Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Antalyada Alt Geçit yasağı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ThE_Unforgiven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı olsun çamurdan olsun...
    Gelde şimdi plakayı gizleme....
    Biri Beni Durdursun !!!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ROADSTAR 250
    Alıntı hak_anm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu yasak Antalya'daki tüm şehir içi ulaşımı sağlayan alt geçitler için geçerli.

Oldukça keyfi bir yasak. Nedenini bilmiyoruz şayet çok kazalar olması gerekçe gösterilirse de bunun yöntemi yasaklama yerine gerekli tedbirleri almak olmalıdır. Zaten laubali bir trafik vardı ve adam yerine konmuyordu motosiklet sürücüleri olarak şimdi hepten bir kenara itilmiş gibi olduk.

Bizler, Motorize07 ailesi olarak bu kararı protesto etmenin yanı sıra yasal yollardan hakkımızı aramayı düşünüyoruz. Aramızdaki avukat arkadaşlardan Bölge İdarei Mahkemesine yürürmeyi durdurmak için dava açma hazırlığına başladık.

Bizler motosiklet kullanıcılarıyız, koyun değiliz ve güdülmeyi de hak etmiyoruz.
    Böyle keyfi yasaklamaların da bizleri koyun yerine konmak istenmesi olarak görüyoruz.

Konuya ilgi gösteren herkese teşekkür ederim.
    Bu uygulamadan tarifsiz rahatsızlık duyuyorum. Yürütmenin durdurulması için birşeyler yapılması gerektiği aşikar. Herkez sizin gibi elini taşın altına sokarsa bu ve benzer keyfi, antidemokratik uygulamalar bertaraf olacaktır.
    Ben sırf bu konu ile ilgili birşeyler yapma mecburiyeti hissettiğim için foruma üye olarak size katılmak istedim.
    İlk defa bir foruma üye olduğum için bu işlerden pek anlamıyorum. Bu konuda güçbirliği yapabilmemiz adına yardımlarınızı bekliyorum

Motosikleti
    Xmax250
    ben petrol ofisinde polisle konuşdum alt geçitte motorcuların yavaşlamadığı gibi dahada hızlandıklarını söyledi
    yasaklara uy yoksa alt geçitte adam sana kasıtlı olarakda vursa sen hatalısın muhabbeti geçdi
    en son meydan alt geçidinde bir aşcı elbiseli kişi ybr ile mercedesin altınca parçalanmış ortalama 10-13 kişi alt geçitte agır yaralı olarak kazaya karışmış
    alt geçitten motorlu trafik polisleri geçiyor hatta bende kaskda yokdu ters ters bakdı
    ben motor sürücüsüne gıcık olmadıkları takdirde ceza yazacaklarını sanmıyorum
    alt geçitte sağa çek diyecek hali yok
    alt geçitten çıkıncada direk sağ yapamıyoruz zaten kesin sağdan araba çıkıyor nerden baksanız 200metre gitmeniz gerekiyor sağ yapmak için ceza kessin polis
    aslında olay bana göre şu alt geçide girdin haklısın yada haksızsın başına birsey geldi kazaya karışdın
    polis geliyor alt geçittemi oldu okey
    sen haklısın haksızsın olayı yok direk arabanın masrafını üzerine yıkıyor
    acil işim olmadığı takdirde alt geçide girmeyeceğim artık
    şimdi doğru söleyelim o kadar salak motorcu varki
    Allah dan altlarında r6 falan yok
    kaldıki antalya zaten yaz kış motor sürücülerine avantaj sağlıyor
    şurda 1 ay sonra motorlar dahada ön planda olacak

Motosikleti
    ROADSTAR 250

Bingo.!.

