Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Gereksiz bir kazanın 3. şahıslara etkisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    GT250R gitti/2011 600RR
    Bu kadar gereksiz yere insanların birbirini kırdığı başka bir thread görmemiştim sanırım.

Anlatılmak istenen genelde doğru ama seçilen örnekler o kadar yanlışki, ana konuyu da haksız duruma düşürüyor. Bu mantıkla bakarsak, o acil müdahele gereken kalp krizi geçiren yaşlı amca, yıllarca sigara içmiş, içmeseymiş. şekerine, kolestrolüne dikkat etmemiş, etseymiş. her yıl check - up yaptırmamış, yaptırsaymış. Sobasından kıvılcım sıçratıp evi yanan amcada sobasını daha dikkatli yaksaymış. devletin, ambulansını, itfaiyesini meşgul etmeseymiş. Bu sırada düz yolda adam gibi giderken, yolun ortasına boydan boya açılmış çukura düşüpte kazan yapan motosikletçi arkadaşımızın hakkını yememiş olurdu.

Böyle saçma bir yaklaşım olur mu, Allah aşkına ya?

En nefret ettiğim tiplerdir, şehir içinde 2 metre mesafede pati çekmeye kalkan, ara gazı veren, kendini olduğundan daha iyi göstermeye çalışan, gereksiz hareketler yapan ezik tipler. Ama bu yaklaşım maksadını çoooook fazla şaşırmış.

Sevgiler.
    ...eX...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fernando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 V-strom
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Nemrut

"Adam gibi git, E-5'in ortasında teker mi yapılır" demektir.
    Yazimda tam olarak anlatmak istedigim buydu.Adam gibi kullanmak sizin istediginiz gibi kullanmak degildir,"adam gibi yorumunu yapmak da sizlere dusmez! Babama sorsan "adam gibi arabaya bin der,motora binmek de nedir!! " Caktin mi kofteyi?
    FARIN DA AÇIK OLSUN YOLUNDA...

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Alıntı overrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne boş insanlar var yaa...

Su içmeden yaşayamazsın ama teker yapmadan motosiklet kullanabilirisin. Bu ayrımı yapamıyorsan senin tükettiğin su ve hava israf asıl.
    "Cahil ile sohbet etmek güçtür bilene, Çünkü cahil ne gelirse söyler diline." LA EDRİ.

"Bilmezlikten gelmek, irfanın; bilgiçlik taslamak, cehlin eseridir." Ahmet Selim

Bu yüzden sana cevap vermiyorum..
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

srknbdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki kle 500
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilinçli ve eğitimli bir şekilde kaza yapınca senaryoda ne değişiyor ?
    çok güldüm yahu buna

bilinçli ve eğitimli olunca kaza yapma riski azalıyo sadece
    bi gaza bassam googlede arasan bulamazsın

işçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks 150 titanic
    oocan abi sen yaz biz faydasını göreceğimizi düşündüğümüz şeyleri alalım lütfen devam

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Yılda birkez hortlatmak lazım , bu sefer geçen seferki kadar şarlamaz millet umarım.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    .
    .
    .
    Butun bu yazılanlara katılıyorum ve sigara içenlere soruyorum.

Sizin sigara zevkiniz yüzünden meşgul edilen nekadar çok insan var biliyormusunuz. Yapılan yatırımlar ihmal edilen diğer hastalar.

İçin daha derin çekin ...

.

.
    espresso bunu beğendi.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Abi ben kaza yapıyosam/kask takmıyosam zararı kendime"cileri kendilerine getirmesi açısından önemli. Ancak bu tür düşünce yapsına sahip insan(!)ların böyle bir yazıdan olumlu bir çıkarım yapıp yapamayacağı oldukça şüpheli.
    Şüpheli felan değil "kesin" olacaktı o. Zaten konu da burada kopuyor benim için. Oldukça emek harcanmış olsa da amacına ulaşamayacak bir yazı...tavsiye, öğüt, ne derseniz...

Geri kalanların yaptığı tartışma da anlamsız kalıyor böylece.
    #sürenadam

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Zamanima yazık oldu

Konu niyeti iyi olabilir ama ornek verme konusu zayıf kalmış

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Bir gün ışıklarda dururken arkandan gelen tır duramayıp seni altına alırsa bende üçüncü şahıslara zarar verdim der misin?

