Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Fuar sonrası kafa karışıklığı...Motor seçimi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Dostlar merhabalar öncelikle....

Uzun zamandır sessiz bir şekilde bu forumu okuyor tartışmaları yorumları inceiyor ve aranıza katılmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Yaşım 33 yeni evliyim ve umarım bu yaz motoruma kavuşmayı planlıyorum. (herkes karşı çıkıyor tabi bu arada haklı olarak)

Neyse yaklaşık bir 5-6 bin liralık bir bütçem var ve uzun zamandır evden işe gidebileceğim ( bostancı - kartal sahil yolu ) bu arada keyif yapabileceğim hafta sonu eşimle dolaşabileceğim chooper tarzı bir motor du istediğim bu bağlamda regal raptor un 9e kasası makul fiyatı ile hep öndeydi taaa ki fuarda honda 250r yi görene kadar çok hoş bir motor fakat spor olarak geçiyor ve bilmiyorum ilk motor olarak bir anda böyle daha almadan bir tarz değişikliği benim için tuhaf oldu ama hala regaller (fiyat bakımından ve görünüş olarak ) hala bir adım ilerde siz dostlar ne tavsiye edersiniz bu arada boyum 1.86 kilom 98 şimdiden teşekkürler dostlar.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    2005-2006 burgman tavsiye ederim. Yayla gibi motor, rahat edersin.

regal size uyar fakat fiyatlar dalgalanma halinde. lütfen ötv si düşmüş bir regal alabiliyorsan çabuk olmanı tavsiye ederim.
    çünkü ummadık anda ötv düştü şimdi çok az sayıda ötv indiriminden motor alındı hemen zam gelmesi muhtemeldir . bunlar oyun dümen

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    eğer hiç motosiklet tecrübesi yoksa cruiser (chopper) kullanmak emin olun cbr250 kullanmaktan daha zorlayıcı olacaktır.
    Cbr250 spor bi motosiklet değil tam tersine başlangıç seviyesine uygun touring bi makine. hondanın sitesinde super sport sınıfında lanse edilmesi bu gerçeği değiştirmez.
    eğer chopper sevdanız yoksa aradaki fiyat farkını gözardı edip cbr250'ye yönelin derim. eğitim aldıktan sonra kullanmakta da sorun yaşayacağınız güçte bi motor değil tam kıvamında.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı overrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2005-2006 burgman tavsiye ederim. Yayla gibi motor, rahat edersin.
    aynen katlıyorum.. cbr250 sizi ve eşinizi zorlar...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

hanımıyla binmekte zorluk çeker hanımı yolculuklarda şöförün üstüne yıgılarak gider bu da uzun yolculukların ızdırap olması demektir. bunu unutma tecrube konuşuyor.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Regal'in uzun maşa bir modeli vardı. 5750'den 5100'e düşmüş. Benim çok hoşuma gitti.
    www.motorumla.net

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    abicim s-s racing motorlarda rahat edemezsiniz eğilmek lazım hiç hoşuma gitmiyorlar bneim fakat chopper tarzı motorlar gayet rahat düzgünler yani sen ilk tercihine yoğunlaş derim.. regal raptorde kalitelidir al memnun kalırsın.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...32480090/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...41295631/detay

tamamiyle rastgele atılmış olan örneklerdir.bahsettiğiniz bütçe aralığında BEN OLSAM kesinlikle sıfırda olsa çin menşei olan bir motor alacağıma bunlar gibi birşeyi tercih ederdim..viragonun 250 cc lik olanlarıda mevcuttur..sanırım daha ucuzdur..

dediğim gibi hemen rastgele ilk gözüme çarpanları kopyaladım..bütçe aşağı yukarı oynayarak daha nice canavar japonlara ulaşmanızı sağlayabilir...yanlız güzelce incelemeli,bakmalı,baktırmalı temiz ise almalısınız..günümüzde çakallardan olduğu gibi motosiklet cahillerinden de alışveriş yapılmaması kanaatindeyim...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    suzuki burgman AN 400 k6
    ben piaggio x8 200 kullanıyorum hem yakışıklı hemde şehir içi eşimle beraber zevkle biniyoruz 5000 tl ye düşük kmlisini bulabilirsin biraz daha paran varsa burgman an 400 tavsiye ederim
    ne toyotası lan benim babam adam gibi adam:salut:

