Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: cbf mi apache mi?

Katılımcı sayısı
131. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • cbf

48 36.64%
  • apache

83 63.36%

Cbf 150 mi Tvs Apache RTR mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    gene alavlenmiş bu konuuu :D zamanında bende çok tartışırmaya katılırdım ilahi ya eskiki günler

yalnız o çok sevdiğim cbf150 renk konusunda batırmış motorunu siyahını alsan apachi gibi kırmızı sticerlar yapıştırmış hadi kırmızısını alsan ondada dana kadar cbf150 şekilsiz bi harf karekteri var apache yenisi eskisi hepten aynı ismi bile ofsayt :D ybr125 en sportifi ancak onunda kafası apache kadar şekilsiz üstelik çok güzsüz bir motor
    yani al birini vur ötekini yanlız şunu gönül rahatlıyla söylüyebilirimki daha önce cbf150 kullanıcısı olarak o motoru sürmekten aldığım hazzı hiçbir motordan almadım ancak büyük cc vitesli bir motor olursa ilerde alıcağım motor o zaman o zevkin üstüne bişiler katabilirim
    Mustafa Kemal Atatürk

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlar slm ben muğladan selami çok büyük bir hyosung hayranı olmama rağmen maddi yönden ve apache'nin ekonomik ve fiziksel yönünden apache'yi tercih ediyorum makinenin biraz artılarından ve eksilerinden bahsedelim buyrun?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:59 ----------

arkadaşlar genel olarak apache görünüm olarak yine tercihim apache

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX250 ABS
    konuyu açalı 5 ay olmuş zatı satıp geçici bir süre kymco ck125 kullanıyorum gönlüm cbf ten yana
    bu kawasaki bir başka dostummm

Phantom264 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R TriColor Cibcib*
    Aslında keşke bunu anket şeklinde açsaydık o zaman daha net bir bilgiye ulaşılırdı.
    Gaza gelme. Gaza getirme. TriColor

Motosikleti
    Yamaha XMAX250 ABS
    Alıntı Phantom264 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında keşke bunu anket şeklinde açsaydık o zaman daha net bir bilgiye ulaşılırdı.
    ankete çevirdim

Motosikleti
    CBR250R TriColor Cibcib*
    Bende bir an ; anaa anket varmış ben görmedim moduna girdim

Konuyu güncel tutalımki ankete katılım çoğalsın.

İyi forumlar

Motosikleti
    CBR250R TriColor Cibcib*
    Yokmu ankete katılaan

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    mondial al yolda kal :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kesinlikle Tvs Apache 150 rtr 2011.. Mat Siyah diyorum başka da bişey demiyorum. Kırmızı ve Siyah renkerini kesinlikle tercih etmemelisin. Eğer motoruna temiz bakacağına inanıyorsan hiç düşünmeden mat siyah almalısın. 3 arkadşaım Apache kullanıyor kesinlikle motora hayranlar. Bende Apache alacaktım fakat Honda Cbr 125 r 2011 almayı düşünüyorum.

Motosikleti
    Asya As 200 GY-TAY
    [QUOTE=catalay;2451660]Kesinlikle Tvs Apache 150 rtr 2011.. Mat Siyah diyorum başka da bişey demiyorum. Kırmızı ve Siyah renkerini kesinlikle tercih etmemelisin. Eğer motoruna temiz bakacağına inanıyorsan hiç düşünmeden mat siyah almalısın. 3 arkadşaım Apache kullanıyor kesinlikle motora hayranlar. Bende Apache alacaktım fakat Honda Cbr 125 r 2011 almayı düşünüyorum.[/
    QUOTE]
    Selamlar, ben bir cbf ve apache kullanıcısı olarak yorum yapacağım, şirket motorum cbf 150, şahsi motorum ise apache, rtryi de detaylı bir uzun yol ile test ettim, oyum apacheden yana, cbf ile günde 250 km yol yapıyorum, yormuyor, çok rahat, ama özellikle yeni kasasında inanılmaz bir kalitesizlik ve dengesizlik var, ön takım çok oynaklasmis, sanki arkanızda ağır biri varmış gibi, gidiş deseniz, 4 ve 5. vitesler boşuna konulmuş gibi, ve tabii o bitmek bilmeyen yağ eksiltme muhabbeti... Honda cbfi öldürdü bence, mahvetti, oysa apache tam tersine eksiklerini tamamladı, ufak tefek değişikliklerle sınıfının eb baba motorunu yaptı, titreşim sorununu da çözdü gibi, yakıt desen, dünyanın en pahalı benziniyle 9-10 kuruş yakıyor, gidiş harika, denge mükemmel, frenleme kabiliyeti kusursuz, aerodinamiği milimetrik hesaplanmış, bence her açıdan tvs, çine bulaşmamış, kendini ispatlamış bir marka, ben tekrar tekrar apache derim, o motor beni hiç pisman etmedi, bütün gün cbfle o kadar hol yaptıktan sonra mesai bitiminde apacheye binip cbfleri ayiklayarak eve gitmenin hazzı anlatılmaz, tecrübe etmek lazım saygılarımla...

Motosikleti
    Yamaha XMAX250 ABS
    ulan yine bu konu açılmış diye sitem ederken kendi konum olduğunu görünce dumur olmadım değil şuan cbf150 2011 ve kymco ck 125 ile yola devam ediyorum saygılar

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    konuyu baştan sona okudum. benim oyumu da muallakta bıraktınız. günde 50-60 km yapan biriyim. yaz kış biniyorum. yaptığım bu yol da uzun yol sayılır. yani bana uzun yolda otobüs sollamaya kalktığımda beni zorlamayacak, az yakan çok kaçan bir motor olarak tvsyi önerdiğinizi düşünüyorum. yalnız tvsnin yedek parçaları accayip pahalı. geçen benim zcnin karbüratörünün diyaframı yırtılmıştı, yedek parça ararken tvs 150nin aynı parçasına 65 tl dedi. ben zcnin diyaframını 10 tlye aldım. bu kadar mı fiyat farkı olur? göstergesinin bozulduğunu hayal bile edemiyorum arkadaşlar.

oysa ybrnin yedek parçası var üstelik yan sanayi parçaları bile var.

diğer yandan ybr 10 beygir, tvs 10 kw gücünde ise 13.6 beygir. ybr-cbf kıyasında bence ybr önde çünkü aradaki 1 beygirlik bir fark var ve cbf 20 kg daha ağır.

kendim için en iyisi 2010 model city ybr ikinci el motoru alıp sonrasında honda cbr 250ye geçmek. 3 milyara almaya çalışacağım, verirse ne ala.

not: 150 zc diye isim koyup 125 cc karbüratörü koyan mondial'e de selam olsun. 150cc diyaframı büyük geldi. 125cc diyaframı taktık. motorun neden 80i zor geçtiği anlaşıldı.

Motosikleti
    Yamaha XMAX250 ABS
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyu baştan sona okudum. benim oyumu da muallakta bıraktınız. günde 50-60 km yapan biriyim. yaz kış biniyorum. yaptığım bu yol da uzun yol sayılır. yani bana uzun yolda otobüs sollamaya kalktığımda beni zorlamayacak, az yakan çok kaçan bir motor olarak tvsyi önerdiğinizi düşünüyorum. yalnız tvsnin yedek parçaları accayip pahalı. geçen benim zcnin karbüratörünün diyaframı yırtılmıştı, yedek parça ararken tvs 150nin aynı parçasına 65 tl dedi. ben zcnin diyaframını 10 tlye aldım. bu kadar mı fiyat farkı olur? göstergesinin bozulduğunu hayal bile edemiyorum arkadaşlar.

diğer yandan ybr 10 beygir, tvs 10 kw gücünde ise 13.6 beygir. ybr-cbf kıyasında bence ybr önde çünkü aradaki 1 beygirlik bir fark var ve cbf 20 kg daha ağır.

kendim için en iyisi 2010 model city ybr ikinci el motoru alıp sonrasında honda cbr 250ye geçmek. 3 milyara almaya çalışacağım, verirse ne ala.

not: 150 zc diye isim koyup 125 cc karbüratörü koyan mondial'e de selam olsun. 150cc diyaframı büyük geldi. 125cc diyaframı taktık. motorun neden 80i zor geçtiği anlaşıldı.
    Mondialden dilim çok yandı Hondayı üfleyerek sürüyorum

