Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Çin malı motorunuzdan memnun musunuz?

Katılımcı sayısı
200. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • evet, gayet memnunum

101 50.50%
  • eh,idare eder

62 31.00%
  • Hayır,almaz olsaydım,pişman oldum

37 18.50%
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Çin malı motorunuzdan memnunmusunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    -CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya bende gidonu söktüm be ama neden yaptığımı bilmiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sadobey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun Marauder JL 150
    Evet çok memnunum. Daha önce Italyan ve Japon malı motorlarım da oldu Menşei farketmiyor bence.
    jinlun kullanıyorum sorun olmadı. Seviyorum motorumu.
    dostdark Fren balatası 500 km de nasıl biter. Ben 6000 km deyim hala bitmedi. Birde ben biraz pimpirikliyim Serviste bakımlara gittiğimde 3 kere söktürdüm balatayı değiştirmek için. Hepsinde söküp gösterdiler yazık masraf yapma sapasağlam dediler. Senin servis biraz paragöz sanırım.
    Sadobey

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    bende motorumdan memnunun cevremde kullanan aarkadaşlar var onlarda memnun sadece bi asya 150t nin yakıtı cok yakıyor diye biraz üzgün
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    memnunummmmmmmm

mertdg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS
    walla çin malı motor almam bida asla yaa berbat bişi...bidaha sefere gitçem mondial alcam italyanın en iyisiymiş..bayideki adam söledi...çok övdü..
    [B]Md[/B]

mertdg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS
    Alıntı öz_kan adlı üyeden alıntı
    valla bende kilerde bir problemyok bmw ve transalpte fakat bir arkadaşım hemde tecrübeli izmir suzuki servisinde calışıyor ve mon 150 ut motoru 5000 de kiştledi o da granga biyel kolunun bağlandığı yerdeki rulman iptal olmuş motor un yağı falan zamanında değiştirildiği halde bu tip bi arıza hayretzaten sadece evden işe işten eve hepsi 30 km
    ne güsel kısa ve öz konuşuo arkadaş...cümleler yarım yarım az yaksın diye..
    [B]Md[/B]

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı mertdg adlı üyeden alıntı
    walla çin malı motor almam bida asla yaa berbat bişi...bidaha sefere gitçem mondial alcam italyanın en iyisiymiş..bayideki adam söledi...çok övdü..
    arkadaşım bende de mondial var adamlar seni keklemiş mondial tamamen çin malı. italyadaki mondial farklı
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

debbah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben çok memnunum... en uzun ayrılığımı yaşadım 12 gün filan yattı benim mondi. o arada bu yorumlarla motorumdan soğudum bi ara almak isteyen bir arkadaşa satmayı bile düşündüm ama bugün bi 10 km. yaptım. bütün bilmeyen binmeyen insanların mesajlarının etkisi resetlendi süper bi motorum var.

mondi 125 mt

tekirdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA 2011 T MAX 500
    2 yada 3 yaşında bir çin motoruyla italyanı yan yana getirip bakın sonra konuşalım derim

fantom76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dragstar650 sport
    Tabİkİ HİÇ Bİr Çİnlİ Bİr Japon Yada Bİr İtalyan Gİbİ Olamaz.yİnede Ben Motorumdan Memnunum .olay Şudur Ben Ona İyİ Bakiyorum Oda Bana.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    SORU : Çin malı motorunuzdan memnun musunuz?

CEVAP : Hayır,almaz olsaydım,pişman oldum

Bu cevabı verenlerin bazılarının motoru yok, bazılarınında motoru Japon. Bu ne yaman çelişkidir annem!!!!!
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

rutti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çin-çin, yarasın

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    maksat laf olsun muhabbeti,biri mondial italyanın en iyisiymiş çin almıyacam mondi alacam diyor biz burda boşuna gırtlak patlatıyoruz,demek kimse okumuyor,al da gör ,neyse sinir küpü olmanın anlamı yok isteyen dilediğini alır.
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

