Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu kursu/eğitimi kaçırmayın...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBF 150
    Arkadaşlar,

27 ve 28 Eylülde iki gün süreyle Honda eğitim merkezinde Güvenli Sürüş 1 eğitimi aldım.
    Daha önce hiç motosiklete binmemiş/kullanmamış birisi olarak bana çok yararlı oldu. Diğer kurs arkadaşlarımda aynı görüşü paylaştılar. Normalde kurslar onbeş kişilik gruplara verilirken hafta içi olması nedeniyle sadece beş kişiydik ve iki eğitmenimiz vardı. Neredeyse özel bir ders gibi oldu diyebilirim.Temel birtakım konuların öğrenilmesi adına kesinlikle gidilmesi gereken bir kurs olarak değerlendiriyorum.

İlgilenenlere kısa birtakım notlar:
    Gebze’de Honda fabrikasında eğitim veriliyor. Türkiye’de ne yazık ki başka yerde eğitim vermiyorlar.Eğitimlerde Honda CBF 150 kullanılıyor.

Kurslar ile ilgili daha detaylı bilgiyi ve idari hususları (ücreti, ulaşım imkanları, motosiklet tipi, ekipmanlar, kıyafet vs) honda @com.tr adresinden bulabilirsiniz.) Ben daha çok eğitim ile ilgili hususları not etmek istedim.

Nereye bakarsan oraya gidersin konusunu gerçekten çok iyi veriyorlar. Özellikle bir virajdan çıkarken , bir sonraki virajda eğitmeninin sizi ‘’buraya bak, buraya bak’’ diye yol göstermesi gerçekten çok yardımcı oluyor ve sizde ister istemez şartlı bir bakma ve görme refleksi oluşturuyor.
    Eğitmenlerin sürekli ileriye baktırma çabaları da yeni başlayan bir sürücü için iyi bir ileriye bakma refleksinin inşasına neden oluyor.Yere doğru bakılmaması gerektiğini ben şahsen birkaç koniyi ezdiğim zaman anladım.

Daha hemen birinci günde frenleme tekniklerini uygulamalı olarak yaptırmaları acemi sürücülere ani bir durumda bir objeye çarpmama güvenini vermesi nedeniyle bence çok önemliydi. Sayı azlığının da verdiği avantajla 9-10 kere frenleme tekniğini uyguladık ve hocalar tarafından hatalarımız gösterildi/düzeltildi. Verilmek istenen anafikir ise öğretilen teknikleri kullanarak bu hızlı makineleri istediğiniz anda durdurabilirsiniz.

İkinci günde rampada-yokuşta kalkış teknikleri konusu da çok eğlenceliydi. Bol bol motorlar stop ettirildi ama pratik yaparak sorunlar çözüldü.

Alanın güvenliğinin alınmış olması (trafiğe kapalı bir alan) ve eğitmenlerin ‘’düşecekseniz burada düşün’’ şeklinde telkinlerde bulunmaları da daha yeni motora adapte olmaya çalışanlar için gerçekten rahatlatıcı ve güven verici bir husustu.

En son olarak da CBF 500'ler ile birkaç tur atmanıza izin verilerek motosiklet zehiri iyice vücudunuza zerk edilmekte ve tedavi edilemez hale gelmeniz sağlanmaktadır.
    Şaka bir yana bence eğer fazla deneyiminiz yoksa mutlaka bu kursu alın derim.
    İşi bilerek ve tekniği ile yapmak gibisi yoktur herhalde.
    Hepinize emniyetli sürüşler…..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR954
    Alıntı challenger62 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

27 ve 28 Eylülde iki gün süreyle Honda eğitim merkezinde Güvenli Sürüş 1 eğitimi aldım.
    Daha önce hiç motosiklete binmemiş/kullanmamış birisi olarak bana çok yararlı oldu. Diğer kurs arkadaşlarımda aynı görüşü paylaştılar. Normalde kurslar onbeş kişilik gruplara verilirken hafta içi olması nedeniyle sadece beş kişiydik ve iki eğitmenimiz vardı. Neredeyse özel bir ders gibi oldu diyebilirim.Temel birtakım konuların öğrenilmesi adına kesinlikle gidilmesi gereken bir kurs olarak değerlendiriyorum.

İlgilenenlere kısa birtakım notlar:
    Gebze’de Honda fabrikasında eğitim veriliyor. Türkiye’de ne yazık ki başka yerde eğitim vermiyorlar.Eğitimlerde Honda CBF 150 kullanılıyor.