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

mondial gerçekten paranın anasını ağlattı motorlar da alanın anasını ağlatıyor bende de vardı sattım anamı ağlatmaktan kurtuldum yani bir daha mondial mi aman allahım 2 zamanlı moped e binerim mondiale binmem bende 2 t moped vardı 2 yıl kullandım sadece benzin parası harcadım
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kymco Grand Vista 250/CBF 150
    sorulurmu tabiki CBF

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    tvs nin yeni modelide cbf ve ybr kullananlar için baya titriyor denedim ama şölede bi olay var tvs titrer ama iyi kaçar az yakar honda dağa az kaçar ama cok rahattır alıskanlık yapar ybr uzun ömürlü motor yapısına sahip die biliyorum tvs den rahat cbften rahatsız ama rahat :D neyse boşverelim zevk işi :D 3ünüde alan hata yapmıs olmaz :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    ybr almayacaksa bir insan tvs almalı eqer onu da almayacaksa cbf de almamalı motor da almamalı..(cbf yı honda olarak qörmüyorum 2006 model 'hurda' 'dökük' 'yıkık' 'bitik' 'viran' ybr m 2011 model 2000 kmdeki cbfmden daha tatlı daha rahat ve abartısiz daha hızlı qidiyordu )

Motosikleti
    Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr almayacaksa bir insan tvs almalı eqer onu da almayacaksa cbf de almamalı motor da almamalı..(cbf yı honda olarak qörmüyorum 2006 model 'hurda' 'dökük' 'yıkık' 'bitik' 'viran' ybr m 2011 model 2000 kmdeki cbfmden daha tatlı daha rahat ve abartısiz daha hızlı qidiyordu )
    daha tatlı daha rahatve daha hızlı gidiyordu sizi biraz marka fanatikliğinden uzaklaşmaya davet ediyorum bu şekilde cok iticisiniz
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    itici miyim? ben yaşadıqım şeyi söylüyorum..manavdan karpuz alıyorum kesmece karpuz kelek çıkıyor manav herturlu malina sahip çıkıyor peki honda yapıyor mu adamlar kronik sorunu olan motoru hala revize etmeden satmaya kalkıyor? o muhteşem qörüntünün altındaki motor ve karbüratör hondaya yakışıyor mu? apache alan adam en azından kafası rahat alıyor biraz zorlayınca motorunu 2 qünde bir açıp da yaq buçuquna bakmıyor..en azından ben apachede bakmadım..ybrlermin de hiçbirinde açıp bakma ihtiyacı hissetmedim..bu arada titan da hondanın malı deqil mi? 10 yaşında titanlar hala afedersiniz ama eşşek qibi dayanıklı ve hala yollarda?? simdi ben fanatik miyim objektif mi? bu arada itici olup olmamam neyi deqistirir sonuçta buqece beraber uyumayacaqız ya..!

Motosikleti
    Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    itici miyim? ben yaşadıqım şeyi söylüyorum..manavdan karpuz alıyorum kesmece karpuz kelek çıkıyor manav herturlu malina sahip çıkıyor peki honda yapıyor mu adamlar kronik sorunu olan motoru hala revize etmeden satmaya kalkıyor? o muhteşem qörüntünün altındaki motor ve karbüratör hondaya yakışıyor mu? apache alan adam en azından kafası rahat alıyor biraz zorlayınca motorunu 2 qünde bir açıp da yaq buçuquna bakmıyor..en azından ben apachede bakmadım..ybrlermin de hiçbirinde açıp bakma ihtiyacı hissetmedim..bu arada titan da hondanın malı deqil mi? 10 yaşında titanlar hala afedersiniz ama eşşek qibi dayanıklı ve hala yollarda?? simdi ben fanatik miyim objektif mi? bu arada itici olup olmamam neyi deqistirir sonuçta buqece beraber uyumayacaqız ya..!
    ben hondanın kronik sorunlarında bahsetmedim sizde yorumlarınızda rahat tatlı ve hızlı olduğunuzdan bahsediyorum aralarındada en çok rahatlık yonunden idalıyım belki geçmişinizdir ama gerisi objektif yaklaşmamaktır. zaten öle dökük viran bitmiş ybr de nasıl geçiyor anlam veremedim ya neyse size kendi ütüyopyanızda mutluluklar bizde kullandık cbf150 10.500km merak etmeyin biliyoruz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)