Merhabalar
    Yahu nebiçim bir iş bu:
    15 gün önce Antalya Real ışıklarda motorla dururken, arkadan ısrarlı bir korna çalınıyor yangözle baktım eski kasa bi 131 bana bişeler diyor baktım düz polis ünüformalı bi adam.
    Niye alt geçitten geçmişmişim?
    "niye geçmicem" dedim, " bilmiyomusun yassk" dedi, "yooo" dedim, "ceza gelince anlarsın" dedi ışık yandı çekti gitti.
    Ve bu kanun kepazeliğini ilk olarak o anda duymuş oldum ve pek inanamadım.
    Ve geri döndüm aynı yere gittim baktım, reklamcıda yapılmış evlere şenlik o levha, içeriği malum.
    Geçen haftasonu 18-03-2011 hakikaten 144 tl ceza gelmez mi... (mevlanada alt geçit, girilmesi yasak olan yerden geçme)
    Yahu düz polis, ekip diil bişe diil, trafik diil, işi gücü bırakıp trafiğe ihbar mı etti ne halt etti anlamadım gelen makbuzda da fahri bilmemkim diyor. normal polis fahri trafik olabilirmi?
    Tabiki bu sorunun sorulacağı yer burası değil ama neresi olduğunu bilen varsa ne olur söylesin.!,
    Velhasıl kambur kambur üstüne tam bir muz cumhuriyeti klasiği.

ThE_Unforgiven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı olsun çamurdan olsun...
    Alıntı Kİrkor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar
    Yahu nebiçim bir iş bu:
    15 gün önce Antalya Real ışıklarda motorla dururken, arkadan ısrarlı bir korna çalınıyor yangözle baktım eski kasa bi 131 bana bişeler diyor baktım düz polis ünüformalı bi adam.
    "niye geçmicem" dedim, " bilmiyomusun yassk" dedi, "yooo" dedim, "ceza gelince anlarsın" dedi ışık yandı çekti gitti.
    Ve geri dündüm aynı yere gittim baktım, reklamcıda yapılmış evlere şenlik o levha, içeriği malum.
    Geçen haftasonu 18-03-2011 hakikaten 144 tl ceza gelmez mi... (mevlanada alt geçit, girilmesi yasak olan yerden geçme)
    Yahu düz polis, ekip diil bişe diil, trafik diil, işi gücü bırakıp trafiğe ihbar mı etti ne halt etti anlamadım gelen makbuzda da fahri bilmemkim diyor. normal polis fahri trafik olabilirmi?
    Tabiki bu sorunun sorulacağı yer burası değil ama neresi olduğunu bilen varsa ne olur söylesin.!,
    Sevgil iarkadaşım bu tür cezalarda video-resim tarzında bir ek yoksa cezayı ödemeyin itiraz edin siz haklı çıkacaksınız. Çünkü yasaya göre resimle veya kendi attığınız imza ile sabit olmayan kesilmiş cezalar geçersizdir. Saygılar.
    Biri Beni Durdursun !!!!!

Motosikleti
    ROADSTAR 250
    Alıntı umutumutk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence bunun nedeni sadece polislerin ceza yazmak için pusuya yattığı yerlerden motorsikletlerin geçmemesinden ve tüm motorsikletleri bu pusulanmış yerlere çekerek ehliyetsiz araç kullananları trafikten çekmek için yapılmış.

Ben alt geçitleri kullanıyorum, kullanmaya devam edeceğim. Umarım bundan dolayı bir ceza yazacak polis çıkar ve bende bunu belgelerim.

1977 doğumluyum benden daha eski arabalari kamyonlar otobüsler o alt geçiti kullanabiliyorsa benide bu geçitleri kullanmaktan kimse mahrum edemez.
    Merhabalar
    Yahu nebiçim bir iş bu:
    Ve geri döndüm aynı yere gittim baktım, reklamcıda yapılmış evlere şenlik o levha, içeriği malum.

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/newr...#ixzz1HMQYxlm6

sigortacihasim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2003 mod.APRİLİ PEGASO 650İ

Motosikletlere getirilen alt geçitlerden geçme yasağı kaldırıldı

Sevgili Motorcu Kardeşlerim...

