Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Adana'da ölümlü motosiklet kazası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YBR 2005
    allah rahmet eylesin kederli ve acılı ailesine başsağlığı dilerim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Daha detaylı video görüntüleri:

http://webtv.sabah.com.tr/webtv/videoizle/olum_yarisi

mustafaemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suziki GSX750F
    allah kalanlarına sağlık versin.hız ve yarış bu yollarda yapılmaması lazım

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    allah rahmet eylesin kaza olan yolu biliyorum genelde çok sakin oluyor bu yol.
    diyecek birşey yok toprağa bol olsun.

Motosikleti
    CBR 600F
    allah rahmet eylesin... ancak sabah işe gitmeden haberleri izlediğimde yine cnm sıkıldı. Ya tamam anladım elemanlar da zorlamışlar yarış falan diye. Ama o arabanın o şekilde arkasını kontrol etmeden dönmesi yanlıştı. Öncelikli yanlış yolları pist sananlarda buna kesinlikle katılıyorum ama haber medya'da yine yerini 10/10 suçlu motorcular olarak buldu, ondan da rahatsızım.

jeneau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA TRANSALP (Turuncu Boğa)
    malesef iki taraftada hata var gibi gözüküyor ama araç kullanıcısının hatası "ölümcül" denebilecek türden.anladığım kadarıyla motosikletlerde arkadan gelen aracı solladıkları için biraz daha hızlandılar.
    Ülkemizde trafik kuralları bir yana ; kaza yapan aracın böyle bir yolda karşıya geçmesi (sollama yasağı olmasa bile) kendi canına bile malolabilirdi..
    Tahminimce önce aynasına baktı gelen 2 araç gördü(minibüs ve araba),karşıdan gelen araç olmadığınıda görünce düşünmeden ve beklemeden benzinciye girmeye çalıştı..
    Kaza yapan aracın önce aklında olması gereken ;böyle dönüş yapacaksan arkadaş gerekirse çek sağa yolun %100 boş olduğundan emin olupta dön bari,insanlar koskoca trenin geldiğinibile farkedemeyip canlarından oluyolar..
    Motosikletler için ; ne kadar emin olsanda her an her yerde önüne bir şey çıkabilir,bunu akıldan çıkarmamak lazım,belkide tecrübe denen şeyin büyük kısmı budur..
    Ailelerine baş sağlığı ve sabı dilerim..
    deli _o0_

TRANSALP

djbm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eğer Olursa Yamaha YZF R125
    Bu adanada değildi yabancı bi ülkedeydi diye biliyordum?

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    Otomobil hatalı fakat maalesef motosikletli arkadaşların hata payı daha büyük. Otomobil sürücüsü dönüşe başlamadan aynasında görünen sağ şeritte bir minibüs (duruyor) ve sol şeritte gerilerden yavaş gelen bir otomobil. Bizim görüş açımılza otomobilin arkasından gelen motosikletleri görüyoruz, fakat arabanın içinden bunun görülmesi imkansız. Zaten motosikletler en sol şeritteki aracı solluyorlar, hatta rahmetli yolun diğer tarafına dahi geçiyor, yani görülmeleri gerçekten çok zor.

Motosikleti
    K 1200 LT
    Allah rahmet eylesin.Pamuk ipliği ile bağlıyız şu hayata.Ha bir motosikletin üzerinde,ha yolda yürürken,ha bir uçak seyehatinde.Belki de yatağımızda mışıl mışıl uyurken.

Ölüm Allah'ın emri,kim bilir saat kaçta?
    Tabutumun tahtası bilsem hangi ağaçta?

N.F.K.
    ''Anlayabilseydin,ağlayabilirdin...''

