ve today arasında fiyat olarak bi uçurum yok ama cc farkı var
    Hayata Vizö'RR'deN Bakmak AyrıcalıktıR...

0 Rh (-)

evet işte beni de düşündüren o aslında.
    Honda benim işimi görür ama kanuni de aklımı kurcalıyor

Today 50 doğru seçim olur bence

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Sakın işimi görür demeyin sakınnn.Motoru ciddi anlamda seviyorsanız motora alıştıkça daha büyük cc istiyorsunuz.Ben derim Kanuni Ronny alın.Düzgün kullanın bakımlarını aksatmayın sizi hiç bir türlü yarı yolda bırakmaz.Bakın Ümmet Pertikan adlı büyüğümüz Çinli motosikletlerde türkiyeyi dolaşıyordu.Şuan iş nedeniyle ara versede facebook'dan onu takip ediyorum.Hiç de motor ayrımı yapmıyor.İş düzgün kullanmakta.
    Belki de ilk önce yanlış insanlarla tanışmasaydık , doğru insanı bulduğumuzda onların değerini anlayamazdık ...

Motosikleti
    Tvs Apache
    Kullanım amacı çok önemli. Semt içinde gezilecekse honda today iyidir. Yok hayır Sahil yoluna, E-5 çıkabilirim. Artçı alırım diye düşünüyorsanız. Bakımlarını aksatmamak şartıyla Ronny daha mantıklı olur.

Bu fiyata farklı alternatiflerde değerlendirilebilir.
    Elle tutulabilen , sessizlik vardır..

Motosikleti
    PCX
    Honda Today, hiç bakım yapmadan dağa vur, taşa vur, kaldır duvardan duvara vur banamısın demeden yıllarca sorunsuz hizmet verir. Kendim kullandım hatta bir minibüsle kafa kafaya çarpıştım ve çağırdığım arkadaşım binip motoru götürdü.

Ama şuda bir gerçek, bu motor çok ufak. Trafiğin hızlı aktığı yerlerde (çevreyolu yada otoban gibi) hem yavaş kalır hemde farkedilmez dolayısıyla büyük sıkıntı verir. Ama çarşı içinde çok çok pratik.

anladım. peki 3bin lira sınırı ile alternatif olarak ne önerirsiniz?
    honda kalitesinde altarnatifler var mı acaba?

Motosikleti
    Tvs Apache
    Kymco, sym bu iki marka güzel scooter üretiyor. Sen incele iki markayı modelini yaz. Kullanan kişilerden daha detaylı bilgi alabilirsin..
    Elle tutulabilen , sessizlik vardır..

Motosikleti
    kymco super8
    ben kymco super 8 mi satıyorum 2008 model 4200 km de fiyat:2.750 turuncu ciddi alıcıysan konusabiliriz izmirdenim

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Today 50 kaliteli şık fakat 60 km gibi bi kadranı var ve trafiğin hızlı aktığı yerlerde yetersiz kalır. İki kişi de binemezsin. Ronny 150 daha güçlü bir model olabilir ama çin scooterlarından memnun olan görmedim hiç zangırdar dökülür bozulur. Kymco Agility 125 öneririm. Sıfırına paran yeterse sıfır al yoksa 3.000 TL ye kadar çok temiz kullanılmış ikinci eller var. Kymco sağlam makinedir.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

fiyatı biraz daha artırdım arkadaşlar.
    peki ya bunlara ne diyorsunuz?

http://www.honda.com.tr/SeriesConten...ge=Genel-Bakis

http://kymco.com.tr/html/super8.html

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:05 ----------

ve http://www.sym-tr.com/fiddle125s.htm

zalim17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    660 tenere
    spacy güç olarak da kasa büyüklüğü olarak da kalite olarak da işini görür. al. burnu çok çirkin o kadar
    xt125r>xt660r>dl650+ybr125>cbf1000>660 tenere

Motosikleti
    Borelli LEDOW CXM250A Classic..
    Eğer Motosikleti seviyorsan ve mecburiyetten binmiyeceksen 100cc altını düşünme derim çünkü 2 kişi 50cc Motora bindiğinde her ne kadar hız sevmiyorum desende ana caddelerde bile yetersiz kalıyor.. Hele E-5'le çıkmayı hiç düşünme..
    Kanuni, Mondial Gibi çinlilere de bulaşmanı hiç kimse istemez

Kymco AGILITY 125..
    3000TL civarı fiyarı var Öneririm
    Hee beğenmezsen yine bir Kymco Öneririm..

Motosikleti
    Yakında cbf150
    eğer 3.765tl bulabilirsen sana tavsiyem cbf150 dir
    yani seni asla hayal kırıklığına uğratmaz hemde az yakıt harcar...
    gerekirse vur yükünü uzun yolada götürür ama fiyatı snn bütcenden biraz fazla...

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Nerede kullanacağına bağlı.Semt içinde kullanıcaksan tartışmasız Today.3 Senelik Today kullanıcısıyım en ufak bir sıkıntı yaşamadım.Benzin desen zaten kokluyor

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    today alırsan evladın hatta torunun bile biner

tabi meskun mahallerde
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Fiyatı arttırdıysan fiddleII öneririm 2. el çokta temize bulursun

sahil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5, yamaha xcity 250
    mrb bende today vardı 1000 tl ye arkadaşımdan almıştım eşşek niyetine 3 sene kullandım bozamadım birine 1250 ye sattım muhtamelen oda iki üçsene eşşek gibi kullanıp 1500 tl ye birine satar al today torununun torunu kullansın o kadar diyorum

Motosikleti
    Honda Today 50 CC
    hiç düşünmeden today diyorum Maşallah 3 yıldır kullanıyorum 3.cü sahibiyim tık yok makinada müthiş kalite motor kalitesi tartışılmaz üstüne kasa malzeme kaliteside güzel çinlileirn göstergeleri sararıyor benim motor 7 yaşında sanki sıfır gibi hala hiç düşünme todayi alablirsin kardeşim
    HONDA TODAY 50CC

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)