Antalya Belediyesinin koyduğu ;Motosikletlere alt geçitlerden geçme yasağı, gerekçeli itirazım üzerine kaldırıldı.
    21/04/2011 tarihli başvurum üzerine Antalya Büyükşehir Belediyesi UKOME ce; getirilen yasak kaldırıldı.
    Yasağın kaldırıldığına dair Antalya Belediyesi'nce tarafıma gönderilen açıklama yazısını sizlere aşağıda sunuyorum..

asarimahmutoglu@antalya.bel.tr Kime: bana
    ayrıntılar 10:15 (7 saat önce)
    Sayı :M.07.0.ABB.0.10.02-050.01.01-2011/1214-3217-16543
    15/06/2011

Konu : 2010/11-132 sayılı UKOME Genel Kurul Kararı.

Sayın: Ahmet Haşim ARIKAN
    sigortacihasim07@gmail.com

İlgi: 21/04/2011 tarihli A.B.İ.M. başvurunuz.

İlgi başvuruda; motosikletlerin alt geçitleri kullanmasını
    yasaklayan 04.11.2010 tarih ve 2010/11-132 sayılı UKOME Genel Kurul
    Kararının yeniden değerlendirilmesi istenmektedir.

Söz konusu istem; UKOME Genel Kurulunun 02/06/2011 tarihli toplantısında
    görüşülmüş olup; “04.11.2010 tarih ve 2010/11-132 sayılı UKOME
    Genel Kurul kararının uygulanması ve denetimi sırasında yaşanan
    zorluklar nedeniyle kararın iptalinin uygun olduğu” yönündeki
    2011/06-287 sayılı karar alınmıştır.

Bilgilerinize rica ederim.

Nazif ALTINPINAR

Ulaşım Dairesi Başkanı

kdzli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Bw's100'den X-max 250 & Suzuki TR50
    Alıntı sigortacihasim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Motorcu Kardeşlerim...

Antalya Belediyesinin koyduğu ;Motosikletlere alt geçitlerden geçme yasağı, gerekçeli itirazım üzerine kaldırıldı.
    21/04/2011 tarihli başvurum üzerine Antalya Büyükşehir Belediyesi UKOME ce; getirilen yasak kaldırıldı.
    Yasağın kaldırıldığına dair Antalya Belediyesi'nce tarafıma gönderilen açıklama yazısını sizlere aşağıda sunuyorum..

asarimahmutoglu@antalya.bel.tr Kime: bana
    ayrıntılar 10:15 (7 saat önce)
    Sayı :M.07.0.ABB.0.10.02-050.01.01-2011/1214-3217-16543
    15/06/2011

Konu : 2010/11-132 sayılı UKOME Genel Kurul Kararı.

Sayın: Ahmet Haşim ARIKAN
    sigortacihasim07@gmail.com

İlgi: 21/04/2011 tarihli A.B.İ.M. başvurunuz.

İlgi başvuruda; motosikletlerin alt geçitleri kullanmasını
    yasaklayan 04.11.2010 tarih ve 2010/11-132 sayılı UKOME Genel Kurul
    Kararının yeniden değerlendirilmesi istenmektedir.

Söz konusu istem; UKOME Genel Kurulunun 02/06/2011 tarihli toplantısında
    görüşülmüş olup; �04.11.2010 tarih ve 2010/11-132 sayılı UKOME
    Genel Kurul kararının uygulanması ve denetimi sırasında yaşanan
    zorluklar nedeniyle kararın iptalinin uygun olduğu� yönündeki
    2011/06-287 sayılı karar alınmıştır.

Bilgilerinize rica ederim.

