Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yeni motorumda ilk çalıştırma zorluğu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tesla.tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Voge SR4 Max
    Arkadaşlar, birkaç gün önce sıfır Kymco Like 125 satın aldım. Motorla henüz 16 km yol yaptım. Motoru çalıştırmakta zorlanıyorum. Marş basıyor ancak geç çalışıyor. Birkaç kez marşa basmak zorunda kalabiliyorum. Bazen de çalışıp hemen duruyor. Bazen marş düğmesine bastıktan sonra gaz vermek zorunda kalıyorum motorun durmaması için. Rolantide de her 4-5 saniyede bir devir düşüp artıyor sanki duracakmış gibi. Yağı, benzini tam. Çalıştıktan sonra çekişi çok güzel.
    Acaba rodajda olduğu için mi yani motor sıfır olduğu için mi bunu yapıyor? Zamanla düzelir mi?
    Memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar, gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler! M.K.Atatürk

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    zamanla düzelir bi 50-60 km daha yap rolanti arttır sonra sorun kalmaz

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Hayır rodajla alakası yok. İlk çalıştırmada jikleyi çektikten sonra çalıştırmayı deneyiniz.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır rodajla alakası yok. İlk çalıştırmada jikleyi çektikten sonra çalıştırmayı deneyiniz.
    dendiği gibi motorda varsa jikle kullanacaksın

Motosikleti
    Voge SR4 Max
    Bildiğim kadarıyla jikle yok. Üstelik burada (Muğla) hava oldukça sıcak. Neden jikleye ihtiyaç duysun ki? Kitapçığında jikle düğmesine basın diyor ama öyle bir düğme görünmüyor ortalıkta. resmini de koymamışlar.
    Memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar, gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler! M.K.Atatürk

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Hava sıcak olsa bile motor soğuksa jikleye ihtiyaç duyabilir
    07

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı Tesla.tr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarıyla jikle yok. Üstelik burada (Muğla) hava oldukça sıcak. Neden jikleye ihtiyaç duysun ki? Kitapçığında jikle düğmesine basın diyor ama öyle bir düğme görünmüyor ortalıkta. resmini de koymamışlar.
    Jikle hava sıcaklığı ile değil motor sıcaklığı ile ilgilidir. Eski teknolojide bu elle kumanda edilirken, örneğin yeni teknoloji otomobillerde otomatik olarak yapılmaktadır. Burada temel amaç, ilk çalıştırmada benzinin daha fazla olmasını sağlayarak motorun kolay çalışmasıdır. Motorun soğuk olmasına ilave olarak havanın da soğuk olması sadece jiklenin çekili olduğu sürenin uzamasına neden olur. Selamlar.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 & cygnus rs
    kitapçığında jikle var diyorsa vardır muhakkak bi aldığın yeri ara sor neresinde olduğunu çünkü rodajla hiç alakası yok.
    Motosiklet sadece ulaşım aracı değildir,Özgürlüktür!!İsyandır!!:wiinkk:

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Like 125'te ve Kymco'nun diğer scooterlarında otomatik jikle vardır.

Bahsettiğiniz bu sorun karbüratör temizliği-hava ayarı ile ilgili olabilir.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    jikleyle pek alakası olacağını sanmıyorum. benim motor buz gibi havada hiç jikle çekmeden tek marşta çalışıyor.

Motosikleti
    Voge SR4 Max
    Ben de jikleye bağlayamadım olayı açıkçası. Hava 24 derece burda, motor da olsun olsun 18 derece en az. Kitapçıkta jikle düğmesine basın demiş ama yeri gösterilmemiş, belki de jikleyi otomatik yaptılar asm'nin dediği gibi. Zaten kitapçıkta el freni de tarif edilmiş ama o da yok. yarın sorayım bakayım neden.

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    büyük ihtimal motorunun karbürtörünün üzerinde otomatik jikle var o yüzden herhangi bir düğme veya kol bulamazsın,tahminimce motorun rölanti ayarı çok düşük rölanti ayar vidasını biraz açarak çalışmadan sonra motor ısınana kadar stop etmesini engelleyebilirsin
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Bende jikle olayini yazicaktim ancak arkadaslar yazmislar zaten.otomatik jikle var diyorsunuzda kitapcikta neden jikleye basin yaziyor o zaman.Birde Her motor ayni degildir.Motor vardir 0 derecede jiklesiz hemen calisir,motor vardir yazin bile jikleye ihtiyac duyar,bi arkadasin yazdigi gibi jikle hava sicakligi ile degil motor sicakligi ile alakalidir.Eger gercekten otomatik jikle varsa,karburator ayarlarinda bi sorun olabilir.Ancak az da olsa yag ve benzin de bi faktordur.
    RIDE or DIE

Motosikleti
    Voge SR4 Max
    Servise gittim bugün. Ve birlikte inceledik. Devrin düşüp artmasından dolayı rolanti ayarının düşük olduğunu söyledi ustam. Arttırdık ve devir hemen düzenli hale geçti. Marş sorunu da anında düzeldi. Marş düğmesine tek basışta hemen çalışıyor artık. İlgilenen tüm arkadaşlara teşekkürler. Tolme arkadaşın dediği gibi yaptık. Ayar vidası ile sorun halloldu.

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Alıntı Tesla.tr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servise gittim bugün. Ve birlikte inceledik. Devrin düşüp artmasından dolayı rolanti ayarının düşük olduğunu söyledi ustam. Arttırdık ve devir hemen düzenli hale geçti. Marş sorunu da anında düzeldi. Marş düğmesine tek basışta hemen çalışıyor artık. İlgilenen tüm arkadaşlara teşekkürler. Tolme arkadaşın dediği gibi yaptık. Ayar vidası ile sorun halloldu.
    Sorununun cozuldugune sevindim dostum.Kasasiz Surusler
    RIDE or DIE

slm arkadaşlar peki bnm motorum bd100 lük belderia 60 km yaptım motosiklet sabah cikleyi kaldırmadan çalışmıyor
    cikle ile motoru kaldırınca benzin yakıtı çokmu olur bide motora zaraar verirmi cikleyi kalktıktan sonra 100 metre sonra indiriom

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Jiklenin yerinide öğrenseniz iyi olurdu çünkü kışın sorun olabilir...

GÖЯKEM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250R bekliyoRR..
    sorun çözülmesine sevindim Allah kaza bela göstermesin
    BYZ ARABALI ÇOCUK...

umtglsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK125-7
    Alıntı tolga15 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar peki bnm motorum bd100 lük belderia 60 km yaptım motosiklet sabah cikleyi kaldırmadan çalışmıyor
    cikle ile motoru kaldırınca benzin yakıtı çokmu olur bide motora zaraar verirmi cikleyi kalktıktan sonra 100 metre sonra indiriom
    Bu sorunun cevabını bende merak ediyorum arkadaslar yardımcı olursanız sevinicem ve sizinde sorununuzın çözülmesine sevindim kazasız belasız sürüşler herkeze.
    Uçurtma, rüzgardan güç aldığı için değil, rüzgara karşı durduğu için uçar!!

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    hiç bir zararı olmaz ama jikleyle yola cıkmayın ısınmasını bekleyin kapatın oyle yola cıkın. eve jikle acıkken yakıt artar.ayrıca çin meşaleli tun ve diğer scooter larda otomatik jikle var. jikleyi kaldırmadan çalışmaması karburatörünüzden kaynaklanır ybr lerde öle dir hava sıcak bile olsa jikle siz çalışmaz. eger sıfır alındıgından beri haja jiklesiz çalışmıyosa yapabileceğiniz tek şey karburatör değiştirmek ten öteye gitmez.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)