Şimdi arkadaşlar bi laf vardir ne kadar etmek okadar köfte diye,Ucuz deyip ezdiğiniz çin motorlari bugun hemen hemen Türkiyenin her yerinde inanilmaz kilometreler yapıyor.Ama öyle ama böyle sonuçta amaca hizmet ediyor.Zaten motorsiklet lüx bir taşit şimdi lüx diyinde bazi arkadaşlar bana tepki gösterebilir ama gel gelelim 3 sene önceye kadar bukadar çok motor varmiydi ortalikta ? yoktu kesinlikle.Çinde maliyeti 120 $ olan motorlar ülkemizde 1000$ gibi bir paraya satilmakta bence çokda makul gümrük mevzuatlari,distribitörün karı,KDV,vergiler adaminda kari v.b şeyler.Şimdi Çin çok büyük bir gerçek Yani Çinde 100$'ada mal var,2000$'ada mal var,Herkez kendi bütçesi doğrutusunda motor seçimini yapıyor.Yani çok düz bir mantik var yillardan beri,Motorun iyi kötüsü olur yada olmaz orasi her zaman tartişmaya açıktır ama,Bir motoru veya ürünü almadan önce ilk olarak araştirilmasi gereken şey bence yedek parça ve servis ağıdır.Tabiki ithalatçının gücüde önemli.Yoksa her mekanik araç illaki sorun çıkartabilir.fizik kanununa göre çalışıyor hepsi,hava,ısı, v.b. şartlardan bile farklılık gösterebilir.Uzun lafin kısası arkadaşlar Motor alirlen bence önce ilk önce bütçemizi bilmemiz,sonra bütçemize hitap eden motorlari veya tüketim mallarini diyim,aralarinda kıyaslayip(ilk olarak teknik özellikler,sonra yedek parça ve servis hizmetleri)doğru bir karar verilir:Bir noktada şudur motorda oluşmuş yada oluşabilecek bir ağrızaya acaba nekadar haziriz? yani acaba bazi ağrızalar bizdendemi kaynaklaniyor bunu iyi düşünmek lazim arkadaşlar...

ALIENLOVE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as125t
    Arkadaslar aralık ayında çindeydim ve 200 dolara elektrikli scooter var ama benzinli göremedim, Şu Çin malı konusuna da açıklık getirelim, Benim 125t 800 km oldu nişanlımın ki de 650 km oldu (motoruna hiç bakmaz onunla da ilgileniyorum) yani bizde 2 adet çin malı As125t var ekim ayında aldık 1 hafta arayla ve kar hariç hergün işe gidip geldim karşıya geçip geliyorum ama ne ben ne de nişanlım sorun yaşamadı yolda da kalmadık freni de bitmedi yakıtı da iyi, sonuçta bu motor vespa da olsa başka bir motor da olsa at sahibine göre kişner yani siz eğer iyi yerden benzin alıp iyi marka yağ koyup nikelajlarını cilalayıp aada bir gevşeyen yerlerini sıkıştırıyorsanız ve ufak seslerde dahi servise gidiyorsanız zaten bu sizin motorunuza iyi baktıgınız anlamına gelir ki bunları yapanın motoru da kolay kolay bozulmaz. Bugun hondanın bile parçalarının cogu ki hayati parçalar mesela karburatoru bile çin malı elektrik aksamı desen yine çin malı aklınıza ne geliyorsa öyle. Sony veya motorola aptal mı sizce? Her kullandıgınız sey çin malı oldu artık bence biraz daha özen göstererek ucuz motora sorunsuz bineriz, ayrıca motor pahalı olunca zannediyor musunuz herseyi kaliteli mesela Honda Today için istedikleri para ile iki çinli alırım hem daha guzel hem daha guclu.
    :cat: ::evil::

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Bende Yamaha YBR 125 var has mı has Çin malı ve ben memnunum . Tabii Çin mallarında da ne kadar ekmek o kadar köfte ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben de memnunum daha bu gün işe giderken çevre yolunda 110 km / saat hız gördüm..

firtina110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pejo-to-kat-layan
    bende çin malı kullanıyorum.motorda şu an bir sorun yok(bir kaç vidası düştü onun haricinde.onuda normal karşılıyorum)

Şu motor aleiminde üç şeyden uzak durun.(ama mecburuz ayrı konu!ehu)
    Çin işi, türk işi, hint işi.

ve şu iki şeye yakınlaşın.sağlamdır.
    alman işi,japon işi.

neden türk ve çin işine böyle diyorum.Bizim kendi yaptığımız orjinal bir motor yada araba varmı? hep taklit.

e orjinalle taklit bir olabilirmi? olmaz. ama almanlara bakın opeli var,bmw'si var,mercedes'i var, japonların kawasakisi ,suzukisi var,toyotası var.

bilmem bana hak veriyormusunuz?

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    gerçekten çin motorlarına binmeyenler ankette oy kullanıyorlar. görmedikleri binmedikleri motor hakkında Hayır,almaz olsaydım,pişman oldum diyorlar gerçekten. bu kaç kere tartışıldı paraya göre kalite sonuçta.
    diğer bazı konularda da öyle. herkes bindiği motora çok iyi, binmediği motora çok kötü diyor.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

desertnight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRUVA TR 250-4
    Ne kadar ekmek o kadar köfte. Beğenmeyenler o parayla ancak bisiklete biner.
    [SIZE="2"][COLOR="Red"]ÇİN olsun JAPON olsun ama önce İNSAN olsun[/COLOR][/SIZE]

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler