Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

macitin hızını nasıl yükselticem

Motovento
    REKLAM ALANI

mrb daha öncede bu soruyu sordum ama cvplarımı göremedim tekrar sormak istedim mondial 250 mct kullanıyorum ama hızından pek tatmin olmuyorum ne gibi değişiklikler yapabilirim ne yapmalıyım toyum biraz bu konularda motorumu güçlendirmek istiyorum arka dişli demişlerdi ama bulamadım antalyada hangi motorla uyumludur acaba ayrıca gidonu nasıl yükseltirim aparatların uzunu varmıdır motorumu canavar yapmam için ne önerirsiniz yardımlarrınız ıcın şimdiden tesekkurler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    motorunu hızlandırmak,CANAVAR yapmak için......

1:sahibinden.com a ilan verilecek yada muhitinde bi şekilde satılacak...

2:daha hızlı ve canavar bi motosiklet alınacak.....

ne kadar ekmek o kadar köfte diye bişey duymadın mı hiç???bahsettiğin motor hız için yapılmamış..heleki canavar olarak hiç yapılmamış...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

mehmet cihan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR1200X
    Alıntı beennbulent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb daha öncede bu soruyu sordum ama cvplarımı göremedim tekrar sormak istedim mondial 250 mct kullanıyorum ama hızından pek tatmin olmuyorum ne gibi değişiklikler yapabilirim ne yapmalıyım toyum biraz bu konularda motorumu güçlendirmek istiyorum arka dişli demişlerdi ama bulamadım antalyada hangi motorla uyumludur acaba ayrıca gidonu nasıl yükseltirim aparatların uzunu varmıdır motorumu canavar yapmam için ne önerirsiniz yardımlarrınız ıcın şimdiden tesekkurler
    O alet şehir içinde ve dışında müsade edilen tüm hızlarda rahatlıkla gider. Bunun dışında sizi tatmin etmeyen nedir? Yasalara uymakmı?

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Ön dişliyi bir iki diş büyüt,o zaman hızlanır.Kilon fazla ise tavsiye etmem,bu seferde çekiş düşer
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

sametagır tavrını hıc begenmedım yaptıran adam yaptırıyo işte paramız yeterli olsa ole yaparız zaten dımı bı sen mı bılıyosun

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    MCT'ye ne yaparsan yap fazla bir hız kazanamazsın, kazansan bile maliyeti yüksek olur. En kolayı satıp daha hızlı bir motor almak.

GÖЯKEM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250R bekliyoRR..
    Motoru değiştirerek..
    BYZ ARABALI ÇOCUK...

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    aklima gelen : 1. Hacim büyütmek. 2. Disliler ile oynamak 3. iki birlikte 4.Agirlik azaltmasi

Motosikleti
    Gt250R bekliyoRR..
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aklima gelen : 1. Hacim büyütmek. 2. Disliler ile oynamak 3. iki birlikte 4.Agirlik azaltmasi
    == bir önceki mesaj
    BYZ ARABALI ÇOCUK...

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    mct mi 7000 km kullandım..bu motora ne yaparsan yap o motordaki ibreyi göremezsin..max görebileceğin 120 km/h dir.. o da arka dişli 34 yerine 32 olursa .. kaldıki 120 km/h ile 5 dakika süremezsin motor neredeyse son devirinde oluyor ve motor bu süratte fazla gitmem diyor.. eğer cidden hız merakın varsa diğer arkadaşların dediği gibi racing yada naked tarzına geçmen lazım
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mct nin yapacağı hız bellidir. fazla kurcalamayın derim
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Motosikleti
    Çelik sk 125
    Arkadaşlar adamın parası olsaydı zaten buna binmezdi daha yüksek bi model alırdı siz hala diosunuzki satın baska bi motor al onu oda biliyo bi sorusu olmus o soruya cevap verilmiyoda sat baskasını al diyosunuz bi kişi zaten sat baskasıını al yazsın baskalarıda onun dediğini tekrarlıyo...

Motosikleti
    Gt250R bekliyoRR..
    Alıntı Breton125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar adamın parası olsaydı zaten buna binmezdi daha yüksek bi model alırdı siz hala diosunuzki satın baska bi motor al onu oda biliyo bi sorusu olmus o soruya cevap verilmiyoda sat baskasını al diyosunuz bi kişi zaten sat baskasıını al yazsın baskalarıda onun dediğini tekrarlıyo...
    Yüksek hız=yüksek cc=PARA
    BYZ ARABALI ÇOCUK...

