Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

arkadaşlar bi sorum var ??

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ramzey Qm 250
    bugün ıspartadan eğirdire dönüyordum motorsikletimle tam koruma 70 80 civarı gidiyordum. yalnız ehliyetimi kaptırmıştım 3 ay sonra alacaktım.polis çevirmesi varmış bana karşıdan eliyle dur işareti yaptı bende ehliyet yok diye durmadım yani bastım geçtim .plakam falan herşeyim var.sonucunda ne olur yani ceza yermiyim yersem ne kadar yerim ne olur bilen arkadaşlar varmı ??
    [B]Kawasaki er 5 arıyorum ısparta çevresinde takasa girebilirim :) [/B]

[COLOR="Red"] [B] MT ISPARTA [/B]:cat:[/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    İnşallah ceza yersin

Ehliyetine el konulmuş, sen hala trafiktesin. Demek ki çok ciddi kural ihlalleri (alkollü araç kullanmak, kırmızıda geçmek, defalarca hız ihlali yapmak vb.) yapmışsın. Yüksek seviyeden bir ceza yemeni umut ediyorum, belki akıllanırsın.

Motosikleti
    Ramzey Qm 250
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah ceza yersin

Ehliyetine el konulmuş, sen hala trafiktesin. Demek ki çok ciddi kural ihlalleri (alkollü araç kullanmak, kırmızıda geçmek, defalarca hız ihlali yapmak vb.) yapmışsın. Yüksek seviyeden bir ceza yemeni umut ediyorum, belki akıllanırsın.
    hayır arkadaşlarımı kurtarmak için kendi ehliyetimi kullanıp puan yetersizliginden kaptırdım ;) abi lütfen sinir atmak için yazmayın yaa.

#GECE# - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM SB250İ WOLF
    100 200 tl arası dur ihtarına uymadıgın için ceza alırsın..
    Plakana yazar cezayı mahalle muhtarın evine kadar getirir
    ceza kağıdını..

Ehliyetsiz ne cesaret..Uzun yolda..
    Mobylette Flash 51 1993 PGO G-MAX(BOBCAT) 2005 Motoran Comanche 125Mondial Destro 250Honda cbf 150SYM SB250İ WOLF

Motosikleti
    Ramzey Qm 250
    Alıntı #GECE# adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 200 tl arası dur ihtarına uymadıgın için ceza alırsın..
    Plakana yazar cezayı mahalle muhtarın evine kadar getirir
    ceza kağıdını..

Ehliyetsiz ne cesaret..Uzun yolda..
    abicim hastanede bi yakınım var ameliyat olan haberini alıp zaman kaybetmeden gitmek istedim 30 km yol zaten dümdüz yol o da bana denk geldi.polis memuru arkasına bakmıyordu bide arkamdan bir araç daha geliyordu ona dur demiş olabilirmi ki diye düşünüyorum. başka bişey olmaz dimi yaa

Motosikleti
    Alıntı EFE32 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır arkadaşlarımı kurtarmak için kendi ehliyetimi kullanıp puan yetersizliginden kaptırdım ;) abi lütfen sinir atmak için yazmayın yaa.
    Ehliyeti puandan kaptırmak için 100 puanlık ceza alman lazım. En yüksek ceza puanı 20. Demek ki 5 kez polisten ceza yemen lazım. Birini arkadaşına saysak, daha önceden en az 4 cezan varmış demek ki.

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    Ehliyetim yoktu durmadım diye sorsaydın keşke..
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Yaptığın iki yanliş var.
    Birincisi ehliyetinin alıkonma süresi dolmadan araç kullanman. ikincisi Polis dur demiş kaçman. Bence sen o polise bir kere daha denk gelirsen arkandan ateş etmediği için kendisine teşekkür et.
    Polis asayışı sağlamak için görevli. Bostan korkuluğu değil ki korkup kaçıyosun. Asıl korkmamn gereken şey kaçman.
    Ben askerken görev anımda dur ihtarıma uymayana G3 ile okkalamıştım.