Motosikleti
    fz1 fazerr
    allah rahmet eylesin geride kalanlara sabır dilemekten başka insanın elinden birşey gelmiyor.
    hata ararsan her iki tarafta hatalı ama kim zararlı derseniz elbetteki iki teker sürücüsü, hatalı olan benim hatalı dese ne olurki sonuç degişmez onun için trafikte en az riskle motosikletlerimizi kullanmak gerekiyor yoksa iki teker sürücüsü istedigi kadar haklı olsun 100/100 haklı olsun kaza olduktan sonra en zararlı kim motosiklet sürücüsü ondan dolayı bu bilinçte motosikletlerimizi kullanmamız gerekiyor allah geride kalanlarına sabır versin..
    [U][U][COLOR="Red"][/COLOR][COLOR="Blue"]Menfaat yolunda edinilen dostluk,çile yokuşunda son bulurmuş[/COLOR][/U].[/U]

ya beyler dikkatli bakın videoya bu kadın bildiğiniz mal. en başta sağa iyice yanaşıyor arkasından gelen transit varken arka görüş sıfırken istasyona geçiyor ve daha önceden arkadan gelen araçlar hakkında hiç bir fikri yok. bir insan yolda giderken arkasından gelen 250 metreyi kafasında canlandırır ama bu kadın 250 metre boyunca minibüs görmüş arkasında

madem petrole gireceksin sağa iyice dibine kadar yanaşma . madem yanaştın minibüsü bekle.

Allah rahmet eylesin motosikletliye kaderinde varmış hata yapılması

Arac surucusunun hatali olduguna katilmiyorum. Yol tek seritli ve sollama yasagi var, arkasindaki aracida goruyor bu durumda donus yapmamasi icin bir bir sebep yok. Ayrica yol tek seritli yani en sag seritten sola dondu muhabbetide yersiz lakin garip bir donus olduguna katiliyorum.

Yolda duz cizgi var nasil serit degistirir diyen arkadaslara ise en insaf diyorum. Turkiyede kimse yolun karsisindaki benzinlige/tali yola girmek icin yol cizgilerini kontrol etmez. Sollama amacli karsi seride gecse ve seridi isgal etse tamam ama oyle bir durum yok. Kaldi ki bu sucu alenen motosikletli vatandas isliyor ve sollama yasaginin oldugu bir yolda sollama yapiyor.

Arkadaslar lutfen yollarda daha dikkatli olalim, benzinlik, tali yol gibi yerlere yaklasirken iki kat dikkatli olalim, Ondeki arac yavaslayinca neden yavasladigini dusunelim. Yolun kenarinda yolcu indiren/bindiren otobus,minibus vs. gordugumuzdede her an yola fitlayabilecegini dusunelim.Sadece kurallara uymakda yeterli degil, akan trafigi gozlemliyebilmekte cok onemli.

Alıntı whitetrash adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arac surucusunun hatali olduguna katilmiyorum. Yol tek seritli ve sollama yasagi var, arkasindaki aracida goruyor bu durumda donus yapmamasi icin bir bir sebep yok. Ayrica yol tek seritli yani en sag seritten sola dondu muhabbetide yersiz lakin garip bir donus olduguna katiliyorum.

Yolda duz cizgi var nasil serit degistirir diyen arkadaslara ise en insaf diyorum. Turkiyede kimse yolun karsisindaki benzinlige/tali yola girmek icin yol cizgilerini kontrol etmez. Sollama amacli karsi seride gecse ve seridi isgal etse tamam ama oyle bir durum yok. Kaldi ki bu sucu alenen motosikletli vatandas isliyor ve sollama yasaginin oldugu bir yolda sollama yapiyor.

Arkadaslar lutfen yollarda daha dikkatli olalim, benzinlik, tali yol gibi yerlere yaklasirken iki kat dikkatli olalim, Ondeki arac yavaslayinca neden yavasladigini dusunelim. Yolun kenarinda yolcu indiren/bindiren otobus,minibus vs. gordugumuzdede her an yola fitlayabilecegini dusunelim.Sadece kurallara uymakda yeterli degil, akan trafigi gozlemliyebilmekte cok onemli.
    o kadın sanki 4 yol ağzında karşıdan karşıya geçiyor gibi yola dalmış. o adam o yolda 4 yol ağzı olmadığını biliyor. o kadın sağ şeritten gitmiyor sağ şeritten gitse o motor o kadına öyle vurmaz . vurur ama öyle olmaz. kadın madem refüje yanaştı bekleyecek orada. öyle küt diye yola atlanmaz refüjden.

cinayettir bu resmen. motosiklet sürücüsünde hata varsa hızı fazla olduğundandır fakat hızı olmaması kazayı engeller diye bir şey denemez.

dikkatli izleyin kadın suçsuz demeyin.

