Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Ehliyet tamam şimdi motor seçme zamanı :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Al bi mondial
    servisle arkadaş ol

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:57 ----------

20.000 km yi devirmiş 3 yaşında AN 125

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Mete_han abi durumu güzel özetlemiş. abi anlamışsındır umarım, benim derdim, mondialin adını duyar duymaz çoğu motorcuda bir "çinli" refleksi oluşması. Bu artık komik bir duruma dönüştü. Önemli olan firmalarda çalışan mühendislerin tasarımcıların başarısı, firmanın motor parçalarını ne kadar kaliteli ürettiği. Bunlar arasında kıyaslama yapılmalı.
    Motorlar parçalarının toplandığı yere göre kıyaslanmamalı. Bu tür desteksiz görüşler yüzünden kim bilir kaç kişi yanlış motor tercih etmiştir? Ben de uzun incelemeler sonucunda, kullanım alanıma göre bütçeme göre mondial 150 MR almaya karar verdim paramı denkleştirdim, bayilerle pazarlık yapıp duruyorum günlerdir. Ha param daha fazla olsa hiç düşünmem yamaha ybrnin 2011 modellerinden alırım.
    Tabi konuyu da fazla dağıtmamak lazım sanırım arkadaş vitessiz motorla başlamak istiyor.
    "artmazsa yetmez."

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı korsankedi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mete_han abi durumu güzel özetlemiş. abi anlamışsındır umarım, benim derdim, mondialin adını duyar duymaz çoğu motorcuda bir "çinli" refleksi oluşması. Bu artık komik bir duruma dönüştü. Önemli olan firmalarda çalışan mühendislerin tasarımcıların başarısı, firmanın motor parçalarını ne kadar kaliteli ürettiği. Bunlar arasında kıyaslama yapılmalı.
    Motorlar parçalarının toplandığı yere göre kıyaslanmamalı. Bu tür desteksiz görüşler yüzünden kim bilir kaç kişi yanlış motor tercih etmiştir? Ben de uzun incelemeler sonucunda, kullanım alanıma göre bütçeme göre mondial 150 MR almaya karar verdim paramı denkleştirdim, bayilerle pazarlık yapıp duruyorum günlerdir. Ha param daha fazla olsa hiç düşünmem yamaha ybrnin 2011 modellerinden alırım.
    Tabi konuyu da fazla dağıtmamak lazım sanırım arkadaş vitessiz motorla başlamak istiyor.
    abicim bu refleks oluşmazsa bizim forumlarda yazmamızın ne anlamı var...bilgi paylaşımı yapmazsak doğruyu anlatmazsak...bu motorlar bidon bakalit demezsek...en kalitesiz çin malı demezsek ...bilmeyenin hali nice olur...

yerden yere vururken neden markayı düşünelim...ben bu markayı tercih edenlerin ne kadar canının yanacağıyla ilgilenirim...uzun vade de bakarım...markanın bilinirliği ve pazar liderliği malum...bu markanın ar-ge si yok...bu marka montaj markası...bu marka ithal ettiği malları bakalit parçaları montajlıyor ve fahiş fiyatla bizlere monteliyor...doğru mu...

bu markalar (içine Kanuniyi de katıyorum... ) ticari kaygıların ötesinde kullanıcıya daha iyisini sunalım birşeyler katalım vs şeklinde düşünmeyip maliyeti en düşük parçaları ithal ediyor ve bunları birleştiriyor sadedec bu...

aynı Çin veya Tayvanda üretilen modeller ise en azından bir mühendislik görüyor testleri yapılıyor ve sağlamlığı konusunda şüpheler daha az...

kendi motorumu yerden yere vuran biri olarak Çinliler arasındaki farkları ayırtetmek asli görevimiz olsun...

