Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Bir motorcunun kaza sonrası yaşadığı korkunç olaylar.

Motovento
    REKLAM ALANI
    nigdeli48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    tuylerim diken diken oldu valla okurken.
    allah kimsenin basina vermesin.
    Rüyaları gercekleştirmenin en iyi yolu UYANMAKTIR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rasta07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NT700 v Deauville
    Sağlık sistemimiz süper ! Doktorlar süper ! Polisimiz süper ! Bir tek vatandaşlarımız biraz çıkıntılık yapıyor , onlarda zamanla şükretmesini öğrenirler nasılsa...

Geçmiş olsun demeye gerek yok , biz bu kafada olduğumuz sürece geçmez hiçbirşey....
    Köpeğe atılan bir kemik yardımseverlik değildir. Yardımseverlik, en az köpek kadar aç olduğunda etini onunla paylaşmaktır. Jack London

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Arkadaşlar lütfen kasklarımıza "ambulans veya vetkili gelmeden kaskımı çıkarmayın ve beni yerimden oynatmayın" yazdırın yoksa hep böyle şeylerden geliyo ne gelirse başa. fosforlu bi ayzıyla bunları yazın yoksa yerde baygın bi şekilde yatarken ölümünüze veya daha kötüsü felç kalmanıza neden olabilirler.
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

hattat_hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda ANF 125İ İnnova & honda sh 300i
    biraz uzundu ama olsun baya birşeyler öğrendim Allah kaza ve sonrasında hastaneye düşürmesin inş. o avantacı ameliyata girmeyen doktorlar Allah bildiği gibi yapsın sizi devlet size para vermiyor dimi hayrına çalışıyorsunuz lafa gelincede bizim meslek kutsal falan derler ağzımı açsam hoş olmayacak ama çok kızıyorum bu olaylara...
    Göz nereye bakar, gönül oraya akar,Gönül nereye akar, ayak oraya koşar...(Hz Mevlana) Özgürlük iki tekerleklidir... Hasan Derviş

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    soğuk kanlı olduğunu düşündüm,bu kadar şeyi hatırladığına göre öyle olmalısın.bence yaşaman mucize belkide aramızda olmayabilirdin.en çok hayatta olmana sevindim gerisi bildik alışıla gelmiş türkiye gerçekleri geçmiş olsun

bozkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ VZ 800 MARADUER
    Tek kelime ile:ŞİŞTİM.
    İçimden neler geçiyor neler.İyileşince intikam almak.Bütün bunları teker teker sana yaşatanlara yaşatmak.Öncelikli sıra çarpan otomobil sürücüsü.Sonra acildeki cadı,ve diğerleri.
    Tanrıdan dileğim çabuk ve sağlıklı iyileşmen.Gerisi kolay.
    Sana ve değerli ailene çok geçmiş olsun.
    Kazasız sürüşler.
    Sağlıcakla kal.
    BOZKURT
    KUBA 150-25

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    geçmiş olsun dileklerimizle
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaza geçirince insana roman yazma güdüsü filanmı veriliyor anlamıyorum bir kazayı bu kadar ince ayrıntısına kadar hafızada tutmak sonrada aradan geçen zaman zarfında eksiziksiz hatta birazda kendinden bişeyler katarak anlatmak pes doğrusu.Ne diyelim geçmiş olsun .
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

Motosikleti
    Honda Silverwing 600 - 2008
    Kazayı yapan Scooturk " Türkiye'nin Scooter Sitesi" üyelerinden Enver abimizdir. Onun adına buraya da taşıdım konuyu. İyi dileklerini ve yorumlarınızı kendisine ileteceğim.

tekintekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki BANDİT 650 S (Haydut)
    Çok geçmiş olsun kardeşim,inan okurken olayları resmen yaşıyormuş gibi oldum ,sinirlerim bozuldu,sen çok iyi sabretmişsin Allah senin bu sabrını tüketmesin.Yemin ediyorum o an insanın elinde silah olsa katliam çıkar...Umarım sakat kalma durumun yoktur ,işallah eski sağlığına tekrar kavuşursun ...
    doğuştan çaresi olmayan bir hastalığım var,her gördüğümü adam sanıyorum...

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Sağlam bir sağlık sigortası şart, geçmiş olsun tam bir sağlık rezaleti yaşamış arkadaş.