Kurslar ile ilgili daha detaylı bilgiyi ve idari hususları (ücreti, ulaşım imkanları, motosiklet tipi, ekipmanlar, kıyafet vs) honda @com.tr adresinden bulabilirsiniz.) Ben daha çok eğitim ile ilgili hususları not etmek istedim.

Nereye bakarsan oraya gidersin konusunu gerçekten çok iyi veriyorlar. Özellikle bir virajdan çıkarken , bir sonraki virajda eğitmeninin sizi ‘’buraya bak, buraya bak’’ diye yol göstermesi gerçekten çok yardımcı oluyor ve sizde ister istemez şartlı bir bakma ve görme refleksi oluşturuyor.
    Eğitmenlerin sürekli ileriye baktırma çabaları da yeni başlayan bir sürücü için iyi bir ileriye bakma refleksinin inşasına neden oluyor.Yere doğru bakılmaması gerektiğini ben şahsen birkaç koniyi ezdiğim zaman anladım.

Daha hemen birinci günde frenleme tekniklerini uygulamalı olarak yaptırmaları acemi sürücülere ani bir durumda bir objeye çarpmama güvenini vermesi nedeniyle bence çok önemliydi. Sayı azlığının da verdiği avantajla 9-10 kere frenleme tekniğini uyguladık ve hocalar tarafından hatalarımız gösterildi/düzeltildi. Verilmek istenen anafikir ise öğretilen teknikleri kullanarak bu hızlı makineleri istediğiniz anda durdurabilirsiniz.

İkinci günde rampada-yokuşta kalkış teknikleri konusu da çok eğlenceliydi. Bol bol motorlar stop ettirildi ama pratik yaparak sorunlar çözüldü.

Alanın güvenliğinin alınmış olması (trafiğe kapalı bir alan) ve eğitmenlerin ‘’düşecekseniz burada düşün’’ şeklinde telkinlerde bulunmaları da daha yeni motora adapte olmaya çalışanlar için gerçekten rahatlatıcı ve güven verici bir husustu.

En son olarak da CBF 500'ler ile birkaç tur atmanıza izin verilerek motosiklet zehiri iyice vücudunuza zerk edilmekte ve tedavi edilemez hale gelmeniz sağlanmaktadır.
    Şaka bir yana bence eğer fazla deneyiminiz yoksa mutlaka bu kursu alın derim.
    İşi bilerek ve tekniği ile yapmak gibisi yoktur herhalde.
    Hepinize emniyetli sürüşler…..

Öncelikle Birkaç Sorum Olacak.
    Bursada Yaşıyorum Ve Oradaki Kursa Gitmeyi Planlıyorum.
    Eğer oraya gidersem Honda'nın Kendi Konaklaması Var mı Yoksa Ayrı Bi Yerde mi Konaklamak Zorundayız..
    1 Ay Haftada 1 Veya 2 Kez Eğitim Veriliyor Diye Biliyordum Periyotlar Nelerdir ?
    Ve tamamen ne kadarlık bir ücrete mâL oLur Tahminen ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Kendi sitesinde fazlasıyla bilgi var. http://www.honda.com.tr/motosiklet/learning_center.htm

Alıntı Cbr954 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle Birkaç Sorum Olacak.
    Bursada Yaşıyorum Ve Oradaki Kursa Gitmeyi Planlıyorum.
    Eğer oraya gidersem Honda'nın Kendi Konaklaması Var mı Yoksa Ayrı Bi Yerde mi Konaklamak Zorundayız..
    1 Ay Haftada 1 Veya 2 Kez Eğitim Veriliyor Diye Biliyordum Periyotlar Nelerdir ?
    Ve tamamen ne kadarlık bir ücrete mâL oLur Tahminen ?
    konaklama imkanı yok honda'da. dert etme, taksim ve karşıda bir yerden servisi var (galiba bostancı). istanbula gelip, konaklamayı ucuza getirmek istersen, mesela beyoğlu'ndaki ucuz hostellerde kalabilirsin bir gece.

fiyata gelince, 280 lira her bir eğitim diye hatırlıyorum.

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    ileri sürüştede cbf 1000 kullanılıyor, bende gitmek istiyorum ama 3 günlük eğitim cuma c.tesi ve pazar günleri, yaysalar iki haftaya 4 güne çıkarsalar bence çok daha iyi olur, ilk hafta teorik ve basit eğitimler, sonraki hafta pişip gelmiş kursiyere bir üst kademe eğitimler verilse çok hoş olurdu.

