Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Bir CBF 150 cinin Çilesi...

Motovento
    REKLAM ALANI
    ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Hoş geldin Metehandro .Hala yağlamı uğraşıyorsun yav.Bırak yaksın yahu benimkide eksiltiyo ufaktan rahat bırak şu garibi artık.Bas yağı devam et deli şeyiyle oynar gibi oynadın,bitirdin makinayı hehe.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pıravo! kırk yıllık istanbul kekosu bunu düşünememiştir eminim
    şuna sahip çık gardaş. harcayacaklar, servislere yem olacak böyükşehirde.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7 düvelin servisi gelse, 7 göbek sülalelerine yetecek bir malzeme var adamda gardaş

Motosikleti
    cbf150
    Arkadaşın biri demiş ya, senin yağı çalıyorlar,

Olabilir mi acaba?

Honda bu sefer iyi kazık atmış olabilir mi? (Honda kazık onda ya)

Nasip der geçerim, motor bitincede 300 gayme verip devam ederim
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    valla hondayı tek gecerım her zaman yalnızca cbf150 ve 1000rr larda sorun cıkartan yıldakı motorlar dısında
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

kartal07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Toyota Yaris 1,33 2013
    ybr satılıp ta cbf alınır mı derken bu yazıyı okudum yok yok satmıyom arkadaş
    Rüzgarı ruhunda hisset

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Öncelikle yazımı göz gezdirip nacizane değerlerli düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim...kimse "ülen 3 kuruşluk makinanın derdi bizi mi gerdi" demedi...sağolun varolun...

Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağın etkisi olur mu olmaz mı kullanıcı kendi bilmesi lazım biraz da, tam sentetiğin değiştirme periyoduyla mineral yağ kullanılırsa olacağı aşınmadır.

Bir de üstüne yağ eksiltmiş halde kullanılırsa, üstüne de benzin istasyonunda tanklar temizlenirken tankın dibindeki solventi de katarsan ,motorun suçu ne.
    kanka acaba motorumu 10/60 otomobil yağımı bitirdi...

Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rabbimim bir insaflı kulu da yazmamış o CBF in çilesini
    Gece gündüz üzerinde 130 okka bi adam
    Cani köfte çeker Yalova'ya,Tekirdağ'a
    soguk bira kesmezse Kartepe'ye zıplar
    Çay bardağı kadar pistona bu eziyet fazla be.
    abi ne yardırıyordum şimdi 90 ı geçersem beni Çorlulu Gıygıycı Savaş öpsün...

Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Savaş abim..adam daha yeni geldi..bu kadar dövme be.. hertarafı gül bahçesi oldu adamın..
    ama duyduğum kadarıyla arkasına 1 artçı aldığında motor uyarı veriyormuş...lütfen 2 kişiden fazla binmeyin diye...
    abi çok yükleniyorlar bana...beni kimse sevmiyooorr...arkama artcı aldığımda Belediyeden görevliler geliyor ve yola verdiğim zarar yüzünden beni dava edeceklerini söylüyorlar...

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıcam dediğinde kıçımızı yırttık...Ama nafile.....

Müstehaksın olm....
    senin gibi suzıkı an 125 alayımda milleti şeyiyle kendime mi güldüreyim keltoş...

Alıntı izm35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunumu alsak acaba buda 150 cc imiş

]
    güzel model...fotoşop olabilirmi acaba...

Alıntı Tarkan1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.el temiz ve az km li siyah bi cbf 150 bakıyordum her gün sahibinden.com da,
    resmen şok etkisi yarattı bende bu yazılanlar :([COLOR="Silver"]

hocam başımız döndü...
    benle irtibata geç dostum...gereken desteği veririm her türlü...

Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    la sana inat 150 lik olsun diye mondial 150 Mc aldım.
    Mondial 150 MC bile senin CBF 150 yi çizer
    Mondıaller kadar taş düşsün başına...son müşterisi sen olucan...benimki en azından asil bir marka...senin makina Nazillide üretiliyor be abi..üretildiği yere gidebilirsin hepsi bizim hemşolar...montaj sanayisi makinayı aldın...koca çınar bu hallere düştü benim motorum yanmış çok mu...

bakalit bidonu al pancar motorunu tak aynı hesap...

Fazer in 150 si de fena değilmiş.... Güzel motor....
    canavar valla...