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    biraz uzun olacak ama açıklamaya çalışacağım birşeyleri.

trafik sigortasında sigorta ücreti muhtemel riske göre hesaplanıyor. ancak ne kadar efektif? yaş? daha önce kaza? oturduğu bölge?
    bunlar önemli parametreler olsa da , yanlışlık olma ihtimali de çok yüksek.
    şöyle düşünelim , hepimizin her anını kaydeden bir kamera olsa , sürüşümüzü analiz edip ona göre sigorta bedeli çıkartacak olsalar ne olur mesela?

keza sağlık sistyemi. bakmayın sağlık özelleşince her şeyi ile trafik sigortası gibi olacaktır.
    sen risk alıp kendi kendine ölmeye çalışırsan , sigorta bunu neden karşılasın ki?
    bu durumda risk almayıp yaşamaya çalışan insanlarla aynı miktarlarda sigorta ödemen ne kadar hakkaniyetli olur? haksızlık tabiki.
    ama yine bu kazada bakılsa kişinin risk alma yüzdesi hesaplansa , ona göre masraf belirlense.
    sosyal sigortalar kurumu da milyonlarca kanser hastasının ilaçlarını böyle saçma sapan mallara ödemek zorunda kalmasa.

gibi.

aslında herşey analiz eksikliğinden kaynaklanıyor.
    zamanı gelince teknolojimiz , riskleri ve analizleri çok daha iyi yapmaya müsait olduğu zaman , sistemler çok daha adaletli hale gelecek.

Alıntı Hakki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oocan düşüp de kaza yaparsa ona gelen ambulans sara krizi geçiren başka bir hastaya nasıl yetişecek? burada bilmedigimiz, gormedigimiz ilahi bir kudret mi var ?

yoksa oocan gibiler aldıkları eğitimlerle efsunlu hale mi geliyorlar ? (kaza yapmaz, hasta olmaz, kurşun geçirmez bireylere mi dönüşüyorlar)

oocan arkadaşım,
    sen önce kendini ifade etmeyi ogren, insanlara derdini anlatmayı bir becer daha sonra ben bilgiliyim ben egitimliyim ben tecrübeliyim diye ahkam kesersin.

yazdıgın yazılarda hep bir ifade eksikligi var, olaylara hep kendi pencerenden bakıyor gibisin. (dogruluk abidesiyseniz bizi bilgilendirselerdi de tek dogrumuz olarak sizi örnek alsaydık)

bu tarzın yüzünden milletten haklı olarak boş yere laf yiyorsun. sana haklı yere laf sokanlara da sinirlenip cevap vermiyorsun. (belki de laf yemek hoşuna gidiyordur, orasını bilemem...)

iyisi mi sus.
    ya da kendini ifade etmeyi ogren de gel. eger ifade tarzın boyleyse git bir doktora görün.
    boyle çok komik durumlara düşüyorsun.

yazdıgın makalenin içerigi ile ilgili olarak;
    zevk için heves için tek teker yapan, hız yapan elemanlara pist imkanı sagla da altlarından fırlayıp giden motorlar kaldırımda senin benim bacıma, kardeşime çarpmasın.

ankara'da hız yapan, yarışan elemanlar için pist vardı da onlar mı gitmedi.
    baya zaman geçmiş ama ben de "hakkı"nı vereyim; bu üsluba, bu üslubu sergileyene ve oocan gibi eğitimli kişileri kıskanan bu bedenin içindeki boşuğa sadece acıdım geçmiş olsun...

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Her ne konu üzerine olursa olsun, kendisine "eğitimci" diyen adamın en önce kendini doğru ifade etmeyi öğrenmesi gerekir. Sen daha kendini ifade edemeden neyi-kimi eğiteceksin?

Bu yazının ana fikri elbette doğru. Ama ne kadar doğru olursa olsun, verilen örnekler çok iğrenç olmuş. Örneklerin iğrençliğinden ötürü de haklılığı falan yok. Mümkün olan en fazla şekilde trafik kurallarına uymaya çalışan birisiyim. Aşırı hıza, makas atmaya en çok kızan insanlardan biriyim, ama bu düşünce tarzı beni bile rahatsız etti. Daha açık söyleyeyim midemi bulandırdı.

Bu yazıyı Nazi propaganda bakanı Goebbels yazsa anca bu kadar olurmuş. Oradan "bilinçsiz motorcu"yu çıkartın, yerine "zenci" koyun, "yahudi" koyun, "aryan olmayan insan" koyun, veya aklınıza gelen bir karşı cephe oluşturup oraya ait olduğunu düşündüğünüz insanları koyun ve cümlelerin gerisini okuyun. Size kimleri hatırlatıyor?

Böyle eğitim de olmaz, bilinçlendirme de olmaz. Olsa olsa faşizme giriş dersi olur. Bu tarz düşünceler, bilinçlendirmek istenilen kesimde tam tersi etki yapar. Zaten bilinçsiz insanlara yönelik yazıldığı iddiasında, bunu okuyan bilinçsiz adam kendisine hamam böceği muamelesi yapıldığını görür, inadına basmaya devam eder.