gel sende 150 eMaR alma sana güzel bir makina bakalım buralardan...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300 - 30th Anniversary Special Edit
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden Mondıalle başlasın...bakalit imparatorluğunun lideri Mondıalden neden alsın makinayı onu anlamıyorum...ha yedek parça servis sıkıntısı yaşamaz...o ayrı...Anadolu da tercihini Mondıal veya Kanunıden yana kullananlar evine yürüme mesafesinde servis ve bayi her daim bulurlar ama sıfır alınan bir modnıal yerine üzerine 1000 lira daha eklenip kendini ispatlamış bir kaç farklı model üzerinde yoğunlaşabilir...çok zor mu...sıfır alıcam diye bu bakalit bidon makinaları almak bana mantıksız geliyor...ilk motoru cbf actıva ybr kymco symveya tvs alırsa bir üst ccye geçişi uzun sürecektir...

tabi kişiden kişiye değişir bu durum ama kişiye özel konuşmak gerekirse bu arkadaş motorunu krediyle alacak uzun zaman buna binme durumunda kalacak ...hatta çok uzun bir süre...

mondıalle aynı fiyata SYM VS 150 var temiz 2.el...bu motora odaklanabilirsin ozzy...SYM ye odaklanabilirsin...ben sağlam marka ve modelleri önereyimde vicdanım rahat olsun o neyi alırsa alsın...

Mondıalin satış lideri olma sebebi yaygın servis ağı...bu konuda bir boşluk var...bu boşluğu iyi doldurdular sadece bu...potansiyel var genc nüfus fazla bu gencler harika bir hacmi oluşturuyor...Anadoluda para kazanmak çok zor gelir az...maliyeti ne kadar düşürebilirse o kadar kar sayıyorlar ve mondıalin önü açılıyor...50.000 nüfuslu küçük yüzölçümlü bir kasabadaki mondıalin de az yıpranması ve uzun süre sahibini üzmemesi gayet doğal...
    Aldığınız motosiklete siz özene bezene bakarsanız ilk günkü gibi kullanırsanız o motor sizi üstünde senelerce taşır motosiklet modelleri başlığı konusuna bakın en çok üyenin mondial başlığı adı altında olduğunu görürsünüz çin malının kalitesiz olduğunu biliyoruz ama sonuçta bu da bi motor yani bu da gidiyor evet parçaları ucuz ve kalitesiz diğerlerine göre ama sonuçta yolda bırakıpta elinde de taşıtmıyor motor kendini hangi marka motor olursa olsun özene bezene bakarsa insan motora senelerce binebilir mesela ben bi mondial e 3 senede binebilirim 5 senede kişi ilede alakalı bişey motoru önce hangi amaç için aldığına bakmak lazım genelde mondial kullananlar apaçi derler o tarzdaki gençler onlarda motoru öyle bir kullanıyor ki motor darma duman oluyor.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı BathoryAria adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldığınız motosiklete siz özene bezene bakarsanız ilk günkü gibi kullanırsanız o motor sizi üstünde senelerce taşır

yağını suyunu eksik etmezsen 60 km hızı bile geçmezsen bence mondıal bile 10 yıl dağılmadan gider... bu kullanım stili genelde emekli dayıların tarzı...bu zamanda böyle kullanan kalmadı...belkide babasına mondıalin herhangi bir modelini aldırıp ilk motoru olan heyacanlı genc arkadaşlar da bir süre böyle kullanabilir..ama aynı kişi açılmaya başladıkca hızlanması gidişi tarzı değişecek ve motor yıpranmaya çok erken başlayacaktır...

motosiklet modelleri başlığı konusuna bakın en çok üyenin mondial başlığı adı altında olduğunu görürsünüz

mondıalin pazar lideri olması satış zirvesinde olmasının...bu forumda kullanıcılarının paylaşımcılarının fazla olmasının bir anlamı yok bunu hepimiz biliyoruz...

