Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

200 kmlik motorla istanbul-izmit yardım..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha ybr 125 esd
    Furkan 1 ay önce ben yamaha2010 ybr esd aldım.sende hangi motor var bilmiyorum ama ilk 1000 km ye kadar yani rodaj süresinde yamaha kitabında neler yazdığını anlatayım.150- 500 km arası 6000 deviri 500-1000 km arası 7500 deviri geçmeyin ve uzun süre tam gaz kullanmayın yazıyor.açıklamasını aynen aktarıyorum sana:
    Motor daha çok yeni olduğundan ilk 1000 km'de aşırı zorlanmamalıdır.Bu evrede motorun parçaları sürtünme nedeniyle çapaklardan arınır ve çalışma boşlukları bir düzene girer.Bu dönemde aşırı devirden,uzun süreli tam gazla sürüşten ve motorun aşırı ısınmasına neden olan durumlardan kaçınılmalıdır.
    ben bu rodaj olayını harfiyen uyguladım.şuan motorum henüz tam açılmamasına rağmen bi ara sıkıştırdım 120 hızını gördü.motorun kitabına bakıp ona göre hareket etmen en doğrusu.yoksa ilerde motor seni çok üzer hele ki bu motor çin motoruysa.benim bundan önce ki motorumla markası 150 Arora vitesli Hatay-İstanbul arası yol tecrübem oldu.bende ilk defa motor kullanıyordum.1000 km yaptıktan sonra bu güzergahta yol aldım. sana bikaç tavsiyede bulunayım.kesinlikle yorgun i şekilde motora binme motorun üstünde giderken uyuma ihtimalin var ben bunu yaşadım.hava sıcak dye tşörtle yada şortla yola çıkma rüzgar çok sinsidir durmadan tuvalete yolun düşebilir.üstünde mont olsa bile eğer elinde eldiven yoksa bileklerinin ordan giren rüzgar belli bi zaman sonra göğsünde ağrı yaratabilir.bu yüzden eldivenin mutlaka olsun.otobanda giderken kamyon otobüs vs. gibi araçların arkasından giderek rüzgarı yemediğimi farkettim sakın böle bişeye takılma allah korusun öndeki aracın bi frenine bakar sakın ha.senden ricam motoruna ii davran ki oda sana ii davransın.maksimum 1 saat kullan sonra mola ver.bu hem motor için hemde senin için ii olacaktır.ii yolculuklar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    furkanmg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f
    Alıntı kaısar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Furkan 1 ay önce ben yamaha2010 ybr esd aldım.sende hangi motor var bilmiyorum ama ilk 1000 km ye kadar yani rodaj süresinde yamaha kitabında neler yazdığını anlatayım.150- 500 km arası 6000 deviri 500-1000 km arası 7500 deviri geçmeyin ve uzun süre tam gaz kullanmayın yazıyor.açıklamasını aynen aktarıyorum sana:
    Motor daha çok yeni olduğundan ilk 1000 km'de aşırı zorlanmamalıdır.Bu evrede motorun parçaları sürtünme nedeniyle çapaklardan arınır ve çalışma boşlukları bir düzene girer.Bu dönemde aşırı devirden,uzun süreli tam gazla sürüşten ve motorun aşırı ısınmasına neden olan durumlardan kaçınılmalıdır.
    ben bu rodaj olayını harfiyen uyguladım.şuan motorum henüz tam açılmamasına rağmen bi ara sıkıştırdım 120 hızını gördü.motorun kitabına bakıp ona göre hareket etmen en doğrusu.yoksa ilerde motor seni çok üzer hele ki bu motor çin motoruysa.benim bundan önce ki motorumla markası 150 Arora vitesli Hatay-İstanbul arası yol tecrübem oldu.bende ilk defa motor kullanıyordum.1000 km yaptıktan sonra bu güzergahta yol aldım. sana bikaç tavsiyede bulunayım.kesinlikle yorgun i şekilde motora binme motorun üstünde giderken uyuma ihtimalin var ben bunu yaşadım.hava sıcak dye tşörtle yada şortla yola çıkma rüzgar çok sinsidir durmadan tuvalete yolun düşebilir.üstünde mont olsa bile eğer elinde eldiven yoksa bileklerinin ordan giren rüzgar belli bi zaman sonra göğsünde ağrı yaratabilir.bu yüzden eldivenin mutlaka olsun.otobanda giderken kamyon otobüs vs. gibi araçların arkasından giderek rüzgarı yemediğimi farkettim sakın böle bişeye takılma allah korusun öndeki aracın bi frenine bakar sakın ha.senden ricam motoruna ii davran ki oda sana ii davransın.maksimum 1 saat kullan sonra mola ver.bu hem motor için hemde senin için ii olacaktır.ii yolculuklar..

cok tskr ederım tecrublerını aktardıgın ıcın erken saatlerde saglam bı kahvaltı sonrasında cıkıcam yola dınc kafayla artık tıngır mngır gıdıcem:D dınlene dınlene geze geze

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    o soran bendim. okuldaş sayılırız bölüm ne
    birde yağını değiştirmeden yola çıkma. motorun yeni olduğu için yağının içi zaten metal parçacıkları ile doludur zaten, şimdi o yağla ve motoru ister istemez zorlayarak kullanıcaksın. kısa vadede birşey belli olmaz ama ileride başına iş açar. bence yağı değiştir, kafan rahat olsun, motor yolda şişmesin, ilerde başına iş çıkmasın kendi bileceğin iş tabi, vatandaşlık görevimi yapiyimde ben
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    cbr 600f
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o soran bendim. okuldaş sayılırız bölüm ne
    birde yağını değiştirmeden yola çıkma. motorun yeni olduğu için yağının içi zaten metal parçacıkları ile doludur zaten, şimdi o yağla ve motoru ister istemez zorlayarak kullanıcaksın. kısa vadede birşey belli olmaz ama ileride başına iş açar. bence yağı değiştir, kafan rahat olsun, motor yolda şişmesin, ilerde başına iş çıkmasın kendi bileceğin iş tabi, vatandaşlık görevimi yapiyimde ben
    egıtım fakultesı sanırım fakultedasta sayılıyoruz:D:D
    yagı degıstırcem sanırım ona da karar verdım

Motosikleti
    Alıntı furkanmg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egıtım fakultesı sanırım fakultedasta sayılıyoruz:D:D
    yagı degıstırcem sanırım ona da karar verdım
    aynen, fen bilg öğrt benim

garantisi varsa serviste değiştirt, garanti gitmesin
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    cbr 600f
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen, fen bilg öğrt benim

garantisi varsa serviste değiştirt, garanti gitmesin
    mezunmusun halen okyomusun anaokulu ogretmnlgı benımde...

Motosikleti
    Alıntı furkanmg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mezunmusun halen okyomusun anaokulu ogretmnlgı benımde...
    mezunum ama gidip geliyorum arada izmite. bırakamadık orayı(:
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    cbr 600f
    yarın olan yolculugum suya dustu sagolsun surucu kursum sertıfıkamı vermedı:
    (sertıfıkayla zaten gıdılmezdı demeyın rıca edıyorum bılıorum)
    2 haftada bı ımza atılmazmıymıs anlamadımkı memleketım işte herseyı ayrı bı dert...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)