Alıntı Okan Sinan Ocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kalp krizi geçiren yaşlı bir hastaya veya sara krizi geçiren küçücük bir bebeğe gitmesi gereken ambulans sizin tekere kalkma sevdanız yüzünden orada şu anda.
    motorun fiyatının %61 i vergi, benzinin 5/4 ü vergi, yaptığımız işte tonlarca vergi veriyoruz, bırakda o ambulans benim için gelsin, birde sana mı vergi verelim düşmemek için
    insta: veli_montana_

TlntS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Okan Sinan Ocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrikler,

Bilinçsiz ve eğitimsiz kullanım sonucu gereksiz bir kaza yaptınız. Motorunuz pert siz hastanede ağır yaralı bilinçsizce yatıyorsunuz.

Allaha şükür ki başka bir insana veya arabaya çarpmadınız ,artçınız yoktu sadece siz ????? zarar gördünüz.

Siz öyle zannedin.

- Kazanın hemen ardından size yardıma koşan insanlar 112 acili ve 155 polis imdat ı aradılar . Hayati önem taşıyan bu hatları zevkiniz uğruna meşgul ettiniz.

- 112 acil ambulansı olay yerine hızla geldi ve size müdehaleye başladı. Kalp krizi geçiren yaşlı bir hastaya veya sara krizi geçiren küçücük bir bebeğe gitmesi gereken ambulans sizin tekere kalkma sevdanız yüzünden orada şu anda.

- Depodan saçılan benzin tehlike yaratmakta İtfaiye aranmış ve derhal olaya müdehaleye gelmiş kimyasal köpük ile önlem almaya çalışıyor ama belkide o anda sobadan sıçrayan kıvılcım ile tutuşan halının olduğu ve sorumsuz bir anneni kapıyı üzerlerine kilitleyip gittiği 5 küçük çocuğun o itfaiyeye daha çok ihtiyacı var.

- Olay yerine gelen polis hastaneden gelecek "hayati tehlikesi yoktur raporu" nu beklemekte halbuki o sırada belkide kadıncağızın biri kapkaççı bir vicdansızdan çantasını kurtarabilmek uğruna yerlerde sürünüyor.

- Koca E5 sizin araçlar arasındaki makas şovunuzun sonucu olan kaza nedeni ile ancak tek şeritten kağnı hızı ile ilerliyebiliyor. İşinden çıkmış yorgun argın evlerine ulaşmaya çalışan binlerce insanın yolda fazladan en az 1 saat vakit kaybetmelerine neden oldunuz tebrikler.

- Artık hastahanedesiniz , kasksız başınız aldığı darbenin etkisi ile büyük hasar almış durumda acil beyin cerrahiye sevkedildiniz. Aynı anda korumasız vücudunzdaki travmalardan dolayı ortopedi ve yanık uzmanlarıda orada olmak zorunda , çok değerli uzman doktorlar ve maliyeti trilyon liralara ulaşan cihaz ve ekipman sizi kurtarmak için seferber edilmiş durumda. İhtiyacı olan diğer hastalar beklemek zorundalar , onlar acaba ibrede kaç gördüm diye takometreye bakarken virajdan uçmadılar.

- Elbette kana ihtiyacınız var , o anda kanı değiştirilmek zorunda olan bir bebek veya açık kalp ameliyatına giren bir insanla aynı önceliklere sahipsiniz. Hatta burada bu forumda bile başlık açılacak , belkide ilk ben koşacağım size ihtiyacınız olan kanı vermek için. Çünki siz aynalarınız olmadığı için sola dönerken sol şeritten gelen dolmuşu son anda farkedince gidona yüklenip sağdaki duvara patladınız.

- Şükredin devlet baba acil gelen hastalara müdehale edildiğinde kesinlikle ücret alınmaması konusunda kararlı , nede olsa maaşının neredeyse yarısını SGK ve vergi olarak ödemek zorunda olan asgari ücretli çırak Ali var . Çünki siz Alinin gıpta ile baktığı ve hayatı boyunca binemeyeceği SS motorunuzla stoppie yapmaya çalışırken kafa üzeri yere çakıldınız.

- Şanslısınız kaskonuz pert olan motorunuzu kuruşuna kadar ödedi . Artık gurbetçi Mehmet abinin gece gündüz çalışarak memleketine yolladığı 3 kuruş döviz ile ithal edilmiş yeni bir motor alıp aynı saçma şeylere kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

- Anneniz , babanız , aileniz ve sizi sevenler hastane kapısında günlerce perişan oldular . Gözyaşları sel oldu ömürlerinden aylar yıllar gitti ameliyathanenin kapısında her doktor göründüğünde.