Benzeri personelimin başına geldi, gece 3'te aradılar servis kaza yapmış diye, evden nasıl çıktım motora nasıl bindim Kartala nasıl gittim bilmiyorum, kaza yerinde servis yan tarafından ikiye bölünmüş halde idi, ambulans en yakın yer diye Kartal araştırmaya götürmüş, hastaneye gittim ana baba günü, çocuğu soruyorum bilen yok, danışma bir haber, ablasını gördüm şansa, tanımıyorumda kadını, Mehmetin servis kaza yaptı diyor telefonla birilerine, hemen yanaştım bizimki olduğuna emin oldum. Çocuğu buldum, sedyede yatırmışlar ailesi başında annesi karısı ağlayıp duruyor. İlgilenen falan yok, ayağa kaldırdım hemen hastaneyi, çocuk kanlar içinde yatıyor, doktorlar hemşireler yanından gelip geçiyor. Aileside gariban bilmiyor hiç bir şeyi ne bürokrasi ne evrak, Hastane sağlık güvencesini bulamıyorlar diye dokunmuyorlarmış, bir kere trafik kazası bu, sağlık güvencesine bakmadan tedavi edeceksiniz, ikincisi sağlık güvencesi sizide satın alır merak etmeyin dedim, Özel sandığa tabiyiz gönderin özel hastaneye diyorum onuda yapmıyorlar, artık ne kadar bağırdıysam korkuttuysam ortalık bir anda doktor hemşire doldu.. Kafa tomografisi çekilecek arızalıymış, bari röntgene sokun dedim, çocuğu kucakladım röntgene beraber girdik, çocuk diyor abi nefes alamıyorum, doktora diyorum kaburgası kırılmış olmasın, yok bir şeyi diyor; kafasında yaralar var, çocuğun kafasını dikin diyorum, yaralarını temizleyin asık suratlı bir hastabakıcı söylene söylene ben adamın kafasına vura vura anladıda, dikiyor çocuğun kafasını, bir tane odaya alıyorlar sabaha kadar başında durun uyutmayın diye.. Can kimin umrunda!!!
    Yok böyle olacak değil, Acıbademi arıyorum gelin alın diye, Direktörümüzde geliyor o sırada hastaneye, tüm her şeyi devreye sokup 2 telefon görüşmesiyle çocuğu Acıbademe gönderiyoruz. Acıbademde çıkan sonuç, kalça kemiği kırık, üst kaburga kırık, kırık parça ciğeri delmiş, kafada travma, dikişler baştan savma yapılmış, çocuğun kafasından cam kırıkları toplamışlar. Dikişleri söküp tekrar dikmişler. Kartalda kalsa neler oldu Allah bilir..

Sağlık en önemli şey kurumunuzun özel sağlık sigortası yoksa siz yaptırın, köpek gibi davranıyorlar devlet hastanelerinde..
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    İçim ürperdi okurken...Çok geçmiş olsun.. Kimseye beddua etmek istemiyorum ama Allah onlara da yaşatsın diyeyim. Can bu , ne bu baştan savma. O haldeki insandan para koparmaya çalışan kendilerine doktor diyen şerefsizlerin de hiç bir işi yolunda gitmez umarım. Bir an önce iyileşmen dileğiyle.Çok geçmiş olsun.

Motosikleti
    Honda Silverwing 600 - 2008
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağlam bir sağlık sigortası şart, geçmiş olsun tam bir sağlık rezaleti yaşamış arkadaş.

Benzeri personelimin başına geldi, gece 3'te aradılar servis kaza yapmış diye, evden nasıl çıktım motora nasıl bindim Kartala nasıl gittim bilmiyorum, kaza yerinde servis yan tarafından ikiye bölünmüş halde idi, ambulans en yakın yer diye Kartal araştırmaya götürmüş, hastaneye gittim ana baba günü, çocuğu soruyorum bilen yok, danışma bir haber, ablasını gördüm şansa, tanımıyorumda kadını, Mehmetin servis kaza yaptı diyor telefonla birilerine, hemen yanaştım bizimki olduğuna emin oldum. Çocuğu buldum, sedyede yatırmışlar ailesi başında annesi karısı ağlayıp duruyor. İlgilenen falan yok, ayağa kaldırdım hemen hastaneyi, çocuk kanlar içinde yatıyor, doktorlar hemşireler yanından gelip geçiyor. Aileside gariban bilmiyor hiç bir şeyi ne bürokrasi ne evrak, Hastane sağlık güvencesini bulamıyorlar diye dokunmuyorlarmış, bir kere trafik kazası bu, sağlık güvencesine bakmadan tedavi edeceksiniz, ikincisi sağlık güvencesi sizide satın alır merak etmeyin dedim, Özel sandığa tabiyiz gönderin özel hastaneye diyorum onuda yapmıyorlar, artık ne kadar bağırdıysam korkuttuysam ortalık bir anda doktor hemşire doldu.. Kafa tomografisi çekilecek arızalıymış, bari röntgene sokun dedim, çocuğu kucakladım röntgene beraber girdik, çocuk diyor abi nefes alamıyorum, doktora diyorum kaburgası kırılmış olmasın, yok bir şeyi diyor; kafasında yaralar var, çocuğun kafasını dikin diyorum, yaralarını temizleyin asık suratlı bir hastabakıcı söylene söylene ben adamın kafasına vura vura anladıda, dikiyor çocuğun kafasını, bir tane odaya alıyorlar sabaha kadar başında durun uyutmayın diye.. Can kimin umrunda!!!
    Yok böyle olacak değil, Acıbademi arıyorum gelin alın diye, Direktörümüzde geliyor o sırada hastaneye, tüm her şeyi devreye sokup 2 telefon görüşmesiyle çocuğu Acıbademe gönderiyoruz. Acıbademde çıkan sonuç, kalça kemiği kırık, üst kaburga kırık, kırık parça ciğeri delmiş, kafada travma, dikişler baştan savma yapılmış, çocuğun kafasından cam kırıkları toplamışlar. Dikişleri söküp tekrar dikmişler. Kartalda kalsa neler oldu Allah bilir..