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Dostum bence senin aradigin maxiscooterdan baskasi degil.
    Kaldi ki 1.86 boy ve 98 kg vucut olculerin.Cbr senin altinda kaybolur
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    experience, Kartal'da nerede iş yerin? Bana öm atarsan yardımcı olurum fikir konusunda. Benim iş yerimde Kartal'da.
    Keway SS250 - Honda CBF250 - Honda CBF500 - Honda CBF600SA (Enj) - Honda XL650 Transalp - BMW F800GS - CBF1000

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    Seçimin için bişey demiyeceğim, zaten yeterince marka ve model önerisi alacaksın.Benim sana tavsiyem "alacağım motor altımda ufak kalırmı, ben üzerinde nasıl dururum" gibi düşüncelerini bir kenara bırakmandır.Önemli olan en iyi şekilde hakim olabileceğin tarzda bir seçim yapmandır.Hiç acele etme önünde uzun bir süre var ve tecrübe kazandıkca cc arttırmak bence en sağlamı, ha yok "ben 600 cc ile başladım halada biniyorum hiçte sorun yaşamadım" diyenlerde var.Ama ben bu yolu pek sağlıklı bulmuyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Bende sizin gibi 30'undan sonra motorcu olmuş biri olarak size tavsiyem 250cc bir motor kullanmanız.Daha yüksek cc hem tepki çeker hem de tehlikeli.Honda 250r çok güzel bir motor fakat spor tarz bir motor olması nedeniyle boyunuza hiç uygun değil.Hem dizleriniz fazla bükülecek hem de eğik oturuş pozisyonu nedeniyle uzun süre kullanımda rahatsız edicek.Ayrıca eşiniz için de arkada seyahat etmek oldukça eziyetli olacaktır.Size tavsiyem Kymco xciting250i.Hem az yakıt tüketecek hem de iri cüssesiyle sizin gibi uzun boylu birini oldukça rahat ettirecektir.Siz sürücü olarak ayaklarınızı uzatıp otomatik vitesin keyfini çıkarırken eşinizde arka çantaya sırtını dayayarak manzaranın keyfini çıkaracaktır.Xciting250i'nin fiyatı 8.300'e düşmüş durumda.Bence kaçırmayın bu fırsatı.

gti_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    Cbr cidden altınızda ufak kalabilir.Aslında boyunuza uygun olarak enduro ihtiyaçlarınızı karşılayabilir fakat bütçeyi zorlayabilir.Chopper ise farklı bir olay, rahattır, iyidir, sevilir fakat kullanım alanını iyi belirlemek gerek diye düşünüyorum.Bence en uygun makine bir maxi scooter olacaktır.Şu sıralar Kymco'lar tutuluyor.Piaggiolar da beğenilen motosikletler.Karar sizin.Bütçeye en uygununu bulduktan sonra gerisi keyif işi

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı experience adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar merhabalar öncelikle....

Uzun zamandır sessiz bir şekilde bu forumu okuyor tartışmaları yorumları inceiyor ve aranıza katılmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Yaşım 33 yeni evliyim ve umarım bu yaz motoruma kavuşmayı planlıyorum. (herkes karşı çıkıyor tabi bu arada haklı olarak)