Motosikleti
    CBR954
    Yani 1 Günlük Eğitim Mi 280 Lira ?

Egitimler 2 gün sürüyor.Güvenli sürüs 1 v 2 280.güvenli sürüs 3 340,4 190 lira.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:11 ----------

4. egitimde cbf 1000 kullanılıyor

Motosikleti
    CBR954
    Alıntı yetko adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:11 ----------

Yani Ard Arda 2 Gün Sürüyor Öyle mi ?
    Öyleyse Evime Çabuk Dönebilirim Konaklama masrafıda Pek Kalmaz.

umtglsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK125-7
    gebze cok uzak ya
    Uçurtma, rüzgardan güç aldığı için değil, rüzgara karşı durduğu için uçar!!

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Alıntı yetko adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yalnız uygulamayı değiştirmediler ise (2006 yılında almıştım ben eğitimleri) GS4 eğitimine katılmak için seçilmeniz gerekiyor. Yani diğer eğitimler gibi kaydolup açıldığında gidemiyorsunuz. GS4'e katılmak için kayıt yaptırıyorsunuz ve diğer eğitimlerdeki (GS2-3) durumunuza göre davet ile katılabiliyorsunuz.

Alıntı Cbr954 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani Ard Arda 2 Gün Sürüyor Öyle mi ?
    Öyleyse Evime Çabuk Dönebilirim Konaklama masrafıda Pek Kalmaz.
    Sadece cumartesi akşamı konaklamanız yeterli. İmkanınız var ise mutlaka katılın.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

Bu eğitim sürüş tecrübemizi kısa zamanda arttırmamıza neden olacaktır. Bence herkesin bu tip eğitimleri alması gerek. BMW Riders Academy, Rahmi Barutçu gibi diğer eğitim veren kurumlarda var.
    Hız yok, ağlatmak yok...
    Cehenneme gitmeyeceğinden emin olanlar hız yapabilir :)
    http://motorsiklet-tutkusu.blogspot.com/

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Alıntı umtglsr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gebze cok uzak ya
    taksimden ücretsiz servisi var

ninjet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    bende 3 ve 4 e gitmeye karar verdim sanırım. eğitim şart
    i.V.i.B.i

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı ninjet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 3 ve 4 e gitmeye karar verdim sanırım. eğitim şart
    Git tabi eğitim şart
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

ninjet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı aparat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Git tabi eğitim şart
    evet yeni sezon için planlarım var biyerden başlamak lazım
    i.V.i.B.i

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    planlar sağlam desene
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

Yalnız uygulamayı değiştirmediler ise (2006 yılında almıştım ben eğitimleri) GS4 eğitimine katılmak için seçilmeniz gerekiyor. Yani diğer eğitimler gibi kaydolup açıldığında gidemiyorsunuz. GS4'e katılmak için kayıt yaptırıyorsunuz ve diğer eğitimlerdeki (GS2-3) durumunuza göre davet ile katılabiliyorsunuz.

Uygulama aynı devam 3.egitimden sonra 4e katlmanıza hocalar karar veriyor

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğitimler biraz pahalı sanki?
    Ama verilmeye değer açıkcası.

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğitimler biraz pahalı sanki?
    Ama verilmeye değer açıkcası.
    Diğer eğitimler ile karşılaştırıldığında sudan ucuz olduğunu söyliyebilirim. 2 gün boyunca size bir motosiklet ve bazı ekipmanları veriyorlar ve nerdeyse bütün gün kullanıyorsunuz. Öğle yemeği ve isterseniz servis imkanı sunuyorlar.

Ama genel olarak eğitimler pahalı derseniz o ayrı.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diğer eğitimler ile karşılaştırıldığında sudan ucuz olduğunu söyliyebilirim. 2 gün boyunca size bir motosiklet ve bazı ekipmanları veriyorlar ve nerdeyse bütün gün kullanıyorsunuz. Öğle yemeği ve isterseniz servis imkanı sunuyorlar.

Ama genel olarak eğitimler pahalı derseniz o ayrı.
    Haklısınız.
    Verilen hizmetin ve sürüş teknikleri için para uygun.
    Ama herkesin cebine hitap etmiyor malesef.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)