Sağlık en önemli şey kurumunuzun özel sağlık sigortası yoksa siz yaptırın, köpek gibi davranıyorlar devlet hastanelerinde..
    Evet bu durumda ciddi özel sağlık sigortası şart görünüyor. Sadece yatışlı durumlar için sağlık sigortası en azından olmalı. O ucuz. Mesela sırf kaza için 400-500 tl arası. yatışlı için 750 tl falan sanırım. Ayakta muayene dahil 1800 Tl olması lazım ortalama. En azından şu 500 lüğü her motorcu yaptırmalı sanırım.

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    abi çok büyük geçmiş olsun acil şifalar diliyorum Cenab-ı Hak dan...
    okurken deli oldum resmen :@
    hele o platinlerin parasını isteyen zebaniden!!!
    ulan şerefsiz adam canının derdine düşmüş çekip vursa seni yeridir...
    ayrıca o sana vuran şerefsiz de inkar etmiş yaa kesin alkollüydü o gece o yüzden kaçtı sonra da baktı durum ciddi kabak fena patlicak bunu kafaya inkar etti p.ç kurusu...
    hastane desen Allah hepsinin belasını versin şerefsizler bizim ödediğimiz vergilerden kazanıyolar maaşlarını sonra bize laga luga yapıyolar...
    ulan gavat biz mi oku dedik sana tıbbı???
    defol git mimar ol bok mu bar doktor oluyosun...

neyse abi ellerim titredi sinirden resmen Allah şifa versin diyorum inşallah eski haline döner burdan faydalı bilgiler verirsin bizlere

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    geçmiş olsun... polis, doktor ve hemşire eline düşmek zor... bilinçsiz vatandaşın eline düşmekse ölüm :(
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya özel sağlık sigortalarıda çok mantıklı artık!!
    Evet belki biraz pahalı ama yeri gelince okadar önemliki..
    Şahsen bende var ...
    Kullandığımız aletler tehlikeli düşceğimizi bile bile bindiğimz bir şey..
    O yüzden ufak bi sağlık sigortası bile bu eziyetleri çekmemek için yeter...
    Bunları yaşayan adamın pskolojisini düşünemiyorum geçmiş olsun
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok şükür yaşıyorsun. büyük geçmiş olsun. allah kimseye yaşatmasın böyle acılar.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    "İnsan nasıl katil olur" başlıklı bir bölüm oluştursak ilk bu konuyu oraya alırdım sanırım.Kaza anından ameliyat sonrasına kadar işini adam gibi yapan biri dahi olmaz mı yahu? Yazacak çok şey var ama biz yazıp yine biz okuyacagımız için hiç ugraşmıyorum. Bizi ilgilendiren sonuç "herzaman her şartta tam koruma" kask,korumalı deri mont,korumalı deri eldiven,dizlik zaten var ve bunlar olmadan yola çıkmam fakat bu yazıdan sonra çizme konusunuda gündeme almak gerektigini düşündüm.

Bu arada yazı alıntı sanırım. Umarım kaza yapan arkadaş en kısa sürede eski saglıgına kavuşur.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Geçmiş olsun.. Çoktan iyileşmiştir iinşallah Arkadaşımız.. Sosyal güvencenin ne kadar faydalı birşey olduğunu anlamış olduk böylelikle.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

alosyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    klx250
    acını yürekten paylaşıyorum .....geçmiş olsun

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)