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Ölen arkadaşa Allah'tan rahmet ve motosiklet kullanan bizlerin başına kaza bela vermemesini diliyorum.

Türk insanının büyük bir kısmı kullandığı aracı at gözlüğü ile kullanır tabiri caizse.

Bu psikolojiye hepimiz bürünmüşüzdür belki ara sıra.

Kaldırıma adım attığımızda sağımızı solumu kontrol ederiz ama geçtikten sonra "sağ veya sola bir daha bakmadan da geçtim herhalde" demişizdir muhtemelen.

Araba kullanan bazı tanıdıklarımdan biliyorum ki yola pek kontollü çıkılmaz ve sağdan veya soldan gelen için de "o da yavaş gelsin" denir!

Sağa veya sola yanaşmanın dönülecek gibi kabul görmesi beklenir yoldaki diğer muhataplar tarafından

Trafikte at gözlüğü kullarak araba sürenlere çok kez şahit oluyoruz. Millet ne gözlüğü takar bilemem fakat böylesine bir yerde dönüş yaparken insanın ödünün defalarca kopması lazım.

Biz motosiklet sürücüleri içinde motosikletleri kuvvetli olmayanlar sanırım böyle duraksamalı dönüş yapmıştır defalarca.

Efendim normalde dönüşün usülü ve makbulu dönüş tarafına yakın seyretmek ve dönülecek alana gelmeden önce sinyal vermektir.

Fakat ülkemizde hız sınırını fazlasıyla aşan ve sizi şeritte rahat bırakmayan sürücüler yüzünden kalabalık bir yolda yolun sağından yavaşça seyretmek zorunda kalabilirsiniz ve sonra soldaki dönüş yerine kontrollü bir şekilde giriş yapabilirsiniz.

Teorikte şeridin soluna dönüş alanından önce giriş yapmak ve dönüşü tamamlamak lazımdır ama sol şeridi yarış alanı gibi kullanan sürücüler yüzünden bu mümkün olmamaktadır. Pratikte(ülkemizde)bu bahsettiğim dönüş şeklinin daha güvenli olduğunu düşünüyorum yer yer.

Bu kazada araba sürücüsü ise sağa yanaştıktan sonra kısa bir sürede dönüş yapıyor. Zannımca karşı tarafı müsait gördükten sonra arkasına bakmadan petrol istasyonuna giriş yapıyor.

At gözlüğü meselesine burada görülüyor işte.

Ve malesef motosikletli arkadaş kaçacak yer bulamıyor.

Burada motosikletlilerin suçu sanırım yan yana seyretmeleri. (hızlarını kestirmek zor)

Rahmetli düşündü mü bilinmez fakat sağında arkadaşı olmasa idi belki de sağa kıvrılıp kurtulabilirdi.