Alıntı yesilius2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    allaha şükür.bende bir cbf kullanıcısıyım.2008 model.2009 çıkışlı. şimdilik hiçbir problemim yok.
    sıkıntılarının sebebi belkıde en bastandı.ilk motor sıfırlandıgında yapılan 1 hata sonucu sorunun devam etmıstır.servıste sıfırlandı dersende onlarda ınsan evladı
    haklısın dostum..güzel bir nokta...

Alıntı aybarssurucu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mete Abi hoş geldin tekrar ;) Şenlendik sayende.

Ben de sana anti-tez bir mesaj yazayım.

- Etrafta CBF150 ile kurye olmayıp motorla 62.000'e gelen sanırım pek fazla kimse yok.

kankam çok var ama bu arkadaşlar km telini çekmiş vaziyetteler...şu an ilanlardaki 30-40. binlerdeki makinalar art niyetli kişilerin uyanıklığı...(bence)

- Motorum şehiriçi trafiği görmedi desek yeridir. Uzun yolda tapagaz gitmekten başka birşey bilmedi.

bende her türlü fantaziyi gördü...

- İlk servisten itibaren sadece sentetik yağ kullanıldı.
    - İlk alındığı günden itibaren her yağ değişimde / 3000km. de; aralardaki eklemelerden hesaplayarak 250ml. yağ yaktı.

işte bu sorun ganga...250 gr önemli bir problem ciddiye alınmalı...

- En efsane gezim hiç durmadan İzmir - Ürgüp 792Km. ; arkada 60Kg. çanta - 12Kg. bisiklet ile tek Afyon'da durarak yaz günü tapagaz 11saat yol gittim. Dönüşte yağı kontrol ettim; eksilme olarak sadece çizgim max.'tan ortaya inmişti.

çok ciddi bir sorun yağın 600 grama yaklaşmış...-

Motoru sürekli kompresörle ve gazla götürdüğümden, bayağı yük bindi aslında buna rağmen hiç bir silindir sıkıntısı olmadı.

aslında sıfır motora binsen motorunun çekişinin ne kadar zayıf olduğunu anlarsın...-

Vitesleri hor kullanmama rağmen en başlarda debriyajdan veya şanzımandan sıkıntı çıkarmadı.

bu sıkıntıları yaşayan pek yok ganga...- 2 kez zincir / 2 kez dişli seti değişti.

- Lastikler Metzeller ME22 idi.
    - Kar-Yağmur-Cehennem Sıcağı binildi.

Tüm bunlara rağmen; Istanbul'a geldiğimde gidip büyük makine enduro aldım. CBF satılsın dedim. Şerefsizin birine para kaptırarak sattım. Plakası 35 VZ 741; trafikte görürseniz taciz edebilirsiniz.

Şimdi diyorum ki CBF150 böyleyse CBF500 nasıldır acaba? Honda hayat onda...

şans faktörü desek...yani ben düzenli 2000 de bir servis yüzü görmüş adamım...500 kmde bir servise gidip ıvır zıvırı yağlatmış biriyim...çok bilinçliyim...tek falsom 130 videolarından 2 adet çekmem...

Alıntı Boğaçhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoş geldin Metehan kardeşim.
    CBF 150 Ombusmanı olarak, yazdıkların yabana atılacak şeyler değil.
    Yeni motosiklet alacak ve motosiklet değiştirecek arkadaşlar için güzel bir tecrübe paylaşımı olmuş.
    selam sevgiler abi...bu yazı seni etkilemesin...neden mi...eğer sen bu makinayı alacak olursan bu sıkıntıları kolay kolay yaşamazsın...biraz apaçi olduğumu ve motoru sert kullanmaya bayıldığımı söyleyebilirim...

limitlerde kullanılannıldığında size küsen bir makina...

Alıntı izm35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi sana inat bi tanedaha cbf150 alıp don lastiğiyle birbirini bağlayıp 300cc yapıcam,bakalım o zamanda çizittirebilicenmi,dahada olmadı üzerine pançar motoru koyarım.....
    birde kapak yap Necatik35 abimize...

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi yağın etkisini ben kısa bir araştırma ve tecrübe ile şöyle çözdüm

misal en uzun ömürlü motor diye bilinen yağ içinde yüzen cub motoruna 20w-50 20w-40 gibi ne olduğu belirsiz kalın yağlar (otomobil yağı gibi) koyduğun zaman 15bin km sonra motor yağ yakmaya başlıyor o şekilde belki 100bin km gidiyor ama motor 20 binde bitmiş oluyor. yok ben yağ eklerim binerim abi, köfte arabası gibide giderim diyorsan sorun yok

özellikle SOHC motorlarda yağ çok önemli
    kanka galiba 10/60 benim motoru piç etti...

Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Panda ilk önce hoş geldin Motosikletin her sene motorunu yaptırana kadar biraz rejim yapsan kilo versen daha ucuza gelmezmi motorda sorun yok olm sorun senin kilolarda.
    kankam motorumu alırken kullanma kılavuzunda iyi günde kötü günde yanınızda diyor...

Alıntı 35sdk89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben insanlara defalarca cbf150`nin yağ yakma sorunun kronik sorun olduğunu, o parayı haketmediğini düşündüğümü hep söyledim. Avrupa standartlarına uygun olmadığından hiçbir avrupa ülkesinde satışta olmadığını sadece hindistan vs gibi 2.Dünya ülkelerinde satıldığınıda biliyoruz. Honda`ya defalarca 4000tl`ye enjeksiyon hiçbişeyi olmayan motor sattıkları için mesaj attım. Herkeze söylerim abimin dediği gibi honda`nın en kötü motoru bence. Herkezin yağ yakması normal pek yakmıyor 200gr`dan fazla yakarsa ancak sorun vardır dedikleri motor bence 0`dır çöpe atmak gerekir. Yamaha forever :D . Mete abicim tekrar seni aramızda görmek çok güzel. Motosikletimi almadan önce çok takip ettim seni. Herkeze kazasız belasız.
    dostum merhaba...cbr 125 in var galiba...Ocak 2008 de 3 yıl önce cbr 125 ede ayar vermiştim...bunları okuyup mu aldın cıbırı...

http://www.motosiklet.net/forum/moto...fiyatlari.html

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç unutmam bu moto forumlarda ilk yazdığım konulardan biri çin mallarıyla birlikte CBR 125 modeline karşı açtığım savaşti...

şimdi cbr 125in yapısını görüntüsünü bilmem nesini bir kenara bırakalım...çünkü işin zevk kısmı ...beğenen beğenir beğenmeyen beğenmez...banada giren çıkan yok...alan memnun satan memnun...başlangıcmı hayallermi neyse o olsun...

bu arada ben sıkı Hondacıyımdır...Hondaya laf ettirmem...bu cıbır 125 hariç tabi...bulmuşlar türk tüketicilerini daya bakalım dayabildiğin kadar...e bizim tüketici malum ne aldığını pek bilmez...görüntüye kapılır...

peki Allah muhafaza motoru devirdin yatırdın hasalı bir kaza yaptın ne olacak...fiyatlara bir bakın ondan sonra cbr125 alırken bir kez daha düşünün...

cıbır sahipleride aman motoruna özenli davransın...yoksa bu parça fiyatları çok cep yakar...

dediği gibi cbr 125 almamak için çok neden var...mazallah 1000 rr muamelesi görüyor servislerde...Honda AŞ herhalde altın kaplama satıyor bunları ondan iteliyor...

en güzel motor kendi motorundur...lafımız yok...ama bu fiyatları gördükten sonra bu model bana pek cazip gelmiyor...

inanın makina 500 cc veya üstü olsa ona eyvallah...

ya arkadaşlar cbf 250 nin digital kadranı bile 1000 ytl...mübarek nedir bu fiyatlar çözemiyorum...

suzukı burgman kadranıda 1000 ytl civarlarında ama 400 cc bir scootera çok görmeyebilir insanlar...bana yine fazla ama konumuz cbr 125 şimdi...

varmı itirazı olan...fiyatlar normaldir diyen biri varsa bişeyler yazsın...

Honda kalitesine bu yakışır diyen bakalım çıkacakmı...

son sözüm sana Emin Arıkoğlu kardeşim motorla hep lay lay lom gezilmez...Allah korusun kazası belası olduğunda bu fiyatlarla nasıl başa çıkacaksın...bunlarıda düşün...

bide şunu yazmayın bana...HİÇ KİMSE KAZA YAPICAM DİYE ALMAZ MOTORU...yani bu detayları motor alırken düşünmeyelim diyen birileri çıkarsa sert yazarım...

KDV SİZ .. %18 KDV DAHİL FİYATLAR YTL...