Nazif ALTINPINAR

Ulaşım Dairesi Başkanı
    daha önce dilekçeler ile itiraz etmiştik fakat cevaplar ve sonuç olumsuz yöndeydi.itiraz şeklinizi paylaşırsanız sevinirim,neyi eksik yaptık anlamamız açısından.emeğinize sağlık.
    ·sevgi eylem ister·

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı kdzli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha önce dilekçeler ile itiraz etmiştik fakat cevaplar ve sonuç olumsuz yöndeydi.itiraz şeklinizi paylaşırsanız sevinirim,neyi eksik yaptık anlamamız açısından.emeğinize sağlık.
    Itraz ettikten sonra yuzlerine tukurmemisizdir bence ondan Itraz konusunda Antalya motosiklet camiasi gercekten sag duyulu davrandi.

Turizm kenti antalyada boyle bir karar rezalet olarak adlandiriyordu zaten. Yanliz bu kararin cikmasina asil sebep veren Elektrikli bisikletlerin acil bicimde toplatilmasi yada ehliyet zorunlugu altinda denetime tutulmasi lazim.

Bu araclar yuzunden motorcularin basi yandi. Bu araclari gordukce deliye donuyorum, hic bir trafik kuralina uymuyorlar.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

sigortacihasim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2003 mod.APRİLİ PEGASO 650İ

Motosikletlere getirilen alt geçitlerden geçme yasağı kaldırıldı - Bugün, 18:20

Alıntı kdzli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

Motosikletleri alt geçitlerden geçmeme yasağının kaldırılması için 21/0472011 de Büyükşehir belediyesine yazı ile başvurdum.
    İki sayfadan fazla süren yazımda kısaca ve özetle aşağıdaki konuları çeren yazımı yazdım ve mail ile yolladım bir de fax geçtim.

Yasağın insanların seyahat özgürlüğüne,serbestçe yer değiştirme ve yolları kullanma hakkına aykırılığı yüzünden Türk hukukuna ve evrensel insan hakları hukuğuna aykırı olduğunu belirttim.
    Ayrıca yasağın, insanlar arasında mülkiyetlerine bakılarak (otomobil-kamyon-kamyonet-minibüs sahipleri ile,motosiklet sahiplerini) ayrıcalık yarattığını;
    İnsanlar arsında motorlu araç sahipleri ve motosiklet sahipleri olarak alt üst sınıflandırmaya sebep olduğunu,
    Bu ayrımcılığa sebebiyet veren yasağında insan hakları bildirgesine imza atan ülkelerden olan Türkiye nin Sosyal Devlet anlayışını ortadan kaldırdığını ifade ettim.
    Ayrıca alt geçitlerde olmuş münferit motosiklet kazalarının yanı sıra,her gün diğer motorlu araçların yaptıkları sayısız kazalarda telafisi mümkün olmayan can kayıplarının,yaralanmaların,sakat kalmaların meydana geldiğini;
    Kaza olmayacağı düşüncesi ile getirldi ise,yasakdan sonra da araç kazalarının devam ettiğini,
    Aslında alt geçitlerde yol mühendisliği hatasının mevcut olduğunu bunun da herkes tarafından bilindiği,kazaların çoğunun da yola verilmiş ters eğimlerden verildiği;
    Eğer motosiklerin geçişleri,diğer araçlara tehlike yaratıyorsa,motosikletlerin geçmesinin yasaklanmamasını,kazayı önleyici tedbirlerin alınmasının belediyenin görevi olduğunu,
    Denizli,Isparta,Ankara illerimizde de alt geçitlerin olduğu ve motosikletlere burada yasak uygulanmadığını ifade ettim.
    Ayrıca kendi motorum enduro tipinde Aprilia Pegaso 650 nin de resmini yazımın ekine koydum ve ;
    Motorumun 650 cc olduğunu,200 km kadrana sahip,gaz verildiğinde 160/ 180 km sürate çıkabildiğini ifade ederek.Alt geçitlerden geçerken,şeritleri kullanarak diğer araçlar gibi seyir ettiğimi anlattım.
    Oysa getirilen yasakla,Türkiye nin ikinci en çok motoruna sahip il olan Antalya’mızda,yasakla beraber bu motorcuların alt geçitlerin üstündeki yan yolları kullanmaları zorunlu kılınmıştır.
    Yan yollar mevcut araçlara zaten dar gelip,kuyruklar oluşmakda ve trafikde tıkanmalar yaşanmakda iken,yasak nedeni ile motorcularında bu yan yollara yönelmesi Antalya trafiğini iyice kesmekeşe sokacak ve içinden çıkılmaz haller yaratacaktır,
    Diğer yönden araçların sarasında bekleyen motorlara arkadan gelen araçlar dur kalk sırasında çarparak can ve mal kaybına sebebiyet verdiğinde bunun vebalini ve cevabını kim verebilecektir.
    Motorların alt geçitlerden geçişi tehlike yarattığından bahsedilirse,aynı alt geçitlerde geçen Akaryakıt Tankerleri,Betonyer Mikserler vs büyük tonajlı araçlar acaba daha mı az tehlike yaratmaktadır.
    ,Motosiklet kullanan bir vatandaşınız olarak,motorların bu nedenlere dayanarak alt geçitlerden geçmesini engelleyen yasağın bir an Halkçı ve Sosyal bir belediye anlayışınıza parallelik göstererek evvel kaldırılmasınını talep eder,aksi halde hukuki hakkımı kullanacağımı ifade ederim.