çin malının kalitesiz olduğunu biliyoruz ama sonuçta bu da bi motor yani bu da gidiyor evet parçaları ucuz ve kalitesiz diğerlerine göre ama sonuçta yolda bırakıpta elinde de taşıtmıyor motor kendini hangi marka motor olursa olsun özene bezene bakarsa insan motora senelerce binebilir

bu da kısmet işi bence...ama mondıalin yolda bırakma ihtimali daha fazla diyebilirim...4 yıllık cbf 150 kullancısıyım 2 kez fantastik motor yaptırdım ama henüz yolda kalmadım...40.000 deyken arkadaşımın sıkıştırmasıyla pistonu ele amıştık...o zaman bile motoru 40 la servise götürebilmiştim...motor bloğunun içi ağlıyordu...

bu motorlar alınmaz demiyorum...sıfır alınmaz diyorum...2.el temiz almak daha makul bence...2.el daha cazip...

mesela ben bi mondial e 3 senede binebilirim 5 senede kişi ilede alakalı bişey motoru önce hangi amaç için aldığına bakmak lazım genelde mondial kullananlar apaçi derler

Anadoluda 18 yaş altında herkes ehliyetsiz kasksız kıyafetsiz apaçiliğin kitabını yazıyorlar...buna alıştık...bu bizim özümüz...ne kadar eleştirsekde gerçek olan bu...kabullendik kanıksadık diyelim...ya kazayla ya polisin motoru bağlamasıyla akılları başlarına geliyor... bu da kısmet işi...

o tarzdaki gençler onlarda motoru öyle bir kullanıyor ki motor darma duman oluyor.

benim motora o kadar çok yüklendim ki pestili çıktı ama dağılmadı...skutırlar daha erken dağılıyor bence...bağlantı yerlerinden ayrıldığında bir daha eski haline gelemiyor...motoru bir kez devirmeyegör yani...

actıvayı 10 kez yatır bak sağına soluna küçük ezikler ve gidon yamulması içinde... ama kanunı ve mondıalin işi 1 yatmada bitiyor...grenaj bağlantıları vs dandik ötesi...

ozi skutır alacaksa SYM vs 150...kymco agılıty...honda actıva...düşünebilir...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...30593139/detay

kötü makina mı bunlar yahu...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Alıntı BathoryAria adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldığınız motosiklete siz özene bezene bakarsanız ilk günkü gibi kullanırsanız o motor sizi üstünde senelerce taşır
    3.5 senedir kanuni popcorn um var gözüm gibi bakıyorum , ama 13 kere karbüratör temizligi , 1 kere buji değişimi 1 kayış değişimi , vede 2 kere fren balatarını değiştirdim VE MOTORUM 4800 km de
    motorumun şuanki durumunu söyliyeyimmi ?
    arka frenler tutmuyor motor 60 ın üstüne cıkmıyor vede suan calışmıyor , sorun ne mi dersiniz ?
    karbüratör
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

Alıntı Alper41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3.5 senedir kanuni popcorn um var gözüm gibi bakıyorum , ama 13 kere karbüratör temizligi , 1 kere buji değişimi 1 kayış değişimi , vede 2 kere fren balatarını değiştirdim VE MOTORUM 4800 km de
    motorumun şuanki durumunu söyliyeyimmi ?
    arka frenler tutmuyor motor 60 ın üstüne cıkmıyor vede suan calışmıyor , sorun ne mi dersiniz ?
    karbüratör
    4800/13, 370km'de karbüratör temizliği mi yapılır Alper, tak bir yakıt filtresi uğraşma artık.
    http://www.rialli.com/ara/8599__benzin-filtresi-001/

Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    tamam hocam tavsiyenize uyacağım
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

Motosikleti
    150 ZC veya 150 MASH
    Öncelikle çok teşekkür ederim çok araştırma yaptım inceledim ve değerli yüksek tecrübeli abilerim bana ileri görüşlü fikirler verdi ama şimdi açıkçası durumumu açıklamak istiyorum.