SUSTURUCU KOMPLE .... 424 .... 499

YAKIT TANKI .... 697 ...822

SUSTURUCU .... 373 ...440

RADYATÖR KOMPLE ....466 ....550

ÖN FAR KOMPLE ....88 ....104

SINYAL ÖN SAĞ ....116 ....137

SİNYAL GÖVDESİ ....101 .....119

HİDROLİK BAĞLANTI ....277 .....327

FREN PEDALI .....44 ....51

SAĞ AMORTİSÖR NH146M .....423 ....499

SAĞ GİDON BORUSU .....85 ....99

SAĞ LEVYE FREN ......37 .....44

SOL LEVYE .....16 .....19

ALT MESNET .....312 .....369

ÖN ÇAMURLUK .....106 ..... 125

SİPERLİK ..... 88 .....104

SAĞ YAN KAPAK DEPO ......81 ...... 96

BRAKET SİPERLİK ...... 40 ..... 47

SAĞ GRANAJ .....126 ......149

SİPERLİK ALT ......84 .......98

GRANAJ ALT ......148 .....175

SOL GRANAJ ......126 .....149

KAPAK YAKIT TANKI ......10 .....12

ARKA TUTAMAK ......51 .....60

Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF'e 1 litre yağ koyuyorum, 2000 km sonra kullanma şartlarına göre 900-950ml geri alıyorum. 25 bin kilometredir hep böyle. Çok basınca 100ml, normal kullanımda 50ml yağın yanması çok normal.

150cc motoru her gün 130 kiloluk adam kullanırsa, sürekli tam gaz giderse, arada artçı da alırsa dağılması normal Abi gördüm ben senin gidişini, yokuş aşağı yanımdan 130'la geçiyordun İzmit dönüşünde, normaldir makinenin dağılması
    CBF iddia ettiğimiz kadar kaliteli değil, yerdiğimiz kadar da kalitesiz değil. Övgüde de yergide de ayar tutturamıyoruz. CBF mi YBR mi diyenlere hep "sen bilirsin, ikisi de iyi" dedim, demeye devam ederim.
    ülen şahit olmasan inkar edecektim ama grup gezilerinde bayağı coşku oluyor dimi...herkes tapa gaz yardırıyor...yorumun son bölümleri harika...ama ybryi yercih etmeleri huzurları için daha doğru seçim olacaktır...

Olmadıki bir Honda m
    Ben bir garip çinçon cuyum
    arkadaşım Hondayı konuşuyoruz parazit yapıyorsun...

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok taktınız bu yağ eksiltme olayına. Bütün motorlar tasarımına göre az veya çok yağ eksiltir. 2 sene cbf 150 kullandım çok memnundum, bir defa bile ne kadar yağ yakmış diye bakmadım. 2000 km de bir yap değişimi var. Yağ değişimine geldiğinde motorda normal seviyede yağ var ise ( iki çizgi arasındaysa) hiç keyfimi bozmam, gazlar giderim. Suni sorunlarla motorunuzu kurcalatmayın, keyfinizi kaçırmayın. Ne zaman yağ çubuğun dibine iner o zaman tamir vakti gelmiştir.
    tamam abi kızma yav...

Alıntı PHAETONW12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metehan aramıza hoşgeldin dostum,hikayeni soluksuz okudum,anladım ki cbf150 sende bir alışkanlık olmuş,sanki evlenmiş gibisin motorunla gülü seven dikenine katlanır demekten başka yapacak bişey yok hacı
    dostum merhaba...motorum beni aldatıyordu...yağ eksiltirken yakaladım...suçüstü yapınca yeni bir sayfa açayım dedim...

Alıntı 35sdk89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ eksiltme hiçbir motorda normal değildir iki zamanlı motorlar hariç. Yağ eksilten motorda çok ciddi bir teknoloji sorunu vardır bu kronik bir sorundur. Hiç bir zaman da normal diye karşılanmamalıdır arkadaşlar.
    normal karşılamadığım için eleştirenler oluyor aga...

orası istanbul, senin yağı çalıyo birileri başkan, alarmlı yağ tapası al.
    benim pis kirli yağımı napsınlar kanka... bizim zamanımızda motor çalarlardı...evlere girip kadınların donlarını saklayan sapıklar gibin desene...yağımla kimbilir neler yapıyor ırz düşmanları...o yağ benim namusum ülenn...

pıravo! kırk yıllık istanbul kekosu bunu düşünememiştir eminim
    Q7 ile gezer İstanbul kekosu...

