Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

neden reklam yapılmıyor ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cygnus rs yamaha
    başlıktan da anlayacağınız üzere neden bizim ülkemizde motosiklet reklamı yapılmıyor ?? beni gördüğüm 2-3 kere mondial reklamı vardı .neden suzuki yamaha reklam yapmıyor ? araba reklamlarının yarısı kadar motosiklet reklamı yapılsa belki insanların aklındaki motor tehlikeli düşüncesin kıramazmı birazcık

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Gerçekten güzel fikir.
    Ama güzel sorular da var. Motosiklet özendirilirse oto satışları düşer mi??? Benzin tüketimi azalır mı??? ... gibi

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    125cc üstü motosikletlerin 0 fiyatı neredeyse 2. el araba ile aynı.

İnsanlarda doğal olarak motosiklete o kadar para vericeğime 2. el araba alırım daha iyi diyorlar.

Bide bu motosiklet işinde ülkemizde kırılması gereken tabular var. Çok tehlikeli,ölürsün,sakat kalırsın gibi.

Reklam verseler bile motosiklet satışlarını etkiliyeceğini sanmıyorum ben.

adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    Aman yarabbim. Yine boşluk doldurmak için açılmış bir topic.. Biraz düşünmek gerek tv de neden motor reklamları yok diye..
    Keway SS250 - Honda CBF250 - Honda CBF500 - Honda CBF600SA (Enj) - Honda XL650 Transalp - BMW F800GS - CBF1000

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    onuda yamaha düşünsün artık yav.
    moturcuysak bi yere kadar yani
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    cygnus rs yamaha
    Alıntı adasel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aman yarabbim. Yine boşluk doldurmak için açılmış bir topic.. Biraz düşünmek gerek tv de neden motor reklamları yok diye..
    zorla içeri gel illa ge de gel de yorum yap senin dediğine muhtacız diye bişey demedik aklıma geldi sordum nevar bunda ??

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yamaha suzuki honda diğer japonlarda dahil adamlar paralarını niye çöpe atsınlar reklam yapmasalar bile adamlardaki zihniyet şu biz reklam yapmasak bile onlar eşşek gibi bizim motorlarımızı almaya mahkumdurlar
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Reklam yapılsa motorsikletler ile alakalı; Ama şöyle idiaalı bir reklam olacak. Hani Motora merakı olmayanın bile içerisini kıpırtadacak cinsten olursa reklam bence çok ilgi çeker ve hedefini bulur diye düşünüyorum.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Televizyonda bir dakikalık bir reklamı bir defa döndürmek bir motor parası tutuyor. TV reklamları motosiklet sektörü için pahalı ve getirisi düşük bir mecra.

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten güzel fikir.
    Ama güzel sorular da var. Motosiklet özendirilirse oto satışları düşer mi??? Benzin tüketimi azalır mı??? ... gibi
    Güzel bir yaklaşım.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten güzel fikir.
    Bahsi geçen markaların, otomobillerden aşağı kalır yanı yok yakıt sarfiyatında...

Bana kalırsa tamamen kültür meselesi.
    www.motorumla.net

Reklamcılar sizin sandığınızdan çok daha zeki adamlar. Eğer motosiklet sektöründe TV reklamı sayesinde kar elde etmek mümkün olsaydı, bu fırsatı en iyi şekilde kullanırlardı. TV'de dönen bir Yamaha reklamı ekstradan en fazla 10 tane Yamaha sattırır. 10 tane daha motor satıcam diye 10000'lerce dolarlık reklam prodüksiyonuna para harcamamaları gayet doğal.

TV medyası en pahalı reklam medyasıdır. Ancak toplumun büyük kesitlerini hedef alan firmalar buraya reklam verip, bu reklamdan fayda elde edebilir. Motosiklet meraklıları o kadar büyük bir kitle değil.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsi geçen markaların, otomobillerden aşağı kalır yanı yok yakıt sarfiyatında...

Bana kalırsa tamamen kültür meselesi.
    İşin aslı, ben bildiğimiz scooter ve 125-200 cc tarzı motosiklet reklamlarını düşünerek öyle yazdım Hani milleti özendirme, motosikleti yaygınlaştırma anlamında.