Bunlar sadece benim düşünebildiklerim , görebildiklerim. Kimbilir dolaylı olarak başka neleri kırıp döktünüz.

Tebrikler gereksiz bir kaza yaparak pekçok kişinin hayatını olumsuz olarak etkilemeyi başardınız.

Kazasız Güvenli sürüşler Dilerim
    cok sacmalik gordum bu kadarini beklemiyordum.

zaten 112 tek hat siz aradinizmi kitleniyor( millet geyigine ariyor) netten bi arat 112 ile yapilan gorusmeler diye gulermisin aglarmisin? 112 bi geciniz kazada aranacak zaten o is icin varlar.

ambulans ve itfaiyeler de her ilde 1 tane her hastanenin onunde 1 ambulans yatiyor zaten ve yatiyor yaziyorum bak cunku araba orada. itfaiyedede tek calisan ve tek araba yok.

doktora zaten deginmeyecegim eger ssk da beyin cerrahilik durumunuz varsa yazik.

kan ihtiyacina gelince kac kez trombosit verdim kanserli kardeslerimize bi kez olsun bi kisi sagliksiz beslenmeden, gida kimyasi dan kanser olmustur demedim. normal kan vermeyi saymiyorum sen kizilaya kan verirsin kizilay malesef o kani satar.

benim kaza haberimi alirsaniz siz kan vermeye gelmeyin lutfen sizin gibi zihniyetin kanini istemem. suriyelilere akan para vs yuzunden absli daha guvenli motorlaein fiyati artti, guvenli araclarin otv artti fiyatlari iyice sisti, sen ben daha dandik araba ve motorlara binmek zorundayiz hatta malesef daha dandik kask almak zorundayiz, ev kiralari x2 oldu daha stresli bir hayat yasamaya basladik, her yerde kuralsiz suriyeliler dolaniyor adamlar araba yolunda bile kaldirimdaki gibi rahat sanki onlar bizi esir almis gibi davraniyor parasida senden benden cikiyor.

senin hesapla, hiz yapan 1 kisinin zararlari bu kadar sana zahmet 5 milyon suriyeli irakli ve afganinda bize verdigi zarari hesapla? ama yok siz ancak motorcu dusmanligi yaparsiniz. Allahtan dilerim hayatin boyunca 120 km hizi gecebilen bir motoru asla alamazsin. ( beddua degil bu yanlis anlamayin dua. nasilsa kural bilen insansiniz motor otobanda 110km hiz siniri + %10 ile 121km bu hizda size yeter).

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:17 ----------

ayrica bariyer parasini devlet senden istiyor . metresini 250tlye yaptirip, kazada 5,000tl olarak aliyor. ayrica 1 milyar dolara yapilan koprulere 10 milyar dolar garanti vermek bunu saglamak icin normal kopru fiyatlarinida x3 katlayan devletiniz bi zahmet acile gelenlerden para alinmamasi kanununuda cikarmis olsun. zaten hastanede katilim parasi sskdaki sigortasiz muayne %100 artmisken o kadarda olsun.

Mesela bu yazıyı şuursuzca yazdınız, bunu okuyacağına vatanına milletine hayrı dokunabilecek birisi, bunu okuyarak kaybettiği vakitte vatanına milletine hayrını dokundurtamadı... Ne kadar doğru ise yazdıklarınız da o kadar doğru. Kusura bakmayın ama mantık açısından biraz saçma bir yazı olmuş.

Mesela saçma sapan bir kaza yapmasak o yazdıklarınız gerçekleşmiyor mu? Doğru düzgün bir kaza yaparsak o yazdıklarınızı justify mı etmiş oluyoruz? O zaman duygu sömürüsü ve demogoji olmuyor mu o yazdıklarınız? Neyse niyetinizin iyi olduğunu düşündüğümden daha fazla yazmamaya karar verdim.

Hocam bu nasil bir pazarlama stratejisidir diye espiri yapayim dedim ama yersiz atar yapmak icin firsat kollayanların yıllardır var olduğunu görmek beni yine şaşırtmadi. Insan bi karşısında konuşana şöyle bir baksa yahu bu kimdir dese. Niyetini bi tarstsa dimi yok arkadaş. Laf sokulacak yanlııış heh burda diye tarama halindeler sanki. Kim nasil yetiştiriyir bu arkadaşları sizde merak etmiyormusunuz?
    hyanax100 bunu beğendi.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Biz saygi ve sevgimizi coktan yitirmisiz. Halbuki karsilikli saygi ve sevgi ile cozulemeyecek hicbir sorun yoktur bence.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Bu açıdan bakarsan motosiklete gelmeden neler neler var.Daha çok SS kıskanan birinin eleştiri ve yorumlamasına benzemiş.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)