Alıntı ergün1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoş geldin Metehandro .Hala yağlamı uğraşıyorsun yav.Bırak yaksın yahu benimkide eksiltiyo ufaktan rahat bırak şu garibi artık.Bas yağı devam et deli şeyiyle oynar gibi oynadın,bitirdin makinayı hehe.
    OOo Ergün Abi nettin...ama senin artık içi geçmiş çaptan düşmüş gs 500 ün le bir değilki benim canım cebefem...lütfen ama...

rodajdayım gülüm rodajdayım balım...

7 düvelin servisi gelse, 7 göbek sülalelerine yetecek bir malzeme var adamda gardaş
    olm ben senin gibi motoru sökmeyle incik cincik etmeyle uğraşamam...ne vaktim var ne de heyecanım...servet düşmanı olmayın...paramız var makinamızı sıfırlatıyoruz çok şükür Allahıma...

Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşın biri demiş ya, senin yağı çalıyorlar,

Olabilir mi acaba?

Honda bu sefer iyi kazık atmış olabilir mi? (Honda kazık onda ya)

Nasip der geçerim, motor bitincede 300 gayme verip devam ederim
    100 bini görürmü acaba benim taka onu düşünüyorum...

Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla hondayı tek gecerım her zaman yalnızca cbf150 ve 1000rr larda sorun cıkartan yıldakı motorlar dısında
    inan Çindeki orjinal gelse idi bu sıkıntıları yaşamazdık...nedeni devir satine göre daha dikkatle kullanıp motorları harcamazdık...1000 RR daki mevzu Japon Honda Mühendislerin alelacele modeli piyasaya sürmesinden kaynaklanıyor galiba...

Alıntı kartal07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr satılıp ta cbf alınır mı derken bu yazıyı okudum yok yok satmıyom arkadaş

eğer fiziki durumun 85 kg altı ve 175 i geçmiyorsan ybr tercihi daha mantıklı olacaktır...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    foruma susamış gördüm seni metehandro
    Maşallah dut yemiş bülbül gibisin
    Nerde bu mod lar nerde bu yöneticiler
    uyumayın hoooooppp bu mete_han bizi dejenere ediyor
    Nasıl ispiyonladım ama
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    [SIZE="5"]

senin gibi suzıkı an 125 alayımda milleti şeyiyle kendime mi güldüreyim keltoş...

:
    Gülsünler olm....
    En azından senin gibi çıkıp biyerlerimi yırtmıyom yağım yanıyor aneeey diye....

An ye laf söyleme taş olursun taaaaşş..... Senin çubufunu sulu götürür susuz getirir....

Daha abisini söylemiyom bile kekoro.... Biz senin gibi elin Q7 si ile lunaparka girmiyoz....

http://www.motosiklet.net/forum/etki...-macerasi.html

Daha yeni geldin... Çömezsen çömezliğini bil hemşo....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Kolonya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    düşenin dostu olmaz mete abi .

Aga senin motorun zırt pırt bozulmasındaki ana nedeni senin meşhur pardesün çok rüzgar tutuyor,motora aşırı yük biniyor, sarı çizme yeterince aerodinamik ona lafım yok.

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    2007 model cbf'imde yağ yakmak bi yana dursun..
    motor bloğundan şıkırtı gelmeye başladı..
    Motorum 24 binde daha subap ayarı nedir bilmez

Motor bloğundan geliyo..Hepp limitlerde kullanmaktan ve tekerde gitmekten başka faliyetim olmadı..

Hatta tekere almaktan debriyaJ'ı yandı motörün..En son ki şıkırtıda debriyaj bilyasının dağılmasından şüphe ediyorum..

bu arada hoşgeldin abi..Satıyomuyuz motorları..
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

aybarssurucu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS / KLX250
    Mete Abi ben de not düştüm senin yazılara, seninkiler kırmızı benimkiler mavi renkte.

aybarssurucu Nickli Üyeden Alıntı
    Mete Abi hoş geldin tekrar ;) Şenlendik sayende.

Ben de sana anti-tez bir mesaj yazayım.

- Etrafta CBF150 ile kurye olmayıp motorla 62.000'e gelen sanırım pek fazla kimse yok.

kankam çok var ama bu arkadaşlar km telini çekmiş vaziyetteler...şu an ilanlardaki 30-40. binlerdeki makinalar art niyetli kişilerin uyanıklığı...(bence)

- Motorum şehiriçi trafiği görmedi desek yeridir. Uzun yolda tapagaz gitmekten başka birşey bilmedi.

bende her türlü fantaziyi gördü...