Kültür meselesi konusunda haklısın tabii ayrıca.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    "şeytan işi"
    "delimisin oğlum sen"
    "akıllı işi değil"

gibi cümleleri üreten bir millete reklam yapsan ne olur ?

hala metrobüslere toplu taşımaya 2. el dökük araçlara binmeye devam etsinler inadına binmiyorum

ayrıca toplu taşımadan bulaşan hastalıklarda yanlarına kar kalıyor
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "şeytan işi"
    "delimisin oğlum sen"
    "akıllı işi değil"

gibi cümleleri üreten bir millete reklam yapsan ne olur ?

hala metrobüslere toplu taşımaya 2. el dökük araçlara binmeye devam etsinler inadına binmiyorum

ayrıca toplu taşımadan bulaşan hastalıklarda yanlarına kar kalıyor
    Bu millet sanki ayda 5000 dolar gelir ortalamasıyla yaşıyo da, o bahsettiğin dökük araçlara sırf sana inat olsun diye biniyo zaten. Ayrıca bu millet bana kalırsa haddinden çok daha fazla lüks araç kullanıyo. Ayranı yok içmeye, tahterevanla gider s..çmaya durumu söz konusu.

Ayrıca bir toplumun gelişmişlik seviyesi toplu taşımanın etkin kullanımıyla da ölçülür. Gelişmiş toplumda bizdeki gibi araç başına 1 insan düşmez. Senden benden kat kat fazla kazanan adam ulaşımını metroyla yapmakta hiçbir sakınca görmez. Ayrıca gelişmiş toplumlarda toplu taşıma adam gibi işler, çünkü oranın toplumu bunu talep eder, gereği yapılmazsa sandıkta cezalandırılır. Bizim gibi 2 torba kömüre kanmaz.

Ne yazmaya çalışmışsın anlamadım ama motosiklet kullanımını bir kurtarıcı olarak görüyorsan yanılıyorsun. Motosiklet hiç bir zaman otomobile alternatif olamaz. Motosiklet trafikten kaçış için idealdir. Ama motosiklet kullanımının artması trafik sorununu çözemez., daha karmaşık hale getirir.

Motosikleti
    cbf500
    Ulasal ve raytingleri yüksek bir kanalın prime time dediğimiz(19:00-23:00)
    saatlerde reklamın saniyesi 500$.
    Bırakın motosiklet reklamını, yapılan reklamlarda motor çok nadir kullanılıyor.
    Şu an aklıma gelen bi jilet reklamında olan motorlar.
    Bi ara bir kola reklamında vardı motosiklet.Hepsi bu!
    Daha öncede söylediğim gibi (eşantiyonun hesabını yapmıyorum ama)
    Petrol reklamlarında sürekli ''100 tl ve üzeri akaryakıt alana ....''
    yaw neden biz bundan faydalanamıyoruz.4silindirli bir motor ''ki sürücüsüde geziyorsa''
    orta sınıf bır otomobıl surucusunden cok daha fazlabenzin harcıyor.
    Ayrıca en yüksek faiz oranı bireysel kredi diye sanıyorsanız aldanıyorsunuz.
    Bankalardaki en yüksek faiz oranı ''motosiklet kredisinde''
    We believe in sky,not to sunroof!

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bence reklama gerek yokki zaten motora hevesli olan biri gider alır mantığında adamlar reklama yüzbinlerce tl niye versinler ki zaten satılıyo hiç bilmeyen adam gidiyo çinli bi marka alıyo sonra bakıyo ki motorda arıza bitmiyo tabi( hor kullananlar için geçerli) tamirciye gidiyo oda diyoki abi bunlar böyle adi işte sen honda al bak nasıl sağlam yamaha al nasıl gidiyo suzuki al hiç arıza yapmaz diyo yani tamirciler ve bizler gerekli kadar reklam yapıyoruz zaten ne gerek var ki ekstra harcama yapıp şirket giderlerini kabartmaya neden yenisini ekliyelim mantığı ile devam yani
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    yuki 100cc yıldız cup modeli tam benim tarzım
    zaten eyer bir motosiklet şirketi reklam yapacaksa ona göre motorları pahalı yapacakki reklamın parasını çıkarsın

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    fikir güzel kabul ama reklam pahalı... büyük firmalar paralarını çöpe atmaz...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bence tanıtama milyon euro lar harcayan firmalar keriz mi RAMÇO adamlar reklam sayesinde şatışlarında patlamalar olduğunu biliyorum bi ablam türkiye çapında çok büyük bi reklam firmasında sakarya bölge müdürü onun bahsettiği fiyatları yazmayı bile beceremiyorum bile yani sektör bu kadar büyük yani insanlar boşuna bu kadar para harcamaz bence
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)