Motosikleti
    Ramzey Qm 250
    Ehliyeti puandan kaptırmak için 100 puanlık ceza alman lazım. En yüksek ceza puanı 20. Demek ki 5 kez polisten ceza yemen lazım. Birini arkadaşına saysak, daha önceden en az 4 cezan varmış demek ki.
    3 kez arkadaşlarımı kurtardım kendim 19 yaşındayım. içlerinde a2 ehliyeti olan tek bendim hatır uğruna yapmıştım ilk 2sinde puan olayından beyhaberdim. 1 kez de kırmızı ışıkta dururken tam sarı yanar yanmaz arkadaki araçlar sanki bişey yetiştirecekmiş gibi korna bastı camdan çıkıp bağırdılar falan tırstım yürüdüm eve ceza geldi. ne oldugunu anlamadım.en son elimden alınırken de 107 miydi yalan olmasın radara girmiştim 7 km/h için elimden ehliyetimi aldılar. açıklama yeterli olmuştur sanırım. foruma yeni üye oldum ama milletin suçlu muamelesi yapmasından bıktım yaa.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:54 ----------

ya abi durup durduk yerde millete burda yalan atıcak halim yok .ben durumumu anlatıyorum size nasıl olur diye soruyorum siz suçlu muamelesi yapıyorsunuz bu ilk olmadı. foruma yeni üye oldum ama bu konudan gercekten cok rahatsız olmaya başladım artık !

Motosikleti
    3 kez arkadaşlarımı kurtardım kendim 19 yaşındayım. içlerinde a2 ehliyeti olan tek bendim hatır uğruna yapmıştım ilk 2sinde puan olayından beyhaberdim. 1 kez de kırmızı ışıkta dururken tam sarı yanar yanmaz arkadaki araçlar sanki bişey yetiştirecekmiş gibi korna bastı camdan çıkıp bağırdılar falan tırstım yürüdüm eve ceza geldi. ne oldugunu anlamadım.en son elimden alınırken de 107 miydi yalan olmasın radara girmiştim 7 km/h için elimden ehliyetimi aldılar. açıklama yeterli olmuştur sanırım. foruma yeni üye oldum ama milletin suçlu muamelesi yapmasından bıktım yaa.
    Sorun şurada: Suçlu olduğun için suçlu muamelesi görüyorsun.

"3 defa arkadaşlarını kurtarman" başlı başına bir suç zaten. Suçluya yardım ve yataklık yapmışsın, potansiyel bir trafik canavarının hakettiği cezayı görmesini engellemişsin. Arkadaşların kazaya karışıp birisini öldürse vicdan azabı çekmeyecek misin?

Ayrıca motosikletler için hız sınırından da bihabersin, L3 motosikletlerin hız sınırı şehir içinde 50km/sa, çift yönlü yollarda 80 km/sa, bölünmüş yollarda 90km/sa, otoyollarda ise 100km/sa.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    Üyelerin cevap yazma üslubu, hata yapan insanların hatalarını itiraf etme cesaretlerini yok etmemeli bence... Bu sayede aynı hataya düşecek insanların ve hatalarının da önüne geçmiş oluruz.
    Hakkını vermeden yükseltmeyi düşümüyorum.

Motosikleti
    Ramzey Qm 250
    Sorun şurada: Suçlu olduğun için suçlu muamelesi görüyorsun.

"3 defa arkadaşlarını kurtarman" başlı başına bir suç zaten. Suçluya yardım ve yataklık yapmışsın, potansiyel bir trafik canavarının hakettiği cezayı görmesini engellemişsin. Arkadaşların kazaya karışıp birisini öldürse vicdan azabı çekmeyecek misin?

Ayrıca motosikletler için hız sınırından da bihabersin, L3 motosikletlerin hız sınırı şehir içinde 50km/sa, çift yönlü yollarda 80 km/sa, bölünmüş yollarda 90km/sa, otoyollarda ise 100km/sa.
    bölünmüş yoldu sanırım gittigim yol 90 sa 17 km evet ceza yedim zaten bihaber oldugum için ... kusra bakma kardeşim ama bi soru sorucam can-ı gönülden cevap verirsen sevinirim. çocukluğundan beri yanında olan (yaklaşık 15 senelik 16 senelik) arkadaşların seni arasa böyle böyle oldu gel kurtar dese sen çocuğa ne diyeceksin cok merak ediyorum.milleti kırmayı pek sevmiyorum.hayır diyemiyorum bu yönüm kötü elbetteki hatam yok demiyorum..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:08 ----------

Alıntı kircil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üyelerin cevap yazma üslubu, hata yapan insanların hatalarını itiraf etme cesaretlerini yok etmemeli bence... Bu sayede aynı hataya düşecek insanların ve hatalarının da önüne geçmiş oluruz.
    zaten hatalı olduğumu biliyorum kardeşim ama saniyelik bir olay 3 saniye içinde durdugum zaman olacakları aklımdan geçiripte yanlışlıkla yaptıgım bi olay. bilgilenmek için yazıyorum tecrübeli arkadaşlar yorum yapsın diye amaaa..