Neyse yaklaşık bir 5-6 bin liralık bir bütçem var ve uzun zamandır evden işe gidebileceğim ( bostancı - kartal sahil yolu ) bu arada keyif yapabileceğim hafta sonu eşimle dolaşabileceğim chooper tarzı bir motor du istediğim bu bağlamda regal raptor un 9e kasası makul fiyatı ile hep öndeydi taaa ki fuarda honda 250r yi görene kadar çok hoş bir motor fakat spor olarak geçiyor ve bilmiyorum ilk motor olarak bir anda böyle daha almadan bir tarz değişikliği benim için tuhaf oldu ama hala regaller (fiyat bakımından ve görünüş olarak ) hala bir adım ilerde siz dostlar ne tavsiye edersiniz bu arada boyum 1.86 kilom 98 şimdiden teşekkürler dostlar.....
    Anladığım kadarıyla vitesli motor kullanmak istiyorsunuz.
    Fuarda gördüğünüz CBR250R sport olarak geçse de, aslında sport-touring tarzında bir makinadır ve bence bahsettiğiniz kullanım amacı için oldukça uygun bir seçim olur.
    Kullanım olarak da hiçbir zorluk yaşayacağınızı düşünmüyorum; aksine kısa aks aralığı, sele yüksekliği ve oturuş pozisyonu ile choppera göre daha rahat edeceğinize eminim.
    Zaten 1,86 boyla ayak tabanlarınız dahi yere tam basacaktır. Chopperın yere yakın selesinde biraz tuvalette oturur misali kalmak kaçınılmaz olacaktır.
    26,4 HP gücü ile de dizginlenmesi kolay, 2 kişi sürüşlerde de gayet yeterli olacaktır. Kaldıki sizin 98 kg olduğunuzu düşünürsek zaten daha güçsüz bir motor; hem de 2 kişi pek doğru bir seçim olmayacaktır. Arkadaki artçı tutamakları da zaten artçının öne kaymasını engellemek için düşünülmüş hoş bir detaydır.
    Bence bu motorun piyasaya çıkış fiyatı da makul. Ama bütçeyi o kadar çıkartamam derseniz, daha ekonomik olan Hyosung/S&T Kanuni markasının GT250 Naked modeli de işinizi görecektir. Aynı şekilde Kawasaki Ninja 250 de var ama, fiyat olarak diğer alternatiflere göre oldukça yüksek; ayrıca artçıyla da pek rahat edemezsiniz.
    Seçiminiz her ne olursa olsun, eğer sıfır almayacaksanız ve aceleniz yoksa, birkaç ay bekleyip 2. el ilanları kovalamanızı öneririm.
    Gelen ÖTV indirimiyle beraber 250cc altındaki motosikletlerin fiyatının inmesiyle, bu motorların 2. el piyasası da düşmeye başladı. Almayı düşündüğünüz makinayı yakın zamanda şu andakinden daha uygun fiyatla alabileceksiniz.

Motosikleti
    Jinlun_250_Elegance
    Birbirinden uzak iki makina... Aldığınız motor kullanımdan öte tarzınızı da yansıtır... Hatta ve hatta giyim kuşamınıza kadar değişmek zorunda kalabilirsiniz motor kullanırken... Bence hangi tarzda motor kullanmak istediğinize karar verirseniz seçim kolaylaşacaktır!!!

anil89tas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sıfırdan
    üstad burgman maksi sıkutır mış.bak heyecendan Maxi Scooterı bile yanlış yazdım.veee 15 000 tele yazıyla on beş bin Türk lirası.kafası iyi herhalde bu motora o kadar para verenlerin.ben 250 cc chopperla başladım motora (ramzey qm 250).gayette memnunum.regal olsa daha memnun olurdum tabi

overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    2005-2006 burgman 400 al, rahat et. Motorun sıfırı 25000 lira. 2011 ile 2005 arasında da çok bi fark yok. 5000 verip 25000lik motora bineceksin.

Cevap veren tüm arkadaşlara çok teşekkürler. Ağırlıklı olarak burgman için öneriler var rahatlık ve sürüş bakımından ve 250r için bir kaç görüş dışında gerek sürüş açısından gerek artçı sürüş açısından zorluklar yaşanacağı söyleniyor evet bende videolara baktım tekrar ve yavaş yavaş beğenmeme rağmen 250r den uzaklaşmaya başladım. Regal le ilgilide sanırım kesin bir kanı yok uygundur diye sanırım en iyisi dediğiniz gibi biraz beklemek ki benim de düşüncem o nisan da eğitimlere başlayıp mayıs başı gibi artık motor modeline karar verip ötv düşüşü ile de birleştirip keyifli bir motor kullanıcı olmak. İşime ve aynı zamanda eşimle ağva gibi kısa yerlere gitmek. Ama burgman a karar verirsem fiyat değişmeyecek mağlesef sanırım. Bu arada chooper hevesim halen devam ediyor bakalım...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)