Olay zaten burada başlamış be abi...

- İlk servisten itibaren sadece sentetik yağ kullanıldı.
    - İlk alındığı günden itibaren her yağ değişimde / 3000km. de; aralardaki eklemelerden hesaplayarak 250ml. yağ yaktı.

işte bu sorun ganga...250 gr önemli bir problem ciddiye alınmalı...

Zaten yağ yakmadan haberim olduğu için hiç eksik yağ kullanmadım ki bence her 200Km. 'de 1 kez yağ kontrol edilmeli.

- En efsane gezim hiç durmadan İzmir - Ürgüp 792Km. ; arkada 60Kg. çanta - 12Kg. bisiklet ile tek Afyon'da durarak yaz günü tapagaz 11saat yol gittim. Dönüşte yağı kontrol ettim; eksilme olarak sadece çizgim max.'tan ortaya inmişti.

çok ciddi bir sorun yağın 600 grama yaklaşmış...
    Abi burada yanlış anlaşılma var; motorun sıkıntısız alabileceği yağ sıfır toplanmış halini baz alırsak 1250ml. max.'tan ortaya düşerse 600ml. azalmaz. Bu arada dönüşte diyorum bak; 792*2 = 1584Km. 'de yaklaşık 150ml. falan eklendi.

-Motoru sürekli kompresörle ve gazla götürdüğümden, bayağı yük bindi aslında buna rağmen hiç bir silindir sıkıntısı olmadı.

aslında sıfır motora binsen motorunun çekişinin ne kadar zayıf olduğunu anlarsın...

Ben makinemi sıfır aldım. İlk motorum da değildi ve çekişinden oldukça memnundum.

- Vitesleri hor kullanmama rağmen en başlarda debriyajdan veya şanzımandan sıkıntı çıkarmadı.

bu sıkıntıları yaşayan pek yok ganga...- 2 kez zincir / 2 kez dişli seti değişti.

- Lastikler Metzeller ME22 idi.
    - Kar-Yağmur-Cehennem Sıcağı binildi.

Tüm bunlara rağmen; Istanbul'a geldiğimde gidip büyük makine enduro aldım. CBF satılsın dedim. Şerefsizin birine para kaptırarak sattım. Plakası 35 VZ 741; trafikte görürseniz taciz edebilirsiniz.

Şimdi diyorum ki CBF150 böyleyse CBF500 nasıldır acaba? Honda hayat onda...

çok güzel paylaşım

mbuyuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750X
    valla meto aga bende mobil 10 60'ı deneyecektim ama biraz daha araştırmakta fayda var benim motorda 2007 model ama daha motor yapılmamış 32500 km'de yağ eksiltiyo hem öyle böyle değil 1000 kmde 200 ml kadar ekliyorum ne kadar normal bilmiyorum ama şimdilik pek sorun etmedim 300 kmde bir yağına bakıp SM sınıfı aynı yağdan tamamlayıp yarasın koçuma deyip devam ediyorum çekişinde gidişinde pek sorun yok. Gittiği yere kadar gidecek ne zaman pes etti o zaman bizde yardıracaz silindiri artık.
    Biz ki kula kulluk edip cennete gitme kaygısıyla üç maymunu oynayanlardan değiliz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    mal sahibine benzer Meto
    Sahibi kuyruk yağı yiyen motor 10 numara yağı su gibi içer
    Acık tattırsana ucundan motora da.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    mal sahibine benzer Meto
    Allah iyiliğini versin abi...akşam akşam gülmekten karnım ağrıdı ya...
    ben neden düşünemedim bunu?? kuyruk yağını eritipdemi yoksa gres kıvamındamı vericez..direk kuyruğu atsak , motor gerekeni yapsa olmazmı??
    metehanla bi ara bu olaya bi el atmalıyız..3 lokma bize yarım da motorlara..bende 95 kiloyum da motoru baştan alıştırayım daha 4000 km de...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    mal sahibine benzer Meto
    bu motor dediğin somun ekmek yaksaydı, mete bu kadar etine dolgun olmazdı be abi

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    foruma susamış gördüm seni metehandro
    Maşallah dut yemiş bülbül gibisin
    Nerde bu mod lar nerde bu yöneticiler
    uyumayın hoooooppp bu mete_han bizi dejenere ediyor
    Nasıl ispiyonladım ama
    dertliyim aga halden anla...aldın kız gibi makina tuzun kuru...