Yukarıda kifadeleri içeren yazımı gönderdikden nerdeyse iki ay sonra belediyeden gelen cevapla UKOME yasağı kaldırdı.
    Hepinize Antalya da iyi yolculuklar dilerim.
    Lütfen kaskınızı ve koruyucu elbislerinizi giymeden motora çıkmayalım.Kaldırımlardan giden,araçların arasına girip çıkan,araçlara tehlike yaratan o motorlulardan değil,kanunlara trafik kurallarına uyan gerçek motorculardan olalım.

oz.07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy S gitti
    Yorumların bir kısmını okudumda, antalyadaki arkadaşların bu olaya şüpheyle yaklaşması, "böyle birşey yok" demesi çok üzücü bir olay. Bu tabelalar bütün alt geçitlerin girişinde var. Yaklaşık 2 ay oldu bu yasak geleli. Kimsenin farketmemiş olması, trafikte etrafa hiç bakılmadığını gösterir. Ben bu yasağı destekliyor değilim. Hatta bende sürekli kullanıyorum altgeçitleri. Bazen gerçekten tehlikeli durumlar oluyor, ama bu motorcuların değil, diğer sürücülerin suçudur. Alt geçitlere 50 km hız limiti konulmuştur. (Dikkat edilirse bu tabelada görülür.) Ancak otomobiller bu geçitleri, radar korkularıda olmadığından 100 km/s üzerinde geçmeyi tercih ediyolar.
    Yasaktan öte, eğitimden yana bir çalışma olsaydı, çok daha işe yarar, elle tutulur gözle görülür bir önlem alınmış olurdu.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:40 ----------

Alıntı sigortacihasim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

Motosikletleri alt geçitlerden geçmeme yasağının kaldırılması için 21/0472011 de Büyükşehir belediyesine yazı ile başvurdum.
    İki sayfadan fazla süren yazımda kısaca ve özetle aşağıdaki konuları çeren yazımı yazdım ve mail ile yolladım bir de fax geçtim.