Kimin yorumu haklı,kim suçlu vs. konuşmak öleni geri getirmez ve diğer sürücüleri de adam etmez fakat hız sınırını aşmadan bile tehlike içinde olduğumuz yollarda lüften makul hızlarda seyredelim.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım hız tutkusunu savunduğunu iddia ettiğin kişi motosiklet ile yılda ortalama 30.000 km yapan ,20 yıldır motora binen ,GS1-GS2-GS3 eğitimlerini tamamlamış ADAC Gold Member olup 41 yaşında aklı başında bir adamdır haddini bil de konuş.
    Motorlar sollamalarını çok daha geride yapmışlar oradaki şerit çizgisi videoda görünmüyor sen neye dayanarak yasak olduğunu iddia ediyorsun anlamış değilim.Aynen yazımda belirttiğim gibi gözünde radar yok o motorların hızını tespit edemezsin ama kadının yaptığı hata dünyanın heryerinde %100 suçtur ve bu örnekte olduğu gibi yüksek ihtimal ile kaza ile sonuçlanır.
    Aynı şey senin başına gelirse ne demek istediğimi çok daha iyi anlarsın.
    aynı şey benim başıma gelmez canım benim istediği kadar ödül almış adam olsun ben onlar gibi tek şeritli yolda o hızla yarış yapmam
    o karayolunda yarış yapması bile suç
    sana daha önce yazdıklarımın tamamı suçun çoğunun motosikletlide olduğunun kanıtıdır
    yok halen benim inadım inat.... diyorsan sanada açarız bir ara allah rahmet eylesin başlığını yakındır

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:45 ----------

Alıntı _EMRE_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet motorcularında suçu var ve bu suç sadece trafik cezası alacak kadar... Kesin net suçlu o şöfer olan................................ Da ....boşlukları siz doldurun... Hıza belki en karşı olan benimdir ama adamların suçu sadece hız yapmaktı kesinlikle kaza ile ilgili bir suçları yok......
    kardeş hiç farketmiyor sonuç itibariyle öldü mü öldü
    bu herkesin ders çıkarması gereken bir kazadır
    motosiklet kazalarının yarısından fazlası bu şekilde olur
    bakın osborne bundan bikaç ay önce aynı kaza şeklinden zar zor kurtulmuştu başlık açtı bu yüzden o niye çarpıp ölmedi bi kendisine sorun bakim
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Keşke ödül felan almasaydıda şuanda hayatta olsaydı. Zaten ölümlü kazaların bir çoğu kendine aşırı güvenden kaynaklı değilmi ?
    Kim suçlu olursa olsun motora binen bizsek kimsenin uymadığı yerde biz kurallara uymalıyız.Araçlar ceza ile (oda belki) biz canımız ile yapıyoruz ödemeyi.
    Bakınız rahmetli Renç üstad nasıl hayatını kaybetmiş ve nasıl biriymişhttp://www.biyografi.info/kisi/renc-kocibey

Motosikleti
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Memnun oldum bende 1990 dan beri kullanıyorum ve hala hayattayım. Motosiklet üzerindeki tecrübem herhalde sizinkinden fazladır. Asıl eleştirmeniz gereken asli kusur orada bas bas bağırırken (ki o aracın dönmemesi gereken yerden dönmesi asli kusurdur) sizin hala motor kullananların çok geride yaptıkları sollamaya takılmanız abes ile iştigaldir. O sollamanın bu kaza ile hiçbir alakası yoktur.
    Asıl demagoji olan yukarıda işaret ettiğiniz "sinyal verdiyse" görürlerdi veya "yavaşladıysa " yavaşlarlardı cümleleridir. Önlerinde koca bir minibüs aracı saklamışken o motor sürücüleri nasıl görebilirlerdi acaba o aracı çok merak ediyorum.
    ha bu arada madem görmüyorlar ileriyi araç sürücüsü nasıl görsün onları
    vemadem görmüyorlar neden o kadar yüksek süratle sollamaya geçiyorlar üstelik karşıdan gelen aracı yol dışına kaçmasını sağlayacak kadar kötü bir şekilde sollama
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke ödül felan almasaydıda şuanda hayatta olsaydı. Zaten ölümlü kazaların bir çoğu kendine aşırı güvenden kaynaklı değilmi ?
    Kim suçlu olursa olsun motora binen bizsek kimsenin uymadığı yerde biz kurallara uymalıyız.Araçlar ceza ile (oda belki) biz canımız ile yapıyoruz ödemeyi.
    Bakınız rahmetli Renç üstad nasıl hayatını kaybetmiş ve nasıl biriymişhttp://www.biyografi.info/kisi/renc-kocibey
    kardeş işte dediğim şey bu ikarus sendromu diyorlar buna
    biyografisi ilginçmiş allah rahmet eylesin

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ha bu arada madem görmüyorlar ileriyi araç sürücüsü nasıl görsün onları
    vemadem görmüyorlar neden o kadar yüksek süratle sollamaya geçiyorlar üstelik karşıdan gelen aracı yol dışına kaçmasını sağlayacak kadar kötü bir şekilde sollama
    tamam da dostum bu araç sağ şeridinden gitmiyor başta. refüje yanaşmış gidiyor bu kadına sen suçu yok sütten ak mı diyorsun. bu kadın ceza çekmemeli mi. hatasız mı onu mu savunuyorsun.(motorcuyu da tartışırız ama o ölmüş gitmiş) kadınsa aramızda ve yarın ben suçsuzdum diyecek böyle yorumlanmaya devam ederse.

en azından ehliyeti alınmalı. vurmuş hala gaza basıyor.

Motosikleti
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam da dostum bu araç sağ şeridinden gitmiyor başta. refüje yanaşmış gidiyor bu kadına sen suçu yok sütten ak mı diyorsun. bu kadın ceza çekmemeli mi. hatasız mı onu mu savunuyorsun.(motorcuyu da tartışırız ama o ölmüş gitmiş) kadınsa aramızda ve yarın ben suçsuzdum diyecek böyle yorumlanmaya devam ederse.

en azından ehliyeti alınmalı. vurmuş hala gaza basıyor.
    kardeş ben araç sürücüsünü kesinlikle savunmuyorum suçlu çünkü ama sadece araç sürücüsünün hatası diye burada kendini parçalayanlara diyorum değil kardeşim suçun %90 ı motosiklet sürücüsünde motosikletlerin karşı şeride girişleri bile ofsayt sonuç itibariyle ölümlü kaza bu ders alınması gereken ve herkeze gösterilmesi gereken bir kaza "bakın bu motosikletler gibi giderseniz ölürsünüz gördünüzmü" diye eğitimi verilmesi gereken bir kaza
    o motosikletli rahmetli arkadaş o hızda gitmeseydi eğer her şekilde kurtarabileceği bir kaza
    adama yazık olmuş olmasına ama hatanın büyük çoğunluğunun ölen arkadaşta olduğu bir kaza

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş ben araç sürücüsünü kesinlikle savunmuyorum suçlu çünkü ama sadece araç sürücüsünün hatası diye burada kendini parçalayanlara diyorum değil kardeşim suçun %90 ı motosiklet sürücüsünde motosikletlerin karşı şeride girişleri bile ofsayt sonuç itibariyle ölümlü kaza bu ders alınması gereken ve herkeze gösterilmesi gereken bir kaza "bakın bu motosikletler gibi giderseniz ölürsünüz gördünüzmü" diye eğitimi verilmesi gereken bir kaza
    o motosikletli rahmetli arkadaş o hızda gitmeseydi eğer her şekilde kurtarabileceği bir kaza
    adama yazık olmuş olmasına ama hatanın büyük çoğunluğunun ölen arkadaşta olduğu bir kaza
    bu kazanın en büyük suçlusu ehliyeti parayla satan zihniyette. cezaları da insanlar heryerde yavaş gitsin diye yapmıyorlar maksat gelir olsun. her araca otobüsteki gibi takograf koy bakalım. her ithal edilen araca son viteste devir kesici koy bakalım bir kişi 100 ü geçebiliyormu. fakat maksat devletin kasasına gelir. haram olsun bu zihniyete. kul hakkıdır bu. milletvekilleri bunun cezasını öteki dünyada çatır çatır verir inşallah.

ben de sağ şeritten giderken hayvanın biri sol şeritten sağa daki dükkana yanaşırken biçti beni motorumun hasarını suçlu bulunduğu için ödedi . ama olan bana oldu 3 hafta istirahat ettim.
    yolda giderken hayvanın biri el frenini çekip önüne kırarsa uzman olsan kurtaramazsın. motoru arabası yok. kaza her an olabilir. seni beni de yok

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)