Gülsünler olm....
    En azından senin gibi çıkıp biyerlerimi yırtmıyom yağım yanıyor aneeey diye....

An ye laf söyleme taş olursun taaaaşş..... Senin çubufunu sulu götürür susuz getirir....

Daha abisini söylemiyom bile kekoro.... Biz senin gibi elin Q7 si ile lunaparka girmiyoz....

http://www.motosiklet.net/forum/etki...-macerasi.html

Daha yeni geldin... Çömezsen çömezliğini bil hemşo....
    AN motorsa ben motoru bırakıp bisiklete binicem aga...

Alıntı Kolonya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düşenin dostu olmaz mete abi .
    kanka beni kimse sevmiyooo

Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aga senin motorun zırt pırt bozulmasındaki ana nedeni senin meşhur pardesün çok rüzgar tutuyor,motora aşırı yük biniyor, sarı çizme yeterince aerodinamik ona lafım yok.
    o sarı mont benim uğurum aga...hanım almıştı hatırası var...

Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2007 model cbf'imde yağ yakmak bi yana dursun..
    motor bloğundan şıkırtı gelmeye başladı..
    Motorum 24 binde daha subap ayarı nedir bilmez

Motor bloğundan geliyo..Hepp limitlerde kullanmaktan ve tekerde gitmekten başka faliyetim olmadı..

Hatta tekere almaktan debriyaJ'ı yandı motörün..En son ki şıkırtıda debriyaj bilyasının dağılmasından şüphe ediyorum..

bu arada hoşgeldin abi..Satıyomuyuz motorları..
    kabusmusun ganga çöktün üzerime... satıcaz az galdı aga...yardırıcaz rahat ol...

Alıntı aybarssurucu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mete Abi ben de not düştüm senin yazılara, seninkiler kırmızı benimkiler mavi renkte.
    abi yazı çorba oldu biraz kafam durdu...

Alıntı mbuyuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla meto aga bende mobil 10 60'ı deneyecektim ama biraz daha araştırmakta fayda var benim motorda 2007 model ama daha motor yapılmamış 32500 km'de yağ eksiltiyo hem öyle böyle değil 1000 kmde 200 ml kadar ekliyorum ne kadar normal bilmiyorum ama şimdilik pek sorun etmedim 300 kmde bir yağına bakıp SM sınıfı aynı yağdan tamamlayıp yarasın koçuma deyip devam ediyorum çekişinde gidişinde pek sorun yok. Gittiği yere kadar gidecek ne zaman pes etti o zaman bizde yardıracaz silindiri artık.
    baba eklersen yağı sorun kalmaz dabi...bende takıntı var ölçeyim diye göz gözre göre makinayı yağsız bırakıyorum...bir keresinde 525 gr eksikti iyimi... 300 lira ganga sırıflama rahat ol...kral bizi çaktırma kimseye...

mal sahibine benzer Meto

buldun bi gariban cbfci eyleş bakam Savaş Abi... canım yanmış param gitmiş...senim BMW yatar garajda sessiz sessiz...kafan rahat huzurun var...

Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah iyiliğini versin abi...akşam akşam gülmekten karnım ağrıdı ya...
    ben neden düşünemedim bunu?? kuyruk yağını eritipdemi yoksa gres kıvamındamı vericez..direk kuyruğu atsak , motor gerekeni yapsa olmazmı??
    metehanla bi ara bu olaya bi el atmalıyız..3 lokma bize yarım da motorlara..bende 95 kiloyum da motoru baştan alıştırayım daha 4000 km de...
    10/60 yaktı beni aga...

bu motor dediğin somun ekmek yaksaydı, mete bu kadar etine dolgun olmazdı be abi
    hah bi sen eksik kalma...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    metehan abi motorların çabuk bitmesi yani az km yapması çoğu zaman bilinçsiz sürmeden kaynaklanıyor senin için demedim ama mesela bu akşam bir cbf gördüm 3 kişi binmiş ben banka önünde bekliyordum yeni kalkmıştı 1. vites olması gerek devir kesiciye bindirip öğle devam etti ee sonuçta o motorda 2 gün sonra bufff :D
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)