Yasağın insanların seyahat özgürlüğüne,serbestçe yer değiştirme ve yolları kullanma hakkına aykırılığı yüzünden Türk hukukuna ve evrensel insan hakları hukuğuna aykırı olduğunu belirttim.
    Ayrıca yasağın, insanlar arasında mülkiyetlerine bakılarak (otomobil-kamyon-kamyonet-minibüs sahipleri ile,motosiklet sahiplerini) ayrıcalık yarattığını;
    İnsanlar arsında motorlu araç sahipleri ve motosiklet sahipleri olarak alt üst sınıflandırmaya sebep olduğunu,
    Bu ayrımcılığa sebebiyet veren yasağında insan hakları bildirgesine imza atan ülkelerden olan Türkiye nin Sosyal Devlet anlayışını ortadan kaldırdığını ifade ettim.
    Ayrıca alt geçitlerde olmuş münferit motosiklet kazalarının yanı sıra,her gün diğer motorlu araçların yaptıkları sayısız kazalarda telafisi mümkün olmayan can kayıplarının,yaralanmaların,sakat kalmaların meydana geldiğini;
    Kaza olmayacağı düşüncesi ile getirldi ise,yasakdan sonra da araç kazalarının devam ettiğini,
    Aslında alt geçitlerde yol mühendisliği hatasının mevcut olduğunu bunun da herkes tarafından bilindiği,kazaların çoğunun da yola verilmiş ters eğimlerden verildiği;
    Eğer motosiklerin geçişleri,diğer araçlara tehlike yaratıyorsa,motosikletlerin geçmesinin yasaklanmamasını,kazayı önleyici tedbirlerin alınmasının belediyenin görevi olduğunu,
    Denizli,Isparta,Ankara illerimizde de alt geçitlerin olduğu ve motosikletlere burada yasak uygulanmadığını ifade ettim.
    Ayrıca kendi motorum enduro tipinde Aprilia Pegaso 650 nin de resmini yazımın ekine koydum ve ;
    Motorumun 650 cc olduğunu,200 km kadrana sahip,gaz verildiğinde 160/ 180 km sürate çıkabildiğini ifade ederek.Alt geçitlerden geçerken,şeritleri kullanarak diğer araçlar gibi seyir ettiğimi anlattım.
    Oysa getirilen yasakla,Türkiye nin ikinci en çok motoruna sahip il olan Antalya’mızda,yasakla beraber bu motorcuların alt geçitlerin üstündeki yan yolları kullanmaları zorunlu kılınmıştır.
    Yan yollar mevcut araçlara zaten dar gelip,kuyruklar oluşmakda ve trafikde tıkanmalar yaşanmakda iken,yasak nedeni ile motorcularında bu yan yollara yönelmesi Antalya trafiğini iyice kesmekeşe sokacak ve içinden çıkılmaz haller yaratacaktır,
    Diğer yönden araçların sarasında bekleyen motorlara arkadan gelen araçlar dur kalk sırasında çarparak can ve mal kaybına sebebiyet verdiğinde bunun vebalini ve cevabını kim verebilecektir.
    Motorların alt geçitlerden geçişi tehlike yarattığından bahsedilirse,aynı alt geçitlerde geçen Akaryakıt Tankerleri,Betonyer Mikserler vs büyük tonajlı araçlar acaba daha mı az tehlike yaratmaktadır.
    ,Motosiklet kullanan bir vatandaşınız olarak,motorların bu nedenlere dayanarak alt geçitlerden geçmesini engelleyen yasağın bir an Halkçı ve Sosyal bir belediye anlayışınıza parallelik göstererek evvel kaldırılmasınını talep eder,aksi halde hukuki hakkımı kullanacağımı ifade ederim.

Yukarıda kifadeleri içeren yazımı gönderdikden nerdeyse iki ay sonra belediyeden gelen cevapla UKOME yasağı kaldırdı.
    Hepinize Antalya da iyi yolculuklar dilerim.
    Lütfen kaskınızı ve koruyucu elbislerinizi giymeden motora çıkmayalım.Kaldırımlardan giden,araçların arasına girip çıkan,araçlara tehlike yaratan o motorlulardan değil,kanunlara trafik kurallarına uyan gerçek motorculardan olalım.
    Elleriniz dert görmesin. Teşekkürler

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)