Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Duran motosiklete KASK'tan ceza ! [ FOTO ]

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Duran motosiklete kasktan ceza yazan tek polis TÜRK POLİSİ'dir ...

Durduğumuz hataydı tamam ama elimde olan kaska duran motosiklete nasıl kasktan ceza yazıyorsun anlamıyorum.
    Allah bir yerinizden çıkarır aldıklarınızı. (:

İlahi adalettt...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Burak_34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Öncelikle geçmiş olsun..

Ben herhangi bir kısımda kask yüzünden olduğuna dair bir yazı görmedim fakat, cezayı motosikletin üzerinde değilken kask takmadığından değilde, durulmaması gereken bir yerde durduğun için yemiş olabilir misin?
    Gitmek istediğinde gitmezsen geç kalmış olursun...

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Maddeye göre açıklaması bu: "Motosikletlerde sürücülerin koruma başlığı ve koruma gözlüğü, yolcuların ise koruma başlığı bulundurmaması ve kullanmaması."

Çok sinir bozucu bir durum.
    www.motorumla.net

Greenut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam bu ülkede herşey olur. O kadar dipteyiz ki insanlar karanlıktan etraflarını göremiyorlar, bataktayız batakta, gitgide batıyoruz. Ağzımı açmak istemiyorum şimdi olay başka konulara, siyasete girecek. Bu birşey değil, bizim evin önünden 2 arabamızı da çektiler. Evin önü dediğimde açık garajdan çektiler. Ankara bahçelievler'de oturuyorum, mareşal fevzi çakmak caddesini bilen çıkar, anıtkabirin karşısı. Apartmana ait garajın önündeki araçların hepsini çektiler ve oraya 15-20 yıldır çevre apartmanlarda ikamet eden insanlar arabalarını parkederler. Yeni değil yıllardır hep aynı yerde arabalar durur. Ve ne hikmettirki biranda bütün arabalar çekiliyor. Bahaneye buyrun; oradan ambulans geçiyormuşta geçişi zorluyormuş. Lan ambulansın geçiş yolu bura mı, ana caddeden geçer ambulans sokak arasında ne işi var. Birkez bile ambulansın geçtiğini görmedim buradan, doğduğumdan beri bu semtteyim. Mahalle ayağa kalktı tabi, polisin üzerine yürüyen oldu vs. En sonunda bir tanıdık polis vatandaşının söylemesiyle anladıkki, yıllık kotaları varmış onları doldurmak zorundalarmış. Yani keyfe göre arabaya ceza yazılıyor. Eğer o ay yahut yıl kota doldurulmazsa istersen arabayı evin içerisine koy yine gelip ceza yazarlar. Cep telefonu kullanmayan akrabama trafikte cep telofunu kullanıyor diye ceza yazan bir memleketteyiz, alışılmalı artık bunlara. Yada alışmayacaksın isyan edeceksin, o da kimsenin işine gelmez, pıs diye sönerler.

Ayrıca Çanakkale gibi altın bir şehre Ç.kale demekte memurun ne kadar cahil olduğunun göstergesi. Şehrin kısaltması falan olmaz, neyse ismi onu yazacaksın, çok mu acelen vardı acaba? Yine kanım çekildi, toptan deliricez yemin ediyorum

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    geçmiş olsun biraderim...olayı tam bir anlat...polis sana kafayı takmış gözüne batmış olabilirmisin...keyfi olduğu belli...motorun 10/1 i tutarında ceza da koyar adama...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

78/1-b .NOLU TRAFİK SUÇUNUN KONUSU
    Motosikletlerde ve motorlu bisikletlerde sürücülerin koruma başlığı ve koruma gözlüğü, yolcuların ise koruma başlığı bulundurmaması ve kullanmaması.
    http://www.tsof.org.tr/ceza_rehberi....+%DD%E7eri%F0i

59 .NOLU TRAFİK SUÇUNUN KONUSU
    Yerleşim birimleri dışındaki karayolunda zorunlu haller dışında duraklama ve park etmek, zorunlu hallerde gerekli önlemleri almadan duraklamak veya park etmek
    http://www.tsof.org.tr/ceza_rehberi....+%DD%E7eri%F0i

Geçmiş olsun 2 hatan cezalandırılmış.

