Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Artık Üşümeye Son

Motovento
    REKLAM ALANI
    yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    mesut arkadaşımızın bu çalışmasının dışında antalyalı biri daha yapmıştı. bu arkadaşlarda yapmış yani yakında fiyatları düşer rekabetten dolayı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Çok güzel düşünce hem sırtımızı hem göğsümüzü rüzgardan ve soğuktan korur ellerine sağlık.
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    Alıntı pre_lude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aferin cocuklara soguk kalması gereken bölgeyi biliyolar boş bırakmışlar :DD

Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı HercuL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yagmurda kullanılmazmı acaba bunuda ekleseydiler iyi olurdu sanmıyorum ama birde ben bunu içime giymek isterdim dışarda pekde çekici durmuyor =)
    Benimkiler normal giysilerinizin içinde kullanılıyor arkadaşım. Bu yıl yapmadım. Ancak incelemek isterseniz imzamdaki siteme bakabilirsiniz.

Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu patent isini anlamis degilim, elektrikli bir isiticinin pantolon icindeki halinin patenti filan olmaz. Insanlar Patent kanunlarini dusunmeden aliyor ama patent kanunu her zaman isleyen bir kanun degil. Bugun motor markasinin patenti olur ama ben 4 silindirli motor buldum kimse yapamaz demenin patenti yok.

Bu arkadaslar kapitone bir dikis ile bu kumasin icine bakir telleri sabitlemisler.Bunun patentini alirlar

Ama bilmediginiz bir nokta var. Cakmak sarjindan 60w cekmek oyle basit bir is degil. Tessisatin cidden cok iyi olmasi lazim, Hem uzun farlar yanarken hemde bunu actiginizda, beyinde ciddi akim dalgalanmasi yaratirsiniz , motorun beynini yakmak icin tehlike bukadar akim yuklenmesi.

Bu tip urunler yeni degil. Almanyada fuarda cok gordum. Hatta BMW firmasinin resmi yazisini asmis bir stand vardi. Hic bir elektrikli isitici giysiyi motorumuzda kullanilmasini onermiyoruz diye. ABS ve diger sistemleri olumsuz etkiliyormus. Adamin biri radyotor suyundan isitmali kiyafet yapmis ve BMW den tek onay alabilen olmus . O zaman onu almistim ama kullanmak dahi nasil olmadi.

Ama her zaman uyardigimiz bir nokta var akunuze Xenon mus, Halogen sis lambasi imis bu tip gereksiz seyleri takmayin diye.

Diger bir noktada vucuda bu kadar yakin elektrik kablolarinin olumsuz etkisi olacagini , ve kan dolasimini olumsuz etkileyecegini dusunuyorum. Elektrik tesisatinin vucuda yakinliginin zararlari bilim adamlarinca ispatlanmis bir sey.

Bu urun Kisin kullanilir.Kis demek yagmur demek. Ben sahsen vucudumda 60W elektrik tuketen bir sistemi tenime yakin istemem. Heleki etrafim nemli ve islak ise.

Ama su olabilir.Motorun bir noktasindan isiyi hava yada su yardimi ile vucuda aktaran bir sey cok daha saglikli olacaktir.
    zeda3000,
    Keşke patent kanunları ülkemizde işliyor olsaydı. O zaman Levis, Lacoste vs firmalar ürünlerinin kötü taklitlerinin satışını engelleyebilirlerdi.

Motosikletin çakmak çıkışından 60W güç çekmek oraya gelen kabloların kesitleriyle ilgili bir konudur. Beyinle ilgili bir konu değildir. Çünkü enerjiyi beyinden değil aküden alır.

BMW'nin tutumuna gelince bence anlamsız. Şöyle bir örnek vereyim. Geçenlerde aküsünü BMW den satın alan bir arkadaşıma "orijinal aksesuar dışında bir aksesuar takarsanız akü garanti dışında kalır" demişler. Nasıl bir alakası var açıklayamadılar tabi. "Arabanıza benim markam dışında lastik takarsanız arabanız garanti dışı kalır" demek gibi bir şey bu.

12V insanı hiç bir şekilde çarpmaz. İsterse 1500W güçlü bir ısıtıcı olsun. Kesinlikle ıslak ya da kuru farketmez çarpılmazsınız.

Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    Watt ın yüksek olması o kadar da önemli değil. Önemli olan amper değeri. Max 6.3 amper veriyor benim verdiğim örnek. 10 amper ve üzeri olsa idi sıkıntı yaratırdı...
    Watt dediğiniz "güç", Volt (gerilim) ile Amper (akım) in çarpımına eşittir. Yani P=E*I

İnsanı akım çarpmaz, gerilim çarpar. 70-80 V civarındaki gerilim, insanın çarpılmayı hissetmesi için yeterlidir.
    Mesut KORKMAZ
    05324625892
    www.mesutkorkmaz.com

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    60 wattlık bir güç 5 amperlik akıma eşit... E zaten bizim YBR 125 lerin aküsünün tamamı 5 amper... Yani bu arkadaşların yaptığı iş bana uymuyor. Mesut Korkmaz'ın yaptığı elbiseler 2.8 amper akım çekiyor. Ön farımı bir anahtar yardımıyla iptal edersem sorunsuz kullanabilirim.
    Hakkını vermeden yükseltmeyi düşümüyorum.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı cityrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nooluyor yaw

Tamam bunu da gördükten sonra nickimi değiştiriyorum artık
    Kime niyet kime kısmet Laf yanlış adrese gitti..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:14 ----------

Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk anda benimde aklıma gelen o oldu. Millet 55 W ampüller için kara kara düşünüyor ne yapsam diye.

Ama her koşulda motosiklet tepesinde bulunan kurye arkadaşlar sanırım böyle bir ürünü 60 w olmasına rağmen tercih edeceklerdir. Sağlık ile ilgili sonuçta.
    Motorlarına uydurabiliyorlarsa alternatörü büyütmek yüksek güç ihtiyacı sorununu çözecektir. Ancak yakıt tüketimi bir miktar artar.. Kurye ve polisler için çok uygun bence.

kevın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ESD
    Fena fikir değil...
    O da asi ruh yaşamla ölüm arasında.

En çok direnenler, en çok bilenenlerdir

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)