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Alıntı GÖЯKEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüksek hız=yüksek cc=PARA
    Bu üçüde elde olmayınca geride elindekini kurcalamak kalıyo..
    Bahar Bulaştı Ya Hayata, Ağaca, Suya, İçimde Öyle Bir Seyahat Kımıldıyor Ki, Diren Direnebilirsen.Yüreğim Bavulunu Toplamış Çoktan .Ruhum Sırtlamış Çantasını.Uzaklar Çekiyor İçimdeki Seyyahın Tasmasını..

Motosikleti
    Gt250R bekliyoRR..
    Alıntı suato21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu üçüde elde olmayınca geride elindekini kurcalamak kalıyo..
    bu üçünden birisi yoksa kurcala kurcalaya bildiğine , yada kurcalamayı bırakıp elinde olduğun motorun özellikleriyle yetin
    BYZ ARABALI ÇOCUK...

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Alıntı GÖЯKEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu üçünden birisi yoksa kurcala kurcalaya bildiğine , yada kurcalamayı bırakıp elinde olduğun motorun özellikleriyle yetin
    Demek ki arkadaş yetinemiyormuş ki kurcalıyo..Ben şahsen orjinallik taraftarıyım..
    Bahar Bulaştı Ya Hayata, Ağaca, Suya, İçimde Öyle Bir Seyahat Kımıldıyor Ki, Diren Direnebilirsen.Yüreğim Bavulunu Toplamış Çoktan .Ruhum Sırtlamış Çantasını.Uzaklar Çekiyor İçimdeki Seyyahın Tasmasını..

Motosikleti
    Gt250R bekliyoRR..
    Alıntı suato21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek ki arkadaş yetinemiyormuş ki kurcalıyo..Ben şahsen orjinallik taraftarıyım..
    Hocam O zman biz niye bu kadar kasıyozki kendimizi bırak kurcalayabildiği kadar kurcalasın
    BYZ ARABALI ÇOCUK...

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    bence sen maciti çok oynama sen onla ne kadar oynarsan oda senle yolda o kadar oynar

Bir tek kalkış yapıp ibreyi sona dayayıp hurdaya atacagım diyorsan yapılacak şeyler klasik modifiye işlemleri.Dayanabilecegini sanmıyorum.Geniş gömlek-büyük piston-daha geniş süboplar,dereceli ekzantrik-kafa traşlama-daha çok yakıt için büyük karbüratör.Buda bir iki teklik demek ve randuman alsanda 10.000 km sonra elinde yalnızca kontak anaktarın kalabilir.
    extrem_015

bence sen maciti çok oynama sen onla ne kadar oynarsan oda senle yolda o kadar oynar

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto...#ixzz16szox7LP
    Kesinlikle...................

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    en basit yapılacak şey performans hava filtresi ve karbüratör ayarı yapmaktır.
    bundan fazla bir şey elde edilemezse o zaman dişlilerle oynananacak. ön dişli en fazla bir dişli arttırlabilir bilemedin iki. arka dişli ise 3-4 dişli küçüğüyle değiştirlebilir. Bunlardan yalnızca biri yapılmalıdır. yani iki dişliyide aynı anda değiştirmek uygun olmaz.
    daha ileri aşamlarda ise pistonun genişletilmesi üst kapağın taşlanması sübapların daha büyükleriyle değiştirilmesi ve bunlara ilave olarak cdi ünitesinin yeniden ayarlanması yada değiştirlmesi gibi komplike işlemlere geçilebilir.
    ilk iki işlem çok ucuz maliyetlidir ancak getiriside fazla olmaz elbette.
    3 işlem motorun komle elden geçirilmesi oldukça pahalıya gelir ki bu paraya motoru satıp daha hızlı bişey alman mümkündür zaten.
    tavsiyem hafa filtresini performans hava filtresi ile değiştir. iyi bir ustaya karbüratör yarı yaptır. ön dişliyi bir iki diş büyüt yada arka dişliyi 3-4 diş küçült. Bunları yaparak tatmin edici sonuçalr alabilirisn. motosikletin son hızında 10-20 km/s artış elde edilebilir.
    ilk kalkışta biraz zorlanabilir ama dişli değişimin yukardaki oranlarda yapıp abartmazsan çok büyük sorun olmaz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)