Motosikleti
    herhalde memur abi akşam yengeyle bi kavga etti...sonra nöbeti devraldı...canı sıkkındı...gözüne ilk seni kestirdi ve bu cezayı kesmiş olabilir...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Otoyolda duraklamadan dolayı gördüğü diğer nedenlerden de ötürü cezayı kitlemiş memur..
    Ben kasksızlıktan ziyade otoyolda duraklamak asli ceza nedeni olmuş gibime geliyor..

Ceza maddeleri açık..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Bak abi tamam otoyolda durmaktan yazdın da duran motora kasktan nasıl ceza yazarsın.Elimizde de kasklar vardı zaten. :@

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Geçmiş olsun,

Neyseki motorun aynaları olmadığını farketmemiş. Bağlayabilirdi de motorunu.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

izm35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İJ 350''''''CBF 150
    Ben 1984 ten beri bu bölgede araç kullanıyorum,daha hiç keyfi ceza yemedim,
    üstelik adam gibi yaklaşınca, gerekli toleransı gösteriyor adamlar(burada rüşvet,mi veriyorsun gibi saçmalıklara girmeyin,isteyende olmadı,verdiğimde)
    cezanın kesildiği yer otoban,dolayısıyla durmak gayet tehlikeli,bunu kabul etmek lazım.
    geçmiş olsun.daha dikkatli olmalısın,sürüş halinde göze batmamaya çalış.
    İSTİSNAYIM KAİDEYİ FENA BOZARIM

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Yok abi alakası yok duran motor zaten nasıl yazsın ki.
    Adam gelip KASK'tan ceza yazıyor ya.Yok böyle şerefsizlik.

Motosikleti
    mahkemeye itiraz hakkın var...senin lehine sonuclanacaktır...

ama şurayı anlamadım...polis seni ne halde buldu gördü...o an ne oldu detaylara bir insene...olayın içeriği nedir...

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Kabul etmediğin bir cezayı neden imzalıyorsun?
    GKN MOTORS

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Bak abi ben açıklayayım.Otobanda durduk biz bütün herkes durdu diye.Orada duruyorduk abi modifiyeli araçlar şekil yaptılar falan sonra gittiler.Bizde duruyorduk.Sonra bir baktık birden polis geldi.Ne tepe ışıkları açık ne normal ışıklar açık hiçbir şey açık değil geldi durdu yanımızda.İlk başta duran araçların plakaları aldı daha sonra ruhsatları topladı.Bu kadar yani.

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    bazen polis insafa gelip başka kusur gösterip, daha düşük bir ceza yazıyor...
    buda o türlü birşey olmasın...
    haksızsa o cezayı ben yazdırmazdım...

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Geçmiş olsun.
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun,

Neyseki motorun aynaları olmadığını farketmemiş. Bağlayabilirdi de motorunu.
    Keşke dediğiniz gibi olsaydı. Arkadaşa dolaylı olarak iyilik yapmış olurdu o memur.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

izm35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İJ 350''''''CBF 150
    Alıntı bRkq35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak abi ben açıklayayım.Otobanda durduk biz bütün herkes durdu diye.Orada duruyorduk abi modifiyeli araçlar şekil yaptılar falan sonra gittiler.Bizde duruyorduk.Sonra bir baktık birden polis geldi.Ne tepe ışıkları açık ne normal ışıklar açık hiçbir şey açık değil geldi durdu yanımızda.İlk başta duran araçların plakaları aldı daha sonra ruhsatları topladı.Bu kadar yani.
    Esas hedef o modifiyeli araçlar gibi,ama onlar gidince piyango sana vurmuş.
    küçükken başkasının erik ağacına çıkardık,erik çalmak için sahibi gelince bizden büyükler sıvışır kaçardı,biz aşağıya atlayıp kaçamayınca.........
    İSTİSNAYIM KAİDEYİ FENA BOZARIM

GÖЯKEM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250R bekliyoRR..
    Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.

Keşke dediğiniz gibi olsaydı. Arkadaşa dolaylı olarak iyilik yapmış olurdu o memur.
    konunun sahibi ayna açıklamasını yazmaktan harrap oldu yahu
    BYZ ARABALI ÇOCUK...

Motosikleti
    CBR600RR
    Gecmıs olsun, sankı bu ceza bıraz haklı olmus OTOYOL da arıza harıc durmak, duraklamak yasak. Belkı KASK sız kullanma cezası daha hafıf oldugudan sana bu cezayı yazmıstır
    Gercı cezalarının ne ldugunuda bılmıyorum ama
    Kaybedicek birşeyin yoksa asla (arkana) bakma...:cat:

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)