8 Bin TL kredi çekeceğim. 3 Bin TL kart borcum kapatacağım kartı kapatacağım

diğer kalan paranın Sadece 3 Bin TL si motor için harcama yapabilirim aslında babam bana çok karşı o bile desteklemiyor almıyor motor bana bende açıkçası alacağım diyorum diyorum ama takmıyor beni, araba ehliyetimde var motorda ben motoru alınca eminim ki şehir içinde kullanmıcam.. babam bile kaliteyi her zaman çok sever o yeni passat 2011 modelini aldı ki ben mondial ile uğraşıyorum..
    bende isterdim ki 4 tekerlekli güzel yeni motorlar var onlardan alıyım ama malum bende gencim borç var babaya yük olmamak var ve kredi almak var işin ucunda babama mahçup olmak istemiyorum..

kısacası çok marka çok seçenek var ama görüyoruz ki benim alacağım motor markaları belirli kanuni asya ve mondil çok model baktım ne bilim asya kırmızıdan vazgeçtim 194 boyum var 20 yaşındayım bana kısa kalmasını istemediğim için beat ve active sevmiyorum belki çok kullanışlı ileri görüşlü makineler ama. benim açıkçası motordanda anladığıım yok sadece bir hobi bu kullanımını bir günde öğrendimde ehliyet sınavına girdim geçtim. bütçem benim otomatik vitesli bir motor istiyor bu motorlar ise kolay erişebilir ucuz çin malı motorlar ben hobi amaçlı belki 1000 km zor göreceğimi düşünüyorum yani çok temiz bir motor olacağından eminim. şimdi arkadaşlar sizce hala bu yazılarımdan sonra bana otomatik vitesli başlangıç için kısa dönemli çin motoru önerebilirmisiniz.belki askere gidene kadar 2 sene öyle hafif hafif kullanırım sonra araba kullanamyı öğrenir bu hevesim geçmiş gitmiş olur açıklayabildim mi acaba.

şunlar çok hoş görünüyor ama gerçekte nasıllar bilmiyorum.

Bu bile sanki boyuma hafif kalacakmış gibi.

Ronny

KDV ve ÖTV Dahil Fiyatı: 2.331 TL

Bu çok hoşuma gidiyor hem artçı kısmı iyi büyük hemde boyuma göre ama kullanan var mı bilmiyorum..

AS150T-1

TAVSİYE EDİLEN SATIŞ FİYATI - 2.808 TL
    FİYATLARIMIZA KDV VE ÖTV DAHİLDİR

Ve mondial 150 zc kırmızı

Bunla da ekleyebilirsin.Zc fena değil, kullanmıştım.
    http://www.motoran.com.tr/wind125.htm
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...35713139/detay

Motosikleti
    150 ZC veya 150 MASH
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanki motoran çok basit kaçmış )

diğeri hoş ama araştırıyorum şu an şunlar var o firmada..

9 BİN TL nerede bende o güzel motorları koyayım buraya

Sanki ben gidip kırmızı ZC alıp gelecekmişim gibi geliyor.

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    bir senedir mondial zc kullanıyorum...
    şükürler olsun şu zamana kadar arıza çıkarmadı...
    as150 den kesinlikle uzak dur derim sana, sesinden sorunlarından bıkarsın..
    kasası çok büyük ve hantal bir motor...
    arkadaşların dedii gibi ne solma ne bir yerinde çökme oldu..
    mondial çinlilerin arasındaki en güzel motor..
    servisin güzelse garantiden hiç korkma, parçan anında değişir..
    nasıl bakarsan motora onun karşılığını verir sana..
    ilk başlangıç için ideal ve güzel motor...
    sen onu üzmedikten sonra oda seni üzmez...
    normal bakımlarını yaptırırsın o yeter motora..