Motosikleti
    bölünmüş yoldu sanırım gittigim yol 90 sa 17 km evet ceza yedim zaten bihaber oldugum için ... kusra bakma kardeşim ama bi soru sorucam can-ı gönülden cevap verirsen sevinirim. çocukluğundan beri yanında olan (yaklaşık 15 senelik 16 senelik) arkadaşların seni arasa böyle böyle oldu gel kurtar dese sen çocuğa ne diyeceksin cok merak ediyorum.milleti kırmayı pek sevmiyorum.hayır diyemiyorum bu yönüm kötü elbetteki hatam yok demiyorum..
    En yakın arkadaşımı, o da belki, bir defa kurtarırım. Net bir şekilde de bir daha olmaması için tüm arkadaşlarımı uyarırım.

Sana sert mesajlar yazmamın sebebi, olayın ciddiyetini daha iyi kavramanı istemem. Hatalarını daha iyi görmen gerekli. Eğer bu kadar sert bir dille yazmasaydım yaptığın hatanın üzerine son 15 dakikadır düşünüyor olmayacaktın

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Hatanın büyüğünü arkadaşlarını kurtarmakla (ki bence onlara kötülük yapmışsın senin yüzünden ehliyet almayı geciktirirler yada yaşlarının dolmasını beklemeden kullanmaya devam ederler) yapmışsın. Ayrıca çok ciddi bir suçtur yaptığın ve bu konuda başın derde girecek olsa arkadaşların senin için hiçbirşey yapamaz ve en büyük cezayı sen çekersin.

Anı kurtarmak sorunu çözmüyor maalesed dahada büyü sorunlar çıkarabiliyor.

Hayattaki tecrübelerde böyle hatalar yapılarak kazanılıyor çoğu zaman fakat doğru olanı yapıp tecrübe uğruna hatayı hiç yapmamak en doğrusu.Zatende bütün olanlardan sonra kazanılan en kıymetli tecrübede bu oluyor ve ozamanda kendinizi torunlarınıza hasihat verirken bulabiliyorsunuz

Konuya gelirsek en fazla adresine ceza gelir plakaya yazarlar oda 62 tl gibi birşey olur.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    Ramzey Qm 250
    En yakın arkadaşımı, o da belki, bir defa kurtarırım. Net bir şekilde de bir daha olmaması için tüm arkadaşlarımı uyarırım.

Sana sert mesajlar yazmamın sebebi, olayın ciddiyetini daha iyi kavramanı istemem. Hatalarını daha iyi görmen gerekli. Eğer bu kadar sert bir dille yazmasaydım yaptığın hatanın üzerine son 15 dakikadır düşünüyor olmayacaktın
    abicim zaten durumum acil olmasa, bu soğukta ısparta gibi biryerde kar yağarken motorla 30 km ehliyetsiz gitmek banada hiç akılkarı bir iş gibi gelmiyor.ne güzel sarmış sarmalamıştım 3 ay sonrada ehliyetimle paşa paşa binecektim bu arada kırıp incittiysem özür dilerim 2 3 gündür bu şekildeki davranışların baskısı altında kaldığım için patlak verdim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:19 ----------

Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hatanın büyüğünü arkadaşlarını kurtarmakla (ki bence onlara kötülük yapmışsın senin yüzünden ehliyet almayı geciktirirler yada yaşlarının dolmasını beklemeden kullanmaya devam ederler) yapmışsın. Ayrıca çok ciddi bir suçtur yaptığın ve bu konuda başın derde girecek olsa arkadaşların senin için hiçbirşey yapamaz ve en büyük cezayı sen çekersin.

Anı kurtarmak sorunu çözmüyor maalesed dahada büyü sorunlar çıkarabiliyor.

Hayattaki tecrübelerde böyle hatalar yapılarak kazanılıyor çoğu zaman fakat doğru olanı yapıp tecrübe uğruna hatayı hiç yapmamak en doğrusu.Zatende bütün olanlardan sonra kazanılan en kıymetli tecrübede bu oluyor ve ozamanda kendinizi torunlarınıza hasihat verirken bulabiliyorsunuz

Konuya gelirsek en fazla adresine ceza gelir plakaya yazarlar oda 62 tl gibi birşey olur.
    ne desen haklısın abicim... bu arada bilgilendirdikleri için bütün arkadaşlara teşekkür ederim

Motosikleti
    ooo viraGOO
    Hocam aklında birşey kalmasın dur ihtarına uymadığın için 158 TL ceza gelebilir o da plakanı okudularsa !

Bu arada sitede okadar çok ehliyetsiz sürücü varki bu şekilde Konuşanlara anlam veremiyorum! Hepimiz mükemmel insanlar değiliz biçok motor grbundan biçok arkadaş tanıdım katıldığım festivallerde 2 tek atıp gidiş geliş çift yönlü yolda trafiğe açık alanlarda gaz çekenleri de gördüm ehliyetim var haklıyım değil mesele ! Ehliyetsz kullanman tabiki yanlış ama durum ve imkanlar bazen insanın 1 adım atmasını engeller ! ! ! Ehliyetli canavar da çok tanıyorum kimseyle polemiğe girmek değil amacım biraz kardeşimizin gönlünü ferahlatmak kimse üzerine alınıp bireysel olarak msj yazmazsa sevinirim

Keyifli sürüşler dostlarım
    [B][COLOR="Red"]BİZ İNSANLARA MOTOSİKLETİ SEVDİRMEYE ÇALIŞIRKEN SAĞDA SOLDA GAZ ÇEKİP ! ARA SOKAKLARDA TEKER YAPARSANIZ!! ASLA ÖNYARGILARI YIKAMAYIZ ! BİLİNÇLİ SÜRÜCÜLER OLALIM VE MOTOSİKLET = ŞEYTAN İŞİ TABUSUNU HEPBİRLİKTE YIKALIM !! :queen:[/COLOR][/B]

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    plakayı görmedilerse bişey olmaz keşke plakayı kapatsaydın elinle şaka şaka, ama gördülerse kapıya kadar gelir cezan,boşver fazla takma,sağlık olsun.

Motosikleti
    Ramzey Qm 250
    Alıntı SeMpaTuRk77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam aklında birşey kalmasın dur ihtarına uymadığın için 158 TL ceza gelebilir o da plakanı okudularsa !

Bu arada sitede okadar çok ehliyetsiz sürücü varki bu şekilde Konuşanlara anlam veremiyorum! Hepimiz mükemmel insanlar değiliz biçok motor grbundan biçok arkadaş tanıdım katıldığım festivallerde 2 tek atıp gidiş geliş çift yönlü yolda trafiğe açık alanlarda gaz çekenleri de gördüm ehliyetim var haklıyım değil mesele ! Ehliyetsz kullanman tabiki yanlış ama durum ve imkanlar bazen insanın 1 adım atmasını engeller ! ! ! Ehliyetli canavar da çok tanıyorum kimseyle polemiğe girmek değil amacım biraz kardeşimizin gönlünü ferahlatmak kimse üzerine alınıp bireysel olarak msj yazmazsa sevinirim

Keyifli sürüşler dostlarım
    aklımı okumuşsun be abi bu arada polis memuru arkasına falan dönmedi insallah bişey olmaz :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:28 ----------

Alıntı extrem_015 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    plakayı görmedilerse bişey olmaz keşke plakayı kapatsaydın elinle şaka şaka, ama gördülerse kapıya kadar gelir cezan,boşver fazla takma,sağlık olsun.
    arkadaş dedi kıvırayım mı kanka falan diye de ,şimdi bide durmak zorunda kalırsam onun hesabını veremem diye yapmadım keşke kıvır deseymişim

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Ben 62 tl yazdım fakat cezalar yükselmiş olabilir. Polisten kaçan arkadaşlara gelen ceza genelde 62 tl oluyordu.(full modifiyeli arabayla polis görünce gazlıyorlar: )

@Sempatikturk arkadaşım kötü örnek ten örnek olmaz ve örnek alınmaz. Bu nedenle olmuş hataları örnek göstermemek daha mantıklı. Ha hatayı göstermezsek insanlar nasıl doğruyu öğrenecek diyebilirsin fakat motosiklet kullanma yetisine sahip herkes doğruyu seçebilecek kabiliyettedir zaten.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Dostum kendin için bir iyilikyap,birdahaki sefere umarım böyle birşey olmaz;polis dur çektiğinde mutlaka dur,kesinlikle kaçma sonu ne olursa olsun herzaman durmayı tercih et...

Allah korusun dur ihtarına uymayan ların haberini zaman zaman tv'lerde,gazetelerde ve burası gibi forum sayfalarında sonuçlarını görüyoruz.Canına geleceğine,malına gelsin...

''mal geri gelir,senin canın,kopan uzuvların,kanıyan derin'' bunlar geri gelmez.Bilmem anlata bildimmi.

Sorunun cevabını bilmiyorum nedesem sallamış olucam,muhakka anlayan birisi çıkıcaktır.
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)