Motosikleti
    150 ZC veya 150 MASH
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir senedir mondial zc kullanıyorum...
    şükürler olsun şu zamana kadar arıza çıkarmadı...
    as150 den kesinlikle uzak dur derim sana, sesinden sorunlarından bıkarsın..
    kasası çok büyük ve hantal bir motor...
    arkadaşların dedii gibi ne solma ne bir yerinde çökme oldu..
    mondial çinlilerin arasındaki en güzel motor..
    servisin güzelse garantiden hiç korkma, parçan anında değişir..
    nasıl bakarsan motora onun karşılığını verir sana..
    ilk başlangıç için ideal ve güzel motor...
    sen onu üzmedikten sonra oda seni üzmez...
    normal bakımlarını yaptırırsın o yeter motora..
    Sonunda uzun yazımdan sonra bir çinli dost edindim çok hoş görünüyor kırmızısı çok az bir led ışıkda koyduk mu altına yanıp sönen neon tamamdır 150 ZC bir adım önde artık

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Alıntı ozzymozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonunda uzun yazımdan sonra bir çinli dost edindim çok hoş görünüyor kırmızısı çok az bir led ışıkda koyduk mu altına yanıp sönen neon tamamdır 150 ZC bir adım önde artık
    gir bak albümüme o gördüğün motor bir senelik
    bakmana göre..
    motoru üzmessen on numara motor...
    elbet ki bi japonluyla kıyas yapmıyorum ama fiyat performans olarak iyi bir motor

Motosikleti
    150 ZC veya 150 MASH
    gir bak albümüme o gördüğün motor bir senelik
    bakmana göre..
    motoru üzmessen on numara motor...
    elbet ki bi japonluyla kıyas yapmıyorum ama fiyat performans olarak iyi bir motor
    kanuni kırmızı nasıl acaba ?

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    pek hoşuma gitmedi:(
    kanuniyi sevmiyorum zaten...
    istanbuldaysan zc alırsan sezon başında görüşürüz(:

Motosikleti
    150 ZC veya 150 MASH
    pek hoşuma gitmedi:(
    kanuniyi sevmiyorum zaten...
    istanbuldaysan zc alırsan sezon başında görüşürüz(:
    Bakalım alabilirim her an, peki motor ekstra ne yaptın ne kadar tuttu ? ve servis için 1 senede ne kadar TL ödedin acaba işin gerçek boyutlarınıda hesaplayalım bulmuşken sizi, hem çin düşmanları hem çin almak istiyenler değerlendirebilir.

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    motora ekstra sadece ön farı zenon ve kayışı bando kayışla değiştirdim..
    ikisi toplam(far 100 tl kayış 40 tl) 140 lira tuttu..
    normal bakımları bujiyi kaliteli kullanırsan 50 lira normal buji kullanırsan 40 lira tutuyor...
    başka birşey yok...
    rodajına dikkat ettim..
    motoru hiç bir zaman zorlamadım..
    yokuş aşağı tatlı tatlı gaz vererek açtım...

Motosikleti
    150 ZC veya 150 MASH
    motora ekstra sadece ön farı zenon ve kayışı bando kayışla değiştirdim..
    ikisi toplam(far 100 tl kayış 40 tl) 140 lira tuttu..
    normal bakımları bujiyi kaliteli kullanırsan 50 lira normal buji kullanırsan 40 lira tutuyor...
    başka birşey yok...
    rodajına dikkat ettim..
    motoru hiç bir zaman zorlamadım..
    yokuş aşağı tatlı tatlı gaz vererek açtım...
    peki şu meşhur lastikleri çok kayıyormuş abi 300 TL tutar dediler kaymayan lastik. 2007 çıkışlı makine olduğu için son teknolojiyi görmemiş lastiklri

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    lastik konusunda haklısın..
    o konuda dikkatli olmak gerekiyor..
    zc topiğine girersen orda en çok tavsiye edlilen michelin pilot sport...
    motoru yağmurda çamurda kullanmayacağım diyorsan şimdilik dert etmemeni öneririm..
    ilerde de değiştirebilirsin lastikleri...
    benimki hala orjinal lastikleri...
    fren mesafesi diğer lastiklere oranla kötü...
    motor direk kızaklıyor...
    ona göre kendini ayarlaman lazım...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler